Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1081
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
gondolkozom új egyenes kormány (580mm, de lehet kicsit szélesebb is)+kormányszár (90mm) vásárlásán. xc felhasználás, versenyzés, 72kg környékén mozgok. Karbon cuccokat kihagynám, inkább könnyû alu kellene, ami tartós is. Ritchey Pro, WCS, BTS XC Elite, Truvativ cuccokat nézegettem. Megbízható és jó a BTS ezen terméke? Meg úgy általában a drágább BTS cuccok? Sajnos nekem nincs vele semmilyen tapasztalatom. Ti mit ajánlanátok ha a zsé is számít, de nem akarok sokat cipelni. :)

#1082
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Jó kicsi, de azért csak belevertem egy dugót.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1083
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem az enyem :) a kepet talaltam... mekkora amugy a belso atmeroje?

#1084
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Úúú, a tiéd könnyebb 4 grammal, cseréljünk! :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1085
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Elírthatták, az 580mm szélesnél ugyanez a 125g szerepel. EC70 mérés, 580mm-rel: EC70 - Handlebars - Bike Scale (132 g)
EC70 riser mérés: Easton Lenker EC70 XC Wide 685mm, 31,8mm, 9° - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de (159 g)
(EC70 wide-ról nem találtam mérést hirtelen)


Posted Image

#1086
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

en a 685osre latok 125ot :)


Elírthatták, az 580mm szélesnél ugyanez a 125g szerepel. EC70 mérés, 580mm-rel: EC70 - Handlebars - Bike Scale (132 g)
EC70 riser mérés: Easton Lenker EC70 XC Wide 685mm, 31,8mm, 9° - Gewicht von Teilen auf der Waage - MTB-News.de (159 g)
(EC70 wide-ról nem találtam mérést hirtelen)

#1087
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A 125 gramm a rövid (asszem 605 mm) szélesre vonatkozik! A 685-ös listasúlya 175 gramm, ehhez képest a mért súly egy picit könnyebb a 162 grammjával.

Én egy vékony fóliát tettem alá (öntapadósat). A nyomatékot érzésre húztam meg, de 3ágú kulccsal, azzal nem tudok brutális erõt kifejteni szerencsére. A dugót még nem tettem bele, de esélyes, hogy egy kicsit megvágom a gyárit, s akkor már befér (csípõfogóval körbevagdalom a belsejét, úgysem látszik).


en a 685osre latok 125ot :)
EC70 XC WIDE - XC - Bars - PRODUCTS - Mountain

barkacs vagy csoboltban lehet venni kulonbozo atmeroju muanyagdugokat fillerekert.

#1088
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

ec70re gondoltam - az uj gyari adat alapjan 125g. de nekem jo a 160gos is :)


A 125 gramm a rövid (asszem 605 mm) szélesre vonatkozik! A 685-ös listasúlya 175 gramm, ehhez képest a mért súly egy picit könnyebb a 162 grammjával.

Én egy vékony fóliát tettem alá (öntapadósat). A nyomatékot érzésre húztam meg, de 3ágú kulccsal, azzal nem tudok brutális erõt kifejteni szerencsére. A dugót még nem tettem bele, de esélyes, hogy egy kicsit megvágom a gyárit, s akkor már befér (csípõfogóval körbevagdalom a belsejét, úgysem látszik).
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1089
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ec70re gondoltam - az uj gyari adat alapjan 125g. de nekem jo a 160gos is :)

mit raksz bele markolatdugasz helyett? gondolom csak eltero meretu dugo kell hozza...
esesnel nem torik konnyebben?
mekkora nyomatekkal lehet meghuzni? a kormany gyartoja szabja meg?
a bilincsek ala is erdemes karbonpasztat rakni?

#1090
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

karbonkormanynak milyen hatulutoi vannak az aluval szemben (serulekenyseg)? a rezgescsillapitas mennyire mukodik?
nem egy ropit akarok, hanem egy olyan 120-150g kornyeki egyenes kormanyt, ami 68-70 szeles.


Máris rossz hírem van, a széles karbon kormányok nem ebben a súlyban vannak, igazából már azzal bajban leszel, ha 180 gramm alá akarsz menni. (pl a Niner is 190 g - Meki valami ilyesmit mért...)

Alaposan utánajártam, ár-érték-súly arányban az Easton EC70 a legjobb, 20e körül beszerezhetõ, s 162 gramm (mért súly) 685 mm szélességben. Ami ennél többet tud, az minimum dupla ennyibe fáj. (pl. Enve)

Hátulütõk:

  • markolatdugasz nem megy bele
  • karcolásokra figyelni, tisztán szerelni
  • csavarokat nem megtépni
Rezgéscsillapítás: ég és föld.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1091
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
karbonkormanynak milyen hatulutoi vannak az aluval szemben (serulekenyseg)? a rezgescsillapitas mennyire mukodik?
nem egy ropit akarok, hanem egy olyan 120-150g kornyeki egyenes kormanyt, ami 68-70 szeles.

#1092
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy vázcsere lesz és FSA SKY pilot kormánycsapágy villa kónusza át le kell e cserélnem FSA No 10 félintegrált kormánycsapágy villakónuszára vagy maradhat a villán a piloté?

Elõre is köszi a segítséget.

#1093
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Meglett elvileg miért ment szét a kormány csapágy..
Boltban nagyon lehúzták azt mondta egy szakember

Milyen félintegrált csapágyat tudnátok ajánlani?
Sajnos csak olyan 7-8ezer ft tudnék rákölteni

#1094
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A legvastagabb hagyományos (csõ) markolat, amit láttam, használtam, a Race Face Strafe. (33 mm)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1095
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Csak hogy ne legyen egyszerû a teleszkóp csere ... Megbontottuk a bringát erre a kormány golyós kosara szét eset darabokra.
Azt szeretném kérdezni hogy ezt kilehet cserélni integráltra vagy fél integráltra ? Elõnye hátrányai esetleg?
Bocsánat a láma kérdésért ))

#1096
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy most cserélek teleszkópot a régi teleszkóp villanyaka 22cm. Amit most vettem az egy vágatlan recon sl. Nem lesz gond ha én 4-5 cm hézagoló alátétet teszek a stucnihoz? Igazából nem is baj ha a stucni magasabban lesz mert eléggé elõre kell dõlnöm.
Csak ez jár e valami balesetveszélyes vagy káros dologgal hogy kb 5cm hézagoló van alatta. Segítségeteket köszönöm


Nem jár. Csak csúnya. Bár fura, hogy ezt én mondom, a stucnim alatt van egy, fölötte meg két egycentis hézagoló. Nem akartam nagyon megvágni a villanyakat, valamiért gondoltam, hogy hamarosan ismét vázcsere lesz.

#1097
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás

az odi rogue az tuti vastagabb.


Igen, az jónak tûnik, a gyártó is írja az oldalán hogy nagyobb átmérõvel rendelkezik az átlagnál, bár nem találtam semmi konkrét infót.

#1098
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger
Posted Image

Ez középen elég vastag, 2 kompónensû. Akad otthon egy kallódó :)

#1099
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy most cserélek teleszkópot a régi teleszkóp villanyaka 22cm. Amit most vettem az egy vágatlan recon sl. Nem lesz gond ha én 4-5 cm hézagoló alátétet teszek a stucnihoz? Igazából nem is baj ha a stucni magasabban lesz mert eléggé elõre kell dõlnöm.
Csak ez jár e valami balesetveszélyes vagy káros dologgal hogy kb 5cm hézagoló van alatta. Segítségeteket köszönöm

#1100
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez és a hozzá hasonló markolatok 30mm-esek.


hat akkor passz - eleg markolatmanias vagyok, azt tudom, hogy a rogue az a legvastagabb, az net alapjan is 34es. volt a kephez hasonlo, a bilincsnel nemileg vekonyabb (pl supergrippa), aztan volt vekonyitott bilincses markolatom (giant, speci), amik erzesre is vekonyabbnak tunnek, azt 31nek mertem (epp azert mertem, mert fura volt), a raceredge esi meg mindnel filigranabb, ez van jelenleg a bringan, merve is min 30mm. innen tippeltem :) ugy latszik, erzeki csalodas.

az odi rogue az tuti vastagabb.