Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázz a munkába!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
138 hozzászólás a témában

#61
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

3 Amúgy lehet, hogy nekem van üldözési mániám, de az az érzésem néhány autós direkt arra megy rá, hogy vízzel terítsen be. Óbudán a Filatorigát és Szentlélek tér közötti lakótelepen van egy-két izmos pocsolya. Szembõl jön egy autó, egszerre érünk a pocsolyához, én megpróbálok a lehetõ legjobban félrhúzódni, az autós meg meg jól rámhúzza a kormányt és még véletlenül sem lassítana. Utána meg persze gondolom röhög.

.

mellesleg ez gyalog is így van
szvsz az ótósok kb 88 %-a pont leszarja vagy el sem jut a tudatáig
kb 2% aki odafigyel, lassit és kikerüli a pocsolyát (kb akik megállnak a csikoshátú patásnál átengedni a gyalogot/
és van jó 10 % aki meg direkt élvezi , szinte sportot csinál belõle hogy sikerüjön jól betakarnia
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#62
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
3 kocabiciklis, néhány liter sárosvíz rajtam. Ezenkívül semmi. Amúgy lehet, hogy nekem van üldözési mániám, de az az érzésem néhány autós direkt arra megy rá, hogy vízzel terítsen be. Óbudán a Filatorigát és Szentlélek tér közötti lakótelepen van egy-két izmos pocsolya. Szembõl jön egy autó, egszerre érünk a pocsolyához, én megpróbálok a lehetõ legjobban félrhúzódni, az autós meg meg jól rámhúzza a kormányt és még véletlenül sem lassítana. Utána meg persze gondolom röhög.

Epinefrin: Lehet, hogy nem kéne ijesztegetni a csajt a lila esõkabáttal és akkor már õ is köszönne. :D Nem tudom miért, de én sajnos nagyon ritkán találkozok 2x ugyanazzal a biciklissel. Múltkor az Auchan mögött jött velem szembe egy tünemény. Azóta se láttam és verem a fejemet a falba, hogy nem fordultam vissza és nem kértem el a számát.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#63
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Két szem bringást láttam ma reggel :( Egy postást és a tegnapi bukós csajszit (hm, mintha már biccentett volna, hajrá :)) Elütni nem akart senki, a gyalogosok sem bántottak... lehet, hogy megijedtek a lila esõkabimtól, ami utoljára 14 éves koromban volt rajtam (akkor is kényszerbõl) :D

Remélem megszáradok délutánig...

Feltöltött kép

(nincs 4 lábam, csak fáztam :))

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#64
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
A szemetelõ esõben nekem mindig irdatlan koszos lesz a gépem, de a szakadó esõ tényleg jó. :D
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#65
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Az esõ meglátszik a biciklisek lelkesedésén.


Én spec imádok esõben bringázni :D Szép tiszta lesz utána a lovam.

Epinefrin: Ilyenkor kell a srácot kilökni az autók elé. Persze csak azért, hogy megijeszd :D


:D Nem jó, azért vissza kellett volna fordulnom... gondolkodtam a lasszón, de bringástól sem vagyok 65 kiló, így még én szívnám meg azt is, ha rádobnék egy kötelet. Ezentúl a jobb lábamat nem kattintom a pedálba, ha gyalogost látok a járdán...

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#66
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Ahh...ennyit nem ér az egész...így is bringával járok...min. napi 45km, de van mikor 140...de a fene fog postára menni....
De azért kösz!


Vááá... a 68. hsz-ben próbáltam kielemezni ezt a posta dolgot. Lehet, hogy elég a neten jelölgetni (?).

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#67
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Senki; neked kell bejelölnöd, hogy ma bringával jöttél, majd ha "összegyûjtöttél" 4 napnyi tekerést, akkor postán be kell küldeni azt az adatlapos izét (legalábbis az én értelmezésem szerint). Nem km-gyûjtésre megy a játék, hanem hogy minél több napon bringával menjél dolgozni, ne autóval/BKV-val.


Ahh...ennyit nem ér az egész...így is bringával járok...min. napi 45km, de van mikor 140...de a fene fog postára menni....
De azért kösz!

#68
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

én csak kicsit áztam el....

kell beszereznem egy normális esõruhát


Árpád-hídig szemerkélt, aztán ott nagyon rákezdett. Esélyem sem volt. Milyen a normális esõruha? Két esõkabátom is van, de mindekttõbe úgy beleizzadok, hogy ugyanolyan vizes vagyok, mintha kabát nélkül mennék. Jó, legalább nem érzem a hideg esõt, de megállásnál nagyon hideg tud lenni.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#69
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
én csak kicsit áztam el....

kell beszereznem egy normális esõruhát
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#70
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Az esõ meglátszik a biciklisek lelkesedésén. Tök egyedül áll a gépem a tárolóban és útközben is kevés biciklissel találkoztam. Egy "jött" velem szembe Pomázon. Nála nem tudtam megállíptani, hogy õ támasztja-e a biciklit vagy fordítva. Aztán a Margit-híd környékén még jött egy-kettõ, de köszönés szintén luxus volt. Jah, és miért nem lehet hátra fölrakni egy nyomorult sárfogó gumit? Vagy az direkt poén, hogy a mögöttünk lévõ biciklis arcába küldjük a vizet?
De jól is esett egy jó meleg zuhany a reggeli ázás után :)

Epinefrin: Ilyenkor kell a srácot kilökni az autók elé. Persze csak azért, hogy megijeszd :D
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#71
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Most már kezdem azt hinni, hogy ezt az egész kampányt egy bringaellenes autós találta ki :mad: Eddig is jártam-keltem a fõvárosban a lovammal, de hogy ennyire el akarjanak taposni, már gyanús... Mintha minden bringásra ráállítottak volna egy autóst, hogy na, te ma ezt fogod eltaposni, hogy végleg elvegyük a kedvét a városi tekeréstõl. Tegnap a Stefánia úton lévõ bringaútra hajtott fel esztelenül egy BMW-s, ma pedig a munkahelyem elõtt lévõ sötétkék járõrkocsi szerencsétlenkedett a parkoláskor és anélkül, hogy kinézett volna a fejébõl elémhajtott. Hát mázli, hogy már lassítottam, különben kocc lett volna. Arról a roma gyerekrõl nem is beszélve, aki tegnap hazafelé direkt elémugrott a járdáról széttárt karokkal, hogy megijesszen :rocketman Jó játék... ilyenkor szeretnék kamion lenni. Elõre várom, ma hazafelé milyen atrocitás fog érni.

Ma reggel 4 bringással találkoztam (1 sityakos csaj, többi koca - egy sem köszönt, nemérdekel).

Zuhany után meg többé nem sírok - megkaptam :D

Ui.: Fõvárosi szobámat vidéki kunyhóra cserélem

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#72
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Hát igazság szerint lelkes gyerek vagyok, meló elõtt mennék két kört szívesen, de ki fogja elhinni ezt nekem közülük? (hiszen én sem hiszek nekik) :)
"Nice boys don't play rock and roll"



#73
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
nem mondod hogy ez a probléma? :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#74
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Nem rossz kezdeményezés, csak tényleg nincs meghirdetve megfelelõen. A kalkulátorok meg azoknak szól, akik nincsenek olyan szinten, mint mi.

De nem is ez zavar, hanem a diszkrimináció: én is szeretnék részt venni a játékban, de én csak 500m-re lakom a melóhelyemtõl :D A legkisebb egység a kalkulátorban 1km!
"Nice boys don't play rock and roll"



#75
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
27 év
46km
5 edzettség
férfi
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#76
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

edzettség 5 ;)


Hm... még azt sem írhatom, hogy a korod miatt jött ki annyi idõ. Vagy nem lehet, hogy 270 évet írtál be? :D Más tippem nincs.

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#77
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Na várjunk egy picit. Tegyük föl, hogy naponta tekerek. Akkor 4 naponta küldjek be egyet vagy a legvégén küldjem be 10 nappal?


ööö... ez kezd egy adóbevalláshoz hasonlítani :D Azt hiszem elvesztettem a fonalat:

"A kampány idõtartama: 2007. szeptember 3-14.
A nyereményjáték postai és elektronikus beküldési határideje: 2007. szeptember 15."


Viszont:

"A teljesítõk között értékes kerékpáros
nyereményeket sorsolunk ki, az elsõ 2000
résztvevõ ajándékcsomagot kap."


A kérdés, hogy honnan nézik azt a kétezret? A honlapon bejelölõs vagy postán beküldõs számít a gyorsabbnak? :scratchhe

Ráadásul:

"Azoknak a regisztrált résztvevõknek, akik a KAMBA-honlapon jegyzik, hogy melyik napokon mentek munkába nem kell beküldeniük a regisztrációs lapot. Az õ adataik automatikusan feldolgozásra kerülnek."

Tehát, nekünk - neten lógóknak - ezek szerint nem kell a postával vacakolni? Ezek szerint nem:

"A regisztrációs lapon vagy a részvételi naplóban (A honlapon a „Regisztráltak” menüpont alatt) legalább 4 alkalommal, kell a résztvevõknek aláírásukkal hitelesíteni, hogy az adott napon kerékpárral mentek a munkahelyükre."

Ha valaki másként értelmezi a leírtakat, az elõbb regisztáljon és küldjön privátot, vagy írja a fórumban, vagy küldje el postán, vagy... :)

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#78
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
edzettség 5 ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#79
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Na várjunk egy picit. Tegyük föl, hogy naponta tekerek. Akkor 4 naponta küldjek be egyet vagy a legvégén küldjem be 10 nappal?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#80
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

nem értem
nekem valami 1100 percet ir


:D Jól jelölted be az edzettségi szintedet? Szerintem attól függõen löki ki az idõt. Bár nálam meg túl kevés idõ jött ki, amit csak akkor tudnék tartani, ha nyíl egyenes, autóktól hermetikusan elzárt pályán, tükörsima betonon haladhatnék. De szép is lenne... :P

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -