Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#841
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
10 nm biztos nem volt meg, majd holnap megpróbálom, a csapágynak elviekben jónak kell lennie új a bicaj.

#842
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Nézd meg ezt a videót, hogy biztosan jól csinalod-e: Kerékpár karbantartás - 5. rész, Kormánycsapágy mûszaki elle - YouTube
A felsõ csavart csak annyira kell meghúzni, éppen ne kotyogjon. Ha a felsõ csavart minimális erõvel (két ujjal, 5-10 Nm) nem tudod meghúzni, akkor valami baj van... (pl. koszos, szorul a csavar, tönkrement a csapágy, stb)

#843
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Akkor pedig jól csinálod, nem kéne kotyognia ha jól rakod össze. Amúgy nem kell sajnálni, meg lehet húzni tökig. Nyilván nem 30 cm-es erõkarral ész nélkül, de meg lehet húzni.

#844
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Elõbb a csavart a tetején.

#845
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Mit húzol meg elõbb? A stucnit vagy a csavart a tetején?

#846
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Hali!

Mennyire kéne meghúzni a kormányszár tetején lévõ csavart? Arra gondolok ami összehúzza a villát csapágyat stb. Túlságosan nem merem megtépni... de valamitõl pár kilométer után kotyog a kormánycsapágy. Tapered-rõl van szó ha ez számít.

#847
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Gyönyörû munka lett a másolat is.
Marci

#848
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
haha a fake meg konyebb is:D 3 kemeny grammal.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#849
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Figyeljétek csak mennyire komolyan másolják....

Nail to the counter ----- Fake CHRIS KING

#850
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Szia, patikában veszel 50ml-es fecskendõt és egy marék vastag injekcióstût (Azért kell egy marék, mert szét fognak esni). Sima vízzel töltsd meg, és két-három helyen nyomj egy kis vizet a markolat alá, le fog jönni. Ha feszegeted, megnyúlhat, ha wd40et nyomsz alá, nem lesz könnyû kitörölgetni belõle. Felrakásnál hajlakkal fújd be belülrõl a markolatot, egy perc alatt megköt, de bontani is lehet majd.
üdv, tg

Sziasztok!

A biciklimen kormányt szeretnék cserélni. A markolatok szép állapotban vannak, jó minõségûek ezért szeretném áttenni õket az új kormányra.

Hogyan tudom kíméletesen, kulturáltan leszedni a markolatokat? Van valami trükk? Eléggé rá vannak szorulva a kormányra.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.



#851
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

4 Nm-rel kell húzni elõl, villanyakon 5.1 Nm-rel, mindkét érték alacsonyabb, mint a többi stucninál. A "szokásos" meghúzási nyomatékkal rárepülve könnyû úgy megtépni, hogy aztán reped.


Volt aminek nem az elõlapja ment meg, hanem hosszában végigrepedt a test, mi nem csavartól indult ki. Szóval voltak belõle bõven deffektes darabok. De hát mibõl nincs, én érzésre húzom mindig, még sosem volt egyikkel sem gondom.

#852
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
....korán reggel síkosító!!?? :D

Ridley Noah Fast 


#853
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Csavarhúzóval benyúlsz alá és wd 40-t, folyékony szappant vagy egyéb síkosító anyagot benyomsz alá a csavarhúzót a markolat alatt körbe forgatod, utána le fog jönni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#854
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Nekem egyszer volt ilyen afférom. Egy kicsit megfeszegettem és befújtam a mindenre jó WD-40-et a markolat és a kormány közé. Az egyik így lejött, a másikra még rá kellett segítenem hajszárítóval.

Ridley Noah Fast 


#855
Zenador

Zenador

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

A biciklimen kormányt szeretnék cserélni. A markolatok szép állapotban vannak, jó minõségûek ezért szeretném áttenni õket az új kormányra.

Hogyan tudom kíméletesen, kulturáltan leszedni a markolatokat? Van valami trükk? Eléggé rá vannak szorulva a kormányra.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.

#856
Zenador

Zenador

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

A biciklimen kormány szeretnék cserélni. A régi markolatot szeretném épségben leszedni és az új kormányra rárakni, mivel a markolatok szép állapotban vannak, jó minõségûek, ezért újra fel szeretném használni õket.

Hogyan tudom a markolatot kulturáltan leszedni? Eléggé rá van szorulva a kormányra. Valami trükk van a markolat leszedésében?

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

#857
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Thomson-ból is rengeteg van ami szétrepedt.


4 Nm-rel kell húzni elõl, villanyakon 5.1 Nm-rel, mindkét érték alacsonyabb, mint a többi stucninál. A "szokásos" meghúzási nyomatékkal rárepülve könnyû úgy megtépni, hogy aztán reped.

#858
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Maggi én a helyedben azon a deus-on elgondolodnék. láttunk már olyat eltörni....


Thomson-ból is rengeteg van ami szétrepedt.

#859
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

igazad van, a KCNC tényleg mozog. akkor mit érdemes venni? ( a Snycrost nem tudom kipróbálni, az a bicó nincs itt)



de amúgy honnan tudom, hogy nem a kormány mozdult?

#860
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Na akkor a merev Kcnc stucnis bringád fogd be a lábad közé, a kormány egyik végét nyomd a másikat húzd ha érzel elmozdulást márpedig fogsz akkor nem merev. Nekem is volt Kcnc 2 db is tudom mirõl beszélek õ utánuk szoktam le a grammániáról. Nem lehet valamire elsõ osztályúan könnyû, merev és erõs is.


igazad van, a KCNC tényleg mozog. akkor mit érdemes venni? ( a Snycrost nem tudom kipróbálni, az a bicó nincs itt)