Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#941
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Ez nagyon zsivány cuccnak tûnik. Szerintetek?
Integrált full karbon kormány Hylix « kormányzás « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása



túl azon, hogy nagyon hülyén néz ki, ezek az integrált cuccok nem valami praktikus dolgok

#942
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Ez nagyon zsivány cuccnak tûnik. Szerintetek?
Integrált full karbon kormány Hylix « kormányzás « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#943
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts

Hali.
Segítséget szeretnék kérni. Van egy author a-gang vázam meg egy rst space free telom. Az lenne a problémám hogy nagyon kotyog az eleje. Múltkor szétszedtem megnézni hogy mi lehet a probléma és akkor vettem észre hogy a kormánycsapágyban lévõ golyós kosarak kissé szét mentek. Az egyikbõl hiányzik 1-2 golyó a másikról meg letört egy kis rész. (Amúgy egy bikepositive kormánycsapágyról van szó.)
Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne e új kosarat venni bele vagy inkább nézzek egy jobb kormánycsapágyat?
Ha másik kormány csapágyat kéne vennem akkor tud valaki írni valami olyat ami nem túl drága jó fajta? (Ami viszonylag bírja az ugrálgatást)

Köszönöm elõre is a választ.


Miért nem raksz bele szabadon álló golyókat? Kicsit melósabb berakni, de a zsír megtartja a szerelés idejére. Egyébként a golyós kosárnak az egyszerûbb szerelhetõségen kívül csak hátránya van.

Ha olcsó, de erõs csapágyat akarsz FSA The PIG (10 EUR) FSA The PIG Headset - Action Sports-Bike Onlineshop

#944
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a villa es stucniszoggel ki tudod szamolni, hogy tenylegesen mennyi lesz az elteres magassagban, es hosszban. amugy 1-1cmel erdemes probalkozni, 2cm az eleg drasztikus a geoban (vazmeretnyi differencia).

#945
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Kormány magasság és stucni hosszúság (távolság) belövésére van valami módszer?

Konkrétan láttam egy 120-as stucnit, ami tetszik, de nekem most 100-as van. Viszont a kormány magassággal tudnék variálni.
Hogy lehetne ezt vásárlás elõtt konkretizálni valahogy, hogy jó lenne -e?


szerintem sehogy, max megnézed, hogy az ülés enged-e plusz 2 centit, ha ugyanaz a kormány-nyereg távolság kell, 2 centi amúgy elég sok


illetve kérj kölcsön egy 120-as stucnit pár napra

#946
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Kormány magasság és stucni hosszúság (távolság) belövésére van valami módszer?

Konkrétan láttam egy 120-as stucnit, ami tetszik, de nekem most 100-as van. Viszont a kormány magassággal tudnék variálni.
Hogy lehetne ezt vásárlás elõtt konkretizálni valahogy, hogy jó lenne -e?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#947
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Nekem váz csere után kellet egy új fejcsapágy is mert a régi kicsit meg volt kopva és mivel nem jelöltem össze õket másként lett beütve az új vázba az alsó és a felsõ és nem volt jó, új csapággyal hibátlan lett.


Huhh. azért meredek lenne egy új Chris King csapágyat vennem :S
Hát a vázzal együtt kaptam egyébként.

#948
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Légyszíves segítsetek mert elfogyott minden ötletem :S

A problémám a következõ: van egy Chris King NoThreadSet fejcsapágyam + egy Marzó 888 telom. Mikor elkezdem összerakni a szerkezetet mint utóbb észrevettem a felsõ váll + integrált stucni egyszerûen ferdén feszíti be a kormánycsapágy felsõ központosító részét. És evégett iszonyatos hangja van a kormánycsapágynak :S
Már mindent végig néztem, és lövésem sincsen h mi lehet a hiba forrása. Illetve van még egy tippem, de annak nagyon nem örülnék, mert akor elvileg el van hajolva a villának a nyaka :S

Elõre is köszi.


Nekem váz csere után kellet egy új fejcsapágy is mert a régi kicsit meg volt kopva és mivel nem jelöltem össze õket másként lett beütve az új vázba az alsó és a felsõ és nem volt jó, új csapággyal hibátlan lett.

#949
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Ha a fejcsõ két vége párhuzamos és merõleges a hossztengelyére, valamint a csészék rendesen a helyükre mentek, akkor nézd csak meg azt a villanyakat. Esetleg még az alsó csapágy felfekvéjét ellenõrizd a nyakon, hogy tényleg a helyén van-e.
Ha nem cseréltél vázat/villát nem nagyon van több lehetõség.


Hát volt vázcsere is, de az hibátlan. Az alsó központosító az jól felfekszik.
Hát akkor holnap kiszedem a villát, aztán megnézem egy derékszöggel h elment e a villa nyaka.

Köszi

#950
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Légyszíves segítsetek mert elfogyott minden ötletem :S

A problémám a következõ: van egy Chris King NoThreadSet fejcsapágyam + egy Marzó 888 telom. Mikor elkezdem összerakni a szerkezetet mint utóbb észrevettem a felsõ váll + integrált stucni egyszerûen ferdén feszíti be a kormánycsapágy felsõ központosító részét. És evégett iszonyatos hangja van a kormánycsapágynak :S
Már mindent végig néztem, és lövésem sincsen h mi lehet a hiba forrása. Illetve van még egy tippem, de annak nagyon nem örülnék, mert akor elvileg el van hajolva a villának a nyaka :S

Elõre is köszi.


Ha a fejcsõ két vége párhuzamos és merõleges a hossztengelyére, valamint a csészék rendesen a helyükre mentek, akkor nézd csak meg azt a villanyakat. Esetleg még az alsó csapágy felfekvéjét ellenõrizd a nyakon, hogy tényleg a helyén van-e.
Ha nem cseréltél vázat/villát nem nagyon van több lehetõség.

#951
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
Légyszíves segítsetek mert elfogyott minden ötletem :S

A problémám a következõ: van egy Chris King NoThreadSet fejcsapágyam + egy Marzó 888 telom. Mikor elkezdem összerakni a szerkezetet mint utóbb észrevettem a felsõ váll + integrált stucni egyszerûen ferdén feszíti be a kormánycsapágy felsõ központosító részét. És evégett iszonyatos hangja van a kormánycsapágynak :S
Már mindent végig néztem, és lövésem sincsen h mi lehet a hiba forrása. Illetve van még egy tippem, de annak nagyon nem örülnék, mert akor elvileg el van hajolva a villának a nyaka :S

Elõre is köszi.

#952
Week

Week

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts
Hali.
Segítséget szeretnék kérni. Van egy author a-gang vázam meg egy rst space free telom. Az lenne a problémám hogy nagyon kotyog az eleje. Múltkor szétszedtem megnézni hogy mi lehet a probléma és akkor vettem észre hogy a kormánycsapágyban lévõ golyós kosarak kissé szét mentek. Az egyikbõl hiányzik 1-2 golyó a másikról meg letört egy kis rész. (Amúgy egy bikepositive kormánycsapágyról van szó.)
Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne e új kosarat venni bele vagy inkább nézzek egy jobb kormánycsapágyat?
Ha másik kormány csapágyat kéne vennem akkor tud valaki írni valami olyat ami nem túl drága jó fajta? (Ami viszonylag bírja az ugrálgatást)

Köszönöm elõre is a választ.

#953
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Fontos, amikor össze raktad akkor vidd el egy szervizbe és nézesd át mert ha van rajta még egy ilyen hiba akkor az sokba kerülhet ha forgalomban vagy egy lejtõn derül ki, esetleg koponya törésbe.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#954
BS!

BS!

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Azon sajnos már túl vagyok. :(
Nem segített. Azért gondolom, hogy a csapággyal lehet valami.

Lazíts vissza a stucnit, a tetején van egy kupak a közepén egy csavarral, azzal kell be állítani a csapágyat, finoman tekered befelé és az összehúzza a helyére, amikor okés a kormány forgatása akkor húzd meg a stucni csavarjait.



#955
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem. Most tanulom a kerékpár szerelést és tapasztalat gyûjtésként szétszedtem a biciklimet. Kiszedtem az ahead 1 1/8-os félintegrált kormánycsapágyból a koszorút, amit egy mûanyag gyûrû tartott a helyén. Erõsen fogta egy csavarhúzóval nyúltam a koszorút körbeölelõ karika alá. Kis erõltetésre kipattant. Zsírzás után mindent ugyanabban a sorrendben vissza raktam, a gyûrû is bepattant a helyére. Mégis kotyog a kormányom. (Jól meghúztam a stucnit) Lehet, hogy az erõltetés miatt hazavágtam a csapágyat? Vagy a mûanyag gyûrû deformálódott? Esetleg mozoghat a villa azért, mert a gyûrût fordítva raktam vissza? (Mindenre figyeltem, de a gyûrût nem néztem hogyan volt benne)
Minden ötletet szívesen veszek, mert szeretném én megoldani szerviz helyet.
Elõre is köszi!

Lazíts vissza a stucnit, a tetején van egy kupak a közepén egy csavarral, azzal kell be állítani a csapágyat, finoman tekered befelé és az összehúzza a helyére, amikor okés a kormány forgatása akkor húzd meg a stucni csavarjait.

#956
BS!

BS!

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem. Most tanulom a kerékpár szerelést és tapasztalat gyûjtésként szétszedtem a biciklimet. Kiszedtem az ahead 1 1/8-os félintegrált kormánycsapágyból a koszorút, amit egy mûanyag gyûrû tartott a helyén. Erõsen fogta egy csavarhúzóval nyúltam a koszorút körbeölelõ karika alá. Kis erõltetésre kipattant. Zsírzás után mindent ugyanabban a sorrendben vissza raktam, a gyûrû is bepattant a helyére. Mégis kotyog a kormányom. (Jól meghúztam a stucnit) Lehet, hogy az erõltetés miatt hazavágtam a csapágyat? Vagy a mûanyag gyûrû deformálódott? Esetleg mozoghat a villa azért, mert a gyûrût fordítva raktam vissza? (Mindenre figyeltem, de a gyûrût nem néztem hogyan volt benne)
Minden ötletet szívesen veszek, mert szeretném én megoldani szerviz helyet.
Elõre is köszi!

#957
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
szerintem ket-harom pixeles :)

#958
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Szerinted ki tudja ekkora képrõl rajtad kívül hogy az milyen bicaj? Nem hinném hogy olyan nagy luxus lenne leírni a típusát ha már szeretnél valamit;)

Bíztam benned! :)

#959
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Szerinted ki tudja ekkora képrõl rajtad kívül hogy az milyen bicaj? Nem hinném hogy olyan nagy luxus lenne leírni a típusát ha már szeretnél valamit;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#960
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Az avataromban szereplõ bicajba pontosan milyen méretü kormánycsapágy is kell? Elvileg 41,8mm de már szívtam meg másméretü
félintegráltokkal amíg nemtudtam, oké szét se szedtem megmérni csak volt a boltba raktáron. Szerencse hogy a boltosom rugalmas
volt és nemkellett kifizetnem a sok belenemillõ cuccot. Viszont ezt a méretüt meg nemtud vagy nemakar hozattatni. Na mind1.

Pár ilyentipusu csapágyat írjatok már le hogy milyenek is léteznek. Olcsóbb kategória érdekelne :D Nem extrémkedek vele így
nemkell atomot túlélnie.