Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#741
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

markolattal kapcsolatos kérdés jöhet ide?
bilincses markolatot keresek, a bilincs kék-elox a gumi fekete vagy piros. ötlet?


Ez? Superstar Components - High Spec Parts For Peanuts
Szinte bármilyen kombinációt össze lehet legózni. (Sajnos a kék lockring "out of stock" éppen)

#742
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
tiszta kek nem jo?

[ATTACH=CONFIG]2704[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#743
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts
Crank Brothers Cobalt

#744
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
markolattal kapcsolatos kérdés jöhet ide?
bilincses markolatot keresek, a bilincs kék-elox a gumi fekete vagy piros. ötlet?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#745
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Volna egy itthon vásárolt, de megunt jó állapotú Bontrager Race X Lite Carbon 110mm kormányszarvam, saját dobozában. Csak mert nem mindenki olvassa az aprót... vettem a bátorságot és belinkelem ide. Még mielõtt valaki rám szól, ez nem lesz tõlem gyakori. Elismert hibámért cserébe, ingyen elküldöm az országon belül bárhova. :)

#746
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

a pontos illeszkedés nagyon jó dolog, de ettõl még a konstrukció nem a tartósság záloga.
gumikalapács, mint precíziós célszerszám a fejcsapágy beszereléséhez? :)


Nem kell túl tudományosan:-D.
Miután megláttam, hogy egy jónak mondható pécsi boltban hogy ütötték fel a villára az alsó tartólapot, a gumikalapács igenis precíziós.
Egyébként van egy csapágy bepréselõ szerszámom, 2 db lécdarabból, 2 alátétbõl, 3 anyából és egy menetes szárból áll. Költsége 30 ft, tökéletesen mûködik.

#747
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Az országúti karbon vázamba nem esett bele a csapágy, kis zsírral, gumikalapáccsal kellett beütögetni, pontosan illeszkedik. Szerintem így tartós lehet. Egyébként sok karbon csúcs váz is ilyen. Kicsit nagyobb elõfeszítés sem árt.


a pontos illeszkedés nagyon jó dolog, de ettõl még a konstrukció nem a tartósság záloga.
gumikalapács, mint precíziós célszerszám a fejcsapágy beszereléséhez? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#748
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nekem is volt egy par korom mire talaltam megfelelo meretu 1.1/8-1.5 integralt csapagyat az uj cube vazamba.

le kell merni a kulso-belso atmerojet a csapagynak (ami nekem nem volt igy a vazat es a villat meregettem) ami alapjan meghatarozhato az SHIS "szabvany". nekem ez alapjan IS41 top IS52 bottom kellett, de vagy IS42/IS52 is, ami szinten 1/8-1.5nek felel meg. szabvany a jo edes k...

Ja es kulon csokoltatom a Giant-ot akinek ugye nem volt jo a masfeles also csapagy, nekik 1.1/4-es kellett, mert az 13%-kal jobbabb. es szebben tukrozodik rajta a napsugar. vagy valami hasonlo roppant ertelmes indokuk volt.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#749
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Igen, jól gondolod. A csapágy koptatja a vázat a felfekvõ felületén.


Az országúti karbon vázamba nem esett bele a csapágy, kis zsírral, gumikalapáccsal kellett beütögetni, pontosan illeszkedik. Szerintem így tartós lehet. Egyébként sok karbon csúcs váz is ilyen. Kicsit nagyobb elõfeszítés sem árt.

#750
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
Igen, jól gondolod. A csapágy koptatja a vázat a felfekvõ felületén.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#751
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Köszönöm a válaszokat!
Jól gondolom, hogy azért lehet rossz megoldás mert tágulhat a fejcsõ a terheléstõl?
Egyébként ez a csúcs Spec CX váz volt 2012-ben (ettõl még lehet rossz), idén is ilyen fejcsõvel gyártják a top CX vázakat (is). Nézegettem a többi gyártót, ugyan ilyen fejcsapágy megoldással operálnak a CX bringákban (Ridley, Giant, Colnago, a Meridánál csak a top karbon vázaknál).

#752
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

ez komoly, hogy teljesen integrált kormánycsapágy van egy cyclocross bringában? ez direkt ilyen eldobható váz?


Még csúcs alu monti vázaknál is elõfordul, én sem tartom épeszû dolognak.


A sebesség mindent megold.

 


#753
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
ez komoly, hogy teljesen integrált kormánycsapágy van egy cyclocross bringában? ez direkt ilyen eldobható váz?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#754
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hosszú-hosszú évek óta Cannondale-en tekertem, nem volt gondom a kormány csapágyakkal. 1 éve ilyen vázra épített bringán tekerek (nem a lila és nem is a neon van nekem :)): Specialized Bicycle Components
Gondoltam cserélem a gyárit valami jól tömített darabra (többet megyek terepen/sárban sokkal mint betonon). Fogalmam sincs milyen csapágy kell bele, meg tudja valaki mondani? Azt látom, hogy 1-1/8 és 1.5-es. Ez most tapered, fél integrált, vagy milyen?
Azt látom, hogy a Chris King nem a legkönnyebb (és legolcsóbb), van értelme olyat venni? (bombázzatok példákkal, jobbfélét keresek). A Kingtõl mintha az InSet 2 lenne a nekem való.
Köszönöm!


Teljesen integrált, tapered. Én csak akkor cserélném, ha a gyárinak baja van.

#755
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hosszú-hosszú évek óta Cannondale-en tekertem, nem volt gondom a kormány csapágyakkal. 1 éve ilyen vázra épített bringán tekerek (nem a lila és nem is a neon van nekem :)): Specialized Bicycle Components
Gondoltam cserélem a gyárit valami jól tömített darabra (többet megyek terepen/sárban sokkal mint betonon). Fogalmam sincs milyen csapágy kell bele, meg tudja valaki mondani? Azt látom, hogy 1-1/8 és 1.5-es. Ez most tapered, fél integrált, vagy milyen?
Azt látom, hogy a Chris King nem a legkönnyebb (és legolcsóbb), van értelme olyat venni? (bombázzatok példákkal, jobbfélét keresek). A Kingtõl mintha az InSet 2 lenne a nekem való.
Köszönöm!

#756
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts

De minek szöget mérni vázban? Csak az integrált csapágyaknál kellhetne, de azt hiszem, hogy ott is mások az átmérõk.
http://canecreek.com...shis-poster.pdf


éppen az integrált,félintegrált és hasonló f.szságok miatt kell.
én leragadtam még a hagyományos,és szerintem legjobb csapágynál,de most hogy új vázakat nézegetek jönnekl ezek a tapered,drop-in,integrált,félintegrált,36ÿfok,45 fok stb infók.
de úgy vettem észre nem csak nekem van a tököm tele ezekkel az új "szabványokkal",pl középcsapágynál egy neves,komoly boltban is kifakadtak emiatt.

#757
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts

FSA Winkelmesslehre - BIKE-COMPONENTS.DE
Erre gondoltál?


õ az:)

#758
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts

Pár éve mintha láttam volna egy olyan célszerszámról képet,amit beillesztve a fejcsõbe kiadja a helyes kormánycsapágy méretet(szöget,átmérõt stb....)
Tudna ebben valaki segíteni?Kezdek már elveszni az új "szabványokban".


FSA Winkelmesslehre - BIKE-COMPONENTS.DE
Erre gondoltál?

#759
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

azzel szöget nem tudok mérni:P
meg lusta is vagyok hozzá,az a profilozott cucc viszont megtetszett:)


De minek szöget mérni vázban? Csak az integrált csapágyaknál kellhetne, de azt hiszem, hogy ott is mások az átmérõk.
http://canecreek.com...shis-poster.pdf


A sebesség mindent megold.

 


#760
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts
azzel szöget nem tudok mérni:P
meg lusta is vagyok hozzá,az a profilozott cucc viszont megtetszett:)