Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#781
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
ha catridge, azaz nem a hagyományos golyós a fejcsapágy, akkor a kúpos gyûrût bevágnám. így önzáró lesz a rendszer, összehúzva nem fog lötyögni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#782
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld
Az indokot nem tudhatom, kérdés, hogy eredetileg is ilyen volt-e?
A megoldás a tokos acél mérõszalag egy darabja, mûszóval "bejlágolás". Kézre vigyázni: kilógó részeket felül kis csavarhúzóval "lepattintani".

#783
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
Üdvözlet!
Ma cseréltem kormánycsapágyat és szétszedés után vettem észre,hogy a villanyakon(RockShox Revelation) alul megforog a kúpos gyûrû,ami rá van ütve,sõt van 1-2 tized kottyanása is.Valószínûleg az alu villanyak engedett kicsit az erõhatásoknak?Milyen anyaggal lehetne megszüntetni a kottyanást?
Találkozott már vki ilyennel?
Magellan-os

#784
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hi, köszi a sok információt, sikerült megerõsítést nyernem, hogy mûködhet a dolog. Scale 10 2007 a váz. Van egy új rock shox és taperedes a nyak, ezt kell párosítani. A váz fejcsöve belül 44mm-es és ez alapján mertem gondolni hogy ilyen "öszvér" megoldás szóba jöhet. Az FSA-nak is van semi-integrated az alábbi adatokkal (mindez 17EUR!):
Designed to fit into a zero stack (44mm ID/50mm OD) head tube, but allow the use of a tapered steer fork.
Specifications:
ACB with Forged alloy upper cup
ACB with Forged alloy lower cup
Stainless steel crown race
Size: For 1-1/8” to 1.5” tapered Steerer
Finish: Black


FSA és annyiért!? Jóféle akciós lehet. :) Hol találtál annyiért? Egy alternatíva, bár 17 ajrónál azért drágább: Superstar Components - High Spec Parts For Peanuts

#785
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 posts
Van egy 2010-es Gepida Alboin 500-as vázam.
Milyen kormánycsapágy való ebbe vázba? A katalógus szerint: Gepida Integrated.
Megmértem a homlokcsõ belsõ átmérõjét. Ez 43,8mm.
Tippem szerint félintegrált csapágy való bele, de nem vagyok biztos benne. Eddig még nem találkoztam ilyen csapággyal.
Elõre is köszönöm a válaszokat.

#786
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
Nem, több okból sem lehettem én. Vagy öt éve nem voltam a HHH-n, ha lettem volna, kétszer egymás után csak akkor tudnék felmenneni, ha van közte egy nap pihenõ. És nem szoktam aszfaltozni, irodai munkát végzek.

Rém vicces vagyok ma este.:)

Ja, és te vagy a harmadik, aki lebordózza a piros inbredemet.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#787
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

itt van a kezemben. legnagyobb meglepetésemre a mérleg 234gr-ot mutatott.
majd beszámoljak a menettapasztalatokról? :D


Hm, jól néz ki!
OFF. 2 hete szombaton HHH-n nem te asztaltoztál? Egy bordó On-One-t láttam 2x is fel- majd lemenni ON

#788
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

köszi, piszta! néztem, igen, de a 3 fok kevés. néztem még ezt is, csak hát 15 pénz..
»» boneshaker ««

jövõ héten talán látom majd élõben is, aztán eldöntöm.


itt van a kezemben. legnagyobb meglepetésemre a mérleg 234gr-ot mutatott.
majd beszámoljak a menettapasztalatokról? :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#789
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Na ugye!! Nemcsak én választok így. :D Egyébként tényleg egyedi és szerintem nem is csúnya.:)

Ridley Noah Fast 


#790
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
en ilyet vettem, pont a fent emlitett "mert megtetszett" indok miatt :)

mondjuk igy mar szerintem vallalhato arban van, a listaar az kicsit huzos lett volna. A 6db titan csavar pozitivum, a csalo sulyadat negativum (azt irjak 120g a 110mm-s, en 90-eset vettem es 124g-ot mertem)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#791
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Köszi az infót! :D Azt írta cég, h használjam a karbonzsírt az összeszereléshez, így a meghúzási nyomaték 3-4Nm. Csak b@..ák meg, ha ez van ráírva, vagy valahol feltüntetve akkor nem ér baleset. Nagy rikító fehér felirat jelzi a max. 5Nm-t. Persze az a max., de az én olvasatomban még az beleférne. Az is lehet, h a kulcs sem pont ötnél old, a stucni meg öt alatt egy kicsivel már összerottyan akkor így érthetõ a balszerencsém.

Ridley Noah Fast 


#792
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Sziasztok!!

Mint ahogy a bánatom megosztottam veletek, most úgy megosztom az örömöm is. Nem rég vásároltam ezt a csoda Ritchey stucnit:
BikeFun - Ritchey - Kormányszár - WCS
a hozzá tartozó nyomatékkulccsal, amivel szépen beleszaggattam a fedélben lévõ meneteket. Többen ajánlottátok, h vissza a kereskedõnek leírással, fényképekkel, kulccsal együtt. Ehhez nem igazán volt kedvem, mivel Németországból rendeltem és elsõ felindultságomban már a megszakadt meneteket fel is fúrtam, keresvén a megbízható megoldást. De! Csak nem hagyott nyugodni a dolog és volt abban igazság amit írtatok, így karácsonykor mintegy ajándékként :D kiírtam az USA-ba a Ritchey HQ-ra. Nem is sokat várattak, pár nap múlva a svájci régióból felvették velem a kapcsolatot. Õk kérték, írjam le a történteket, majd küldjek képet a kulcsról, a sérült fedélrõl. Egy pár levélváltás után megkaptam az új fedelet a hozzátartozó csavarokkal együtt. Nagyon meglepõdtem, de ennél jobban örültem neki. Hát ennyit a Ritchey support-ról. :D
Az élményrõl ha feltettem és tudtam gurulni vele, majd írok. :)


Korábban írtad, hogy a ritchey nyomatékkulccsal húztad meg. Én 5 nm-eset próbáltam, de szerintem nagyon megtépi a csavart. Ennél még az is jobb, ha kézzel érzéssel húzod meg egy rövid imbusszal.

#793
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
..ostobaság volt a magyar oldalt belinkelnem, mindnyájan az árán lovagoltok, kint közel a felébe került. Nem az ára miatt vettem meg, 1xûen tetszett. Az meg, h fényévekkel jobb lesz-e mint az elõdje (WCS alu)? Kötve hiszem. Ajánlható termék? Ezt meg mindenki maga döntse el. Azt gondolom, nem egyedül vagyok ebben a kerékpáros társadalomban aki azért is vásárol dolgokat mert tetszik neki. :) Persze nem ez az elsõdleges szempont sok dologban, de most ez e szerint került kiválasztásra. Ha nem lesz jó, majd azt is leírom. Az már biztos, h nem annyira merev mint az elõdje. Tulajdonképpen amiért leírtam a történetet, csupán azért mert számomra meglepõ volt ez a fajta hozzáállás. Miért? Mert sajnos itthon nem, vagy igen ritkán tapasztalunk hasonlót.

Ridley Noah Fast 


#794
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Mondjuk ennyi pénzért illik így eljárni. Kb. a 20-adáért gyárthatják le.

#795
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
lehet ironizálni, de azért nem rossz dolog ez. itthon valszeg elhajtotta volna a forgalmazó a 'csába.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#796
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
A 25,4-es kormánybefogók miért tünnek el a piacról?Mostanra jöttek rá,hogy kevés?


#797
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Biztosan fényévekkel jobb lesz vele menni mint pl. egy sima wcs-el.

#798
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Szuper, akkor mostantól ajánlott vétel ez a stucni.

#799
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Sziasztok!!

Mint ahogy a bánatom megosztottam veletek, most úgy megosztom az örömöm is. Nem rég vásároltam ezt a csoda Ritchey stucnit:
BikeFun - Ritchey - Kormányszár - WCS
a hozzá tartozó nyomatékkulccsal, amivel szépen beleszaggattam a fedélben lévõ meneteket. Többen ajánlottátok, h vissza a kereskedõnek leírással, fényképekkel, kulccsal együtt. Ehhez nem igazán volt kedvem, mivel Németországból rendeltem és elsõ felindultságomban már a megszakadt meneteket fel is fúrtam, keresvén a megbízható megoldást. De! Csak nem hagyott nyugodni a dolog és volt abban igazság amit írtatok, így karácsonykor mintegy ajándékként :D kiírtam az USA-ba a Ritchey HQ-ra. Nem is sokat várattak, pár nap múlva a svájci régióból felvették velem a kapcsolatot. Õk kérték, írjam le a történteket, majd küldjek képet a kulcsról, a sérült fedélrõl. Egy pár levélváltás után megkaptam az új fedelet a hozzátartozó csavarokkal együtt. Nagyon meglepõdtem, de ennél jobban örültem neki. Hát ennyit a Ritchey support-ról. :D
Az élményrõl ha feltettem és tudtam gurulni vele, majd írok. :)

Ridley Noah Fast 


#800
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Szia!

Ezt nézted?

Syntace Duraflite 7075/F109 egyenes MTB kormnyszett (#2032)) - Kerkpr-Outlet - webruhz, webshop

Szét is szedik ha kell a szettet.

Cube-ból bontott Syntace, nekem is ilyen kormányom van :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.