Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Skarpea

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#61
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
"robertocarlos: te vagy a scarpeánál dolgozol, vagy szimplán csak ez az elsõ bicajod. Kicsit gondolkozz, mielõtt hülyeséget írsz!"

Örülnék, ha csupán azért, mert valaki más (aki oda is írta, hogy "amatõr és nem vérprofi" - mint mondjuk amilyen szerinted te vagy...) más véleményen van, mint te, még nem "írna hülyeségeket". Hiszen a topicindító nem írta oda, hogy "csak vérprofi véleményekre" kiváncsi... (Vagy a bikemag-ot kizárólag csak ti olvassátok? Mert akkor bocsi, hogy idetévedtem. Engem szimplán érdekel a dolog a kerékpárokkal kapcsolatban - bár én inkább tekerem és nem szerelem. És mivel a kérdés úgy hangzott, hogy mi a vélemény, megírtam.)

Thy, ne hidd, hogy a kerékpármarketing olyan nagyon különbözik a másfajta iparcikkek marketingjétõl. És azt se, hogy itt gyakran nem éppen a márkát fizeted meg. (Lásd SONY és NIKE...) Egy termékben ugyanis nem csupán a márkanév számít, hanem az adott márkán belül a kategória. Közép vagy felsõ.... Gondolom, eddig még világos.

Ezek után nézzük, mit is írtam? Amit írtam, az a következõ: lehet, hogy egy középkategóriás CUBE ugyanannyiba kerül, mint mondjuk egy felsõkategóriás SKARPEA vagy CAPRINE (de más márkát is írhatnék), mégsem tud többet, HISZEN középkategóriás. (Elnézést, hogy nem írtam KONKRÉT VÁZAT, hiszen mint mondtam, nem vagyok hozzád hasonlóan vérprofi.... És bevallom, haverok véleményét is meghallgatom. És õk sem mindig azzal jönnek, hogy pontosan milyen CUBE kerékpárt vettek... )

Az árkülönbözet a márka "ára". Amit megfizetsz. Persze ez a nagyon-nagyon high-end cuccokkal megint más, de most általánosságban mondom.

Visszatérve a topichoz, nekem SKARPEA kerékpárom van, és elégedett vagyok vele. Pont. Ennyi. Nyilván ez szerinted hülyeség... No igen. Én nyilván nem próbáltam végig a piacon kapható összes csúcsszuper márkát. (Egy fenekem van, és a pénztárcám pedig nem feneketlen. Addig is veszem a bátorságot, hogy nyilatkozzam a tapasztalataimról.)

És az, hogy MIVEL elégedett vagyok vele (és azt merészeltem mondani, hogy egy középkategóriás CUBE esetleg nem ér fel egy mondjuk felsõkategóriás CAPRINE-nal), BIZONYÁRA a SKARPEA cégnél dolgozom... nos, ez igen érdekes feltételezés. Szerinted ha valaki elégedett egy általa vásárolt termékkel, akkor az
a) fizetett ügynök
B) a gyártó cég alkalmazottja
c) a cuccot az õ cége gyártja
d) MLM ügynök, aki azt a terméket terjeszti és téged is be akar szervezni...?

Már bocs, de a topicot indító mintha nem VÉLEMÉNYEKET kérdezett volna a kerékpárokkal kapcsolatban? Szerinted csak a lesajnálás lehet "reális" vélemény?

Na mindegy. Én már csak olyan vagyok, hogy nem azt nézem, magyar vagy nem magyar a cucc (sõt, ha lehet, magyart veszek, hiszen miért ne támogassuk a magyar ipart és a munkahelyteremtést??), hanem hogy jó-e.

Megjegyzésem pontosan erre értendõ. Mert van, akinek a márkanév a fontos, van pedig, akinek a minõség. E kettõ van, hogy egybeesik, de az általam említett példában nem egészen. NEM azért, mert a caprine jobb, mint a Cube. Ezt sosem mondtam általánosságban. Csupán az ár-érték arányról beszéltem. (Ha nem voltam világos, azért elnézést kérek.)

Üdv.
Egy vér-amatõr

#62
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Egyetértek. De nem minden vásárló gondolkodik így. Van, akinek a "matrica" fontosabb. Ezért inkább megvesz egy gyengébb CUBE-ot, mint egy magasabb kategóriás WENSONt vagy CAPRINE-t... De ahogy tudjuk, kinek a pap... kinek a neje.


robertocarlos: te vagy a scarpeánál dolgozol, vagy szimplán csak ez az elsõ bicajod. Kicsit gondolkozz, mielõtt hülyeséget írsz!
Majd, ha túl vagy minimum 5-10 cc vázon, akor elmondhatod NEM ÁLTALÁNOSÍTVA, hanem konkrét modellekre célozva, hogymelyik jobb, melyik nem! Addig a csend egy okos döntés szerintem. Ha viszont van ilyen tapasztalatod, akkor oszd meg velünk is, hagy tanuljunk!
Üdv:Thy

#63
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
... és akkor térjünk vissza a topic témájához

Az offtopic részt áttettem ide: http://forum.bikemag...read.php?t=3051
A vitát itt lehet folytatni.


#64
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Az ár/érték nem egyenlõ a minõséggel, a minõség az érték. :) off Nem tudom milyen adatok ezek, de a coca-cola márkanév sokszor (4szer vagy 5ször) többet ér, mint a pepsi (ez a lényeg) és kb ilyen arányban is fogyasztják õket. Utoljára a 80as években voltak egymáshoz közel. Nálunk része a tananyagnak a coca-cola vs pepsi. :)


OFF, és remélem ez az utolsó a témában tõlem, mert mást kéne már csinálnom :)
Nem "tananyag", de számomra sokat elmond, h a boltokban, szórakozóhelyeken kb. ugyanolyan szinten vannak reprezentálva, és hulladék is kb. hasonló mértékben keletkezik a két cég termékeibõl, ha nem hiszed, csekkold az üvegvisszaváltókat és a szemeteseket a környéken :D Nyilván nem áll(t) a dolog egy Pepsi Szigetre vagy a CocaCola Beach House-ra :)

Ha a minõség az érték, és ugyanolyan áron az egyik többet ér, mert mondjuk egy példát elõrángatva ugyan nem S***i matricás trekking gép, hanem csak mondjuk Skarpea, ha a kerekei erõsebbek, mert duplafalú felnikkel vannak fûzve, a fékek jobbak, mert nem kamu tárcsafék van rajtuk, hanem V-fék, és a gép is könnyebb, mert márkás, de nehéz kiegészítõk helyett könnyebb, de noname üléscsõvel, stucnival, kormánnyal van szerelve, akkor... Na mind1 :)

#65
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

pedig az.


te nagyon okos vagy---

#66
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

pedig az.

Akkor ismerkedj még egy kicsit a márkákkal!:D


#67
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az ár/érték nem egyenlõ a minõséggel, a minõség az érték. :) off Nem tudom milyen adatok ezek, de a coca-cola márkanév sokszor (4szer vagy 5ször) többet ér, mint a pepsi (ez a lényeg) és kb ilyen arányban is fogyasztják õket. Utoljára a 80as években voltak egymáshoz közel. Nálunk része a tananyagnak a coca-cola vs pepsi. :)


A sebesség mindent megold.

 


#68
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Szép is lenne...:D

pedig az.

#69
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

egyébként is minden váz kinai....


Szép is lenne...:D


#70
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Az soha nem volt kérdés, hogy ár/értékben a magellan és stb a nyerõ, de minõségben nem.
Nem kínai, tajvani.


1, bár értem mit akartál mondani :)
"Tajvan helyzete nem teljesen tisztázott. A Kínai Népköztársaság a területéhez tartozónak tekinti. Maguk a tajvaniak a Kínai Köztársaság tajvani tartományához tartozónak tartják a szigetet."

2,
Coca-Cola has a market cap of $111.37 billion and PepsiCo is right behind them with a cap of $103.21 billion. Azért nem tekinteném lejátszottnak a meccset :)

3,
Minõségben akkor nem az a nyerõ, ami jobb? :)

#71
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

minden márkának vannak magasabb és alacsonyabb kategóriás gépei. aZ is számit, nem csak a márkanév. sokszor a márkanevet ugyanúgy megfizettetik, mint a minõséget. EZ a valódi marketing. mint a coke vs. pepsi....

egyébként is minden váz kinai....


Azért ha csak e-három márka (Wenson,Cube,Caprine) közül lehetne választani én már csak a biztonság kedvéért is inkább a CUBE-t választanám.:P De nagyon el kanyarodtunk a topic témályától bocs hogy off voltam.
Amúgy szerintem a COKE a királyabb.:P
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#72
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az soha nem volt kérdés, hogy ár/értékben a magellan és stb a nyerõ, de minõségben nem.
Robertocarlos, 15 percen belül módosíthatod (erõsen ajánlott) a hozzászólásaidat, nem kell újat kezdened. Nem kínai, tajvani. Coke vs pepsi komolytalan csata, messze nem egyenlõ ellenfelek. :)


A sebesség mindent megold.

 


#73
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Lehet hogy most off leszek,de nem hiszem hogy a CUBE gyengébb lenne mint a Wenson v Caprine?Szerintem forditva van.:wtf: :chin:


Azonos árkategóriákat figyelembe véve elõfordul néha, hogy a matrica ára olyan magas, hogy az pl. az alkatrészek vagy a kidolgozás rovására megy. Cube palettát nem szoktam nézegetni, így azt nem ismerem, de a fenti három nagy - Trek, Specialized, Giant - esetében mindenképpen így van, még talán a Giant vmennyire kivétel, mert ott kisebb a márka körüli hype, és olyan tömeggyártó, amely kicsit jobban odafigyel a paletta aljára is. (sztem)

Az élettartam gari szép dolog, bár érdekelne, milyen gyakran kell a forgalmazóknak 2-3 évesnél idõsebb vázaknál valóban garanciális jellegû problémákat kezelni, és h olyankor mit is tesznek :)

#74
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

http://www.skarpea.h...eg/problemak-hu

ez pl NEKEM mint nem vérprofinak, állati szimpi.

sztetek?


Szerintem ehez hasonló felhasználó baráti figyelmesség stb stb elvárható lehetne a nagy márka cégektõl is.Szerintem.:chin:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#75
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Lehet hogy most off leszek,de nem hiszem hogy a CUBE gyengébb lenne mint a Wenson v Caprine?Szerintem forditva van.:wtf: :chin:


minden márkának vannak magasabb és alacsonyabb kategóriás gépei. aZ is számit, nem csak a márkanév. sokszor a márkanevet ugyanúgy megfizettetik, mint a minõséget. EZ a valódi marketing. mint a coke vs. pepsi....

egyébként is minden váz kinai....

#76
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
http://www.skarpea.h...eg/problemak-hu

ez pl NEKEM mint nem vérprofinak, állati szimpi.

sztetek?

#77
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Egyetértek. De nem minden vásárló gondolkodik így. Van, akinek a "matrica" fontosabb. Ezért inkább megvesz egy gyengébb CUBE-ot, mint egy magasabb kategóriás WENSONt vagy CAPRINE-t... De ahogy tudjuk, kinek a pap... kinek a neje.


Lehet hogy most off leszek,de nem hiszem hogy a CUBE gyengébb lenne mint a Wenson v Caprine?Szerintem forditva van.:wtf: :chin:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#78
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

És? Bicikli-bicikli, egymás mellé teszed õket, megnézed, mit tudnak és mennyiért, ez alapján lehet, több kategóriában is a hazai "matricagyártók" jobb helyen fognak végezni, mint a Trek, Speci v Giant.


Egyetértek. De nem minden vásárló gondolkodik így. Van, akinek a "matrica" fontosabb. Ezért inkább megvesz egy gyengébb CUBE-ot, mint egy magasabb kategóriás WENSONt vagy CAPRINE-t... De ahogy tudjuk, kinek a pap... kinek a neje.

#79
robertocarlos

robertocarlos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
ezt nem értem, bocsi. hogyhogy milyen "tervezõ"?

#80
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Persze, nem rossz. Csak egyesek specializedhoz és trekhez hasonlítgatták, azért voltam egy kicsit negatív.


És? Bicikli-bicikli, egymás mellé teszed õket, megnézed, mit tudnak és mennyiért, ez alapján lehet, több kategóriában is a hazai "matricagyártók" jobb helyen fognak végezni, mint a Trek, Speci v Giant.