Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1281
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Súly nem számít. Ilyenem van 105mm-esben, nem egy drága darab, de nekem bejön. Illetve ezt látnám szívesen a biciklin. Ránézésre mindegyik korrektnek néz ki, gyakorilatilag nem tudom elég erõs lenne-e.

Kormányban pedig õ a "low riser" változata a jelenleginek és elég széles is lenne, ha lehetne kapni. Tényleg, mi kerül a Race Face-en ötször annyiba, miben nyújt többet? Ahogy elnézem, stucniban is hasonló az árazásuk.

#1282
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ilyen széles kormánynál már nem feltétlen jó az agyon könnyített stucni mert ekkora hossznál már jelentõs csavaró erõk lépnek fel és ez bizonytalansági érzést kelthet mitõl jó még ? 1. találd el a hosszát 2. találd el a szögét 3. megfelelõ merevség 4. (kis súly) ha érdekel egyáltalán
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1283
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Hát szvsz lehet hogy sok, mióta a vállam miatt feltettem a 680-ast néha soknak érzem pláne keskeny hidaknál és keskeny ösvényeken ahol nagyon ránõnek a bokrok, fák az útra.


Néha nekem is az az érzésem és beljebb fognám, néha meg kijjebb. OFF: Pont ezért takarítottam le ösvényeket, ahol gyakran megyek. :) Azért írtam, hogy 194cm vagyok, mert a karok hossza nyilván megegyezik a testmagassággal, váz is 22"-os, az a +6.5cm nem biztos, hogy sok lenne ehhez, de ki kellene próbálni. Éles, gyors kanyarodás, technikázás nem az erõsségem, félek bedönteni, nem tudom ezen javítana-e, nincs viszonyítási alapom. Egy kicsit jobban õrültködnék lefelé.

Stucni választásnál mire kell figyelni, melyik a jó?

#1284
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy bringát állítok össze, amihez kellene egy XC kormány és stucni. Ezekbõl bevált típust tudnátok ajánlani? Nem vagyok ezekkel képben. Akié lesz, túrázós stílusban menne.

A másik ötletem, hogy megvenné a kormányom (Kona XC Riser 660mm), nekem meg jobb lenne egy szélesebb. Egy ilyen (725mm-es) kormány XC-re (a 194cm-emhez) nem túlzás szerintetek? Jó ez a kormány?


Hát szvsz lehet hogy sok, mióta a vállam miatt feltettem a 680-ast néha soknak érzem pláne keskeny hidaknál és keskeny ösvényeken ahol nagyon ránõnek a bokrok, fák az útra.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1285
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy bringát állítok össze, amihez kellene egy XC kormány és stucni. Ezekbõl bevált típust tudnátok ajánlani? Nem vagyok ezekkel képben. Akié lesz, túrázós stílusban menne.

A másik ötletem, hogy megvenné a kormányom (Kona XC Riser 660mm), nekem meg jobb lenne egy szélesebb. Egy ilyen (725mm-es) kormány XC-re (a 194cm-emhez) nem túlzás szerintetek? Jó ez a kormány?

#1286
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok

Olyan kormánycsapágyat keresek, ahol az alsó gyûrû (baseplate), amit ráhúznak a villanyakra C alakú, azaz van rajta 1 kis hasítás.
Ilyenre gondolok:
http://americancycle...race_fsaxl2.jpg
Olyat keresek, ami M.O-on boltban kapható :) és max olyan 10'000 a felsõ határ.

Elõre is köszönöm a válaszokat.


Bármelyik iparis kör alakúból tudsz csinálni ilyet. Bevágod és kész.


A sebesség mindent megold.

 


#1287
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Sziasztok

Olyan kormánycsapágyat keresek, ahol az alsó gyûrû (baseplate), amit ráhúznak a villanyakra C alakú, azaz van rajta 1 kis hasítás.
Ilyenre gondolok:
http://americancycle...race_fsaxl2.jpg
Olyat keresek, ami M.O-on boltban kapható :) és max olyan 10'000 a felsõ határ.

Elõre is köszönöm a válaszokat.
Just for fun.
Öregen szenilis és süket akarok lenni, hogy ezzel aztán mindenkinek az agyára menjek. (bár ez már most is sikerül) :) Ne szólj szád nem fáj fejed.

#1288
bohus1

bohus1

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
köszi szépen a segítséget :)

#1289
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
van a csapágynál egy kúpos sliccelt központosító gyûrû. amiatt szorul bele. fadarab a villanyakra, váz felemel, nyakra ráüt, és úgy kijön.

#1290
bohus1

bohus1

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok! lenne egy olyan kérdésem,hogy most cserélek vázat de nem tudom pontosan hogyan kell kiszedni az elsõ telót a kormányt,stucnit leszedtem a hézagolokat is és utána már ott a csapágy de a villa nem jön ki esetleg kikell ovatosan ütögetni belõle? köszi elõre is a segítséget

#1291
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Ebay, 69.99 USD.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1292
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Hamisított Chris King kormánycsapágyak
Flickr: bikebikeme's Photostream


hol árulnak ilyet?
meg mennyiért?

#1293
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Hoppá! :o

#1294
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Hamisított Chris King kormánycsapágyak
http://www.flickr.co...ith/5639438579/

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1295
Whist

Whist

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
nem figyeltem,lemaradt.. a kérdés az volna,hogy elbírja ezt a stucni?nem merem így meghúzni.a kormánycsapágy nem integrált.és szerintem laposabb korm.csapágyakkal se tudnék több helyet teremteni a stucninak,a stucni meg nem vaskos darab,ott se lehetne többet nyerni..a villát meg nem tudom cserélni,nincs már rá keret,igazából már semmire sincs..szóval kérdés h elbírja e a stucni,vagy meg kell toldani a nyakat?
.

#1296
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
mi a kérdés?
a stucni, kormánycsapágy vagy a villa közül valamit cserélni kell hogy nyerj egy kis hosszt.
gondolom alátét már nincs alatta.

#1297
Whist

Whist

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
össze raknék egy bringát,de ahogy bele tettem a vázba a kormány csapágyat,az eddig is gyanúsan rövid villanyak most jól rám hozta a frászt..
az a helyzet,hogy a kormányszárat,nem tudtam eléggé ráhúzni a v.nyakra,mert rövid.a kormányszár felsõ része a csavarnál csak kis felületen érintkezik a villanyakkal.,azaz 3mm-en.
próbálok képet is beilleszteni,hátha úgy látni mire gondolok!http://imageshack.us...8/nvtelenc.png/

#1298
P5yi

P5yi

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Helló, akadt egy problémám bringa összerakás közben, mégpedig, hogy a telóm villanyaka 1"-os a vázam (kona scrap) pedig ha jól sejtem 1 1/8"-os. A kérdésem pedig az, hogy lehet-e ilyen formába kapni hozzá kormánycsapágyat. Az én elméletem az, hogy vagy az a tányér amit a vázba ütünk olyan méretû mint az 1"-os csapágyhoz ami kell a külseje persze az eredeti, vagy pedig a villanyakra egy nagyobb tányért. CSAK azt nem tudom, hogy ilyen létezik-e a boltokba, vagy mindenképp nagyobb telót kell vennem?:S
Köszi a választ!

#1299
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
kozben kiderult, hogy mi volt a gond. kimaradt a villanyakra valo konusz-gyuru, rajtamaradt az elozo villan (1 ora szenvedes mire vhogy lekalapaltam + 1 ora mire reszeles, kis kalapalas utan feljutott az uj villara). erdekes modon enelkul a gyuru nelkul is funkcionalt a csapagy, es ezt produkalta, hogy a beallitocsavart akarmennyire meghuzhattam, a kormany normalisan elfordult. ahogy felkerult ez az alkatresz, mar be kellett allitani a szokasos modon, amivel egyebkent nemis volt gond.

#1300
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem is volt scuzzy logic. a kikonnyitett cseszek eleg vekonyak, es elegge erzekenyek arra hogy mennyire van jo allapotban a vazad fejcsove. ha picit ki van nyulva, vagy festek van rajta, stb akkor lehet nem fogod tudni tokeletesen beallitani. Ennek ellenere szerintem nagyon jo kis cucc.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F