Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1261
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A siklócsapágy miért lenne elõnyösebb? Vagy csak olcsóbb?


Egyszerûbb lenne belerakni, nem kéne csészét esztergáltatni plusz ferdehatásvonalú csapágyat vadászni ebben a méretben. És a terhelést is bírná ha nem extrémfelhasználásra kell.


A sebesség mindent megold.

 


#1262
páncélozott kerékpár

páncélozott kerékpár

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
A siklócsapágy miért lenne elõnyösebb? Vagy csak olcsóbb?

#1263
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Abba. Jármûvem típusszáma: 175 3-5 30 Ahol a 3-5 a csövek falvastagságát, a 30 a tömeget jelöli :)

Esztergályos mindenképpen kell, ha golyóscsapágyat szeretnél, elég sok mód van erre. De lehet megpróbálkoznék egy siklócsapággyal a helyedben.


A sebesség mindent megold.

 


#1264
matf

matf

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok! Az lenne a gondom hogy az új vázamba kicsi a teleszkópom nyaka :(
tudtok esetleg valami megoldást?
Elõre is köszi!

#1265
páncélozott kerékpár

páncélozott kerékpár

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Abba. Jármûvem típusszáma: 175 3-5 30 Ahol a 3-5 a csövek falvastagságát, a 30 a tömeget jelöli :)

#1266
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Üdv!
Van esetleg valakinek valami jó ötlete erre: 52mm-es belsõ átmérõjû fejcsövet és 50 mm-es villanyakat kéne összecsapágyazni.
Vagy marad az esztergáltatás?


Ez kerékpárba kell?


A sebesség mindent megold.

 


#1267
páncélozott kerékpár

páncélozott kerékpár

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Üdv!
Van esetleg valakinek valami jó ötlete erre: 52mm-es belsõ átmérõjû fejcsövet és 50 mm-es villanyakat kéne összecsapágyazni.
Vagy marad az esztergáltatás?

#1268
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
syncros fbi-on kívül elérhetõ itthon másfeles vázba való szûkítõs kormánycsapágy?

#1269
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Van valami különbség a Ritchey WCS 4-Axis és a WCS 4-Axis 44 kormányszár között a szélesebb elõlapon kívül?

#1270
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

oldalankent 3 centi igenis nagyon sok valtozast fog hozni. Es a szeles kormany vallszelesseg [nem magassag] fuggo is, nem mindenkinek kell a 710-es, foleg ha nem lejtozol sokat. az 580-600as kormanyokat amugy en se birom, nalam 660 boven eleg.


viszont lefele nagyon jó tud lenni a széles kormány. elõször amikor kipróbáltam a 76-ost nagyon fura volt, aztán idõvel megszoktam és most a saját 71-esemet nagyon keskenynek érzem. de egy darabig valószínû nem cserélem mert van egykét hely ahol evvel is centizni kell.


Köszönöm a segítségeteket, csak írok, hogy vettem a lapot. Meg szeretnék próbálni egy szélesebbet is, legrosszabb esetben visszarakom a 660-ast. :)

#1271
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
üdv mindenkinek!2 hete vettem egy 680-as kormányt,ami egy 620-ast váltott le,hajlított mind a kettõ.stucni 100mm-es,ami lehetne rövidebb is-mert ez egy all mountain,light enduro gép-de még ezzel is ég és föld a különbség,lefelében kiváló,fölfelé meg nem zavar.stucni marad,mert mászni meg szeretek.
szerintem 620 és keskenyebb kormányok OX-re és egyébb csiki-csukis versenyekre és sûrû erdõkbe valók...
ja,és fék és váltókarok jobb pozícióba kerültek!ez legalább annyira fontos!
Magellan-os

#1272
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Ha belefér a satuba a fejcsõ, akkor igen. Azért tegyél valamit a csészék és a satu közé, nehogy megsérüljön.


Köszönöm a választ, én egy fadarabra gondoltam.

#1273
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts

Sziasztok
Szerintetek mivel tudnám itthon belepréselni a kormáncsapágy csészéjét a vázba? satu?


Ha belefér a satuba a fejcsõ, akkor igen. Azért tegyél valamit a csészék és a satu közé, nehogy megsérüljön.

#1274
dudi85

dudi85

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Sziasztok
Szerintetek mivel tudnám itthon belepréselni a kormáncsapágy csészéjét a vázba? satu?

#1275
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
viszont lefele nagyon jó tud lenni a széles kormány. elõször amikor kipróbáltam a 76-ost nagyon fura volt, aztán idõvel megszoktam és most a saját 71-esemet nagyon keskenynek érzem. de egy darabig valószínû nem cserélem mert van egykét hely ahol evvel is centizni kell.

#1276
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
oldalankent 3 centi igenis nagyon sok valtozast fog hozni. Es a szeles kormany vallszelesseg [nem magassag] fuggo is, nem mindenkinek kell a 710-es, foleg ha nem lejtozol sokat. az 580-600as kormanyokat amugy en se birom, nalam 660 boven eleg.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1277
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts

Nagyon köszi mindkettõtöknek a kimerítõ és részletes választ, igazán nagy segítség. Az olvasással eddig csak nyertem, úgyhogy teljesen jogos. Elférés szempontjából +32,5mm oldalanként feltételezem, hogy jelentõs változást nem hoz, inkább kényelmi szempontból vannak fenntartásaim, de majd kiderül. Nem bírok magammal és úgy érzem mindenképpen ki kell próbálnom egy szélesebbet, max. megtartom a régit és visszateszem, ha nem jött be. :)


Nekem gyárilag egy egyenes 600-as OVAL volt, de keskenynek éreztem, meg alacsonynak is így vettem hajlított Truvativot, ez 680 széles és 30-at emel.
Most nincs az a pénz hogy visszacseréljem a 600ast.:) Hozzáteszem hogy 2 méter vagyok:D

#1278
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Nagyon köszi mindkettõtöknek a kimerítõ és részletes választ, igazán nagy segítség. Az olvasással eddig csak nyertem, úgyhogy teljesen jogos. Elférés szempontjából +32,5mm oldalanként feltételezem, hogy jelentõs változást nem hoz, inkább kényelmi szempontból vannak fenntartásaim, de majd kiderül. Nem bírok magammal és úgy érzem mindenképpen ki kell próbálnom egy szélesebbet, max. megtartom a régit és visszateszem, ha nem jött be. :)

#1279
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Néha nekem is az az érzésem és beljebb fognám, néha meg kijjebb. OFF: Pont ezért takarítottam le ösvényeket, ahol gyakran megyek. :) Azért írtam, hogy 194cm vagyok, mert a karok hossza nyilván megegyezik a testmagassággal, váz is 22"-os, az a +6.5cm nem biztos, hogy sok lenne ehhez, de ki kellene próbálni. Éles, gyors kanyarodás, technikázás nem az erõsségem, félek bedönteni, nem tudom ezen javítana-e, nincs viszonyítási alapom. Egy kicsit jobban õrültködnék lefelé.

Stucni választásnál mire kell figyelni, melyik a jó?


Nyugodtan vehetsz baromi széles kormányt, legrosszabb esetben levágsz belõle 1-2cm-t. 187cm vagyok, 2éve próbáltam ki milyen 680as kormánnyal menni. 580ashoz képest sokkal stabilabb az irányítás, olyan mintha megtanultál volna bringázni. :) Aztán 680mm után jött a 700as egyenes, most meg 710mm-es van gyárilag a singlespeedemen. És még ezt sem érzem szélesnek. 700mm után egyértelmûen keskeny volt a 680as. 194centivel mehet akármilyen széles, a keskeny helyeket egész hamar meg lehet szokni, de annyit ad pluszban hogy megéri. Ennél többet csak a nagyobb kerék ad, ami a magasságodhoz szintén meggondolandó. ;)

#1280
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts
Freddyke:

Nem kell ennyire tulporogni a dolgot, nyugi... Csak esszel, olvasgass egy kicsit a forumon. Illetve inkabb sokat. Es gondolkodj. Pl. "Azért írtam, hogy 194cm vagyok, mert a karok hossza nyilván megegyezik a testmagassággal" Nyilvan... Jah. :D Mellesleg nem sok koze van a kormanyszelesseghez. Erre meg annyit reagalnek: "Pont ezért takarítottam le ösvényeket, ahol gyakran megyek." Mi van, ha mas osvenyekre kerulsz? Vagy varosban el kell ferni ket kocsi kozott? Sok olyan helyzet van, ahol hatrany tud lenni. Gondold vegig, hogy neked mire kell.

A kormanyszelesseg elsosorban stilus kerdese, masodsorban meg a vallszelessegen mulik, hogy mi a kenyelmes. A 725 mm-s kormany CC-re szerintem mar az istentelenul szeles kategoria. En 580 mm-vel nyomom, es a klasszikus CC felfogas szerint mar ez is szeles, mert szelesebb mint a vallam. CC-ben is mar nepszeru a szelesebb kormany a vilagkupakon, de ott sem tudok 680 mm-nel szelesebbrol. Ha tenyleg CC-zel, maratonozol, nem valoszinu, hogy kelleni fog egy ilyen szeles kormany. Szerintem.

Stucninal szerintem tobbet szamit, hogy te milyen nehez vagy. De ahogy nezem, ezek a Kona stucnik azert nem a grammaniasok kozul valok. Ha nem ugrabugralsz nem hiszem, hogy gondod lesz vele. Hiszen eddig sem volt. Az, hogy melyik a jo? Nekem az Easton EA 90 a jo. De neked nem biztos. Olvass vissza. Sokat. Nagyon sok ideje el mar ez a forum, nagyon sok mindent mar leirtak korabban, nagyon sokan mar nem is latogatjak az oldalt azota. De a tapasztalatuk itt van, hasznald ki. Ne csak a kormanyoknal. Ne legyel lusta visszaolvasni, mert akkor ugy tunik, hogy nem is erdekel igazan. Akkor meg mi ertelme nekunk is valaszolni?

A gyartokrol meg: jo hiru gyarto (Easton, Syntace, mas nagyobb gyartok, pl. Ritchey, volt Race Face, Truvativ) nehezebb modelljeivel nem tudsz mellefogni. Van bennuk eleg anyag. Ugyanugy mint a kevesbe neves gyartokeban. Ha pontosabb info kell, olvass vissza. Miert dragabb "otszor" a Race Face? Presztizs, meg azert tudtak is a fiuk valamicsket. Es ok meg nem is a legdragabbak. :D De ez inkabb egy koltoi kerdes. Ha nem tudtad eddig, akkor szolok, hogy ez annak minosul. Mert ez is ugyanolyan ipar, mint barmelyik masik.