Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1541
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

zoggie 1700pénz
ZOGGIE HAJLÍTOTT MTB KORMÁNY - Bringa Butik Webáruház

ha nem jön be, átveszem 1500ért :)


nem rossz, köszi :)

lehet bepróbálom valamikor

#1542
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
zoggie 1700pénz
ZOGGIE HAJLÍTOTT MTB KORMÁNY - Bringa Butik Webáruház

ha nem jön be, átveszem 1500ért :)

#1543
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Valakinek nincsen véletlenül egy már nem használt, elhasznált 25,4-es, hajlítot kormánya, amit a kuka helyett hozzám dobna? :)

Csak azért kellene, hogy kipróbáljam milyen lenne érzésre a mostani egyenes helyett (lassan belekerül a 20 000 km és ott tervezem a cserét), de találomra nem vennék ilyesmit. Azért gondolkoztam el rajta, mert észrevettem, hogy nagyon sokszor önkéntelenül is próbálom a kezemmel meg a csuklómmal úgy fogni a kormány, hogy jobban kiegyenesedjek.

#1544
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Semennyivel. Nagyjából ugyan olyan hosszú fog kelleni.



miért is? lehet hüje vagyok, de tényleg nem értem! minél nagyobb a vizszintes hátrahajlás (back sweep) annál közelebb kerül hozzám a markolat, és az a plusz 4 fok 2,5 centiben nyilvánul meg, ami már nem elenyészõ (egyes vázaknák ez plusz 1 méretet jelent!) vagy nem így van?

ritchey p29er custom


#1545
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

ha a jelenlegi 90mm-es stucni + egyenes kormányommal - ami 580mm széles, 5 fok hátrahajlású - pont jó a kormány távolság, akkor egy 680mm széles (amit valszeg kb 640 re fogok vágni), 9 fokos riser esetén kb mennyivel hosszabb stucnira lenne szükségem, hogy ne változzon ez a táv?

pappíron nekem 2,5 cm jött ki (tg(9)*320 - tg(5)*290 = 253), ami elsõ hallásra ölég sok...

gondolom nem egy kollega van itt, aki flat-rõl riser-re váltott, érdekelne hogy náluk volt e stucni csere! köszi!


Nekem nem kellett stucni csere, pedig 580asról váltottam 680asra aztán tovább 700asra. Azzal is számolj, hogy a szélesebb fogás miatt máshogy tartod magad, mint a keskeny kormánynál, mivel a karod nem lesz hosszabb. :)

#1546
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Semennyivel. Nagyjából ugyan olyan hosszú fog kelleni.

#1547
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
ha a jelenlegi 90mm-es stucni + egyenes kormányommal - ami 580mm széles, 5 fok hátrahajlású - pont jó a kormány távolság, akkor egy 680mm széles (amit valszeg kb 640 re fogok vágni), 9 fokos riser esetén kb mennyivel hosszabb stucnira lenne szükségem, hogy ne változzon ez a táv?

pappíron nekem 2,5 cm jött ki (tg(9)*320 - tg(5)*290 = 253), ami elsõ hallásra ölég sok...

gondolom nem egy kollega van itt, aki flat-rõl riser-re váltott, érdekelne hogy náluk volt e stucni csere! köszi!

ritchey p29er custom


#1548
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

ezt a tippet biztosan megfogadom, de azért a szigetelõ szalag rajta marad a fékkaron a leverõdéseket kiküszöbölendõ (:
viszonylag széles, egyenes kormányt keresek, elsõdleges szempont a tartósság, valamint nem ártana, ha 25.4-es és nem OS befogós volna, akkor nem kéne stucnira is költenem. már azon is gondolkodtam, hogy valami oldszkúl montiból kibányászni egy könnyebb fajta acél darabot, csak az nehézkes ügylet és legtöbbjük viszonylag keskeny - kis szarvval használnám.
elõre is köszönöm a javaslatokat


Sajnos ilyen nem nagyon van.

#1549
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

viszonylag széles, egyenes kormányt keresek, elsõdleges szempont a tartósság, valamint nem ártana, ha 25.4-es és nem OS befogós volna, akkor nem kéne stucnira is költenem



pl.
LONGUS MTB KORMÁNY - Bringa Butik Webáruház
BBB TOPBAR KORMÁNY - EZÜST - Bringa Butik Webáruház
PRO MTB CC KORMÁNY - EGYENES - Bringa Butik Webáruház
BBB TOPBAR KORMÁNY - FEKETE - Bringa Butik Webáruház

#1550
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
ezt a tippet biztosan megfogadom, de azért a szigetelõ szalag rajta marad a fékkaron a leverõdéseket kiküszöbölendõ (:
viszonylag széles, egyenes kormányt keresek, elsõdleges szempont a tartósság, valamint nem ártana, ha 25.4-es és nem OS befogós volna, akkor nem kéne stucnira is költenem. már azon is gondolkodtam, hogy valami oldszkúl montiból kibányászni egy könnyebb fajta acél darabot, csak az nehézkes ügylet és legtöbbjük viszonylag keskeny - kis szarvval használnám.
elõre is köszönöm a javaslatokat

#1551
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Azért nem kell megtépni a fékkar és a váltókar csavarjait, hogy ha ütést kap forduljon el a kormányon.
Eddig az összes montimon belevert a fékkar a felsõcsõbe (kivéve a dirt a bringámat, mert azon vízszintesbe volt állítva a fékkar) és soha nem törött le egyik sem esés után, csak szépen elfordultak a kormányon.


A sebesség mindent megold.

 


#1552
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

próbáld ki és meglátod.
Ha nanyon emelt a kormányod furán néz majd ki és ügyelj a váltók/fékkarora, hogy elférjenek a felsöcsö felett (esésnél fontos)


Hm, jó a megközelítés, ezt mindenképp megnézem, elfér-e a fékkar meg a többi, ha becsuklik a kormány, köszi!
Lehet, hogy nem lesz nagyon jó így akkor... 40mm emelésû riser FSA kormányom van (XC280, 660mm). Na mindegy, egy próbát megér.

#1553
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
próbáld ki és meglátod.
Ha nanyon emelt a kormányod furán néz majd ki és ügyelj a váltók/fékkarora, hogy elférjenek a felsöcsö felett (esésnél fontos)

#1554
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Mostanság van egy kis probléma a villámmal, ami abban jelentkezik, hogy 140-rõl 120-ra még össze tudom nyomni, de 100-ra már nem. Mivel viszonylag sokat használom (havi 400-500 km ha olyan az idõjárás, az télen is megvan), inkább nem küldöm vissza a szervízbe, hanem használom így... Szóval, az mennyire járható út, hogy a mászást megkönnyítendõ, a 8 fokos RaceFace Evolve AM stucnit megfordítom mínuszosra és kiveszem alóla az egycentis hézagoló gyûrût? Láthatóan nem lehet belõle probléma, de gondoltam, inkább felvetem, mert nem tudom, fel lehet-e upside down fordítani ezt a stucnit.
(Elég CC-sen, max. maratonos stílusban tolom az AM-bicajjal, szóval nem gond az alacsonyabb cockpit - amihez amúgy már eléggé hozzászoktam a merevfarúmon, szóval nem gond.)

#1555
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
végtelenül egyszerû valami. mellényúlni nem lehet vele.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1556
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Ezzel a Pro kormánnyal mik a tapasztalatok? Túl sok mindent nem találtam róla, csak a "nagytestvéreirõl"...

#1557
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

30-35 mm körüli villanyak befogójú stucnit tudnátok ajánlani mtb/xc vonalon?
Elõny lenne a minél kisebb fogású.

Köszi.
Üdv,Péter

#1558
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

Köszönöm az ötleteket és a tanácsokat.

Üdv,Péter

#1559
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az is egy megoldás azt hiszem kb egy hónapja volt ennek a szakszerû leírása rob-tól
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1560
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

Azért kicsit barátibb áron kellene kormánycsapágy,mint a crank testvérek 20ezres árkategóriája.

Lehet az lenne a legjobb megoldás,hogy ha megtoldatnám szakival a villanyakat?
Üdv és köszönöm.
Péter