Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1661
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
...bár ahogy hallom, egyébként is nagy alkatrésznyûvõ.:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1662
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ha nem akarsz heggesztetni,szerintem egy headlock azért adna némi plusz biztonságot.
Bár kérdés,hogy a bringa stílusa beveszi-e...

Vagy inkább Dante stílusa, nagy technika ,,gyilkosnak" tûnik...;)

#1663
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Ha picit "cinkes" a villanyak hossz (kábé a stucni felsõ csavarjánál vége is van), ti mennyire mernétek így használni? Én azt találtam ki, hogy a stucni okozta deformáció elkerülése érdekében egy pici gyûrût bevágok a tetejére (mint egy toldás, csak nincs összehegesztve), s szépen ráhúzom a csavarokat.


Ha nem akarsz heggesztetni,szerintem egy headlock azért adna némi plusz biztonságot.
Bár kérdés,hogy a bringa stílusa beveszi-e...

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1664
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A deformáció ellen segít, de azzal sem fog rá a stucni nagyobb felületen a villanyakra, mint kellene.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1665
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ha picit "cinkes" a villanyak hossz (kábé a stucni felsõ csavarjánál vége is van), ti mennyire mernétek így használni? Én azt találtam ki, hogy a stucni okozta deformáció elkerülése érdekében egy pici gyûrût bevágok a tetejére (mint egy toldás, csak nincs összehegesztve), s szépen ráhúzom a csavarokat.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1666
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
köszi az infokat
még szemezek a Ritchey 10d kormányokkal is. ebben van egy elõre kurfli, emiatt esetleg kell rövidebb stucnival számolni, vagy annál is jó lesz a már megszokott méret?

#1667
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Nekem ugyanaz a hossz kellett, mint az 580as kormányhoz.

#1668
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem lesz rövidebb, mert a karod sem a bicaj tengelyével párhuzamban fog állni, így kb ugyanaz a stucni jó lesz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1669
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
thx.
és kb. mennyivel lesz rövidebb a pilótafülke a nagyobb visszahajlás miatt. stucnit is cserélek, elég lesz egy 10mm-el hosszabb, ha a jelenlegihez hasonló pozíciót szeretnék?

#1670
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

sziasztok,
egyenes kormányt használok, viszont egy picit szélesebbre és kényelmesebbre vágyom. Olvasgatva, arra jutottam, ha nem akarok rizert, akkor a 9-10 fokban visszahajló kormányok lesznek jók.
Syncros Fixed Flat Top vagy Truvativ Stylo SS kormányokat találtam ilyen paraméterekkel. Ezek mennyire életképesek egy nomál 26-os CC bringában, irányításban az extra szélesség milyen hátrányokkal jár, ha van? (inkább 29er-re szerelve találtam képeket róla)
thx


Nyugodtan vegyél széles kormányt, én 26os merevvillás singlespeeddel használtam 680as Truvativ Stylo Team Rizert, 26os fullyban Worldcup rizert és most 29erben a 700as egyenes verziót. Csak elõnyét látom, sokkal stabilabb az irányítás, ha valami megvezeti a kereked akkor sem tekeri ki a kezedbõl a kormányt. Az össz hátrány az Underworld kupán jött ki a földalatti részen, ahol a 70-80as ajtókeretbe sikerült beleverni a 68centis kormánnyal. :D

#1671
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én széles kormányt használok, az edzõgépben meg fõleg, mivel egytányéros rendszer, s kell az erõkar. Semmi baj nincs vele.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1672
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
sziasztok,
egyenes kormányt használok, viszont egy picit szélesebbre és kényelmesebbre vágyom. Olvasgatva, arra jutottam, ha nem akarok rizert, akkor a 9-10 fokban visszahajló kormányok lesznek jók.
Syncros Fixed Flat Top vagy Truvativ Stylo SS kormányokat találtam ilyen paraméterekkel. Ezek mennyire életképesek egy nomál 26-os CC bringában, irányításban az extra szélesség milyen hátrányokkal jár, ha van? (inkább 29er-re szerelve találtam képeket róla)
thx

#1673
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
enyém 700-as

de lehet bõen

Feltöltött kép

#1674
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

xian: az
AGA: melyik az?


enyémen spec csak 66 széles, de ezen is még vagy 5 cm-vel lehetne beljebb tolni

Picasa Web Albums - Bikertigger - DAWG
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1675
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Megnéztem pár képet, tényleg jól belenyúltam :(
FSA-ék feláldozták a használhatóságot a dizájn oltárán.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1676
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Funnon akár a hajlatig is tolhatod, de egyszerû B+ is van ilyen. Én kevesebb olyat láttam mint a tiéd, amin már a szélén is szélesedik.

Ride everywhere.

.


#1677
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
xian: az
AGA: melyik az?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1678
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

Hi skacok.
A múltamból felmerült egy név.
Ólcsósítom a gépem ,mert válság van,de nem szeretném stílus nélkülivé tenni.
Szóval a név:KORE
Rémlik valakinek?
Minõség?
Vagy úgyis mindegy?


Julie Furtrado annak idején úgy rakta fel a gépére, hogy õk nem voltak a szponzorai között, csak tetszett neki. Tulajdonképp ebbõl lettek híresek, ugyanis a hölgy évekig szinte csak elsõ helyezett volt CC versenyeken.


Paul! Igen van.

Ride everywhere.

.


#1679
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Os?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1680
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Van egy FSA XC 281 kormányom 25mm emeléssel, 680mm széles. A gond az hogy a fékeket nem tudom eléggé középre tolni, mert a kormány átmérõje kiszélesedik befelé.
Mindenképp szélesebb kormány kell, hogy megoldódjon a probléma, vagy van olyan 680-as ami rövidebb szakaszon széles középen?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.