Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#381
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

felveszik, mert elsõsként visszairatkoztál, vagy nem iratkoztál ki, vagy hogyan?

beiratkoztam mesterszakra - logisztikai menedzsment -, ahol elsõsnek számítok :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#382
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts

nekem most felveszik megint :)

amúgy a mostani a legjobb vizsgaidõszakom, rég bringáztam már ennyit :)


felveszik, mert elsõsként visszairatkoztál, vagy nem iratkoztál ki, vagy hogyan?
amúgy én sem stresszeltem túl magam.. elolvastam vizsgaidõszakban 2 könyvet :) (nem tankönyvet)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#383
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

2. nem kell szkennelgetni a sok dokumentumot - lehúzod a suliban/papírboltban/fénymásolószalonban 50-60 forintért, aztán kész.

persze, netes nekem is favorit, de ha nem megy a rendszer, akkor muszáj postázni...
amúgy egyszer beszkenneled a papírokat, aztán legközelebb, ha szükség van rá, akkor ott van kéznél, akármihez is kell.

OFF
szomorodjon meg a neptun.. ((tantárgyfelvétel))
ON

nekem most felveszik megint :)

amúgy a mostani a legjobb vizsgaidõszakom, rég bringáztam már ennyit :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#384
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
én nem szaroztam a papírkitöltéssel.

#385
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts
OFF
szomorodjon meg a neptun.. ((tantárgyfelvétel))
ON
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#386
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

felvi.hu, aztán nem kell papírozgatni.
viszont volt vele most decemberben olyan gebasz, hogy magyarország.hu-n keresztül nem engedte hogy hitelesítsem, így futkoshattam postára az aláírt hitelesítõ lapommal.


és ha már el kellett menned a postára, mint sokan másoknak a hitelesítõ lappal, akkor már nem is jobb a netes módszer;) pedig én a netes dolgok barátja vagyok, de:

1. papíron se több idõ kitölteni, és nálunk volt külön egy ilyen továbbtanulós hölgy a gimiben, aki mindenkiét átnézte, aki erre igényt tartott.
2. nem kell szkennelgetni a sok dokumentumot - lehúzod a suliban/papírboltban/fénymásolószalonban 50-60 forintért, aztán kész.
3. a gimitõl 2 percre volt egy minimális forgalmú posta - lesétáltunk, befizettük a csekket, feladtuk.

mindezek után ugyanúgy megjelent a neten az adatlapom meg minden, nem kellett hülyéskedni az ügyfélkapuval meg okmányiroda meg imádkozni, hogy natalánmostnemrobbanleaszerver...

de persze mindenki maga dönt - nekem gyorsabb volt papíron elintézni és átnézetni, lefénymásolni a suliban a dokumentumokat, majd sétálni 2 percet és postán feladni.

#387
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

olyat úgy tudom max. egyszer lehet a tanulmányaid során, szóval azért majd mérlegelj. ki tudja mi lesz még késõbb.


Emlekeim szerint nem. Dekani minden szemeszterben egy, a rektorit kerheted ki egy kepzes alatt egyszer.

Pl. egy altalad valasztott targybol vizsgazhatsz haromszor egy vizsgaidoszakban. Ez dekani engedely, csak nem kell beadnod papiron a kervenyt, eleg ha jelentkezel a vizsgara, a tobbit intezi a KTH.

#388
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
felvi.hu, aztán nem kell papírozgatni.
viszont volt vele most decemberben olyan gebasz, hogy magyarország.hu-n keresztül nem engedte hogy hitelesítsem, így futkoshattam postára az aláírt hitelesítõ lapommal.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#389
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Dec. 15. óta lehet, és február 15-ig.
A folyamata pedig a felvi.hu oldalon megtalálható, illetve ugyanitt lehetséges az elektronikus úton történõ jelentkezés, ha nem akarsz papíron.

Azt szeretném megkérdezni hogy mikortól lehet jelentkezni egyetemre/fõiskolára.
S mi ennek a folyamata.



#390
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts
felvi.hu ---> http://www.felvi.hu/...ult_a_felveteli
febr. 15 környéke a határidõ.
venni kell felsõoktatási jelentkezési lapot (filléres összeg), abban van egy 9ezres csekk(tavaly még asszem ennyi volt). kitöltöd, befizeted, elküldöd, reménykedsz, tanulsz. majd az érettségik után elküldöd az érettségid másolatát is. :)
a 9ezres csekkel 3 helyet tudsz megjelölni, a további megjelölt helyekért fizetni kell még...
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#391
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
Azt szeretném megkérdezni hogy mikortól lehet jelentkezni egyetemre/fõiskolára.
S mi ennek a folyamata.

#392
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Hello, és boldog új évet!
Csak pár hónapja nézegetem a fórumot, mert talán rászánom magam egy bicajvásárlásra, ezért fõleg a technikai topikokkal foglalkoztam, aztán megláttam ezt is.
Éppen itthon ücsörgõs évemet töltöm, mert munka nem nagyon van, a vegyészmérnöki szak meg talán nem nekem való (mondjuk úgy, hogy irtóztam a labortól, és nem nagyon találtam fel magamat a laborban). Voltak jegyeim 1-4-ig másfél év alatt, de mielõtt az elsõ ötösömet megszerezhettem volna analitikából, jól otthagytam az egészet.
Amiért ide írok, az az, hogy elég szimpatikus társaságnak tûnik az itteni, ezért rákérdeznék, hogy szerintetek mit lenne érdemes tanulnom. Felvételi pontokkal elég jól állok természettudományos és gazdasági szakokra is, ha nem a Corvinust célzom meg, jogra viszont kevés, de négyes töri érettségivel ne is akarjak jogra menni, gondolom (a többi érettségim 88% feletti). Van két középfokú nyelvvizsgám, az angoltudásom pedig inkább a felsõfokúhoz van közel. Legalább egy BA/BSc diplomát szeretnék összehozni ennyi erõfeszítés után. Olyan túl okos nem vagyok, valahol 120 körül, inkább alatta van az IQ-m, és kicsit lassan jár az agyam, de azért egyetemen az analízis kettes sok tanulással bõven megvolt. Nagyjából úgy látom, hogy egy, az otthagyotthoz hasonló, tehát pl. mûszaki szakon, ha komolyan veszem végig, komolyabb hullámvölgyek nélkül, akkor a szabadidõm az csak jelképes lesz, nem tudom, megéri-e, talán felesleges túl sokat vállalnom. Azt, hogy mégis milyen beállítottságú vagyok, humán, vagy reál, nem nagyon tudom megmondani, erre jó példa, hogy a gimiben magyar tagozatról jelentkeztem emelt szintû kémia fakultációra.., szóval ez sem segít a döntésben.
Örülnék, ha néhány jó tanáccsal megszánnátok, úgy, mint ahogy a bringavásárlós kérdéseim esetében történt.

#393
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
közgazdász ha jol emlékszem....

#394
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
Grat Konás!, de szabad kérdeznem hogy mi is lettél te? :)

#395
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

lediplomáztam
abszolútban 4-es
'korcsoportban': 5-ös felelet, 5-ös védés, aztán a sokéves átlag lehúzta picit
blog off
drink on



Már megijedtem, h a kiiratkozás esetleg azt takarja h veszni hagytad a befektetett idõt-energiát, de így egész más! Elismerésem!

#396
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

hááát õõõõ, kitettem hûlni az ablakba az innivalót:
Feltöltött kép

Az jó. :D


A sebesség mindent megold.

 


#397
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Gratulálok.
És hogyan tovább?

hááát õõõõ, kitettem hûlni az ablakba az innivalót:
Feltöltött kép

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#398
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

lediplomáztam
abszolútban 4-es
'korcsoportban': 5-ös felelet, 5-ös védés, aztán a sokéves átlag lehúzta picit
blog off
drink on

Gratulálok.
És hogyan tovább?


A sebesség mindent megold.

 


#399
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
lediplomáztam
abszolútban 4-es
'korcsoportban': 5-ös felelet, 5-ös védés, aztán a sokéves átlag lehúzta picit
blog off
drink on

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#400
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

vége lett a fõiskolás pályafutásomnak...
kiiratkoztam.

Ez most jó vagy rossz hír?


A sebesség mindent megold.