Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#821
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy sima 1 1/8 os vázba hogyan tudok taperedes villát rakni olcsón, milyen kormánycsapágy megoldás lehet? Láttam C.King-et felül 1 1/8, alul pedig 1.5-ös kiültetve, de az ára nagyon húzós! A váz fejcsövének alsó és felsõ átmérõje 44mm-es. Köszi a segítséget. üdv. Carlo


A fejcsõ külsõ vagy belsõ átmérõje a 44mm? Egyébként milyen váz?


#822
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Nos ha sikerül,Nobel gyanús.

#823
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy sima 1 1/8 os vázba hogyan tudok taperedes villát rakni olcsón, milyen kormánycsapágy megoldás lehet? Láttam C.King-et felül 1 1/8, alul pedig 1.5-ös kiültetve, de az ára nagyon húzós! A váz fejcsövének alsó és felsõ átmérõje 44mm-es. Köszi a segítséget. üdv. Carlo


Flex + hegesztõcucc + új fejcsõ. :D

#824
Carlo1

Carlo1

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy sima 1 1/8 os vázba hogyan tudok taperedes villát rakni olcsón, milyen kormánycsapágy megoldás lehet? Láttam C.King-et felül 1 1/8, alul pedig 1.5-ös kiültetve, de az ára nagyon húzós! A váz fejcsövének alsó és felsõ átmérõje 44mm-es. Köszi a segítséget. üdv. Carlo

#825
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
köszi, eddig csak a keskenyebbet láttam a webshopokban. ha volna a 660-ból, az király lenne.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#826
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

köszi, de az nem keskeny?

két méret van, 620-as meg 660-as.
> gyártói weblap <

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#827
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
köszi, de az nem keskeny?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#828
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

széles >620mm egyenes kormányt keresek. találtam ezt:
Answer Protaper XC Trail kormány 31.8x685 egyenes zöld

szívesen veszek alternatívára vonatkozó javaslatokat és véleményeket. /az eredeti terv szerint be kellett volna férni 10e alá. szempont, hogy itthon elérhetõ legyen, a ritchey pro 660mm ezért esett ki.../


[ATTACH=CONFIG]2604[/ATTACH]

Pro Koryak Flat? Megnézem jövõ héten van-e, vagy ha nincs mikorra lehetne
Elvileg a keretbe is belefér

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#829
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
megnéztem a butik honlapját. csak a 620-as van rajta, a 660-as nincs listában.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#830
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
Köszi, majd rákérdeztek nálunk, a nagykerben nincs.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#831
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 posts
  • LocationEger

széles >620mm egyenes kormányt keresek. találtam ezt:
Answer Protaper XC Trail kormány 31.8x685 egyenes zöld

szívesen veszek alternatívára vonatkozó javaslatokat és véleményeket. /az eredeti terv szerint be kellett volna férni 10e alá. szempont, hogy itthon elérhetõ legyen, a ritchey pro 660mm ezért esett ki.../


utóbbi bringabutikban rendelhetõ

#832
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
széles >620mm egyenes kormányt keresek. találtam ezt:
Answer Protaper XC Trail kormány 31.8x685 egyenes zöld

szívesen veszek alternatívára vonatkozó javaslatokat és véleményeket. /az eredeti terv szerint be kellett volna férni 10e alá. szempont, hogy itthon elérhetõ legyen, a ritchey pro 660mm ezért esett ki.../

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#833
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Verti leírta az okosságot, járj el és ellenõrizd úgy, ahogy tanácsolta.

Ridley Noah Fast 


#834
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Köszi a segítséget, a könyben max 2 nm írnak, valami más lehetett a hiba forrása. Most jónak tûnik mindenesetre.

#835
Kovax

Kovax

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Hali! Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy feljebb akarnám hajlítani a Csepel alu kormányom végét, hogy tudjak rá fékváltót tenni. Hol vagy ki tudna ilyet? Kb 20 fokot kéne csak. Ötlet?

#836
Kovax

Kovax

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Hali! Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy feljebb akarnám hajlítani a Csepel alu kormányom végét, hogy tudjak rá fékváltót tenni. Hol vagy ki tudna ilyet? Kb 20 fokot kéne csak. Ötlet?

#837
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern
azért 10 Nm-el nehogy meghúzd a csavart
amit kaptál könyvet a bringához, abban le van írva melyiket legfeljebb mekkora nyomatékkal szabad

#838
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Ha új a bringa akkor nézd meg, hogy rendesen ki van e hézagolva a kormányszárad. A stücni teteje és a villanyak között maradnia kell 2-3 mm-nek. A 10 Nm sok lesz szerintem. Egy mozdulattal haza lehet vágni a csapágyat. A beállításra általánosan azt írják a gyártók, hogy addig kell húzni amíg nem kotyog. Chris King pl. ír nyomatékot 1.7 Nm-t. Viszont új csapágynál utána kell húzni pár km után, miután minden össze "rázódik". Ha ennek ellenére sem lehet beállítani akkor ott más baj van.

#839
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Igazad lehet, a stucnit megfordítottam, lehet azt nem húztam meg kellõ erõvel.

#840
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Csodálkoznék rajta, ha egy új bicaj esetén nagy erõvel kellene meghúzni a felsõ csavart. Ha pár km után kezd el kotyogni, akkor az a legvalószínûbb, hogy a stucnit nem húztad meg kellõ erõvel (elvileg rá van írva, hogy mennyivel lehet). Ha ez után is kilazul, akkor zsírmentesítsd a villanyakat és próbáld újra.

10 nm biztos nem volt meg, majd holnap megpróbálom, a csapágynak elviekben jónak kell lennie új a bicaj.