Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1301
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

ilyen csapagyat szereltem: ritchey scuzzy logic (sealed cartridge), lehetseges, hogy ezt nem kell beallitani?

eloszor finoman huzam meg a beallitocsavart, ahogy az eddigi csapagyaknal, de meg kotyogott, kesobb viszont meghuztam rendesen, eddig ez mas kormanycsapagyaknal beragodott mozgast eredmenyezett volna, de most ez siman forog. arra gondoltam, hogy ipari csapagyas es csak masszivan rogziteni kell, de a csapagyhezagra ez nincs kihatassal. azert kerdem, mert ha megsem igy van, nem szeretnem ezzel tulhuzni szerencsetlent..


Nekem is Ritchey pro van, ami csapágyas, és szerintem is a szokásosnál jobban elõ kell feszíteni. Ha annyira feszítettem elõ, mint a gólyósat, akkor visszalazult. Ha a szokásosnál kissé jobban, akkor is vajasan, finoman forgott, de nem lazult vissza.

#1302
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
ilyen csapagyat szereltem: ritchey scuzzy logic (sealed cartridge), lehetseges, hogy ezt nem kell beallitani?

eloszor finoman huzam meg a beallitocsavart, ahogy az eddigi csapagyaknal, de meg kotyogott, kesobb viszont meghuztam rendesen, eddig ez mas kormanycsapagyaknal beragodott mozgast eredmenyezett volna, de most ez siman forog. arra gondoltam, hogy ipari csapagyas es csak masszivan rogziteni kell, de a csapagyhezagra ez nincs kihatassal. azert kerdem, mert ha megsem igy van, nem szeretnem ezzel tulhuzni szerencsetlent..

#1303
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Van csésze benne és nagyon köszi az infót! No, akkor intézem is a beszerzést.


Azokat a csészéket majd ki kell ütni, majd az újat be a helyére.

#1304
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ZS-zero stack-félintegrált. Ha van a vázban csésze, akkor bármelyik félintegrált jó.


Van csésze benne és nagyon köszi az infót! No, akkor intézem is a beszerzést.

#1305
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
ZS-zero stack-félintegrált. Ha van a vázban csésze, akkor bármelyik félintegrált jó.

#1306
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Kore stucnit hol tudnék venni?

Aki tud legyen szíves segítsen.Elõre is köszönöm.



#1307
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a specialized évekig használt campy kompatibiliset a karbon vázaiban...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1308
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a montisok altalaban Cane Creek szabvanyuak ha jol sejtem [mivel ok gyartjak majdnem mindenkinek, meg a TH industries / FSA]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1309
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a kérdés jó.
teljesen integráltból sajnos többféle van, eltérõ csapágyszöggel
ha kiveszed a régit, rajta kell legyen hány fokos.
ha ez ugyanolyan, akkor szerencséd van.


Ejha, nem gondoltam volna, hogy ilyenekre is figyelni kell, nagyon köszi az infót! (Fura, hogy minél többet olvasgatok bicajos témában, annál inkább világosodok meg, mennyire nem értek hozzá...) :-)

Közben keresgéltem, a ZS-3-ra ezt találtam a neten: 1-1/8", 36degrees x 45degrees ACB. Így néz ki az enyém is, a ZS-3, mint az újabb ZS-4, látom ez is pont ilyen paraméterekkel bír: ZS-4
Minden elismerésem azoknak, akik értenek ehhez! :-) Azta, most látom például a Ritchey-nél, hogy még a magasság sem mindegy. Van valamilyen 41mm CaneCreek meg 41.8mm Campy típus ugyanabból a modellbõl. Utána kell járnom ennek, már látom... ;-)

#1310
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Pro tapered headset
vagy neked a fejcsõ felül is 1.5"?

igen.
nagyjából 15000rel beljebb lennék, ha a hagyományos fölállást választanám. syncros fbi, standard durolux. a súly meg.. talán nem döglök bele.

#1311
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a kérdés jó.
teljesen integráltból sajnos többféle van, eltérõ csapágyszöggel
ha kiveszed a régit, rajta kell legyen hány fokos.
ha ez ugyanolyan, akkor szerencséd van.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1312
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Szia Rob!
Van egy régebbi Merida vázam, amiben FSA ZS-3 kormánycsapány van, csak épp a legutóbbi tisztításnál/újrazsírozásnál teljesen széthullott, szóval cserélni szeretném. Most, hogy linkelted a Pro-t, találtam egy ilyet:
Pro RI-11
Ez vajon jó nekem? Azért lenne szimpatikus, mert jó egy centit nyernék fele, amivel a stucnit lejjebb tolhatnám.
(Nézd/nézzétek el nekem, de összesen ennyit tudok írni, mert ennyire nem értek ehhez a témához, én aztán hiába olvasgatok vissza... Annyit tudtam meg, hogy a ZS az a Zero Stack és hogy alul-felül 1 1/8-as a méret, ami kell.)

#1313
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Pro tapered headset
vagy neked a fejcsõ felül is 1.5"?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1314
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Mért nem veszel sima 1,5-est?
ez a tapered akkora buziság...

#1315
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
1.5ös fejcsõ+tapered villa összeállításban milyen lehetõségeim vannak kormánycsapágyilag? vehetek 20ezerért syncrost, aztán meg kókányolni bele szûkítõt?

#1316
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 490 hozzászólás
Sziasztok!

Nem tudjátok, lehet még valahol KORE, polírozott, egyenes MTB kormányt venni?
Régen volt, hazai forgalmazója a KORE cuccoknak, de most már nincs.
Vagy akár polírozott, Ritchey PRO egyens kormány valahol kapható még?

Köszi!

#1317
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
teljesen.
truvativ xr pl tökéletesen mûködik nem csak túrázáshoz.

#1318
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Mennyire biztonságos túrázáshoz az egycsavaros stucni rögzítés?Retro stucni vásárlása miatt kérdem.



#1319
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Köszi. Kb fél éve néztem körül, akkor vhogy nem szúrtak szemet. Nem böngészem már minden nap a netet a legújabb alkatrészek után. Kiestem a fanatikus csapatból. :)

#1320
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
a BTS jóval olcsóbb....KCNC elég borsos....