Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1561
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Javítsatok ki, de én mindig is úgy tudtam, hogy a stucninak vagy a legfelsõ hézagolónak 2-3 mm-rel túl kell lógnia a villanyakon, mert csak így tudod jól meghúzni a dióval...


ez így van, de neki most 6-8mm a túlnyúlás

#1562
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

A kérdések oka az,hogy pár mmel alacsonyabb a villanyak mint a fejcsõ+kormánycsapágy+stucni kombó és így nem akarom használni.

Javítsatok ki, de én mindig is úgy tudtam, hogy a stucninak vagy a legfelsõ hézagolónak 2-3 mm-rel túl kell lógnia a villanyakon, mert csak így tudod jól meghúzni a dióval...

#1563
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vagy cane crek abban is van nagyon alacsony.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1564
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Hát, 35mm-nél laposabb stucnik nem nagyon vannak. Az FSA stucnik 35millisek.
Lapos csapágy ügyében nincs ötletem, az FRM, WCS vagy BBB rémlik. Valaki szaki biztosan tudja pontosabban.


Ha a pénz nem számít crank brothers. Mocsok alacsony.

#1565
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Hát, 35mm-nél laposabb stucnik nem nagyon vannak. Az FSA stucnik 35millisek.
Lapos csapágy ügyében nincs ötletem, az FRM, WCS vagy BBB rémlik. Valaki szaki biztosan tudja pontosabban.
Marci

#1566
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló...

Azt tudom..csak ez inkább 6-8 lenne már a végére.
Ezt a számpárt kéne levinni az általad is említettre.

közben kiderült,hogy 168 mm csapágyastól a váznak a fejcsöve a villám nyaka viszont 193 mm és még a stucni sehol,a váz fejcsõhossza 140 mm.
Valaki tudna laposabb kormánycsapágyat,illetve lapos befogású stucnit?
köszönöm

Üdv,Péter

#1567
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
3-4mm teljesen ok

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1568
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

Három kérdésem lenne,ha tudnátok segíteni akkor nagyon örülnék:
1, átlagosan egy sima A-heades kormánycsapágy kilógó részei mekkorák?
2, nagyonlapos sima A-heades kormánycsapágyakat tudnátok mondani?
3, 35mmnél alacsonyabb villanyakfogású stucni-t tudnátok ajánlani emberi áron?

A kérdések oka az,hogy pár mmel alacsonyabb a villanyak mint a fejcsõ+kormánycsapágy+stucni kombó és így nem akarom használni.

Köszönöm szépen a választ.
Üdv,Péter

#1569
yoshiie

yoshiie

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Ebben a meridában kicsit furfangos félintegrált csapágy van. A "rendes" megoldás, ha jól tudom akkor az alsó kónuszt kell rászorítani a villanyakra, erre jön a porvédõ aztán csapágy majd a csésze. Nálam a villán van egy gyûrû, ez támasztja a kónuszt. A kónuszt egy mûanyag gyûrû tartja a helyén, tehát ha kiveszem a villát a csapágy nem esik ki. Én ilyen központosító gyûrût nem találok sehol, sõt ilyen rendszerû kormánycsapágyról nem is hallottak a boltosok.
Természetesen nem a kónuszt vágtam át :)

#1570
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hát szerintem mindenképp cseréld, ki pláne amennyiben kosaras a kormánycsapágyad.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1571
yoshiie

yoshiie

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok
Az a fémgyûrû amit a telóra kell rászorítani, nálam lötyög. 0.3mm-el nagyobb mint a teló villanyaka(1,1/8).
Sehol nem kaptam külön, így egy helyen átvágtam a gyûrût hogy tudjon összébb menni.
Maradhat-e így, vagy hosszabb távon lehet gond?

#1572
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Ha a fejcsõ belsõ átmérõje 44mm körüli, akkor félintegrált, ha 41-42mm körüli, akkor integrált, feltételezve, hogy 1 1/8" méretû a kormánycsapágy.
Ettõl függetlenül nem ártana hozzáértõ szaküzletben vagy a gyártónál tájékozódni a részletekrõl, mert tudni kéne hozzá a kcs. változatot is integrált esetében (Cane Creek, Italian, TH/FSA szabvány).


Olaszokat ismerve csakis szigorúan italian lehet gondolom, ha integrált. De akkor majd ha megjavították a vázat, elbattyogok vele a vadász utcára. Meg majd megnézem tolómérõvel, köszi a tippet!

#1573
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ha a fejcsõ belsõ átmérõje 44mm körüli, akkor félintegrált, ha 41-42mm körüli, akkor integrált, feltételezve, hogy 1 1/8" méretû a kormánycsapágy.
Ettõl függetlenül nem ártana hozzáértõ szaküzletben vagy a gyártónál tájékozódni a részletekrõl, mert tudni kéne hozzá a kcs. változatot is integrált esetében (Cane Creek, Italian, TH/FSA szabvány).


#1574
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

ilyet próbált már valaki? milyen?


Salának ilyen van, aztmondja istenkirály.

Honnan, mibõl tudom megállapítani hogy integrált, vagy félintegrált csapágy kell a vázamba? A gyártó (Wilier) honlapján nem találtam semmit errõl. Egy 2008-as Wilier Izoard vázról van szó. üresen, csapágy nélkül kaptam a vázat.

#1575
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.999 hozzászólás
ilyet próbált már valaki? milyen?

Posted Image

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1576
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
van
1" menetes
1" ahead
1 1/8" menetes
1 1/8" ahead

meneteshez menetes villanyak, aheadhez sima.

ha nem akarsz villát cserélni akkor vegyél 1"os menetes csapágyat, és egy 1" menetes -> 1 1/8" ahead átalakítót. azt betolod a villanyakba és a tetejére modern stucnit tudsz rögzíteni.

ilyen, e: http://ebike.hu/term...ad univerzális/

#1577
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Láttam webshopban olyat, hogy 1 colos a-head csapágy meg stucni... Én eddig azt hittem hogy az 1 colos csapágyak menetesek... Ehhez akkor milyen villanyak kell? A hagyományos, menetes nyakkal kompatibilis lehet vajon?

A fixi projekt miatt érdekelne (régi Bianchi váz), a modern stucnik kinézetre is jobban tetszenek, és állíthatóság terén is lekörözik a hagyományos kormánypipát...

#1578
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

mert kell azt rá kell ütni. nem megy fel egykönnyen.

vagy befürészeled egyik oldalán, és akkor simán rápattan. csak utána rendesen meg kell csiszolni, hogy ne tegye tönkre a csapágyat.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1579
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Kéne még valami alulra a csapágy alá, mert így alul lötyög az egész. Olyasmi, mint felül az az arany gyûrû. De az nem megy rá alulra. És az a másik gyûrû sem, amit a #4828-ban linkeltem, mert az nem megy le a villa nyakán legalulra, mert legalul vastagabb a villa ugye. :)


mert kell azt rá kell ütni. nem megy fel egykönnyen.

Majd szakszervizbe viszem inkább jövõhéten, ha addig nem jövök rá valamire.


ez egy helyes meglátás :D

#1580
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Kéne még valami alulra a csapágy alá, mert így alul lötyög az egész. Olyasmi, mint felül az az arany gyûrû. De az nem megy rá alulra. És az a másik gyûrû sem, amit a #4828-ban linkeltem, mert az nem megy le a villa nyakán legalulra, mert legalul vastagabb a villa ugye. :)
Nem hinném, hogy valami hiányozna... Majd szakszervizbe viszem inkább jövõhéten, ha addig nem jövök rá valamire.