Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#641
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
óvatosan. ki fog az jönni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#642
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

egyreszt a csapagyat ki lehet (kell) venni a cseszebol beszereles elott. De ha megforditod azokat a benyomo reszeket, akkor a legnagyobb atmeroju "lapja" fogja nyomni, es ugy mar a csesze szelen fog feltamaszkodni.

masreszt ha ezert el tudsz menni az esztergalyoshoz, akkor venni 30centi menetes szarat mar igazan nem lenne nagy "utannajaras". Csak mert akkor kesz is a hazi fejcsapagy benyomo szerszamod.


FSA Orbix MX-bõl hogyan tudom kivenni a csapágyat szakszerûen? Néztem beszerelés elõtt, ötletem sem volt hogy jön ki.

#643
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
egyreszt a csapagyat ki lehet (kell) venni a cseszebol beszereles elott. De ha megforditod azokat a benyomo reszeket, akkor a legnagyobb atmeroju "lapja" fogja nyomni, es ugy mar a csesze szelen fog feltamaszkodni.

masreszt ha ezert el tudsz menni az esztergalyoshoz, akkor venni 30centi menetes szarat mar igazan nem lenne nagy "utannajaras". Csak mert akkor kesz is a hazi fejcsapagy benyomo szerszamod.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#644
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

ebben az a draga hogy Park Tool. Ennel jobbat kapsz feleannyiert Cyclus-bol peldaul Cyclus headset press tool kedvezményes vásárlás az online bike shopban www.rosebikes.hu

az esztergalyos bacsi fele home made verziot amugy ebayen aruljak is, fillerekert


Ezek jók és nem drágák. A Cyclust már néztem, de sajnos ez csak olyan csészéhez jó, amit belülrõl is be lehet nyomni, ahhoz nem, amiben már benne van a csapágy azt a peremen kell nyomni. Igaz, esztergáltathatok rá két pogácsát alumíniumból és akkor elég korrekt ezen az áron.

#645
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ebben az a draga hogy Park Tool. Ennel jobbat kapsz feleannyiert Cyclus-bol peldaul Cyclus headset press tool kedvezményes vásárlás az online bike shopban www.rosebikes.hu

az esztergalyos bacsi fele home made verziot amugy ebayen aruljak is, fillerekert
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#646
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Cavarboltba veszel 10-es vagy 12-es menetes szárat, esztergályos bácsi csinál neked 2000 Ft-ért kb. megfelelõ tárcsákat és filctollal ráírod, hogy Parktool... A különbséget pedig elköltöd másra....


Ez teljesen igaz, annak aki ráér utánajárni. Mire ennek utánajárok az nekem többe kerül mintha ezt megvenném kb. ~20.000 forintért. Ezzel be lehet húzni profin vagy ez még mindig gyerekjáték?

#647
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Szerintetek ez megfelelõ minõségû behúzó? Ez a szélét nyomja.


Cavarboltba veszel 10-es vagy 12-es menetes szárat, esztergályos bácsi csinál neked 2000 Ft-ért kb. megfelelõ tárcsákat és filctollal ráírod, hogy Parktool... A különbséget pedig elköltöd másra....

#648
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Szerintetek ez megfelelõ minõségû behúzó? Ez a szélét nyomja.

#649
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Szép amit leírtál, csak ebben benne van a csapágy, peremen kívül máshol nem szabad ütni/húzni. Park toolnak vannak kiütõi, behúzói, lehet beruházok.

Errõl a maróról mit gondoltok? Bár ilyet nem tervezek venni, szerintem felesleges.


Eben az esetben mindig a csapágy külsõ gyûrûjénél kell ütni/behúzni. Ez az a szerszám amibe tényleg nem érdemes bele fektetned hacsak nem építesz vázakat és/vagy nincs bringa szervized. Viszont ez elengedhetetlen ahhoz, hogy rendesen lehessen csapágyat berakni, de azért az esetek többségében elvégzik a gyárban helyetted....

#650
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Freddyke lesz az új Camping Joe.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#651
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Szép amit leírtál, csak ebben benne van a csapágy, peremen kívül máshol nem szabad ütni/húzni. Park toolnak vannak kiütõi, behúzói, lehet beruházok.

Errõl a maróról mit gondoltok? Bár ilyet nem tervezek venni, szerintem felesleges.

#652
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Vannak eléggé gány megoldások szerintem is. A kormánycsapágynál a legalapvetõbb dolog a fejcsõ elõkészítése, a párhuzamosra marása és megfelelõ belsõ átmérõre való munkálása. Ha nem párhuzamos akkor soha nem lesz jó, lazulhat, tönkre mehet, de persze elõbb utóbb új pályát mángorolunk az idõ közben tojásra kopott golyókkal és örülünk, hogy még most is mûködik. A belsõ átmérõ is nagyon fontos a helyes illesztés miatt, ha laza kilazul, vagy nem is tart, ha szoros akkor vagy a fejcsõ vagy a csésze látja elõbb utóbb a kárát. Az hogy beütjük, vagy behúzzuk az végül is mindegy. A lényeg, hogy párhuzamosan tegyük és ne a csésze külsõ peremén hanem belül terheljük. Ezek a dolgok ugyan úgy igazak középcsapágyra, agyakra minden csapágyra. Persze ez egy kerékpár, de a csapágy az csapágy bármibe is építik be õket. Szerintem.....

#653
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Új kormánycsapágy igazodik. 1-2-szer rá kell majd húzni és jó lesz. Persze mellette használd is!


Elmentem ütõs terepre, kétszer lementem, megint kotyog, de már alig észrevehetõen. Akkor még ne aggódjak? Egyébként zárt csapágyas.

#654
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
egy jobb tolomeronek a ket pofaja tuti parhuzamos.azzal le tudod/tudtad volna csekkolni a parhuzamossagot.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#655
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Köszönöm mindannyiótoknak! Megfogadom a tanácsot, ha mûködik nem piszkálom (úgy értve ha nem lazul le folyamatosan a kormánycsapágy). Nem minden "menõ" szerviznek van behúzója, van amelyik ugyanígy üti be. Ettõl függetlenül én sem vagyok rá büszke. Ha késõbb kell, Sopronban tud valaki szervizt, ahol normális gép van?

Nem vertem akkora erõvel egyébként, tizedmilliméteres lépésekben ment befelé. 100% hogy végig ráilleszkednek a csészék a fejcsõre. Csak azon gondolkodtam, hogy a fejcsõ két pereme párhuzamos-e, így a csészék is.

#656
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
persze, nem kell túlparázni, ez mégiscsak egy bicikli. :) nem is írta senki, hogy biztosan kuka a váz. "nagyon szerencsétlen esetben" - ezt írtam. ettõl függetlenül ez gányolás, még ha adott esetben mûködik is. új csapágy, új villa, megérte volna a célszerszám használata, már csak a tudat miatt is.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#657
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en azert anno eleg sok fejcsapagyat tettem be igy. Nem vagyok ra buszke, ma mar nem csinalnam meg ujra, de azok is mukodnek mind, van ami a mai napig a tulajdonomban van. Nem rag, nem log, es nem lazul le. Jamis aluvaz, Ritchey logic fejcsapagy.

Szoval azert nem kell foloslegesen tulparazni a dolgot. Tobbet art ha tul sokszor van ki-/beszerelve a fejcsapagy, legyen az akarmilyen szakmuhelyben szakszerszammal, mert attol tud kinyulni a fejcso. Szoval ha mar benne van akkor en inkabb nem piszkalnam mindenaron, hasznalni kell aztan ha nincs baja akkor meg lehet nyugodni. Es szerintem egy faronkon megtamasztott ovatos gumikalapacsos utogetessel nem kell hogy barmilyen normalis vaz fejcsove megfekudjon. Vagy ha igen akkor az egy hulladek es az elso 20centis bunnyhop-nal szakadt volna 8reszre.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#658
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

annyira gáz, hogy okozhatja azt, amit leírtál, vagy azt, hogy a villát forgatva a vázban hol szorul, hol laza a csapágy. félve írom le, mert biztos lesz aki szerint hülyeség: nagyon szerencsétlen esetben a vázat is gallyra lehet tenni így.

normális boltban van behúzó szerszám, ami nem olcsó dolog. a szolgáltatás viszont nem egy ökör ára. :)
még normálisabb boltokban van a fejcsõ elõkészítéséhez is szerszám. ennek hiánya nem szokott különösebb gondot okozni, én például még sosem kértem ilyet, de a behúzást mindig bolt csinálja a vázaimnál.


Sajnos én is ezt érzem, amit leírtál, teljesen egyetértek. A vázat meg csak remélem nem vágtam gallyra...

#659
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
akkor legyel pipa ha a nyakcso is deformalodott es nem csak a csesze.
egyebkent en is hagynek neki par 10km-t mocorogni es aztan kezdenek panikolni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#660
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
annyira gáz, hogy okozhatja azt, amit leírtál, vagy azt, hogy a villát forgatva a vázban hol szorul, hol laza a csapágy. félve írom le, mert biztos lesz aki szerint hülyeség: nagyon szerencsétlen esetben a vázat is gallyra lehet tenni így.

normális boltban van behúzó szerszám, ami nem olcsó dolog. a szolgáltatás viszont nem egy ökör ára. :)
még normálisabb boltokban van a fejcsõ elõkészítéséhez is szerszám. ennek hiánya nem szokott különösebb gondot okozni, én például még sosem kértem ilyet, de a behúzást mindig bolt csinálja a vázaimnál.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"