Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1041
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Titkos. De a kormánycsapágy méreteibõl ki tudod deríteni, hogy mi ez. :D

Annál drágább az idõm és annyira nem is érdekel :P
Úgyis meglátom majd a Péti idõfutam képei közt - gondolom ott már azzal mész :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1042
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Furcsa méretezés. Tényleg nem passzol a szokásos szabványokhoz. Esetleg "gren_tamas" kollégát kérdezd; nála elõfordulnak érdekes dolgok, és szeret keresgélni.

Tengerentúli, de a vicc az, hogy rengeteg bringát gyártottak ezzel a méretezéssel az elmúlt 20évben.

milyen vázat vettél? lecserélted a régi országúti vázat?


Titkos. De a kormánycsapágy méreteibõl ki tudod deríteni, hogy mi ez. :D


A sebesség mindent megold.

 


#1043
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Egyébként egy országútiról van szó, fönt sima IS41 csapágy van.

milyen vázat vettél? lecserélted a régi országúti vázat?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1044
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Furcsa méretezés. Tényleg nem passzol a szokásos szabványokhoz. Esetleg "gren_tamas" kollégát kérdezd; nála elõfordulnak érdekes dolgok, és szeret keresgélni.


#1045
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Sejtettem. Akkor mérd meg a fejcsõ belsõ méretét, hátha annak alapján jutunk valamire! A villa nyaka milyen átmérõvel rendelkezik?

44,4mm (1,750") kb. -0,05mm-es illesztéssel. A villa nyaka pedig 33,4mm és nincs központosító gyûrû, kb pont jó lenne rá 1 1/4es csapágy.
Keresgettem egy "kicsit" a neten, senki nem tudott hozzá szerezni. Valószínû, hogy villacsere is kell majd ha tönkremegy a kormánycsapágy, de azt írják, hogy jól bírják ezek a csapágyak. Egyébként egy országútiról van szó, fönt sima IS41 csapágy van.


A sebesség mindent megold.

 


#1046
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Sejtettem. Akkor mérd meg a fejcsõ belsõ méretét, hátha annak alapján jutunk valamire! A villa nyaka milyen átmérõvel rendelkezik?


#1047
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A 9. oldal adatai alapján be tudod lõni?
http://www.canecreek...cationGuide.pdf

Nincs közte.


A sebesség mindent megold.

 


#1048
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

VV (kormánycsapágyguru)!

Egy olyan alsó integrált kormánycsapággyal találkoztam, aminek a külsõ átmérõje 44,4mm, a belsõ pedig 33,4mm. Nincs semmi baja, de szerinted ilyet lehet valahonnan szerezni, ha mégis kellene majd egyszer? Elvileg canecreek a bringa gyári leírása és a felsõ kupak szerint, de ki tudja, hogy valójában az-e.


A 9. oldal adatai alapján be tudod lõni?
http://www.canecreek...cationGuide.pdf


#1049
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
VV (kormánycsapágyguru)!

Egy olyan alsó integrált kormánycsapággyal találkoztam, aminek a külsõ átmérõje 44,4mm, a belsõ pedig 33,4mm. Nincs semmi baja, de szerinted ilyet lehet valahonnan szerezni, ha mégis kellene majd egyszer? Elvileg canecreek a bringa gyári leírása és a felsõ kupak szerint, de ki tudja, hogy valójában az-e.


A sebesség mindent megold.

 


#1050
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Vajon elbírhat egy 2005-ös Duke SL villa nyaka a 90mm-es stucni + 680mm széles kormány kombóval? Valahogy nagyon keskeny a mostani 620mm...


Nem gondolom, hogy aggódnod kellene emiatt. Széles kormányhoz a stucni ne legyen ropi, fõleg ha szeretsz kiállva mászni és izomból téped a kormányt.

#1051
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Vajon elbírhat egy 2005-ös Duke SL villa nyaka a 90mm-es stucni + 680mm széles kormány kombóval? Valahogy nagyon keskeny a mostani 620mm...

#1052
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Amennyiben kicsit több infót adnál, talán segíthetnénk. Tradicionális, félintegrált (zerostack) vagy integrált, stb. Úgy gondolom ezeket az adatokat nem nekünk kéne felkutatni.;)

A 41.2mm méret arra utal, hogy Cane Creek rendszerû integrált, 1 1/8" méretû villához. Ennek alapján már lehet keresni. Pld. FSA Orbit I/IS/IS Carbon.


ne haragudj, én egyáltalán nem értek hozzá, ezért nem tudtam több adatot megadni. köszi, hogy ennek ellenére segítesz :) 1 1/8" integrált, ez biztos.
ez az FSA kicsit drága nekem, de megpróbálok a segítséged alapján másikat keresni.

#1053
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Amennyiben kicsit több infót adnál, talán segíthetnénk. Tradicionális, félintegrált (zerostack) vagy integrált, stb. Úgy gondolom ezeket az adatokat nem nekünk kéne felkutatni.;)

A 41.2mm méret arra utal, hogy Cane Creek rendszerû integrált, 1 1/8" méretû villához. Ennek alapján már lehet keresni. Pld. FSA Orbit I/IS/IS Carbon.


#1054
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

vagy beírom a Giant topicba is, hátha ott hamarabb jön segítség. három hete szívok vele :(


Ez alapján egy FSA a gyárija
vagy
kérdezd meg tõle, hátha tud segíteni.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1055
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Nézz be a Specialized topikba, Tondach is kormánycsapágyon agyal.


vagy beírom a Giant topicba is, hátha ott hamarabb jön segítség. három hete szívok vele :(

#1056
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

sziasztok!

egy 2005-2006-os ( nem tudom biztosan) Giant XTC karbon vázba szeretnék kormánycsapágyat venni, de eddig nem jártam sikerrel. ami a nagyker szerint jó bele, az nem jó. az átmérõ 41.2mm, ez az egyetlen biztos pont. elõre is köszönöm ha valaki tud valamit ajánlani. ja, és max 10ezret költenék rá.

Nézz be a Specialized topikba, Tondach is kormánycsapágyon agyal.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1057
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
sziasztok!

egy 2005-2006-os ( nem tudom biztosan) Giant XTC karbon vázba szeretnék kormánycsapágyat venni, de eddig nem jártam sikerrel. ami a nagyker szerint jó bele, az nem jó. az átmérõ 41.2mm, ez az egyetlen biztos pont. elõre is köszönöm ha valaki tud valamit ajánlani. ja, és max 10ezret költenék rá.

#1058
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Köszönöm a tippeket! :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1059
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts

Van egy olcsóbb verzió is.
Vagy mi az alternatíva 10 ezer alatt?


kcnc, elég jól néznek ki, könnyûek: KCNC Fly Ride kormányszár vásárlás - FTW Bikes webáruház

#1060
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts

spyral

Spyral Speed 25.4 kormányszár



annyit tud mint az xlc


pont ennyiért vettem egy KCNC-t :)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.