Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringázz a munkába!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
138 hozzászólás a témában

#101
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
no igen, szerintem normális ember szökni akar....
" A Cube el van vetve! "

#102
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Inkább ez legyen életed végéig? jeee

Tényleg ki lehet szúrni a szemünk ígérgetésekkel.


Ezen a kampánybiciklizésen és ígérgetésen én csak röhögök. Szép és, jó, hogy évente egyszer fölülnek a gépre, aztán õk a fasza biciklisek, de nevetséges is egyben. Majd, ha naponta jár biciklivel és azokat tapasztalja, amiket mi, akkor kicsit már hitelesebbnek látnám a dolgot.

Pont arról beszéltem, hogy amióta nem húzom föl magam a sok idiótán, azóta ilyen dolgok nem érnek. Van egy nagyon jó mondás: " Mások hülyeségén idegeskedni annyi, mint magunkban kárt tenni" Ne értsd félre, engem is zavar meg bosszant, de beletörõdtem. Szoksz vagy szöksz. Bár mostanában már elég erõsen a szökésen is gondolkozok. (nem csak emiatt)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#103
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Inkább meghúzom magam és naponta nyelem a békát. Amúgy ezzel a beletörõdéssel sokkal kevesebb atrocitás ér. Nem akarnak leszedni a géprõl, mert nekem volt elsõbbésgem és megpróbáltam ezt érvényísíteni. Nem köp le a gyalogos, mert a bicikliúton megy és én csöngetni merészeltem. És még egyéb esetek.

Inkább ez legyen életed végéig? jeee

Tényleg ki lehet szúrni a szemünk ígérgetésekkel.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#104
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

....


Így vagyok ezzel én is. Régebben elég erõsen "harcoltam", de mára már föladtam. Rájöttem, hogy egyedül kevés vagyok a világ ellen. Jó tudom, nem vagyok egyedül, de tény, hogy kevesen vagyunk. Akkor törõdtem bele ebbe az egész szituba, amikor egy biciklisnek megemlítettem, hogy talán nem kéne átrombolni a piros lámpán és leanyázni a szabályosan közlekedõ gyalogost. Erre azt a választ kaptam, hogy " ne szójá' be' köcsög, mert leszedlek a szarodról". Mondom bocsi. Ilyenekért "harcoljak"? Naneee. Inkább meghúzom magam és naponta nyelem a békát. Amúgy ezzel a beletörõdéssel sokkal kevesebb atrocitás ér. Nem akarnak leszedni a géprõl, mert nekem volt elsõbbésgem és megpróbáltam ezt érvényísíteni. Nem köp le a gyalogos, mert a bicikliúton megy és én csöngetni merészeltem. És még egyéb esetek. Most úgy közlekedek, hogy ha látom az autóson, hogy eszpébe sincsen megadni az elsõbbséget, akkor inkább megállok és megvárom amíg jó messzire megy tõlem. Ha van lehetõségem, akkor a gyalogost meg jó nagy ívben kikerülöm.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#105
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Amúgy nekem kicsit veszélybe került ez az akció. Taknyoltam ma egyet ( lsd üzneõfal) és a hátsó kerekem totál game over lett. Most azt szervezem le, hogy egyáltalán hazajussak. Az idegesít, hogy egyáltalán nem mentem gyorsan, én valamennyire talpon is maradtam és csak a gép csúszott ki alólam, de a hátsókerék nekicsattant a korlát lábának és akkora nyolcas lett benne, hogy megszorul a kerék a villánál.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#106
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás

NINCS ÉRTELME.


Akkor lópénisz mindenkinek az ánuszába?

#107
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Szerintem kár azon sírni, hogy máshol mi van. Én is láttam már szép és követendõ példákat, de mi sosem fogunk odáig eljutni, hogy (minden) autós és (minden) biciklis/gyalogos/motoros/akárki megférjen egymás mellett. Az embereket nem lehet átnevelni. Addig amíg a buszmegállóba felhajt a k*csög motoros, hogy kikerülje a dugót, addig amíg az autós rámkanyarodik, amikor a KRESZ szerint nekem van elsõbbségem, addig, amíg a babakocsis-kutyasétáltatós-járókeretes-bõröndös alakok a bicikliutakon mennek, mert az szép piros addig én nem várok semmiféle változást.
Néha le szoktam fényképezni egy-két példát , hogy hogyan nem kéne. Én már beletörõdtem, hogy ilyen helyen élek és csak röhögni tudok a málészájú Demszky-n, meg a többi sok ésszel ellátott politikuson, amikor felvonulnak a biciklijükön, megtesznek 5 métert imbolyogva és széles vigyorral kampányolnak a jobb levegõért. Aztán bevágják magukat a milliós audijukba, amit évente lecserélnek... már abból a pénzbõl meglenne pár km bringaút. És, hogy újakat kéne építeni? Valóban, de esetleg nem ártana a már meglévõket karbantartani, mert az is röhej, hogy önkéntesek nyesik az utak melletti bokrokat, mert az önkormányzat erre nem hajlandó. És akkor nagy a munkanélküliség, amikor a munka ott hever az utcán.
Még folytathatnám a végtelenségig, de NINCS ÉRTELME.

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#108
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Sok víz fog még a Dunán addig lefolyni. Sajnos.


Miért van az az érézésem, hogy elõbb fog a Duna kiszáradni?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#109
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Én tagja vagyok a kerékpárosklubnak. László János és csapata tényleg kiteszio a lelkét értünk. De, az, hogy mindenhol kisebb háborút kell vívnia a kerékpáros közlekedés javítása érdekében az sok mindent megmutat, és elgondolkodtató! Ha honatyáink tényleg a kerékpáros Budapestért vannak, akkor sokkal gördülékenyebben kellene menni a tárgyalásoknak. Legutóbb a harc azon ment, hogy az Asztória-Kálvin tér-Fõvám tér útvonal kapjon kerékpárutat. Nagy nehezen, de sikerült. Könyörgöm, most újítják fel, miért nehéz a tervekbe belefoglalni?

Az a baj, hogy hiába vagyunk úniós tagok, ha a gondolkodásmódunk, viselkedésünk még kõkorszaki, proli.
Sok víz fog még a Dunán addig lefolyni. Sajnos.

Akit érdekel: www.kerekparosklub.org
" A Cube el van vetve! "

#110
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
Én ilyenkor csak ezt a videót szoktam megmutatni.



#111
dragu

dragu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
http://index.hu/poli...d/kerekpart239/

#112
dragu

dragu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

12 évig tekertem a fõvárosban.
még az átkosban kezdtem, egy kis zöld összehajtogatható campinggel.
jól lehetett farolni meg bármerre bringázni, a forgalommal nõttem fel.
Mostanra mintha hátránybe kerültem volna, követhetetlen.

Azóta motoron ülök. Az egészeet látva azt nem értem, hogy képzelnek egy ilyen kampányt Demszkyvel a frontvonalon. 15 éve Ti tudjátok a legjobban hány km bicigliút épült. Nem politikai kiáltvány amit írok, ne értsetek félre 15 év alatt volt jobb is bal is. tökmind1.

Egyszerûen felháborít, hogy átkarolva egymást a bársonyszékben zokognak a választás után, hogy: "A sírból hoztuk vissza, Tesó", szerintetek hány km út fog épülni a kõkemény 2 hetes tesztidõszak és kampányrongyrázás eredményeképpen? Mennyit ér a CriticalMass mögött álló tömegek választási erejének meggyõzése. Guilliton 4 év múlva? 15 év után adjunk neki bizalmat ismét és reménykedjünk hátha megmozdul vmi?

A zuhanyzás az én gondom, 48 km naponta simán belefér bringával, még a budai hegy se akadály, nem számít, hogy nincs zuhanyzó az épületben, a másikban van. Ha teljesen nyugodtan tekerhetnék naponta oda-vissza a várost behálózó és átszelõ elsõ osztályú bringautak bármelyikén, miért ne?
Ha láttátok belgiumot, hollandiát tudjátok mirõl beszélek. Figyelmes autósok, gyönyörû sárgával felfestet biciglisávok, lámpák. Országosan több ezer km.
Hihetetlen és beautifulll. Áááá kár a szóért

Örülök, hogy a cikk végén ütös és kegyetlenül egyszerû a konklúzió.

#113
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

epinefrin, neked meg egy állat mászik a bringádon!


off: lakat helyett õt használom, ki van képezve :D

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#114
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás

Csak azért gondoltam erre,mert epinefrin topiknyitóját így kezdte:
"Bringázz a munkába! "akció" a fõvárosban."
:-(


A részvételi feltételek közt szerepel, hogy:

"A kampány 2007. szeptember 3. és 2007. szeptember 14. közötti idõszak alatt tart, 2007-ben csak Budapesten."

Az viszont nem tiszta, ha mondjuk valaki vidéki, de a fõvárosban dolgozik, akkor az résztvevõnek számít-e (vagy épp fordítva). Eléggé összecsapottnak tûnik a dolog, mindenesetre én kísérleti nyúlként belevetem magam a dologba és kíváncsian várom a fejleményeket :)

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#115
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Érdekes én lámpákkal együtt hozom a 20km / 40 percet simán ;):D:D


_Az adatlapot kivágod a monitorból, és elpostázod. ; )_

Kivágtam a monitort, de k.va nehéz, és nem látszik rajta semmi!!! :)
" A Cube el van vetve! "

#116
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Azt hogy csinálod? :)

Szerintetek bent vagyunk az elsõ 2000 regisztrált között? :D

Háát ahogy meg lett hirdetve ez az akció.....szerintem igen!
" A Cube el van vetve! "

#117
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

Ez jó kérdés volt, de szerintem nem. Nem írja sehol, hogy csak Bp-re vonatkozna. Küldj egy mailt és kérdezd meg! bringazz@gmail.com

Csak azért gondoltam erre,mert epinefrin topiknyitóját így kezdte:
"Bringázz a munkába! "akció" a fõvárosban."
:-(
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#118
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
"Bringázz a munkába, hadd lássa a fõnök, hogy hajtasz" :))) ez nagyon jó:)

epinefrin, neked meg egy állat mászik a bringádon!

#119
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Ez jó kérdés volt, de szerintem nem. Nem írja sehol, hogy csak Bp-re vonatkozna. Küldj egy mailt és kérdezd meg! bringazz@gmail.com
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#120
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Számomra nem egyértelmû a dolog.
Akkor most ez csak fõváros illetõségû?
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."