Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázz a munkába!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
138 hozzászólás a témában

#21
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A szándék jó. Csak alig van ma munkahely, ahol az infrastruktúra megfelel a kerékpáros bejáráshoz. Nincs megfelelõ (biztonságos) tároló, esetleg egy zuhany (izzadás, vagy esõs idõ esetére). Sokan félnek a nagy autóforgalomban, kerékpárút meg nincs (pl. itt Salgótarjánban is csak a külterületen van vagy 2 km-es út).
Amúgy sok minden szólna mellette, nem lehet parkolni, a helyijárat borzalmas, pl. fél öt után alig van busz.
Tenni kellne már, nem papolni.


hú, engem az b*szott fel hétfõn, hogy a párommal jöttünk a tandemmel, és Szfvár határáig (kb. 18km) elérkeztünk simán, szépen, semmi probléma.
a központig már kicsit döcögõsebb volt, de még mindig simán elviselhetõ.
aztán az utolsó 3 km-t nagyjából fél óra alatt bírtuk megtenni!!!
el is késtünk kicsit emiatt... járdán nem akartam menni, meg ott se nyertünk volna idõt, és különbenis, de a reggeli csúcs siralmas volt. legközelebb kell valami kerülõút. bicikliút arról ismerxik meg, hogy ott nincs autó, viszont legalább lassan lehet haladni a gyalogosok miatt.
jó, ennél van jobb, és sokkal rosszabb helyzetben lévõ bringaút is Fváron.
(az utolsó szakasz az autóforgalomban volt természetesen, lámpákkal, meg minden)
az az álmom, hogy a nagyforgalmú utak mellett telepölések között is legyen rendes külön bicikliút, meg benn a városban is. de ez még évtizedek, és rengeteg pénz kérdése..

#22
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
A topik címével megegyezõ friss közlemény:
http://bikemag.hu/content/view/731/1/
"In idem flumen bis non descendimus"

#23
Gyuri bá

Gyuri bá

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 847 hozzászólás
A szándék jó. Csak alig van ma munkahely, ahol az infrastruktúra megfelel a kerékpáros bejáráshoz. Nincs megfelelõ (biztonságos) tároló, esetleg egy zuhany (izzadás, vagy esõs idõ esetére). Sokan félnek a nagy autóforgalomban, kerékpárút meg nincs (pl. itt Salgótarjánban is csak a külterületen van vagy 2 km-es út).
Amúgy sok minden szólna mellette, nem lehet parkolni, a helyijárat borzalmas, pl. fél öt után alig van busz.
Tenni kellne már, nem papolni.
Hívnak a hegyek! :D

#24
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Miért jó az a MÁV-nak hogy ingyen jegyeket nyomtat bringásoknak? Ennyire jól állnak? Rajtam ne muljon de kicsitsem értem a koncepciót.


Megsúgom, hogy MÁV-osként nekem is mindig sorba kell állnom ingyen jegyért. Felháborító... :D

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#25
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

tegnap véletlenül ráakadtam egy cikkre (székesfehérvár.hu), ahol írják, hogy ha jól emlékszem 64 város vett részt Magyarországon az akcióban (köztük Fvár is, bár homályos a cikk).
jó tudni, mikor úgy emlékszem, egyes infók szerint Bp-re vonatkozott csak... :-S
meg itt nem volt szó arról, hogy tavasszal is lesz.
pedig legközelebb én is be akarok szállni.


És akkor mi a franc van velem aki bringázok Fehérváron az állomásig, majd a délibõl a céghez, este meg ugyanez visszafelé. Akkor nekem hova kell regisztrálnom? Városközi uniós nevezés is lesz? :D

#26
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

Nem (legalábbis eszerint nem):

"A nyerteseket a nyereményjáték szervezõje a sorsolási részvétel feltételeinek megfelelõen regisztrált jelentkezõk adatait tartalmazó adatbázisból sorsolja ki. Elõször a csaptok között kerülnek a fõnyeremények kisorsolásra, majd az 5-nél kevesebb csapatlétszámok miatt megmaradt jutalmakat az egyénileg nevezõk közt sorsoljuk ki."

Tegnap mintha Demszky valami olyat nyilatkozott volna, hogy EZEN a héten van valami kerékpáros-hét?! Kicsit zavaros volt... mindenesetre 20-án van a kerékpárosok világnapja, 22-én meg ugye a CM, de a lezajlott kampányról egy szó sem esett.


Ezen a héten a MÁV meg a GYESEV is ingyen szállitja a bringákat. Ami a csucs, hogy a 24h-s után nem volt idõm összszedni magam hétfõn, hogy géppel jöjjek, tegnap aztán be is jöttem fehérvárról minden jegyvétel nélkül, erre hazafelé rámszóltak a déliben a kordonosok, hogy na de ingyen jegyet kell venni. Nem gond kértem, csak azt nem értem minek? Miért jó az a MÁV-nak hogy ingyen jegyeket nyomtat bringásoknak? Ennyire jól állnak? Rajtam ne muljon de kicsitsem értem a koncepciót.

#27
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Újabb ékes példa a tökéletes szervezésrõl :clap::

"Holnap, 2007. szeptember 18-án, kedd 16:00 óráig adott a lehetõség arra, hogy eljuttassátok a 1025 Budapest, Margit körút 85. címre a regisztrációs lapokat. A sorsolás 18:00 órakor kezdõdik, közjegyzõ jelenlétében, aki árgus szemekkel figyeli Fortuna kezeit. A kampány – amelynek csak nyertesei vannak - rólatok és értetek, bringásokról szólt. .
Ezért szeretettel várjuk a kampány valamennyi regisztrált résztvevõjét a 2007 szeptember 20-án 10 óra kkor kezdõdõ díjátadó ünnepségre is, amelynek helyszínén (Fõpolgármesteri Hivatal I. számú (dísz) udvara; cím: Budapest, V. Városház u. 9-11.), további ajándékhegyek pihennek, rátok várva."

Gondolom sokan érnek rá munkaidõben délelõtt 10-kor...


Nemááá! Eddig úgy volt, hogy a KvVM-ben lesz a díjátadó. :( Megpróbálok beszélni a fõnökömmel, hogy engedjen el. Díjátadón ugye meg lehet jelenni biciklis cuccban is és lesz BIZTONSÁGOS biciklitároló?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#28
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
tegnap véletlenül ráakadtam egy cikkre (székesfehérvár.hu), ahol írják, hogy ha jól emlékszem 64 város vett részt Magyarországon az akcióban (köztük Fvár is, bár homályos a cikk).
jó tudni, mikor úgy emlékszem, egyes infók szerint Bp-re vonatkozott csak... :-S
meg itt nem volt szó arról, hogy tavasszal is lesz.
pedig legközelebb én is be akarok szállni.

#29
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Újabb ékes példa a tökéletes szervezésrõl :clap::

"Holnap, 2007. szeptember 18-án, kedd 16:00 óráig adott a lehetõség arra, hogy eljuttassátok a 1025 Budapest, Margit körút 85. címre a regisztrációs lapokat. A sorsolás 18:00 órakor kezdõdik, közjegyzõ jelenlétében, aki árgus szemekkel figyeli Fortuna kezeit. A kampány – amelynek csak nyertesei vannak - rólatok és értetek, bringásokról szólt. .
Ezért szeretettel várjuk a kampány valamennyi regisztrált résztvevõjét a 2007 szeptember 20-án 10 óra kkor kezdõdõ díjátadó ünnepségre is, amelynek helyszínén (Fõpolgármesteri Hivatal I. számú (dísz) udvara; cím: Budapest, V. Városház u. 9-11.), további ajándékhegyek pihennek, rátok várva."


Gondolom sokan érnek rá munkaidõben délelõtt 10-kor...

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#30
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
jaja nekem sem kellett jegyet vennem reggel, csodálkoztam is :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#31
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Tegnap mintha Demszky valami olyat nyilatkozott volna, hogy EZEN a héten van valami kerékpáros-hét?!


Mobilitási hét, bocs... Ezen meg azóta is röhögök :rofl: "Demszky Gábor elmondása szerint amióta mindenhova biciklivel jár megváltotozott az élete, például sokal jobban alszik."
Mindjárt elhiszem...

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#32
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Hát, lezárult az akció. Természetesen sokkal jobb idõ van ma, mint az elmúlt két hétben. :D Most szép és jó, hogy lezárult ez az egész, de nekünk ( neten regisztráltaknak) van még valami teendõnk? Amúgy meg jó a sejtésem, hogy csak azok közt megy a sorsolás, akik csapatban indultak és nem egyéniben?


Nem (legalábbis eszerint nem):

"A nyerteseket a nyereményjáték szervezõje a sorsolási részvétel feltételeinek megfelelõen regisztrált jelentkezõk adatait tartalmazó adatbázisból sorsolja ki. Elõször a csaptok között kerülnek a fõnyeremények kisorsolásra, majd az 5-nél kevesebb csapatlétszámok miatt megmaradt jutalmakat az egyénileg nevezõk közt sorsoljuk ki."

Tegnap mintha Demszky valami olyat nyilatkozott volna, hogy EZEN a héten van valami kerékpáros-hét?! Kicsit zavaros volt... mindenesetre 20-án van a kerékpárosok világnapja, 22-én meg ugye a CM, de a lezajlott kampányról egy szó sem esett.

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#33
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Hát, lezárult az akció. Természetesen sokkal jobb idõ van ma, mint az elmúlt két hétben. :D Most szép és jó, hogy lezárult ez az egész, de nekünk ( neten regisztráltaknak) van még valami teendõnk? Amúgy meg jó a sejtésem, hogy csak azok közt megy a sorsolás, akik csapatban indultak és nem egyéniben?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#34
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Epinefrin: te mikor szoktál a szentendrei uti Auchan mellett elhuzni?

kb olyan 8:30 tájban rám köszön minden reggel egy lovag, meg is lepõdtem tegnap amikor megnyomta a dudáját.



Arrafelé én nem járok, legalábbis munkába menet biztosan nem. Dudám sincs... pontosabban csak bringás dudám nincs, khm :D De amúgy lelkesen szoktam köszönni minden bringás "kollégának" :juhu:

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#35
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Epinefrin: te mikor szoktál a szentendrei uti Auchan mellett elhuzni?

kb olyan 8:30 tájban rám köszön minden reggel egy lovag, meg is lepõdtem tegnap amikor megnyomta a dudáját.

Amugy ami az igazán izgi végig menni szakadó esõben a Rákóczi uton, majd fel az Erzsébethidra, s onnan el a déliig, de ugy, hogy a hid végéig nem a buszsávban mégy, hanem a szélsõ autósávban. S mindezt olyan este 6-7 között.

#36
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Én meg meló után gyerek-begyûjtésre vagyok kárhoztatva, szal én is kiszálltam :( Csomitartóm nincs, vázra nem ültetem õket, a lábaik meg túl rövidek, hogy fussanak a bringa után :D

Meg aztán az idõ is túl jó lett... így már nincs semmi kihívás a dologban :) Azért kiváncsi vagyok lesz-e a kampány végén valami összegzés és kicsit nagyobb hírverés, hogy ne ilyen is volt kicsiny hazánkban.

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#37
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Én még mindig dögrováson vagyok, úgyhogy kiszálltam a buliból. :(
4 napi tekerésem megvan. :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#38
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

ujra az élbojban

ez a mai betekerés annyira nem tetszett... Fixit soha többet


4 nyamvadt kilométerrel lenyomtunk, de hiába minden....A szombati nyitvatartással rondán elversz, már látom. :(

Szegény csajok, hiába hajtottak.

#39
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Fúúú annyira jó volt megint a bûzös városba tekerni!
Hétvégén körbetekertük kedvesemmel a Tisza-tavat.Hát mit mondjak! A gáton megcsinált Eurovelo kerékpárút 4 helyen le van zárva magántrület címszó alapján!!!! Gépkocsival be nem hajtható területen tök sok kocsi, szeméthegyek....No mindegy ez nem ebbe a topikba tartozik, bocs mindenkitõl.
" A Cube el van vetve! "

#40
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
ujra az élbojban

ez a mai betekerés annyira nem tetszett... Fixit soha többet
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->