Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1341
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Lejjebb kérdeztem, hogy a kormánycsapágyak mennyire kompatibilisek egymással, de nem kaptam egyértelmû választ.
Ugye van egy Cane Creek integrált csapágyam, csak kónuszom nincs hozzá. Ha vennék egy ilyet (félintegrált cane creek), ennek a kónusza jó lenne nekem? Sajnos nincs semmi típusszámuk, nem tudok utána nézni.

#1342
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Köszönöm, megpróbálom

#1343
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hát nem tudom még egyet nem böktem át ill sértettem meg kormányt ellenben bõven 30 fölött van már az ahogy ezt a technikát alkalmaztam . Akkor lehet szuperrepairmen vagyok?:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1344
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Alá tolsz egy Pl csavarhúzót és alányomsz vizet vagy olajat akkor könnyedén le tudod szedni. ha leszedted megtakarítod és mikor megszáradt és tiszta akkor a belsejébe fújsz hajlakkot és a kormányra is fújsz így könnyedén felcsúszik és mikor megszárad a lakk akkor jól rögzíti a markolatot és nem forog el.


Nem kötekedni akarok,de a csavarhúzóval csak óvatosan,mert ha nagyon feszes a markolat,és nem figyelsz,akkor akár át is bökheted ha megcsúszik,illetve a kormányt is megsértheted vele... (már ha számít ez neked.)

#1345
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Alá tolsz egy Pl csavarhúzót és alányomsz vizet vagy olajat akkor könnyedén le tudod szedni. ha leszedted megtakarítod és mikor megszáradt és tiszta akkor a belsejébe fújsz hajlakkot és a kormányra is fújsz így könnyedén felcsúszik és mikor megszárad a lakk akkor jól rögzíti a markolatot és nem forog el.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1346
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ha gumi akkor nyomj alá vizet fecskendõvel

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1347
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Kormányszarvat tennék fel. Milyen otthoni módszerrel lehet a markolatot beljebb rakni? Gondolom ha levágom a végén a lezárás attól még nem fog könnyen csúszni!? Köszi

#1348
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
köszi a tippet, ígéretesnek tûnik a választék.

#1349
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

valakinek nincs otthon elfekvõben 10 centinél rövidebb, 25.4-es befogóval rendelkezõ stucnija? - lehetõleg 5 ezer Ft alatt - apróban már válogatok egy ideje, reménytelenül.


A bikemarketen van néhány...


A sebesség mindent megold.

 


#1350
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
valakinek nincs otthon elfekvõben 10 centinél rövidebb, 25.4-es befogóval rendelkezõ stucnija? - lehetõleg 5 ezer Ft alatt - apróban már válogatok egy ideje, reménytelenül.

#1351
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A pazzaz karbon kormányom pont olyan, mint ami neked kéne, de már nem lehet kapni. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1352
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Ma már a legtöbb kormányt nyugodtan lehet vágni (gyakran rajtuk is vannak a különbözõ méretjelölések).


Persze,csak nehéz megtalálni azt a kormányt (ami nekem kellene) aminek a középsõ része,hajlítástól hajlításig max 20cm.
zscs: igazán ez a városon belül van ahol lakom,hazafelé tereprõl,s ott egy helyen a fõút melletti járdán van egy elég szûk hely,és ott volt ez a szûk rész...
De mivel mindig arra járok,ezért vígan a szokásos tempómban haladtam,s mikor odaértem,akkor szembesültem a "problémával"...

#1353
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Ma már a legtöbb kormányt nyugodtan lehet vágni (gyakran rajtuk is vannak a különbözõ méretjelölések).

#1354
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
A kormány hossza ad egy plusz stabilitást, igen. Finomabb az irányíthatóság, az elsõ kerékre ható csavaró erõk pedig kisebb erõt követelnek a bicajostól, mivel hosszabb kormánynál nagyobb az erõkar, könnyebb ellentartani. A hajlított mellett (nálam) még az szólt, hogy talán egy kicsit könnyebb egy elemelni a bicaj elejét a földtõl, ha hirtelen át kell ugrani valamit - de ezt lehet, hogy csak beképzelem. :->
Hm, a szélesség végül is nekem nem okozott gondot még eddig, elég kevés ösvényt ismerek itt a Budai-hegyekben, ahol nincs legalább 1,5-2 méter hely két fa közt. Van pár kedvenc ösvényem például a HHH-n, ami erõsen single trail ösvény (jóféle nyereg mögé ülõs:->), és talán 2 helyet tudok, ahol ügyeskedni kell a kormánnyal, hogy a két fa közt átmenjen a 680-as kormányom. Persze sok hely van még, ahol nem jártam.
Hol tudsz ilyen elakadós helyet? Bár nem vagyok túl ügyes (sõt), de imádom a technikás ösvényeket. :->

#1355
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Sajnos nem nagyon van ilyen rövid hajlított; amit itt linkeltél, ez is viszonylag kuriózumnak számít (és ha OS kormányt keresel, ez nem jó, ehhez új stucnit is kell venned). 620mm-eset már többet lehet kapni, én nemrég vettem az 580 mm-es egyenes helyett a merevfarúmra egy FSA XC-282L M18-at (18mm emelésû). Igaz, én pont az alacsony elejû bicajokat szeretem, de így még pont határeset lett és fõleg kényelmesebb, mint volt - bár most a hézagolók nálam a stucni fölött vannak - de így lett tökéletes. Viszont én azt mondom, érdemes megpróbálni a széles kormányt hosszabb távon, s ha pláne van is 640-es szélességû RaceFace-ed, próbáld használni pár hétig, milyen terepen! Kevésbé ideges a bicaj eleje, sokkal játékosabb lesz így, könnyebben kontrollálható stb. 1996-ban vettem az elsõ montimat, azon is egyenes kormány volt már (kb. 580-asok) és az ezt követõeken is - egészen 3 évvel ezelõttig. Aztán az utóbbi 3 évben felváltva használtam hajlított kormányú és egyenes kormányú, kormányszarvval szerelt bicajt, egyre inkább azon vettem észre magam, hogy szeretem szélesen fogni a kormányt és a 9/4 vagy 9/5 fokos hajlítással még hosszú távon is kényelmesebb nekem, mint a kormányszarvas, egyenes kormányos megoldás. Odáig jutottam, hogy az AM fully-n már 660-ról 680-asra cseréltem a kormányt (amibõl eredetileg 700-ast akartam, de "csak" 680-as volt jó áron)... :->


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget,és a tanácsot. Én is az alacsony elejû bicókat kedvelem,ezért csak kicsit nehéz az átállás. A kormány magasságával még csak-csak megbarátkozom,azzal nem is lenne problémám,a kormány szélessége az ami engem zavar. Egy ilyen "próbaúton" is akadt ezzel problémám majdnem,mert ahol eddig a kisebb kormányommal is épphogy elfértem,nos ott most ezzel már igencsak már-már elakadtam.Pedig csak 8cm-el nagyobb.
Azzal egyetértek,hogy a hajlított kormányommal valahogy közvetlenebbnek éreztem a kanyarokat,de ez aztán lehet a kormány hossza miatt is,nemtudom...
Amúgy 25,4es kormányt keresek,nem OS-t. Ez a kormány amit kilinkeltem, 600mm.s lenne nekem talán az ideális. Csak nemtudom mekkora helyem lenne a karoknak.Max felhívom õket,és megkérem,hogy mérjék meg nekem...

#1356
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Abbol eleg a konuszt kivenni, vagy ki kell venni a vazbol az egesz integralt csapagyat? (tehat passzol hozza)g

#1357
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Valami ilyesmire gondoltam,ez kb jó is lehetne...

-- Bikemarket.hu -- PRO*MTB Downhill 40


Azt hiszem ezt a hozzászólást neked szánták, csak rossz topikba írták.

http://forum.bikemag...tml#post1079497

#1358
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Valami ilyesmire gondoltam,ez kb jó is lehetne...

-- Bikemarket.hu -- PRO*MTB Downhill 40


Sajnos nem nagyon van ilyen rövid hajlított; amit itt linkeltél, ez is viszonylag kuriózumnak számít (és ha OS kormányt keresel, ez nem jó, ehhez új stucnit is kell venned). 620mm-eset már többet lehet kapni, én nemrég vettem az 580 mm-es egyenes helyett a merevfarúmra egy FSA XC-282L M18-at (18mm emelésû). Igaz, én pont az alacsony elejû bicajokat szeretem, de így még pont határeset lett és fõleg kényelmesebb, mint volt - bár most a hézagolók nálam a stucni fölött vannak - de így lett tökéletes. Viszont én azt mondom, érdemes megpróbálni a széles kormányt hosszabb távon, s ha pláne van is 640-es szélességû RaceFace-ed, próbáld használni pár hétig, milyen terepen! Kevésbé ideges a bicaj eleje, sokkal játékosabb lesz így, könnyebben kontrollálható stb. 1996-ban vettem az elsõ montimat, azon is egyenes kormány volt már (kb. 580-asok) és az ezt követõeken is - egészen 3 évvel ezelõttig. Aztán az utóbbi 3 évben felváltva használtam hajlított kormányú és egyenes kormányú, kormányszarvval szerelt bicajt, egyre inkább azon vettem észre magam, hogy szeretem szélesen fogni a kormányt és a 9/4 vagy 9/5 fokos hajlítással még hosszú távon is kényelmesebb nekem, mint a kormányszarvas, egyenes kormányos megoldás. Odáig jutottam, hogy az AM fully-n már 660-ról 680-asra cseréltem a kormányt (amibõl eredetileg 700-ast akartam, de "csak" 680-as volt jó áron)... :->

#1359
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Valami ilyesmire gondoltam,ez kb jó is lehetne...

-- Bikemarket.hu -- PRO MTB Downhill 40

#1360
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

ez esetben sajnos nem mûködik a kecske is meg a káposzta is

vagy a látványvilágra gyúrsz (mondjuk lapos stucni hajlított kormánnyal elég vicces jelenség), vagy a hátad kényelmének adsz egy keveset, esetleg lemondasz pár kütyürõl

más opció sajnos nem nagyon van


Oké,ebben lehet van valami,habár nem nézett ki olyan rosszul a hajlított kormány és a 6fokos stucni. Nekem is a jobb az egyenes kormány lenne,de valami köztes megoldást kellene találnom. Ezért kérdeztem,hogy létezik-e egyáltalán olyan riser kormány,ami csak 56 vagy max 58cm hosszú...
Vagy esetleg valami olyan kormány is jó lenne,aminél a hajlítások közti rész nem túl nagy. 19-19cm-t tesznek ki a kezelõszervek így kétoldalon,azaz a fék+váltókar,a markolat és a szarv.a középsõ rész így csak max 20cmes lehetne. Vagy ha lenne olyan kormány aminél a hajlítástól hajlításig csak 20cm van,az már jó,mert akkor ha hosszabb is a kormány többi része mint 19-19cm,akkor abból még le lehet vágni majd... remélem érthetõ módon sikerült azért leírnom amit szeretnék.