Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#41
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Oké köszönöm. A 10 euros cucc nem drága, úgyis rendelek most a bikediscountról, akkor egy ilyet bedobok. :)

Nekem ez van hátul, kellett még közé egy darab gumi, így kevésbé fordul el. Sajnos így is hajlamos minimálisan fordulni.

Ilyesmi volt elöl, ennek a rögzítése iszonyat gyenge, olyan mintha le akarnak esni. Pedig kapott rendesen, lánc már leesett, de ez nem. Viszont az elõzõ villámnak az elsõ felét kidörzsölte, úgyhogy nem kell.


Mégis valami olyan lenne jó elõre, ami a kerékkel fordul.


Azaz. Tavaly õsszel azt hiszem születtek itt DIY megoldások is.

Nekem nincs bajom a Crud-al. Nem akartam ilyen nagy tankokat, mint a Topeak meg az SKS. Ha nincs fent elõl a Crud, akkor az arcomba ömlik a sár. Egyszer egy lejtõzésénél történt (lusta voltam voltam feltenni az elsõt). Úgy belement a szemembe, hogy azt hittem bukás lesz belõle. Semmit nem láttam. Nem nyújt maximális védelmet, de sokkal többet, mint a semmit. Ráadásul tudsz vele játszani, mert feljebb és lejjebb is tudod helyezni. A hátsó pedig stabil, nem zörög és nem fordul el, mint egyik barátom "tescós" sárvédõje, amit gyönyörû szigszalaggal rögzít. Crud-t nehéz lenne eltörni.



#42
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Errõl van szó?

A Crud-ot nem tudom, amikor nem egyenesen áll a kerék, simán beterít.


Azaz. Tavaly õsszel azt hiszem születtek itt DIY megoldások is.

Nekem nincs bajom a Crud-al. Nem akartam ilyen nagy tankokat, mint a Topeak meg az SKS. Ha nincs fent elõl a Crud, akkor az arcomba ömlik a sár. Egyszer egy lejtõzésénél történt (lusta voltam voltam feltenni az elsõt). Úgy belement a szemembe, hogy azt hittem bukás lesz belõle. Semmit nem láttam. Nem nyújt maximális védelmet, de sokkal többet, mint a semmit. Ráadásul tudsz vele játszani, mert feljebb és lejjebb is tudod helyezni. A hátsó pedig stabil, nem zörög és nem fordul el, mint egyik barátom "tescós" sárvédõje, amit gyönyörû szigszalaggal rögzít. Crud-t nehéz lenne eltörni.

#43
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Errõl van szó?

A Crud-ot nem tudom, amikor nem egyenesen áll a kerék, simán beterít.

#44
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ez vagy ez? Én is kíváncsi lennék. Valakinek tapasztalata velük?


Én ezt használom (Crud RacePac, természetesen van 26-osra is és van fekete/fehérben is, áruk 22 EUR):

Feltöltött kép

Szeretem. Az elsõ (61 g) miatt nem megy az arcomba a sár nagyobb sebességnél. Hátul (123 g) pedig elég jól befed, igaz sárba nem is megyek 40-50-el.

Ezt szoktam kiegészíteni Marsh Guard-al (34 g), hogy óvjam a villát a trutymótól. Egész jól mûködik! Ezt mostanában akkor is fent hagyom, ha jó idõ van, két nap múlva úgyis megint esik. Ára 10 EUR.

Feltöltött kép

#45
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Ez vagy ez? Én is kíváncsi lennék. Valakinek tapasztalata velük?

#46
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
meg gyarilag a palcas sarvedon levo muanyag "leffentyuk" ernek vmit? a jelenlegi bringamon nincs, es mindig telibe veri a cipomet. ha mar ugy veszek ra vmit, akkor normalis legyen.

melyik sarvedot ajanlanatok most?

#47
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nalunk ilyen direktbe gyartott megoldas nincs?
http://www.sjscycles...-pair-prod5058/

meg igazabol nem is ertem, hogy miert nem mellekelnek ilyen ket ftos vackokat a sarvedo melle... csinalnak mindenfele gyors megoldast, pedig csak par bilincs kellene lyukakkal.

#48
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Gumis bilincs 21 - 23, Szerelvények Termékcsoport
én ilyen bilincset tettem a támvillára,illetve elöl a villa szárára is,a rajta lévõ menetbe meg behajtható a pálca csavarja


Ez sem rossz , nekem a vastagabb hilti szalagból legyártott bilincs van , persze szigorúan gumibelsõbõl készült villavédelemmel.Csodálatosan ocsmány , mégis tökéletesen mûködõ konstrukció.Ja és a bovdenes tárcsafék miatt , még aszimmetrikus is.

#49
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Gumis bilincs 21 - 23, Szerelvények Termékcsoport
én ilyen bilincset tettem a támvillára,illetve elöl a villa szárára is,a rajta lévõ menetbe meg behajtható a pálca csavarja

#50
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Próbáltam visszaolvasni, de nem áll össze a kép. Egy MTB vázra szeretnék pálcás sárvédõt (V-fék). Mi kell hozzá pontosan? Leírná valaki, esetleg a szükséges anyagok link-jével. Írtátok a Cateye bilincset, de nem világos.
Elõre is köszönöm

#51
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Mi ilyet régen egy laposra taposott pet palackból csináltunk. Az még szélesebb is, mint ez a gyári cucc. A szépségén mondjuk lehet vitatkozni.:)
Marci

#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ass Saving Techniques on Vimeo


Van egy ilyenem, nem rossz.

#53
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
Ass Saving Techniques on Vimeo

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#54
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Valóban az az igazi, az megvéd... https://www.facebook...&type=3

Most miért ? A hónod alatt tök szép tiszta maradtál. :P
Marci

#55
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Én nem merem berakni a saját fotóm, túlságosan felismerhetõ vagyok rajta. :D Úgy megvédett, hogy nem kellett a verseny után a helyszínen arcot mosnom, elég volt egy óra múlva otthon. Ott sem kapott a család idegbajt.
Bár lehet csak azért volt, mert annyira lassan jöttem, s ügyesen kerültem a saras részeket. :-D

#56
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hát, az igazi az az alsõcsõre szerelt sárvédõ, az nagyon jól megvédi az ember pofáját a felcsapódó trutyitól. De nyilván, mindennek van egy határa. A belsõ a hídra az jó dolog de a pofád nem védi az alulról jövõ áldás ellen.


Valóban az az igazi, az megvéd... https://www.facebook...&type=3

#57
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Hát, az igazi az az alsõcsõre szerelt sárvédõ, az nagyon jól megvédi az ember pofáját a felcsapódó trutyitól. De nyilván, mindennek van egy határa. A belsõ a hídra az jó dolog de a pofád nem védi az alulról jövõ áldás ellen.
Marci

#58
TSSE

TSSE

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Nagyszerûen bevált a sufni klón, átszabtam, elõre is és hátra is nagyobb volt a nyúlás, mint a gyári darabnak, középtáv után a célban egy sárfolt sem volt rajtam......................
nem igaz, csak vicceltem, semmit sem ért az én példányom.
Ha valakinek van ötlete, hogy hol ronthattam el, szóljon bátran

Nutrixxion táplálékkiegészítõk/foto/2013/MTB/0526-SzilvasMaraton/szivas-1585
Nutrixxion táplálékkiegészítõk/foto/2013/MTB/0526-SzilvasMaraton/szivas-1586

Urak !
Volt valaki a Szívásvárad maratonon és esetleg ilyen Marsh Guard vagy ennek házi sufni tuning klónja volt a bringáján ? Beragadt a sár alá ? El tudott forogni a kerék ?
Lécci, mondjon már 1-2 mondatot, hogy mûködött a cucc !
Köszi !



#59
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Ha valaki rendelne Marsh Guard-ot, beszállnék én is!

#60
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Hogy váltak be Szilváson a tél vége környékén faragott mudguardok?
Nekem a belsõs megoldás volt, jól mûködött, de nyilván a becsúszót nem védte kicsit sem.