Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1061
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

spyral

Spyral Speed 25.4 kormányszár

annyit tud mint az xlc

Köszi!
Az OS verzió már annyiba kerül, mint ez.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1062
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Van egy olcsóbb verzió is.
Vagy mi az alternatíva 10 ezer alatt?


spyral

Spyral Speed 25.4 kormányszár

annyit tud mint az xlc
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1063
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Szerintem jó ez is. Csak kicsit drága ahhoz képest, hogy XLC

Van egy olcsóbb verzió is.
Vagy mi az alternatíva 10 ezer alatt?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1064
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Errõl mi a véleményetek?
XC felhasználás/ 82 kg kb a terhelés
Vagy maradjak a Syncros FL mellett?



Szerintem jó ez is. Csak kicsit drága ahhoz képest, hogy XLC

#1065
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Létezik 42,2 külsö átméröjü kormánycsapágy?
Valamint karbon Epic fejcsövében bennemaradt a felsö csapágy külsö része,természetesen beszorulva,a belseje pedig kijött.Hogyan tudnám kipecázni belöle?Köszi

#1066
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Errõl mi a véleményetek?
XC felhasználás/ 82 kg kb a terhelés
Vagy maradjak a Syncros FL mellett?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1067
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
3,6cm sztm kevés a 60cm-hez képest........

#1068
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
60cm széles(hosszú) a kormányrúd

#1069
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Észre nem venni, legalábbis én nem veszem észre ill. nem ezzel foglalkozom, így ahogy van tök jó! ;-)

#1070
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nekem oldalanként a szarv a kormány szélességébõl 1.8cm-ert vesz el és ezt észre sem lehet venni azaz én nem tapasztalom hogy kisebb lenne a hely.


Azért egy kormánynál 3.6 cm az nem kevés, fõként ha utólag kerül rá!

#1071
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
van olyan szarv is amit a kormánycsõben kell rögzíteni, ekkor marad a kormány belsõ szélessége

#1072
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Nekem oldalanként a szarv a kormány szélességébõl 1.8cm-ert vesz el és ezt észre sem lehet venni azaz én nem tapasztalom hogy kisebb lenne a hely.

#1073
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Sziasztok!Azt szeretném megtudni,hogy érdemes-e utólag kormányszarvat felszerelni.Az utólagot úgy értem,hogy a kormány szélessége jelenleg pont jó,viszont ha felkerülne a szarv a kormány már keskenyebb lenne.A szarv igazából mászásnál kellene.Mi a véleményetek?Egyébként ezt néztem ki.

#1074
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
Van egy alapabb Cane Creek golyós sima ahead kormánycsapágyam. A gond, hogy elég erõsen meg kell húznom, hogy ne kotyogjon. Amit kicsit túlzottnak érzek. Olyankor sem szorul, forog szépen, de mondjuk egy hasonló alap golyós Ritchey csapágyhoz képest sokkal sokkal durvábban kell meghúznom. Normális ez? Húzzam meg szépen amíg nem kotyog és kész? Ennyire nincs jól kitalálva esetleg ez a fajta kcsapágy?

#1075
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A stucnit nyugodtan megfordírhatod, nagyon minimális lesz a különbség.


kb 2cm.


A sebesség mindent megold.

 


#1076
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
A stucnit nyugodtan megfordírhatod, nagyon minimális lesz a különbség. Aztán a hézagolót rakhatod föntre.
Az utolsó lenne, hogy el kezdjem cserélgetni a kormánycsapágyat, amíg van egyszerûbb megoldás is.
Marci

#1077
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
csak a kép maradt le :)
kormány

Sziasztok,

Beszereztem egy új biciklit aminek meglehetõsen magasan érzem a kormányát és szeretném lejjebb rakni.

- a stucni alatt ami van közvetlenül kb 1 centi vastag gyûrû azt ki szabad szedni? Még sose kellett állítanom ilyen szempontból a kormánycsapágy környékén

Feltöltött kép

Láttam hogy a flip/flop rendszerû a stucni de egyelõre annak a megfordításával még nem próbálkoznék mert - 6 fokos szög lenne a mostani +6hoz képest ami ránérzésre elég nagy különbség :) Elõtte inkább a kormánycsapágyat cserélném fele ilyen magasra..



#1078
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Sziasztok,

Beszereztem egy új biciklit aminek meglehetõsen magasan érzem a kormányát és szeretném lejjebb rakni.

- a stucni alatt ami van közvetlenül kb 1 centi vastag gyûrû azt ki szabad szedni? Még sose kellett állítanom ilyen szempontból a kormánycsapágy környékén

Feltöltött kép

Láttam hogy a flip/flop rendszerû a stucni de egyelõre annak a megfordításával még nem próbálkoznék mert - 6 fokos szög lenne a mostani +6hoz képest ami ránérzésre elég nagy különbség :) Elõtte inkább a kormánycsapágyat cserélném fele ilyen magasra..

#1079
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

gondolkozom új egyenes kormány (580mm, de lehet kicsit szélesebb is)+kormányszár (90mm) vásárlásán. xc felhasználás, versenyzés, 72kg környékén mozgok. Karbon cuccokat kihagynám, inkább könnyû alu kellene, ami tartós is. Ritchey Pro, WCS, BTS XC Elite, Truvativ cuccokat nézegettem. Megbízható és jó a BTS ezen terméke? Meg úgy általában a drágább BTS cuccok? Sajnos nekem nincs vele semmilyen tapasztalatom. Ti mit ajánlanátok ha a zsé is számít, de nem akarok sokat cipelni. :)

Van egy kcnc ti pro 90mm stucnim ha érdekell 100gr körül van ha nem csal az agyam.9000 pénz
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1080
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nekem volt (van) Trinity light. Valami 125g, 2000 forint volt. BBB-nek is van viszonylag könnyû azt hiszem, nem arany árban.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers