Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1681
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Feltöltött kép
Spec szerintem ez szép.
Az elejére az a mûanyag cucc nem kellene,de tetszik.
Feltöltött kép
Ez kicsit zavaróan vékony a fej tövénél,de hátha nem reccsen meg.
Feltöltött kép

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1682
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Rossz a kérdés.:) "Mi a különbség két különbözõ márkájú stucni között" lenne a megfelelõ.
- tervezés (mérnöki és design)
- anyagfelhasználás
- gyártási minõség és minõség ellenõrzés


#1683
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Egy újabb sületlen(?) kérdésem lenne.Mi a különbség mondjuk egy Bikepositive és egy Ritchey stucni között a dizájnon és azon kívül,hogy az utóbbi kétszer annyiba kerül?

#1684
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Régen nagyobb névnek számított (bár nekem sosem tetszett), aztán átment OEM gyártóvá. Néhány éve láttam középszintû Kelly's bringákon is. A régi cuccok jó minõségûek, de nehezek, az újak meg szerintem olyanok, mint bármelyik Tajvanon gyártató cég termékei.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1685
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Pontosan mi is a kérdés ?
A KORE a 90'-es évek vége felé a nagyon drága gépekre szerelt cucc volt. Gondolom, a minõségre sem volt panasz. Fõleg a stucnikra emlékszem.
Újra feltámasztották a márkát ? Vagy találtál használtan valami szépet ?
Marci

#1686
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Hi skacok.
A múltamból felmerült egy név.
Ólcsósítom a gépem ,mert válság van,de nem szeretném stílus nélkülivé tenni.
Szóval a név:KORE
Rémlik valakinek?
Minõség?
Vagy úgyis mindegy?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1687
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az nem baj.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1688
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Nem a vízszinteshez mérik, hanem a fejcsõ szögéhez képest.
A távtartókat is jó ötlet a stucni fölé rakni. Ez, és a stucni fordítása nagyon sokat változtat - ingyen !;)
Még nem csináltad meg ? 5 perces meló. Igazán jó, bringaszerelõ idõ van.
Az avatarodban 2 bringa látható. A szürke színûvel van gondod ? Azon tényleg nagyon meredeknek tûnik a stucni.


Kivettem a stucni alól a távtartókat és fölé tettem,de meg nem fordítottam,mert nagyon nagy az emelkedése.Már így is jobban tetszik mint azelõtt.Ki fogom próbálni egy kisebb emelkedésû stucnival is,de egyenes kormány nem lesz,mert a mostani se nagyon hajlított.Az nem gond,hogy a kormány csapágy és a stucni közvetlenül érintkezik és nincs köztük távtartó?

#1689
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Nem a vízszinteshez mérik, hanem a fejcsõ szögéhez képest.
A távtartókat is jó ötlet a stucni fölé rakni. Ez, és a stucni fordítása nagyon sokat változtat - ingyen !;)
Még nem csináltad meg ? 5 perces meló. Igazán jó, bringaszerelõ idõ van.
Az avatarodban 2 bringa látható. A szürke színûvel van gondod ? Azon tényleg nagyon meredeknek tûnik a stucni.

Igen,a szürke Meridáról van szó.Majd ma neki állok,a hétvégi idõjárásban nem volt kedvem kimozdulni:).

#1690
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Nem a vízszinteshez mérik, hanem a fejcsõ szögéhez képest.
A távtartókat is jó ötlet a stucni fölé rakni. Ez, és a stucni fordítása nagyon sokat változtat - ingyen !;)
Még nem csináltad meg ? 5 perces meló. Igazán jó, bringaszerelõ idõ van.
Az avatarodban 2 bringa látható. A szürke színûvel van gondod ? Azon tényleg nagyon meredeknek tûnik a stucni.
Marci

#1691
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Lehet,hogy megpróbálom,de elég meredek a stucni.50-60 fokos biztosan van(ha a vízszinteshez kell nézni).Így van értelme?

#1692
ZsZs

ZsZs

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Elsõ lépésnek fordítsd meg a stucnit, hogy lefelé álljon ...


És/vagy a távtartókat átcsoportosítani alulról felülre.

#1693
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Elsõ lépésnek fordítsd meg a stucnit, hogy lefelé álljon ! Ez ügye 5 perces mûvelet. Ha ez kevés, jöhet az egyenes kormány.
Marci

#1694
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Sziasztok!Merida Crossway 20V bicajomon szeretnék sportosabb testtartást kialakítani.Egy egyenes kormányra,és egy másik stucnira gondoltam.Mi errõl a véleményetek,mit ajánlanátok?Errõl a bringáról lenne szó:MERIDA CROSSWAY 20-V KERÉKPÁR - 2008 - Bringa Butik Webáruház

#1695
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ne használj alu csavart. Csak szívás van velük, mindenhol. A csavar anyaga acél, esetleg titán, ennyi.


De használok, mert nekem nagyon jó és szép a színe. Pl a stucnimban is már több mint egy éve van és semmi gond vele.


A sebesség mindent megold.

 


#1696
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Gondolkoztam azon, hogy talán az is okozhatja, hogy alu csavart használok + a dió elég rozsdás és emiatt nagy lesz a súrlódás ha kicsit jobban összenyomódik a két felület.


Ne használj alu csavart. Csak szívás van velük, mindenhol. A csavar anyaga acél, esetleg titán, ennyi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1697
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Nekem FSA kormánycsapágyam van...

#1698
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Van kivétel is. Az anthememhez járó kormánycsapágyat meg kell húzni rendesen és akkor pont jó. Nem értem, hogy miért ilyen, mert ugyanolyan felépítésû, mint az összes többi kormánycsapágyam.



Múltkor én is leszedtem a stucnit, és mikor visszatettem, már nagyon nehéz volt a csapágyat meghúzni, jól meg kellett tépni nekem is.

Korábban ez nem volt, szóval nem tudom mi történt.

#1699
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Na akkor inkább ezt a frankensteini, egyeneskormányra clip-onos ötletet meghagyom egy késõbbi idõpontra, épp elég pénzt kúrok bele a bicóba így is.

Viszont a légellenállás nagyon szúrja a szemem, úgyhogy levágatom a kormányt 50 centire, úgy ráadásul ciklokrossz legál is lesz. :) Ezért a kormányért meg nem kár.
Tud valaki olyan mûhelyet ahol ilyen fémmunkát gyorsan, megbízhatóan megcsinálnak?

#1700
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez már csak azért is fura, mert az NRS és Anthem-X is azonos kormánycsapágy rendszerrel rendelkezik, s az a sanda gyanúm, hogy az Anthem is - és nekem sosem kellett megtépnem, teljesen hagyományos módon kellett mindig is beállítani. ("éppenhogynekotyogjon")


Gondolkoztam azon, hogy talán az is okozhatja, hogy alu csavart használok + a dió elég rozsdás és emiatt nagy lesz a súrlódás ha kicsit jobban összenyomódik a két felület.


A sebesség mindent megold.