Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#6061
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
kormányszarv ügyben lenne egy apró kérésem:
még november környékén kinéztem magamnak az ike lite alu kicsi rövid kormányszarvat (egy olcsó holmiról van szó), de sajna nem tudtam venni, és azt mondták mindenhol, hogy már nagykerben sincs...
ha esetleg valaki tudja, hogy hol tudnék még venni ilyet, vagy valahol látott valamilyen boltban, pls szóljon!
köszi

EZ AZ

#6062
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Én pedig még halkabban jegyzem meg, és csak azért mert engem is megizzasztott a cikk, és mert már unom a sok mellébeszélést, hogy:
A cikkben a "krisztiánkirály", aki egyébként csak hagyományos fejcsapikat gyárt fikázza az integrált fejcsapágyakat. Azt viszont mindenki elfelejti figyelembe venni, hogy a legtöbb normális montis vázban nem a rajzokon szereplõ megoldás van!!!!
Menjetek már be egy boltba, és akasszatok le egy-két integrált vázat! Ami a cikkben integrált fejcsapágyként szerepel, egy tévedés, és tényleg nem használja komoly vázgyártó, a "vegyél-vigyél-fogyassz!" elv ellenére sem. Minden "normális" vázban van valami a váz (alu) anyaga és a csapágy között!
Ja és még valami: Láttam neves gyártó ugrálós vázában is (fél)integrált csapágyat. Author.
Szvsz ha nem gagyi tes*o gazdaságos bicajt vettél, hanem a felhasználási területnek megfelelõen választottál vagy választasz a jövõben, akkor nem kell f*sni.
Azt még azért hozzátenném, hogy a "hagyományos" rendszerû cserélhetõ (a cikkben "olcsó" jelzõvel illetett) csapágyak is megkapták a magukét. Hiába na, csak az jó, ami 15 évig kitart és kriszking a neve.
Kérdezzetek már meg egy két szembejövõ Meridást, hogy mi van a vázzal, jó-e?
Tudtommal a Merida az egyik legnagyobb darabszámban eladot bicaj/váz az országban, mégsem hallani hogy jaj de szar lenne.Nem?
Ja, és pl Meridához lehet kapni pótcsapágyat is. (Ezt azért lekopogom,mert mégiscsak Mo-n vagyunk:-)))

#6063
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Csak halkan jegyzem meg, hogy pl. a Kelly's csak az alacsonyab árfekvésû modellekben használ integrált cuccost, a többiben FSA Orbit MX fut. Biztos' jó oka van rá...

#6064
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hmm ;)
sztem te elegge regota hasznalod a rendzsert akkor.
ha eddig nem volt gondja, akkor sztem nem lehet nagy gond.
viszont telleg celszeru kikerulni az alkalmazasat, a komolyabb vazakat nem is ilyennel "szerelik"
(ertsd dragabb dh, dual, cc(ezt nemtudom, nem az en szakagam) gepek)
sztem ha itt is felteszed a kerdest, vagy ide irod inkabb, segitokeszebbek lesznek az emberek:
kormcsapi topik

#6065
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
sztem a lényeg az, hogy ez inkább oúti/liteos cc bicókba ok, vagy versenyfelhasználásra. ott nem számít, hogy versenyenként új váz (most nem a magyar dolgokat értem). Dhra meg Frra nem jó, azt ennyi. biztos van benne jó, ha a merida már az összes brinyóján (kivéve az umfet, meg stb.) ezt nyomja, de én nem szeretem. sokkal nem könyebb, nem tud semmit, csak szép, meg kurva nehezen szerelhetõ, a villa beleérhet a vázba, stb. jobb kikerülni, de ha ez minden vágyad, akko' túléled.

#6066
bicigli

bicigli

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
A BM-ban olvastam a chriskingék által elkövetett fikázást. Én is ilyet használok (Meridában-lehet fújolni...), kb. 2 éve, nem tolom durván, de közel mázsa vagyok. Van valakinek hosszabb távú tapasztalata az int. korm. csapágyakról? Tényleg idõ elõtt megeszik a vázat?

#6067
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
obersmith:

ha a nyeregcsöved véletlenül 28.6-os, és fekete, és még nincs 350-nél rövidebbre vágva, akkor én elcserélem veled egy egyenesre, az enyém fekete, 410-es, 28.6-os thomson elite. nekem jó lenne a hajlitott is.

#6068
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
electro world? ;)
vagy bicokat is gyart?

#6069
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hol árulnak nálunk Thomson cuccokat?

Üdv:G.Pityu

#6070
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
És még jóképû is. :D

#6071
obersmith

obersmith

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
wow, ez a relocate-script egész ötletes :)

#6072
obersmith

obersmith

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Mea culpa, de nem találtam meg a helyét a kérdésemnek, ezért indítottam egy topikot, tart ameddig tart.


tehát a szitu a következõ: most szereztem be egy thomson elite nyeregcsövet, a hajlított változatot. már eddig is alapból eléggé rá voltam görnyedve a bicajra, ettõl meg mégjobban, szóval kipattant az agyamból, hogy kellene egy rövidebb, ám meredekebb stucni.

õ az:

Feltöltött kép

Mit tudnátok ajánlani/mennyibe van? fõleg xc-zek, durvulás nemigazán, ha mégis rámjön akkoris diszkréten :) most egy alap kona stucni van rajta (a honlapon a lanainál megtaláljátok, ha van hossz meg szög odaírva, így nemtom :( )

#6073
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hja.
1500!


hihi hehe haha...

#6074
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Kösz szépen!

#6075
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
tengely-tengely

#6076
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Megtudná vki mondani hogy a kormányszár hosszát honnantól és meddig kell mérni?

#6077
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem most érkezett meg a pig dhpro, és hát az zárt csapágyas, iljics meg azt mondta, neki sima pig van, és az golyós.
elég disznó a dh pro, 31 mm magas, az alsó csésze 12 mm mélyen van a vázban és acélból van....

#6078
Juhi

Juhi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 735 hozzászólás
ok!Kössz!Sima pig lesz!Nem sokkal jobb a pig dh pro!Zárt ipari csapágy!és?Garbantartás ahogy mondjátok! ;DEz mindenre vonatkozik

#6079
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
uhhh ;)
rulez optikai tuning az ilyen akarmi, de meg a "sima" pignek is van vedelme...
alul felul gumigyuru. en szemely szerint surun szedem szet a kormanycsapit( szervizbemaszkalas csak a vazzal, villacsere, stb) ilyenkor atzsirozom, meg kitakaritom, es nem is lesz baja.... karban kell tartani, ahogy Jorus is mondta volt.


#6080
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
kormánycsapágyra? nem lehet, hanem biztos! az a darab izé az ott nem véd szvsz semmit, csak lámának nlznek tõle az okosak, a nem okosak meg májernek, aztán ennyi