Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#981
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
akkor ha jól értem az alsó csésze kell aminek a neve kb 1,5 rõl 1-1/8 ra alakító vagy ilyesmi és így meg fognak érteni a boltban is.
elsõnek a környéket bejárom hátha van elfekvõben azt utána rendelek a muszáj

#982
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egy fontos kérdésem lenne :-D
AiX-03, schwarz - ACROSAcros Aix-03 csapágy milyen rendszerû?
mert arra rájöttem hogy 1-1/8-ból 1/5 re megy így nekem nem jó :-(
a fõ kérdés mire lehetne kiváltani?
nos a váz maga kúpos. ebbe lehet kapni olyat hogy nem kúpos villa is bele menyen ami sima 1-1/8"


Szerintem integrált. A felsõ része továbbra is jó lesz neked, elég alsó csészét venned, mint például CaneCreek IS52 1.5 to1.125: BIKE-MAILORDER.DE - Cane Creek - 40-Series Steuersatz unten integ. IS52 1.5 zu 1 1/8
Mo.-on beszerezhetetlen, valamelyik német webshopból kell rendelned. Szerencsére nem vészes az ára, ~22 EUR még viszonylag elviselhetõ.

#983
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
egy fontos kérdésem lenne :-D
AiX-03, schwarz - ACROSAcros Aix-03 csapágy milyen rendszerû?
mert arra rájöttem hogy 1-1/8-ból 1/5 re megy így nekem nem jó :-(
a fõ kérdés mire lehetne kiváltani?
nos a váz maga kúpos. ebbe lehet kapni olyat hogy nem kúpos villa is bele menyen ami sima 1-1/8"

#984
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ez így elég Gyurcsokos lenne szerintem ,vidd szervizbe.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#985
molbar

molbar

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
  • LocationPilisborosjenő
Sziasztok,
mitõl lazul le folyton a kormánycsapágyam?
Stucnit kell cseréljek? (ritchey pro)
(Fox rlc 32)

#986
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem a wcs stucnim kb 4-5 éves lehet :) bár nem használom übersokat.
szerintem jók a wcs-ek.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#987
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Sziasztok.

Mi a véleményetek és tapasztalatotok ricthey wcs nyeregcsövekrõl, illetve stucni + kormány ról?
Milyen súl y alá ajánljátok, mennyi lehet max súly amit elbír, szóval milyen körülmények között lehet kényelmesen BIZTOSNÁGOSAN használni õket ?


Szia,

Én évekig Ritchey Pro-t használtam, most már vagy két éve WCS Wetblack 4Axis stucnim van WCS 31,8-as egyenes kormánnyal és WCS szarvval.
Ez idõ alatt voltam 92 kg felett is, most is 88 körül vagyok, és egyelõre azt kell mondjam maximálisan bírja a strapát, pedig nem kímélem.
Nem recseg, különösebben nem hajlong, amíg új, addig szerintem gyönyörû...:-) Estem is vele párat, túlélte, csak karcolódott.

Ebbõl adódik az egyetlen negatívuma, a Wetblack lakkozása már attól is megsérül, ha rátüsszentek, tele van karcolással, fõleg a szarvon, de ezt leszámítva még mindig impozáns.

Csak ajánlani tudom.

#988
kislipi

kislipi

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Sziasztok.

Mi a véleményetek és tapasztalatotok ricthey wcs nyeregcsövekrõl, illetve stucni + kormány ról?
Milyen súl y alá ajánljátok, mennyi lehet max súly amit elbír, szóval milyen körülmények között lehet kényelmesen BIZTOSNÁGOSAN használni õket ?

http://www.bikefun.h...mb/5445/450x293
http://www.capetownc....White_Stem.jpg
http://www.nano-bike....ite-318-mm.jpg


Válaszotokat és hozzáértéseteket elõre is köszönöm.

#989
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a leírás alapján nem tûnik rossznak, de biztos, hogy ennyiért itthon semmi nincs?
azért ha garis problémád akad, akkor egy taiwani ebay eladóval nehéz lesz, már csak ha a postaköltséget nézem visszafelé akkor is...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#990
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Sziasztok!

Ezekrõl a termékekrõl hallott már valaki?
NEW MEREK MTB Bike Full Carbon Riser Handlebar 31.8mm White | eBay

G.

#991
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
köszi a tippeket. végülis kicserélték, mert sehogy sem tudták jól megcsinálni, most bts xc elite van benne, ami nagyon jól mûködik, könnyû, jól néz ki.

#992
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Kormánycsapágynál még nagyon fontos, hogy a homlokcsõ két vége párhuzamos legyen, mert különben mindig ki fog lazulni a csapágy és hamar tönkremegy, ez igaz a beszerelésre is. Rendesen a helyére kell húzni a csapágy csészéket.

#993
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

Nekem Ritchey pro van, összerakás után egyszer kellett utánaállítani, azóta tökéletes. Félintegrált golyóssal én is jártam úgy, hogy a helyes beállítás esetén a használat közben fellazult, de ha az egészségesnél jobban elõfeszítettem, akkor nem.


köszi.

#994
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
nekem golyosom van.azelott soha nem tudtam ennyire finoman es egyszeruen beallitani a feszesseget.
zart iparissal sokat szivtam.

minden a kidolgozas/illeszkedes minosegetol fugg.
de lehet azota en lettem ugyesebb.

#995
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Szerintem a lényeg, hogy zárt csapágyas legyen, én is szívok most a golyóssal.

#996
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nekem Ritchey pro van, összerakás után egyszer kellett utánaállítani, azóta tökéletes. Félintegrált golyóssal én is jártam úgy, hogy a helyes beállítás esetén a használat közben fellazult, de ha az egészségesnél jobban elõfeszítettem, akkor nem.

#997
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

Ha nem vagy márka függõ és grammán akkor azt amit a szervízben javasolnak + van is nekik.


ezt a mostanit is õk javasolták :D remélem a következõ jobb lesz.

#998
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha nem vagy márka függõ és grammán akkor azt amit a szervízben javasolnak + van is nekik.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#999
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

Úgy látom hogy te szereted generálni a problémákat ahol nincs ott csinálsz.
Forog szépen, nem kotyog, nem szorul, akkor jó.
Egy problémád van.
Keveset tekersz, viszont sokat agyalsz!


Sajnos ez a kormánycsapágy továbbra is tré. Reggel szétszedtük az egyik boltban és újra összeraktuk. Sajnos utána terepen már lehetett érdezni, hogy a felsõ csapágy megkottyant :( Tudom, hogy egyszerû ez a dolog mint egy bot, de így nem jó sajnos valamiért. Ha tudtok segítsetek, hogy mit nézzek még meg?

Ha nem tudom megoldani, akkor asszem veszek holnap egy új kormánycsapágyat. Milyet vegyek? Könnyû és jó legyen, könnyen beszerezhetõ. Ritchey Pro, Comp, BTS XC Pro, Elite, ezeket néztem hirtelen, mit javasoltok?

#1000
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Úgy látom hogy te szereted generálni a problémákat ahol nincs ott csinálsz.
Forog szépen, nem kotyog, nem szorul, akkor jó.
Egy problémád van.
Keveset tekersz, viszont sokat agyalsz!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!