Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1481
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
"headset/headtube reducer"

például egy ilyen: Marzocchi Head Tube Reducing Shim | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Chris King ügyben elõtte egyeztess a gyártóval, mert nem biztos, hogy akármi jó lesz hozzá!

#1482
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Köszi a gyors választ! Esetleg van tipped,hogy milyen néven keressem?

#1483
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
- használható szûkítõ alulra
- az e13 sajnos olyan, hogy csak bizonyos kormánycsapágyakhoz használható (emiatt a gyártó/tervezõ mérnököt lehet korholni, a forgalmazó ezzel nem tud mit csinálni)
- a hazai piac sajnos kicsi, nem rentábilis olyan minõségi kormánycsapágy márkákat tartani, amelyeknél már eleve úgy terveznek, hogy a különbözõ modellek alkatrészeit lehet csereberélni, vagy külön megvásárolhatóvá teszik az alsó és felsõ részeket (kiváló példa erre a Cane Creek), így megoldásnak marad a külföldi online webáruházak "meglátogatása"

#1484
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Hali!
Tapered szabványú vázaknál alkalmazható szûkítõ alulra?
Bikemarketen találtam,de úgy látom ez párban van(valyon felesbe is kapható?) És miért csak a megadott kormánycsapágyakkal lehet ezt használni? :(
Mert van egy chris king kormánycsapágyam,amit szeretnék használni a vázzal.
-- Bikemarket.hu -- e13 Zerostack szûktõ
Ha valaki jártasabb a témában,akkor megköszönném a segítségét. :)

#1485
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

A Ritchey Pro és WCS stucni között van valami lényegi különbség a tömegen és az áron kívül, amiért érdemes lenne a WCS-t választani? Szebb megmunkálás, jobb anyagminõség, szigorúbb minõségellenõrzés, ilyesmire gondolok.


A Pro-t elgörbítem, a WCS-t meg nem. Kormány, stucni, nyeregcsõ tapasztalatom van.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1486
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Köszi!
Lehet elég lenne alacsonyabb stucni (ott alacsonyabb, ami a villanyakra kerül) mert a jelenlegi 41mm.

Helló.

Hatragyi nekem hfs-m volt abban félintegrált volt a kormánycsapágy...a felsõ kúpot elviszed esztergályoshoz simán letud venni belõle 12mm-t (sõt többet is mivel tömör anyagból van) és hézagolók nélkül nekem a 18" vázméret esetén belement egy 193 mm villanyakú villa,38mm magas stucni esetében kb 3-4 mm-re volt a peremétõl.Fél évig ilyen mód használtam,nem vettem észre,hogy rosszabb lenne mint azelõtt.

Üdv,Péter



#1487
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
A Ritchey Pro és WCS stucni között van valami lényegi különbség a tömegen és az áron kívül, amiért érdemes lenne a WCS-t választani? Szebb megmunkálás, jobb anyagminõség, szigorúbb minõségellenõrzés, ilyesmire gondolok.

#1488
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

Hatragyi nekem hfs-m volt abban félintegrált volt a kormánycsapágy...a felsõ kúpot elviszed esztergályoshoz simán letud venni belõle 12mm-t (sõt többet is mivel tömör anyagból van) és hézagolók nélkül nekem a 18" vázméret esetén belement egy 193 mm villanyakú villa,38mm magas stucni esetében kb 3-4 mm-re volt a peremétõl.Fél évig ilyen mód használtam,nem vettem észre,hogy rosszabb lenne mint azelõtt.

Üdv,Péter

#1489
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
A pro alapszériás és a longus kormányai között a néven kívül van érdemi eltérés minõségben? Mert árban a longus kb. a fele a pro-nak, amit csak a névért nem fizetnék ki.

Ezekrõl van szó:

LONGUS MTB HAJLÍTOTT KORMÁNY - Bringa Butik Webáruház

PRO MTB CC KORMÁNY - HAJLÍTOTT - Bringa Butik Webáruház

#1490
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Sziasztok!

2009-es Merida TFS 300 kormánycsapágya ugye félintegrált? Próbáltam keresgélni itt a fórumon, de biztos választ nem találtam.
A stucni alatt van egy 10mm magas hézagoló, és egy 22mm magas kúpos hézagoló (?), mint az alábbi képen az "aheadset" feliratú. A kép nem az én bringám, de ugyanígy néz ki a fejcsõ és a csapágy is.
Az én bringámon a kúpos hézagoló FSA feliratos, gondolom FSA kormánycsapágy van benne.
Ez a kúpos cucc csereszavatos más gyártó ilyen hézagolójával, pl ezzel?
Vagy ez egyszerûen leszedhetõ elhagyható és normál hézagoló is használható? Mint a felette levõ 10 mm magas?
Csak azért variálok, mert a villa nyakhossza, amit venni akarok rövid. Nekem 21 cm-es volt benne, amiket kinéztem azoknak 192 és 195 mm hosszúak, és tudok e variálni a hézagolókkal, vagy vehetek új kcs-at, ha ezeket a villákat veszem.
Feltöltött kép

#1491
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Sziasztok! MTB re szeretnék idõfutamos könyöklõt felpakolni, azt hiszem aerobar -nak hívják õket. Az mtb hajlított kormányra is meg lehet oldani? Milyen olcsó megoldásokat tudtok ajánlani? Láttam ilyen kormánnyal egybeépített csodákat 50ezrekért, na az nem kell :) Annyi kell, hogy tudjak hosszútávon könyökölni, a súly sem számít, nem Obree-t akarom sírva fakasztani :)


ez 18ezer BHB-52 AEROBASE | KORMÁNYOK | ALKATRÉSZEK | BBB | Pacific Cycles Kft.
azt irjak 31.8-as kormanyhoz jo, akkor mtb-re is ok lesz. elvileg
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1492
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Lehet gond abból ha Fsa Orbit kormánycsapágyat Ricsi csészével használok, amit a telszkóp nyakára kell ütni? Eddig kb 500 km-t mentem így vele, de semmi kotyogás nincs, szépen mozog.
"Ride today, heal tomorrow"

#1493
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok! MTB re szeretnék idõfutamos könyöklõt felpakolni, azt hiszem aerobar -nak hívják õket. Az mtb hajlított kormányra is meg lehet oldani? Milyen olcsó megoldásokat tudtok ajánlani? Láttam ilyen kormánnyal egybeépített csodákat 50ezrekért, na az nem kell :) Annyi kell, hogy tudjak hosszútávon könyökölni, a súly sem számít, nem Obree-t akarom sírva fakasztani :)
"No pain - No gain"

#1494
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Feltöltött kép


Aha.
Jól néz ki. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1495
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Feltöltött kép

#1496
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Egy FSA Zero-stack félintegrált felsõ kupakja kb 2 mm vastag, azon már nagyon nem lehet faragni. A stucni mindig is közvetlenül ült a tetején. (a kis kónuszos beállító izén, ami a csövet középre rendezi)


A kónuszon nincs felsõ kupak vagy egyben van a kettõ?

Elég lesz ám a 30mm egy erõsebb stucninál.

Egyébként szerintem a kormánycsapágy amúgy is a legtúlértékeltebb alkatrész a bringán. Úgy értem, hogy kis túlzással ha úgy lenne megoldva, mint a gyerekeknek szánt mûanyag háromkerekû "motorokon", akkor is mûködne.


:)
Így van. Bár nem tudom milyen megoldása van az említett jármûveknek.


A sebesség mindent megold.

 


#1497
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nem lehet faragni rajta sajnos. Stucnim nem tört, de görbült már, Ritchey Pro.

Még arra gondoltam, hogy egy 4 centis, kormányszár vastagságú csövet, nagyobb falvastagsággal, visszamaratok 3.5 centit, s fémragasztóval a meglévõbe beleragasztom. Így megkapom azt a plusz fél centit, ami kellene, s nem kellene aggódnom, maximum azon, hogy hagyományos körmösdió helyett mondjuk USE headloc-ra kell váltanom.


én vmi ilyesmit csináltatnék. csak inkább esztergályossal mint maróssal :)

mondjuk úgyes marós is megcsinálja csak kb fél nap, meg soxoros anyagfelhasználás. a drehásnak meg kb 1/4 óra (abból 7 perc hogy túr vmi anyagot a selejt ládából :)) . meg lényegeen kevesebb elforgácsolandó anyag
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1498
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

A felsõ kupakból olyannyira lehet faragni, hogy nekem például egyáltalán be sincs téve. A stucni közvetlenül a csapágyon ül.


Egy FSA Zero-stack félintegrált felsõ kupakja kb 2 mm vastag, azon már nagyon nem lehet faragni. A stucni mindig is közvetlenül ült a tetején. (a kis kónuszos beállító izén, ami a csövet középre rendezi)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1499
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ja, erre nem gondoltam, bár én szükségmegoldásként én még mindig inkább ezt választanám. Egyébként szerintem a kormánycsapágy amúgy is a legtúlértékeltebb alkatrész a bringán. Úgy értem, hogy kis túlzással ha úgy lenne megoldva, mint a gyerekeknek szánt mûanyag háromkerekû "motorokon", akkor is mûködne.

#1500
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A felsõ kupakból olyannyira lehet faragni, hogy nekem például egyáltalán be sincs téve. A stucni közvetlenül a csapágyon ül.


Az "elitracer"-ek és a 29esek is szokták így összerakni, de ez montin nem túl tartós megoldás.


A sebesség mindent megold.