Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Skarpea

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#1
berci3

berci3

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Csak nálam nem jo a Skarpea honlapja

#2
berci3

berci3

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Nekem ugratás miat már eltört az x400-as vázam,de kicserélték.

#3
berci3

berci3

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Nekem is x400-asom van szerintem is jo csak az Srsountur xct v2-es vila nem tetszik mert lehet álitani rajta,de nem különbözö a laza és a ful kemény.De ezen kivül tökéletes

#4
Gõte

Gõte

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
hali

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok a skarpea s180-ról? Nyugodtan vehetek ilyet nem nagyon lesz vele nagyobb probléma vagy ha van hozzá $kedvem$ akkor inkább s250-et vagy x400-at vegyek?
elõre is kössz a választ

üdv.

#5
Baki

Baki

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Lassan egy éve van meg a Skarpea Rush 30-am, egy hónap múlva (akkor lesz egy éves) írok róla egy ismertetõt is. Itt van a drága: http://bringavetel.h...SKARPEA-RUSH-30

Minden lehetséges gyártási hiba elõjött, plusz nekem is ez az elsõ rendesebb bringám, de garanciában kicserélték, ami hibádzott rajta. Futkároz még ebbõl pár darab a városban, utánaérdeklõdtem, nekik nem volt vele ilyen gondjuk.

Na de a márkáról: az örökéletgarancia nyilván médiahiszti, ne lovagoljunk rajta, rendeltetészerû használatnál még szép, hogy nem fog eltörni a váz. Szóval ezért nem fog eltûnni a cég pár napon belül.
Miért is ezt vettem? Alaposan körbejártam a dolgot magamfajta kibichez képest, rendesen kikészítve a környék eladóit, végül nekem egy Magellán modell és ez maradt, ami a tárcámnak és az igényeimnek megfelelt. Végül azért vettem ezt, mert ennyit még rászántam a dologra (73k volt), a Magellán pedig ugyan egy tizessel olcsóbb volt, annyival kevesebbet is tudott.

Hátránya a márkának: gyakran nézegetik, mivel külcsínben nem rossz, és kérdezik, hogy mégis mi ez a Skarpea, merthogy õk, mûvelt és hozzáértõ biciklisták (akik gyakran Wheeler mtb-vel mászkálnak a városban) még nem hallottak róla. Akit az ilyen zavar, az felejtse el :)

U.i.: most nézem, a linkben csak a Rush 10 és 20 van. Lecserélem, ha találok pontosat.

#6
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Sziasztok!
Én is egy X400-ban gondolkozok, és azt szeretném kérdezni, hogy azon a tárcsát le lehet-e cserélni egy nagyobbra? Ha igen, én azt lecserélném (csak a hátsót) egy hidraulikusra!:klony:

#7
Janika_86

Janika_86

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hi all!

Nekem most sikerült vennem egy x600-ast az alap felszereltségnél némileg jobbat jobb áron,(deore váltók,hajtómû,alivio hidro tárcsafék)de ennek sok tényezõje volt(-40e ft).
A szempontjaim alapján ebben az árfekvésben majd 15 gyártó által kínált lehetõséget megnéztem(kellys,kona,merida,gepida,gt,caprine,cannondale,magellan...),és bátran állíthatom nem volt még egy ilyen kecsegtetõ ajánlat.
Sztem ha valaki vesz egy bicót nem komplett cube váltókarokat,vagy kona nyerget,vagy mali telókat kap hozzá.Ahogy ebben az esetben sem,mivel 60% shimnao,kivéve gumi-felni,teló,no meg egy pár nem annyira fontos dolog(nem egy nyeregcsõ miatt veszel meg egy komplett bringát).
Lehet rajta elmélkedni,hogy mire jó a vázra egy ilyen garancia,meg marketing fogás,stb,de sztem aki ilyen szkeptikus,meg hogy 2 év múlva biztos tönkre megy a cég az ne vegyen ilyet!!Akit érdekel az meg örülhet mint majom a farkának.
Idézném Murphy-t:"Ami el tud romlani, az el is romlik."
Ez is benne van.
Viszont abban sztem mindenki egyetért,hogy ha nem DH-zol egy hobbi belépõ kategóriás fix mtb-al akkor nem valószínû hogy az életben lesz bajod a vázzal.
És nem is kellene összehasonlítani más gyártók által kreált szupergépekkel amik 400.000 forintnál kezdõdnek,mert ez annak a töredékébe kerül, és mert nem egy kategória(kivéve amivel igen,de azt az elején leírtam).
Remélem sikerült egy korrekt képet kialakítanom azokban akik eddig még nem találkoztak ilyennel,vagy csak a saját agyszüleményeikre támaszkodtak.
písz:)

#8
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
egy plasztikkártyát kap a cégtõl a boltban vásárló jóember és nem csak elsõtulajos a gari

#9
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

helo
és minden boltban van ez az örök vázgarancia vagy nem?
köszi



Üdv.

Nem.
Az élettartam garanciát nem a bolt adja hanem a kerékpár gyártó cég ezt csak néhány cég(esetünkben a Skarpea) válalja ami csak a vázra értendõ.
Az élettartam gari felõl érdeklõdj a boltban az eladónál.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#10
Ironbob

Ironbob

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
helo
és minden boltban van ez az örök vázgarancia vagy nem?
köszi

#11
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Senkit se érdekel a vázgarancia!


Üdv.

Ha kérhetném a nevemben ne nyilatkozz mert engem pld érdekel a váz garancia.;)
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#12
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Senkit se érdekel a vázgarancia!

Ok,ahogy gondolod

#13
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Abban az árkategóriában a Rock Shox vagy a Manitou sem gyárt jobbat. Hegyi túrázásra, kirándulásra teljesen jó, aszfaltra inkább slick gumival. A maratont is lazán bírja.


Üdv.

Igazad van!
Viszont én akkor sem raknék semmi pénzért sem Suntour telót a bringámba.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#14
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Abban az árkategóriában a Rock Shox vagy a Manitou sem gyárt jobbat. Hegyi túrázásra, kirándulásra teljesen jó, aszfaltra inkább slick gumival. A maratont is lazán bírja.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#15
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

helo
most egy skarpea x400 asban gondolkodom, és kérném hogy mondjatok róla 1-2 szót.pl mire használjam? mit cseréljek le róla stb
köszi


Üdv.

A katalógus szerint SunTour teló van benne így én a telót cserélném pld RockShox vagy Manitou-ra.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#16
Ironbob

Ironbob

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
helo
most egy skarpea x400 asban gondolkodom, és kérném hogy mondjatok róla 1-2 szót.pl mire használjam? mit cseréljek le róla stb
köszi

#17
Telescope

Telescope

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Skarpea mellett:tulajfüggetlen élettartamgarancia a vázra

Senkit se érdekel a vázgarancia! Amúgy mérvan az hogy nincs olyan magyar bringa ami kicsit szögletes vázú? Most itt mtb-re gondolok.

#18
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Skarpea mellett:tulajfüggetlen élettartamgarancia a vázra

#19
Telescope

Telescope

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Ismerõsöm Skarpea S250-t vett...ás hát nem a legjobb dolgok vannak rajt.Az elején még elvolt vele,de 1 idõ után kezdett minden "behalni" xD

Ne hazudjál! Mi kezdett behalni bringámon? Váltott csak bekelett állítani fékkel nem volt gond jó gumi elkopott de ennyi amúgy minden müködik. Villa is mozog.

Megbízható dolgok alatt azt értem ami nem megy tönkre 100 km után.

http://www.skarpea.e...b/s250-f-rfi-hu
http://potkerek.extr...00_orange_M.jpg

Például ezek!!! Hobbi tekeréshez teljesen megfelelnek. Nem csúcs felszereltség az tény de hát "kis pénz,kis foci"

Talán x400 a legjobb ár/érték arányú. Szerintem még Magellan Polaris deore-nak van jó ára.

#20
Karsten

Karsten

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Ismerõsöm Skarpea S250-t vett...ás hát nem a legjobb dolgok vannak rajt.Az elején még elvolt vele,de 1 idõ után kezdett minden "behalni" xD