Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1321
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
vagy ezt linkelték épp egy másik topikban

KCNC fejcsapágykupak Alu/Acél villanyakhoz vásárlás - FTW Bikes webáruház

#1322
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hol kaphatnék piros ahead kupakot?


Bárhol. Pl van BTS.


A sebesség mindent megold.

 


#1323
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Hol kaphatnék piros ahead kupakot?

#1324
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
+1 szavazat a masfajta bringara. a 19" meret nem lenne gond.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1325
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!

Abban kernek segicseget, hogy van egy 19 incses vazu Speci Rockhopperem, 2009, es alacsony a kormany, milyen modszer a legjobb a megemelesere?
Ha vki csinalt ilyet persze!
Koszi szepenn
KORMÁNY: Specialized OS rizer; 640 mm / 25 mm emelés
KORMÁNYSZÁR: Specialized 3D kovácsolt; 31,8 befogó
MARKOLAT: Specialized Enduro
Kormányszárhossz 75 mm

Ja, es ilyenek a parameterek, hat kb egy olyan 10 centivel kene megemelni, az a nagy bajom, hogy nem nagyon ertek en ezekhez a dolgokhoz, csak zavar egy picit, lehet 1-el nagyobb vazat kellett volna vegyek, 185 centire, es 100 kg sulyra .

Koszi


10cm? masik bringat.... mongy egy turabringat, plane ha emelt kormany van rajta eredetileg is. a 19es meret passzol a magassagodhoz (az a specinel les).

#1326
Solmyr

Solmyr

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Abban kernek segicseget, hogy van egy 19 incses vazu Speci Rockhopperem, 2009, es alacsony a kormany, milyen modszer a legjobb a megemelesere?
Ha vki csinalt ilyet persze!
Koszi szepenn
KORMÁNY: Specialized OS rizer; 640 mm / 25 mm emelés
KORMÁNYSZÁR: Specialized 3D kovácsolt; 31,8 befogó
MARKOLAT: Specialized Enduro
Kormányszárhossz 75 mm

Ja, es ilyenek a parameterek, hat kb egy olyan 10 centivel kene megemelni, az a nagy bajom, hogy nem nagyon ertek en ezekhez a dolgokhoz, csak zavar egy picit, lehet 1-el nagyobb vazat kellett volna vegyek, 185 centire, es 100 kg sulyra .

Koszi

#1327
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Meg lehet hosszabbítani a teló nyakát, ha annyira visszautasíthatatlan az ár. Valamelyik topikban linkelték is az üzlet oldalát, ahol ezt megcsinálják pár ezresért. Visszautasíthatatlan ár esetén mindenképpen vizsgáld meg alaposan a telót, lehetõleg bringába építve. Ne lötyögjön, ne eresszen.

#1328
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
a 25mm nagyon kevés!

#1329
loacci

loacci

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello
a problémám a következõ lenne, kapnék visszautasíthatalan áron egy telót, de rövid a nyaka, épphogy.
legalacsonyabb kormánycsapággyal amit csak találtam, marad kb 25mm, hogy megfogja a stucni a villanyakat.
kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki ilyen alcsony beépítésû stucnit, ahol a felsõcsavar közepe kb ennyire van a stucni aljától?

nyilván minél olcsóbban és könnyebbet, befogó nem számít, max kormányt cserélek, ja és 1 1/8

tippek?

#1330
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hervisbike-on 590-es a gyári. vágatlan riser. Jobbikon meg passz, azon egyenes Trinity Light van. Remélem én is!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1331
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok,

176cm arányos testalkat, túrázós-maratonozós felhasználás mellett egy 600mm-es hajlított kormány megfelelõ lehet (vágott, gyárilag 640 volt)?

xXx

A vállszélesség határozza meg igazából. De biztos jó lesz. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1332
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Sziasztok,

176cm arányos testalkat, túrázós-maratonozós felhasználás mellett egy 600mm-es hajlított kormány megfelelõ lehet (vágott, gyárilag 640 volt)?

xXx

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1333
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Szerintem fordítva értette, a villanyak nem elég hosszú.

mayor: Általában az az íratlan szabály, hogy a villanyaknak a stucni felsõ csavarjának közepéig el kell érjen, hogy a felsõ csavar is fogjon.


úgy értettem, ahogy írtam, tehát fordítva.... most próbáltam rá egy régi ritchey pro stucnit, ott kb 1mm-el van feljebb a csavar közepe a villanyak tetejéhez képest, tehát éppen jó!

aki ritchey wcs stucnit használ (a linkelt mattot, lehet elérnek egymástól egyes wcs-ek), lenne oly kedves lemérni, hogy milyen magasan helyzedik el a felsõ csavar közepe a stucni aljához képest? köszi!!!

ritchey p29er custom


#1334
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Ha van rajta hézagoló akkor nem gond legfeljebb nem szép.


Szerintem fordítva értette, a villanyak nem elég hosszú.

mayor: Általában az az íratlan szabály, hogy a villanyaknak a stucni felsõ csavarjának közepéig el kell érjen, hogy a felsõ csavar is fogjon.

#1335
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Lejjebb kérdeztem, hogy a kormánycsapágyak mennyire kompatibilisek egymással, de nem kaptam egyértelmû választ.
Ugye van egy Cane Creek integrált csapágyam, csak kónuszom nincs hozzá. Ha vennék egy ilyet (félintegrált cane creek), ennek a kónusza jó lenne nekem? Sajnos nincs semmi típusszámuk, nem tudok utána nézni.


Ellátogattam a Cane Creek oldalára (amit te is megtehettél volna ;)) és találtam egy ilyen kompatibilitási táblázatot. Ennek segítségével be tudod azonosítani a csapágyakat. Esetedben a lényeges adat a csapágyak belsõ szöge. Amint látható, kitérnek az általad keresett alkatrészre is (crown race), de csak a belsõ átmérõ tûréshatárok vannak feltüntetve. Mivel cartridge típusú csapágyakról van szó, így a kónusznak nem kell túl precíznek lennie és a gyártó is azonos, ezért megkockáztatom, hogy jónak kell lennie a másik szettbõl származó alkatrésznek.

#1336
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha van rajta hézagoló akkor nem gond legfeljebb nem szép.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1337
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
az mennyire (nem) egészséges ha a stucni 7mm-el lóg túl a villanyakon? ha ez már nem az, mennyi az annyi?

ritchey p29er custom


#1338
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Akkor minimum 460-as kormány minimum. Amúgy azt nézd, hogy amikor fogod, ne szoruljon a tüdõd, próbálj jó nagy levegõt venni, amikor veszed az újat és megfogod és akkor érzed.

Outi kormánynál ha jól emlékszem úgy kell mérni a kormány szélességét, hogy egymás felé felé fordított tenyérrel elõre nyúlsz, 90-95°-ot zárjon be a mellkassal és a tenyér közti távolság a kormány szélessége.

Amúgy én szerintem 500+ körülinek jónak kellene lennie.

De amúgy trekkingekre nem ilyen 570 körül raknak alapból? Annak meg bõven jónak kellene lennie.

#1339
kaffa

kaffa

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok
Nemrég vásárolt cross trekking bringám kormányát nagyon szûknek találom,fõként túrázásra+városban fogom használni. A vállam szélessége 46cm ,
vázméret 19" ,vagy mi alapján lehet ezt kiszámolni?? milyen méretet keressek?
köszi

#1340
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Ilyen a váz. Ez akkor félintegrált lesz, vagy milyen? (Az UMF is ilyen volt, csak ott az a gumi-mûanyag porvédõ cucc külön volt, itt pedig oda van illesztve a fejcsõ aljához és tetejéhez.)