Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi Maraton | Nagykovácsi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1710 hozzászólás a témában

#161
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Paul és Mátyus Atti, nagyon köszönjük:

ismét isteni volt a verseny, hiper-szuper a pálya kijelölés, a táblák hogy még mennyi van hátra, a pirosra festett kövek a pályán - szóval minden szuper volt!

 

Nekem személy szerint az egyedüli nehézség az volt, hogy nagyon hamar utólértük a középtávosokat és már a felvezető körben majdnem végig középen a füvön kellett veretni felfelé és folyamatosan kérni a helyet - ez igen sok plusz energiát zabált. Egyébként mindenki szépen elengedett, felfelé is, lefelé is, nem volt gond.

 

Utána a buli pedig fergeteges volt, nagyon jófejek a lokálok :)

 

Szóval NAGYON köszönjük, jövőre a 20.-on találkozunk!



#162
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!
Látom hogy a rajttal volt a legnagyobb probléma.Azért volt így megoldva hogy ne legyen akkora torlódás az első emelkedőn.Az idő eltérések abból adódtak hogy a temposport nehezen tudja lekezelni a csúsztatott rajtoltatást.
Szerintem nem volt beszólítás a master 1-ben ha jól tudom.
https://drive.google...&pli=1#my-drive
Egyébként a beszólítás sorrendjét a versenybíró adta a kezünkbe.
A kamera és a kompressziós zokni pedig minket nem zavar egyáltalán,Ádám mondta csak be.
Volt olyan versenyző a középtávon akinek én szóltam a kordonba hogy vegye ki a füléből a fülhallgatót majd a felvezető kör végén a célon való áthaladáskor már újra a fülében volt...
Az eredmények csak most fognak felkerülni a honlapunkra de addig is :http://temposport.hu/?menu=eredmenyek


Köszönjük szépen (ismét) a remek szervezést, nemhiába kedvenc maratonom a XKovácsi! :)
Egyszerűen hibátlan volt,még az idő is mellettünk volt,mi kell még? (ja igen,női szurkoló vizes-póló verseny :D).
Egy fülhallgatóst mi is kifogtunk középtávon, ráadásul pont előzött volna az előttem levő, a srác meg majdnem rárántotta.. Veszélyes, az ilyet kiállítanám, még veszélyesebb mint egy sisak nélkül menő,mert az csak magát töri össze..

A póló ismét tökéletes és a dizájn is jó,csak így tovább!

Uluwatu módosította - 2014. június 16. - 00:57


#163
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nem, nem rájuk gondoltam, viszont nekik is elővezettem ezt a nagyszerű poént látva a szurkolásuk. Rögtön jött a válasz, hogy majd legközelebb. Persze röhögtem, s mondtam is, szedjék össze magukat, mert "egy óra múlva itt vagyok"... :-D
Ééés, ahogy érkeztem újra másfél óra elteltével, már messziről kiabáltam, hogy PÓLÓT-PÓLÓT, a lányok meg nem voltak restek. Azért korhatár karikát nem kellett kirakni, de jót röhögtünk rajta, király volt.


Volt egy fiatal, csinos, hosszú barna/fekete hajú csaj Telkinél az erdő széléhez közel, ahol egy 90fokos kanyar ment fel balra. Nagyon vihogott, sajnos nekem nem jutott műsor, de én e nélkül is majdnem kifaroltam, mert a csaj valahogy nagyon pörgött, lógott valami a levegőben, nem lehetett nem megbámulni :).
A három csaj a vége felé óriási arcok voltak a hullámmal, remélem jönnek máskor is :D.
Ez egyébként egy tök jó dolog hogy a csajok hogy tudnak szurkolni :).

Támadt egy ötletem: ki kellene írni a versenyzők által pontozandó, legjobb szurkolóknak járó díjt! :)
Na akkor aztán tudnánk mit szórakozni és a csajoknak is jutna egy jó kis feladat amit ők is élveznének!

#164
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem, nem rájuk gondoltam, viszont nekik is elővezettem ezt a nagyszerű poént látva a szurkolásuk. Rögtön jött a válasz, hogy majd legközelebb. Persze röhögtem, s mondtam is, szedjék össze magukat, mert "egy óra múlva itt vagyok"... :-D

Ééés, ahogy érkeztem újra másfél óra elteltével, már messziről kiabáltam, hogy PÓLÓT-PÓLÓT, a lányok meg nem voltak restek. Azért korhatár karikát nem kellett kirakni, de jót röhögtünk rajta, király volt.

Nem tudom ők voltak e de három lány állt készenlétben, hárman értünk a kanyarhoz és ahogy elhaladtunk három hullámhajrát is kaptunk, meg kell mondanom nem tett jót a koncentrációnak :)



#165
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Master1 közép távon voltak beszólítások amin már akkor meglepődtünk hiszen a beszólítottak a 3-as blokkba kerültek míg mindenki más az 5-be. A hármas blokk kb 2 perccel korábban indult plusz mivel a 4-ben voltak a Master2/3 és a női mezőny ezért a 5. blokkból indulók hátrányba kerültek. Gondoltuk, hogy az időmérésnél ez az eltérő indítás figyelembe lesz véve, de maradt minden a befutó szerint. 
Vajda Jani is és Táncos Sanyi is megemlítette a beszólítás miatti meglepettségüket a bíróknak, de ők nem tudtak ezzel mit kezdeni. A végeredményben a dobogót nem befolyásolta ez az eltérő időben való indítás, de nyilván ez másképp alakulhatott volna. Az én 6. helyem is az idő "jóváírással" is max 5. helyett hozott volna, de mivel általában ugyanazokkal a srácokkal végzünk az első 10-ben ezért ezt a témát ledumáltuk egymás közt.A verseny után is kérdeztük a bírókat, de akkor sem tudták megmagyarázni az okokat.

 

Ha esetleg a fent leírtakra kaphatok némi magyarázatot azt megköszönném. Hangsúlyozom, nem kérem a végeredmény módosítását, csak a jövőben szeretném ha el tudnánk kerülni a hasonló félreértéseket.

 

Köszönettel

Csaba - Trek SE

Sziasztok!

Látom hogy a rajttal volt a legnagyobb probléma.Azért volt így megoldva hogy ne legyen akkora torlódás az első emelkedőn.Az idő eltérések abból adódtak hogy a temposport nehezen tudja lekezelni a csúsztatott rajtoltatást.

Szerintem nem volt beszólítás a master 1-ben ha jól tudom.

https://drive.google...&pli=1#my-drive

Egyébként a beszólítás sorrendjét a versenybíró adta a kezünkbe.

A kamera és a kompressziós zokni pedig minket nem zavar egyáltalán,Ádám mondta csak be.

Volt olyan versenyző a középtávon akinek én szóltam a kordonba hogy vegye ki a füléből a fülhallgatót majd a felvezető kör végén a célon való áthaladáskor már újra a fülében volt...

Az eredmények csak most fognak felkerülni a honlapunkra de addig is :http://temposport.hu/?menu=eredmenyek


paul módosította - 2014. június 15. - 20:18

  • Uluwatu kedveli ezt

#166
Master64

Master64

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

2010-ben voltam először ezen a versenyen, akkor rendkívül sáros volt  a pálya, végig bukdácsoltam és szenvedtem az egészet, emiatt el is ment a kedvem tőle.

Most ismét kipróbáltam, rövidtávon mentem és rendkívül tetszett mind a szervezés, mind pedig a pálya, a pálya kijelölése és az egész rendezvényre jellemző profizmus. Sikerült is egy érmet begyűjtenem.

Köszönet érte, remélem jövőre ismét lesz Crosskovácsi.



#167
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Jut eszembe, Telkinél a csajszi nektek is felhúzta a pólóját? Űűűűűű...  :D


Nem tudom ők voltak e de három lány állt készenlétben, hárman értünk a kanyarhoz és ahogy elhaladtunk három hullámhajrát is kaptunk, meg kell mondanom nem tett jót a koncentrációnak :)

 

A szervezés még jobb volt mint tavaly, Eplény (nagyot, Zirchez képest) és Szilvás is javult, jó irányba halad a magyar szint! A kilómétertáblák minden km-en, a hossz/szint táblák, sok frissítő ahol aktívan segítettek, amikor csak vízet kértem rámkérdeztek hogy nem akarok e banánt :) Volt humor is benne, a hosszú murvás lejtőn elnevettem magam a kirakott 70 km/h (négyszögletes) sebességkorlátozáson (be is tartottam a szokásos 68-al :)), aztán valamivel a kanyar elött euréka pillanat amikor megláttam a hasonló 30 km/h táblát, intelligens és hasznos megoldás mert ott eddig mindig volt egy kis csúszás ahogy hirtelen be kell kanyarodni az erdőbe.

 

Csak azt sajnáltam hogy kiemelték hogy fejkamerával (és kompressziós zoknival) kivesznek a mezőnyből. Érthető hogy meg kell felelni a UCI szabályzatoknak, de azok ebben a tekintetben sajnos csak a pénzről szólnak, helyi kis versenyeken lényegtelenek mert nincs szó komoly szponzorokhoz kötődő TV jogok eladásáról, ami az egyetlen amivel hobbi jutúbos felvételek vetekedhetnének (szervezés szempontjából igen, így is vannak szponzorok, de a látottsági felületet csak javító feltöltések azoknak átlagban véve jót tesznek). A zokni megint más téma, ha nem dobogóesélyes vagy de kell mert krónikus vádligyörcseid vannak lúdtalp/gerincferdülés miatt akkor szerintem bele kéne férnie.


Tekergek módosította - 2014. június 15. - 16:00


#168
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Akkor így történhetett, hogy a közepes lányok is szemtelenül jó időt jöttek az első körben? Átlag 2 perccel jobbat, mint a saját mérés. Az eredménylista alapján jó pár férfi kategóriát is lenyomtak az első körben. Elvileg a ffi master 3-asok is egy blokkban indultak velük.

 

Paul,

 

Mindenekelőtt szokás szerint le a kalappal a szervezés előtt, mert az megint nagyon rendben volt! Egy kérdés/javaslat azért lenne, mert lehet a blokkos beszólítást nem ti határoztátok meg, hanem a bírók.

 

Master1 közép távon voltak beszólítások amin már akkor meglepődtünk hiszen a beszólítottak a 3-as blokkba kerültek míg mindenki más az 5-be. A hármas blokk kb 2 perccel korábban indult plusz mivel a 4-ben voltak a Master2/3 és a női mezőny ezért a 5. blokkból indulók hátrányba kerültek. Gondoltuk, hogy az időmérésnél ez az eltérő indítás figyelembe lesz véve, de maradt minden a befutó szerint. 
Vajda Jani is és Táncos Sanyi is megemlítette a beszólítás miatti meglepettségüket a bíróknak, de ők nem tudtak ezzel mit kezdeni. A végeredményben a dobogót nem befolyásolta ez az eltérő időben való indítás, de nyilván ez másképp alakulhatott volna. Az én 6. helyem is az idő "jóváírással" is max 5. helyett hozott volna, de mivel általában ugyanazokkal a srácokkal végzünk az első 10-ben ezért ezt a témát ledumáltuk egymás közt.A verseny után is kérdeztük a bírókat, de akkor sem tudták megmagyarázni az okokat.

 

Ha esetleg a fent leírtakra kaphatok némi magyarázatot azt megköszönném. Hangsúlyozom, nem kérem a végeredmény módosítását, csak a jövőben szeretném ha el tudnánk kerülni a hasonló félreértéseket.

 

Köszönettel

Csaba - Trek SE

Szerintem meg annyiszor mondta mindenki hogy így nem jó úgy nem jó amúgy nem jó! A véleményem szerint kategóriánként a pontszerző helyekig a sorrendet a beérkezésnek kellene meghatároznia, utána lehet szórakozni a nettó időkkel. Nyilván a bobby részét mint engem, rohadtul nem érdekel hányadik vagyok, de ti akik az élen mentek más helyzetben vagytok.

Meg lehet blokkokra osztani a rajtot, de azért ez nem egy Vasa Lopet volt, ahol 11000 ember indul, hanem egy közepes létszámú maraton. Szerintem itt, a blokkokat úgy kellett volna indítani, hogy az azonos távon lévőket egyszerre. megcsinálni a blokkokat beszólításra kategóriákra stb, majd a rajt előtt kihuzni közülük a szalagot, kb 15mp, és összeolvasztva egyszerre elinditani, oszt kész! És így nincsen belőle harag meg harakiri!
Mellékesen megjegyzem hogy akkora szardínia életérzés volt a 8-as blokkban, hogy majdnem el is ment a kedvem az egésztől, de aztán a pálya kárpótolt, és mindent feledtetett, pláne amikor minden lejtő elején röhögő görcsöt kaptam hogy milyen pöttyös lett ez az erdő!



#169
Pampalini

Pampalini

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Akkor így történhetett, hogy a közepes lányok is szemtelenül jó időt jöttek az első körben? Átlag 2 perccel jobbat, mint a saját mérés. Az eredménylista alapján jó pár férfi kategóriát is lenyomtak az első körben. Elvileg a ffi master 3-asok is egy blokkban indultak velük.

#170
Dallas

Dallas

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Paul,

 

Mindenekelőtt szokás szerint le a kalappal a szervezés előtt, mert az megint nagyon rendben volt! Egy kérdés/javaslat azért lenne, mert lehet a blokkos beszólítást nem ti határoztátok meg, hanem a bírók.

 

Master1 közép távon voltak beszólítások amin már akkor meglepődtünk hiszen a beszólítottak a 3-as blokkba kerültek míg mindenki más az 5-be. A hármas blokk kb 2 perccel korábban indult plusz mivel a 4-ben voltak a Master2/3 és a női mezőny ezért a 5. blokkból indulók hátrányba kerültek. Gondoltuk, hogy az időmérésnél ez az eltérő indítás figyelembe lesz véve, de maradt minden a befutó szerint. 
Vajda Jani is és Táncos Sanyi is megemlítette a beszólítás miatti meglepettségüket a bíróknak, de ők nem tudtak ezzel mit kezdeni. A végeredményben a dobogót nem befolyásolta ez az eltérő időben való indítás, de nyilván ez másképp alakulhatott volna. Az én 6. helyem is az idő "jóváírással" is max 5. helyett hozott volna, de mivel általában ugyanazokkal a srácokkal végzünk az első 10-ben ezért ezt a témát ledumáltuk egymás közt.A verseny után is kérdeztük a bírókat, de akkor sem tudták megmagyarázni az okokat.

 

Ha esetleg a fent leírtakra kaphatok némi magyarázatot azt megköszönném. Hangsúlyozom, nem kérem a végeredmény módosítását, csak a jövőben szeretném ha el tudnánk kerülni a hasonló félreértéseket.

 

Köszönettel

Csaba - Trek SE



#171
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

 

Jut eszembe, Telkinél a csajszi nektek is felhúzta a pólóját? Űűűűűű... :D

Neeee... Lemaradtam róla :)

Ilyen volt? :)

D2wPutP.gif



#172
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Kattintottam párat a versenyen, ITT és ITT tudtok mazsolázni belőle.

Köszi , hogy ott voltál és megint a tőled megszokott minőségben kattintottál párat.(Már megijedtem , hogy idén eddig nem láttalak sehol, Csepelen is csak egyszer.)



#173
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Nagyon fini volt a mai verseny, szerintem a legjobb pálya+legjobb szervezés az egész szezonban. 

Köszönjük!

Jut eszembe, Telkinél a csajszi nektek is felhúzta a pólóját? Űűűűűű... :D

---

Privát baj, a ráhagyással vett XL-es póló (L szokott lenni máskor) durván szűk, cserélni nem lehet, mert elfogyott... :( Evvan, ki fogom bírni.

A legprofibb szervezés tényleg. Azok a táblácskák , az épp aktuális méter/szint...hatalmas.

Milyen csaj? Miről maradtam le , mert Telki fele a Single Speed -el lefelé brutálisat menő Kuti Petivel mentem , Anna-lak fele meg persze megúsztam róla , úgyhogy azt sem láttam , hogy voltak -e a pálya szélén , olyan delíriumban voltam épp. :)



#174
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Kattintottam párat a versenyen, ITT és ITT tudtok mazsolázni belőle.


H.Zoli módosította - 2014. június 14. - 23:31


#175
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nagyon fini volt a mai verseny, szerintem a legjobb pálya+legjobb szervezés az egész szezonban. 

Köszönjük!

Jut eszembe, Telkinél a csajszi nektek is felhúzta a pólóját? Űűűűűű... :D

---

Privát baj, a ráhagyással vett XL-es póló (L szokott lenni máskor) durván szűk, cserélni nem lehet, mert elfogyott... :( Evvan, ki fogom bírni.


mgy módosította - 2014. június 14. - 21:17


#176
Trainer

Trainer

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sporttársak, akad valaki aki autóval megy holnap a versenyre és - természetesen benzinpénz ellenében - beférne még 1 vagy 2 fő egy bringával? Budapest dél pest környékéről vagy Boráros téri felvétellel. Köszönöm ha ír valaki. Trainer (Norbert)



#177
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Te Paul, nyugtass meg, hogy ezt a GPS track amit feltettél azt nem bringával hoztad össze! Az a 34 kmh átlag azért odaver mindenkinek

Eddig csak kerékpárral tekertem le.Valószínűleg valami hiba van a mérésben mert a track-et módosítottam párszor.

Egyébként minden nap letekertem a pályát.Sok nyomot láttam már,rendesen ki járták..Szerintem most rettentően gyors,sodros,csúszós..A szemem már egy hete be van gyulladva a sok portól.Néha rengeteg apró bogár van a levegőben,érdemes szemüvegben tekerni.Holnap kezdjük kijelölni a felvezető kört+a kastélyt.Pár követ,facsonkot még le kell fújni piros festékkel,néhol még füvet is kell vágni.

A versenyen a felkiáltó jeleket vegyétek komolyan mert nem véletlenül lesz kirakva (kőmező,árok,két nyomból egy lesz,stb.).

Hétfőn hajnalban találtam egy sárga Mavic kulacsot,illetve ma egy Treket.Ha valakinek hiányzik egy (tejes) túró rúdi ellenében vissza kaphatja. :)


  • zeezoltano és zscs kedveli ezt

#178
SFan

SFan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

Valaki tudna egy tavalyi GPS tracket is megosztani velünk?

 

Köszi előre is! ;)

 

üdv.



#179
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Amíg nem ez a szintidő, ne izgasd magad! :D

Te Paul, nyugtass meg, hogy ezt a GPS track amit feltettél azt nem bringával hoztad össze! Az a 34 kmh átlag azért odaver mindenkinek



#180
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Te Paul, nyugtass meg, hogy ezt a GPS track amit feltettél azt nem bringával hoztad össze! Az a 34 kmh átlag azért odaver mindenkinek


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu