Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1521
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hat nemtom szerintem az a 2-3ezer forint amibe egy normalis markolat kerul igazan nem sok meg akkor sem ha egy szezon utan lecsereled mert elkopott/szakad/piszkolodott.

hany reteg bandazst tekertek fel?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1522
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Jah nem véletlen hogy több versenyzõnél is bandázst látni a monti kormányon! Az én szubjektív értékítéletem szerint minden tekintetben veri a markolatot. :) Jó talán élettartamban nem, de annyival olcsóbb is. (Na meg a markolat is ocsmány lesz hamar, mert lekopik, berepedezik, stb.)


én pár éve váltottam bandázsra és sokkal jobb, mint a sima markolatok

ha jól van betekerve akkor sokat kibír

#1523
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

én elõször kipróbálnék egy jóféle bandázst, töredéke egy ergonnak és nagyon kényelmes tud lenni


Jah nem véletlen hogy több versenyzõnél is bandázst látni a monti kormányon! Az én szubjektív értékítéletem szerint minden tekintetben veri a markolatot. :) Jó talán élettartamban nem, de annyival olcsóbb is. (Na meg a markolat is ocsmány lesz hamar, mert lekopik, berepedezik, stb.)

#1524
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

sziasztok,Ergon GE-1 kéz zsibbadásra és hegyi menetekre megfelel ez a markolat?


én elõször kipróbálnék egy jóféle bandázst, töredéke egy ergonnak és nagyon kényelmes tud lenni

#1525
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sziasztok,Ergon GE-1 kéz zsibbadásra és hegyi menetekre megfelel ez a markolat?


melyik ujjad zsibbad? a kis- es gyurusujj, vagy a tobbi?

#1526
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
sziasztok,Ergon GE-1 kéz zsibbadásra és hegyi menetekre megfelel ez a markolat?

#1527
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Én is jártam így. Nem kell menetet vágni vagy hasonló. Simán kapott egy kicsivel hosszabb csavart és egy anyát. Ennyi.
Marci

#1528
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
koszi, akkor hasznalom, ami lehet, aztan utana max lecserelem. remelem nem kerul ra sor :) agyon van konnyitve, szvsz nem lehetne ehhez buntetlenul hozzanyulni.

nehol eleg erthetetlen, hogy miert nem vmi acelpersellyel csinaljak meg. egy pm menet kinyirasanal rosszul is lennek. villanal nem is merem nagyon meghuzni. az is atalakitot nem sajnalja az ember, akarmi tortenik (igaz azzal meg sose volt gond).

#1529
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
menetrögzítõ nem segít abban hogy megfogja! Ha 5-ös a menet és van még falvastagság érdemes újrametszeni6-osra és új csavarok!
De csak akkor vágass menetet ha tényleg nem gyengíted az anyagot vele mert az nem a leg biztonságosabb!!!!!!!!

#1530
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
én inkább vagy nagyobb menetet fúrnék, vagy megcsinálnám átmenõre. de leginkább vennék másikat :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1531
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a stucniban az egyik menet kezdi magat megadni a villanyaknal. finoman mertem csak rahuzni, mert ereztem, hogy kezd elnyulni. ebben az allapotaban teljesen jo, de felo, hogy par szetszedes utan megadja magat. mit lehet vele kezdeni? menetrogzito?

#1532
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

szerintem igen.
jövõre talán lesz az uj forgalmazónál ismét


köszi

Kb. 0,5 - 1, max. 1,5 cm szeretnék emelni, és rájöttem, hogy nekem egyenes kormány kell mert keskeny kormányt használok és nagyon szélesen bandázsolok. Ahogy számoltam a mostani 6 fokos helyett a 10 fokos stucni 7 mm-et, a 16 fokos pedig 18 mm körül, a 12 fokos meg valahol közte emelne a kormányon ugyanolyan hossz mellett.

Amúgy a kormányszárak méretezését középtõl középig adják meg ugye?

#1533
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

csak a speci gyárt olyan stucnit ahol a betétekkel lehet változtatni a dõlészöget?

Amúgy én a specit se látom egyik webshopban sem.

szerintem igen.
jövõre talán lesz az uj forgalmazónál ismét

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1534
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

miért is? lehet hüje vagyok, de tényleg nem értem! minél nagyobb a vizszintes hátrahajlás (back sweep) annál közelebb kerül hozzám a markolat, és az a plusz 4 fok 2,5 centiben nyilvánul meg, ami már nem elenyészõ (egyes vázaknák ez plusz 1 méretet jelent!) vagy nem így van?


Azért, mert 10 centivel szélesebb a kormány, szélesebben fogsz jelentõsen.

#1535
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
csak a speci gyárt olyan stucnit ahol a betétekkel lehet változtatni a dõlészöget?

Amúgy én a specit se látom egyik webshopban sem.

#1536
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
stp1,megköveztem magam,igazad volt a villanyakon lévõ kúppal kapcsolatban,átcseréltem és most tökéletes.

Köszönöm.
Üdv,Péter

#1537
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem tudom mekkora különbség van/nincs a kettõ között, de a teljes szettnek egyben tuti mûködnie kell.

#1538
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló
Ilyen gyûrû van a villanyakon,csak mivel gyakorlatilag ugyanúgy nézett ki mint a másik ezért feleslegesnek ítéltem azt,hogy leszedjem és rárakjam azt.
Szóval tehát ha azt rárakom akkor tökéletesen fog illeszkedni?

Üdv,Péter

#1539
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
egy hozzá kapott gyûrûnek kéne a villanyakra mennie.
mint pl ezen a szetten bal középen: http://www.neuzer.hu...gy/31754011.jpg

#1540
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Hali

Raktam össze a bringát és elakadtam az integrált fejcsapágynál--ami elvileg hülyebiztos:D-- kaptam két csapágyat egy "gyûrû"-t és egy kupakot..
csapágyakat beraktam helyükre(azt nem tudom,hogy különbözõ-e a felsõ vagy az alsó) aztán a tetejére ráraktam a gyûrût és végül a kupakot.

Alul nem épp bizalomgerjesztõ de felül normálisan néz ki.

Amikor alulra egy fsa félintegrált kormánycsapágy porvédõjét raktam jól nézett ki alul is viszont vagy érezhetõen kottyant a kupaknál vagy pedig szorult.

Hogyan rakjam össze normálisan,vagy így jó?
Segítségetek köszönöm.
Üdv,Péter