Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Skarpea

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#41
Telescope

Telescope

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
kb 1 éves a Skarpea cég. Kinek mik a tapasztalatai? Nekem s250-em van és összességébe megvagyok vele elégedve. Annak tudom ajánlani akinek elég 21sebbeség és nem akar vele villogni hanem szépen csak használja. Mondjuk gyári villát ajánlatos kicserélni valami komolyabbra. Fékek jók, igaz hogy vázza nem nagy szám de jól lehet vele bicajozni. Idöközbe rájöttem hogy nekem kevés a 3x7. Jobban jártam volna egy x600-al vagy x750-el de a villa azokba is csak suntour sajnos. Akinek kevés a 21 sebbeség és esetleg 24-et akar venni annak x400 a megfelelõ választás szerintem. s300-ra csak rádobtak valami egyszerü hátsó váltot amitöl 24 let amúgy detto s250 minden rajta. Az érdekes hogy s250-en csak sis van elöl mégis megfelelö beállitás után jól vált hátsó altusal meg nem volt gondom. Azt is észrevettem hogy hasonloak eléggé a vázaik. S szériába mind ugyanaz,
X az más vázz de hasonló. X-nél nemtudom hány van de szerintem 1-2 max 3 félle.

#42
Mazso197

Mazso197

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Ez egy crossbringa így nincs rajta dinamo. SMU-modeel azaz a sportáruházláncoknak gyártott szériából. Még a színe is megegyezika tavalyi Life Sprinttel, csak átkersztelték, hogy ne ugyanaz legyen, mint az átlagos kereskedõknél. Egyebkent az agydinamot nem veszed észre annyira nincs ellenállása, de az csak a trekking gépeken van.


Oké!Tehát Sprint.Megnézem!
Egészség legyen meg térerõ!

#43
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Ez egy crossbringa így nincs rajta dinamo. SMU-modeel azaz a sportáruházláncoknak gyártott szériából. Még a színe is megegyezika tavalyi Life Sprinttel, csak átkersztelték, hogy ne ugyanaz legyen, mint az átlagos kereskedõknél. Egyebkent az agydinamot nem veszed észre annyira nincs ellenállása, de az csak a trekking gépeken van.

#44
Mazso197

Mazso197

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Ha,jól értem Life Fun-t vettél?
Az agydinamója milyen?(nehezebb pedálozni?)
Egészség legyen meg térerõ!

#45
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Szerintem egyértelmûen KTM, de ha gyors vagy nagyon olcsón tudsz Ausztriában KTM-et venni. Én egy Life Sprintet vettem 375 euróért, most Eisenstadban. A normál ára 699 euró. Ugyan más néven fut, mert Hervis-es modell, de az utolsó csavarig ugyanaz a felszereltsége, mint a Life Sprintenek. (Life Fun a neve és mattfekete)

#46
Mazso197

Mazso197

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!
Kerékpár vásárlás elõtt vagyok és körülnéztem a placcon.
Három bringa maradt fenn a rostán:
- KTM Life Track
- KELLY'S Exquisie
- SKARPEA Rush 70
Szerintetek??!!

#47
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Kérem aki tudja a "Kék Óceán kft." v. a Skarpea cég v.mely tagjának elérhetõségét, az jelezze, az emilekre nem kapok választ.

Elöre is köszönöm!

#48
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
A neten nincs fennt a teljes alkatrészlista, gondoltam idefirkantom:

Váz: 6061 Alu 22", élettartam garancia, elefántcsontszínû
Villa: SunTour
SF7-CR-8V, állítható elõfeszítés
e. agy: Alu, forgácsolt (Trinity???)
h. agy: Alu, forgácsolt (Trinity???)
küllõk: 36 2mm acél
felni: Mach 240 duplafalú alu
abroncs: CST Traveller Cross fényvisszaverõs oldalfallal (nem széria??)
váltó/fékkar: Shimano Acera (EF 608)
e váltó: Shimano C50 ???
h váltó: Shimano Acera (M 340)
fékpillangó: C-Star alu
csomagtartó: Tranz-X alucsõ
nyereg: SelleRoyal géles
pedál: alu
Kormányszár: Skarpea, állítható dõlésû
Kormány: Skarpea 59cm
Nyeregcsõ: Skarpea


#49
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Megvettem, bár még csak pár km-t mentem vele, de nagyon korrekt kis Bike-nak tûnik, a hegesztési varratok nagyon jók, szép festés, korrekt alkatrészek (Shimano Acera, Skarpea, Dupla felni stb.)

#50
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Engem meggyõztek, holnap 1 Life Basic 22"-os trekkinget veszek a 160kg-om alá. A tapasztalatokról majd írok.
Szerintetek a 188cm-es magasságomhoz és 81cm-es átlépési magasságomhoz a 20 v. a 22" a megfelelõbb?
Eddig 1 S. Csepel Landrider 95-ös, 21 colos trekkingem és egy 2001-es 4000-res TREK 21" -os montim volt.

#51
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

De az már rendeltetésszerü ha mondjuk egy túragép egy túra alatt valamiért(anyag stb hiba okából) elreped vagy eltörik.Aminek elég kicsi a valószínüsége.--Szerintem.:chin:

Igen en is igy gondolom, ezert is nem tartom fontosnak ebben az esetben ezt a garanciat. Inkabb a gepek felszereltseget.
Szerinted ebben az arkategoriaban melyiket erdemes venni ?

York.

#52
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Ahogy neztem ugyanaz a vaz van mindegyikhez (nem ertek hozza).
En kicsit tulzasnak erzem ezt az orok garanciat, kerdes ugye, hogy mi szamit rendeltetes szeru hasznalatnak...

York.



Szerintem--az számit rendeltetésszerü használatnak ha valaki a gyártó cég által elõírt modon használja a bringát,vagyis arra és úgy amire a gyártó cég szánta!:wtf:
Pld:ez kicsit erõs példa,de egy túra bringával nem XC-zek,mert az nem rendeltetésszerü!De az már rendeltetésszerü ha mondjuk egy túragép egy túra alatt valamiért(anyag stb hiba okából) elreped vagy eltörik.Aminek elég kicsi a valószínüsége.--Szerintem.:chin:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#53
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

nekem az örökéletgarin megakadt a szemem. ebben a kategóriában a 3 meg 5 év is ritka, nem hogy örökkönöröké:) már csak az érvényesítés a kétséges...

Ahogy neztem ugyanaz a vaz van mindegyikhez (nem ertek hozza).
En kicsit tulzasnak erzem ezt az orok garanciat, kerdes ugye, hogy mi szamit rendeltetes szeru hasznalatnak...

York.

#54
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Nézd meg a Magellant és a Gepidát is. Mindkettõ magyar és a stílusuk sem harsány. A napokban nézegettem a Carpeát és elég átgondoltan van összerakva.

Tudsz adni linket esetleg konkret tipusra is, ami ezekkel egy kategoriaban van?

York.

#55
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
nekem az örökéletgarin megakadt a szemem. ebben a kategóriában a 3 meg 5 év is ritka, nem hogy örökkönöröké:) már csak az érvényesítés a kétséges...

#56
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Nézd meg a Magellant és a Gepidát is. Mindkettõ magyar és a stílusuk sem harsány. A napokban nézegettem a Carpeát és elég átgondoltan van összerakva.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#57
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Sziasztok.

Egy trekkinget szeretnek venni, hosszas utanna jaras utan az indulo 35eft keretet feltornaztuk 90-100eft koze ennel tobbet sajnos nem tudok mar addni egy bringaert.
Szoval ket tipust neztem ki, de nem tudom melyik legyen:
http://www.skarpea.h...g/life-f-rfi-hu , MID valtozat
es a
http://www.caprine.h...ame=voyage_plus

Fontos, hogy teljesen felszerelt legyen, es zarhato telo legyen rajta.
Ugy tudom a MID-en nem zarhato a telo, ugyhogy azt meg ujonan csereltetnem kellene, de azt mondtak a boltban megoldhato.


Szoval ti a kettobol melyiket vennetek?
Illetve ebben az arkategoriaban milyen tipust ajanlotok? (csak magyar marka, es agydinamo nelkul)

Valaszokat elore is koszonom.

York.

#58
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
robertocarlos:
"Sztem lehet, hogy új a cég, de nem fog eltûnni mielõtt érvényesíthetnéd a garit...A weblapjuk alapján elég komolynak tûnik a csapat..." szerinted egy weblap mutat bármit? Láttunk már nagy "komoly" forgalmazókat, és márkákat megszûnni egyik napról a másikra. Ezen a fórumon szentírásnak vesz mindenki mindent, ezért is érdemes pontosan fogalmazni. Az hogy neked tetszik a bringád, az engem hidegen hagy, örülök hogy jól választottál. Hidd el van némi képem a kerékpármarketingrõl, hiszen ebben dolgozom. Ismerem a különbségeket is. Csakhogy magarországon mikor valaki bringát vesz, akkor inkább vesz egy jó vázra alapabb cuccokkal szerelt gépet vesz, mert ha komolyabb cuccot akar, akor nem fog bringát cserélni, hanem apránként megveszi a jobb alkatrészeket. Mivel a váz meg a villa a bringa lelke. Egy Deore-al szerelt S-Works váz jobban teljesít, mint egy XT-s Rockhopper pl. A geometria nem mindegy.Nagyon nem.
Én sosem voltam vérprofi, és nem is állítottam ilyet. Versenyezni versenyeztem, de csak amatõr szinten. Igen kipróbáltam olyan 20-30 fajta bringát. De ettõl nem vagyok profi, csak lehet szélesebb spektrumban látom a dolgokat, és objektívebben. Mindenki tudja, hogy pl a speci felé elfogult vagyok. De ki nem?
Azért egy Caprine "csúcsmodellt" egy egy Cube LTD vel nem említeném egy lapon. Más kérdés, hogy egy Speci S-Works váz ugyazt az érzés nyújtja, mint egy Cube Reaction, csak fele annyiért. De mindkettõ egyformán jó!
Egy Pixys Team vázat sem hasonlítanék egy Capriolo Spyderrel. Elõbbit hozzáértõk "geometrizálták" az utóbbit tuti nem.
Sok tiédhez hasonló bizonygatást olvastam már itt az utóbbi 7évben, és többsége vagy elvakult felhasználó volt(aki elsõ bringáját tapossa), vagy forgalmazónál dolgozó egyén.
Ennyirõl szólt a dolog.

És sztem eddig is kultúrált volt a beszélgetés:)

#59
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
és akkor a továbbiakban kultúrált hangnemben társalgunk a skarpea kerékpárokról, különben "bezárom a topicot és a környékét is" © :)

#60
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nincs felsõkategóriás Caprine. :) Most nézem egész jó a vertex váz.


A sebesség mindent megold.