Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#61
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Teljesen jó a belsõ a teló nyaka és a híd közé kb 10 perc alatt megcsináltam a szilvás elõtti éjszaka 20 cm belsõ és 4 db kötegelõ segítségével.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#62
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás
Urak !
Volt valaki a Szívásvárad maratonon és esetleg ilyen Marsh Guard vagy ennek házi sufni tuning klónja volt a bringáján ? Beragadt a sár alá ? El tudott forogni a kerék ?
Lécci, mondjon már 1-2 mondatot, hogy mûködött a cucc !
Köszi !
Marci

#63
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Marsh Guard installed. :)

Feltöltött kép

#64
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

telót kidobod, merevvillát beszereled, és egyúttal el is felejted az ilyen marhaságokat :)


Ezt a hülyeséget most felejtsd el. :) :)

#65
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Láttam, hogy pár napja foglalkoznak vele a srácok. Tegnap megint összesaraztam a gépet (pedig megfogadtam, hogy többet nem fogom). Rátaláltam eBay-en, gondoltam megveszem. Vödörbõl farigcsálni nem akarok, inkább megrendelem innen. Nem látok rá esélyt, hogy ne tudjam rögzíteni. Legfeljebb felkerül az apróba és valaki jól jár vele.


telót kidobod, merevvillát beszereled, és egyúttal el is felejted az ilyen marhaságokat :)

#66
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

http://forum.bikemag...180/index4.html

ettol frisebb hozzaszolasok foglalkoznak ezzel a fajta sarvedovel.


Láttam, hogy pár napja foglalkoznak vele a srácok. Tegnap megint összesaraztam a gépet (pedig megfogadtam, hogy többet nem fogom). Rátaláltam eBay-en, gondoltam megveszem. Vödörbõl farigcsálni nem akarok, inkább megrendelem innen. Nem látok rá esélyt, hogy ne tudjam rögzíteni. Legfeljebb felkerül az apróba és valaki jól jár vele.

#67
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
http://forum.bikemag...180/index4.html

ettol frisebb hozzaszolasok foglalkoznak ezzel a fajta sarvedovel.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#68
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Ez a Marsh Mud Guard becsúszót sártól védõ sárvédõ vajon a bringámra ráfogatható? Suntour XCR villám van. Az átfogónál vannak lyukak, szóval elvileg nincs akadálya, de mielõtt megvenném egy megerõsítést szívesen fogadnék, hogy vajon kompatibilis-e. Gondolom ezzel kissé kitolhatom a villatisztítások számát, ezáltal növelhetem a telóm élettartamát is.

Feltöltött kép

#69
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

igen, ez a pálcás sárvédõ

igazán jól csak ez véd, de cserébe valóban nem bontható egy mozdulattal


Nekem pálcás van, amit kb 5-10 másodperc leszedni / felrakni. Ráadásul sárvédõszem nélküli villára és vázra. Egyelõre csak prototípus és tömeggyártásra még nem alkalmas. ;-)

#70
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.690 hozzászólás
nekem is terepre kellett, és szerintem van értelme.. a hátsó kerék pont a hátsómra fröcskölte a vizet/sarat, az elsõ meg a cipõmre. elöl még nem próbáltam, amim van, de hátul a dashblade megoldotta, és a rögzítése is többet tud, mint vártam, szóval ez részemrõl bevált.

#71
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.309 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Elõttem szólók jól írják. Ha pedig fõleg terepre kell, nincs szinte semmi értelme a sárvédõnek. Elég csak annyi, hogy a szemedbe ne menjen a sár és a víz, azaz pár 10 forintból 10 perc alatt megoldható így: Sufnituning: elsõ sárvédõ, a.k.a. a
...vagy ha fontos a design, jó drágán ott az RRP Neoguard: RRP Mudguard Rapid Racer Products RapidRacerProducts NeoGuard mud guard
...vagy ez: Lightweight-Schlammschutz: Der MarshGuard [Produktvorstellung & Gewinnspiel]

#72
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ha ezek a pálcás sárvédõk, akkor már el is vetettem õket. MTB-re fel nem teszem, sajnálom de annyira nem tetszik, hogy nem (egy crosstrekkingre még talán). Meg ezeket nem hiszem, hogy gyorsan le/fel tudom tenni. Csak rossz idõ alkalmával lenne a bringán. Szerintem 50-50% lenne az aszfalt-terep/földút.


igen, ez a pálcás sárvédõ

igazán jól csak ez véd, de cserébe valóban nem bontható egy mozdulattal

#73
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

1. A Shockblade biztosan rátehetõ a csomagban lévõ valamelyik adapterrel egy Suntour XCR telóra?
2. Választásom mennyire ideális?
3. Milyen típusokat érdemes még megnézni? Józan paraszti ésszel nem hiszem, hogy sárvédõ 10 ezer Ft / szett fölött csodát tud tenni, ezért nem is szánnék rá többet.

Én évek óta használom ezeket (Shockblade). Fox és rockshock telóra egyaránt. Nem gondolnám, hogy gondod lesz vele. Egyre figyelj: mikor az elsõ sárvédõt felteszed, jól nézd meg rendesen bepattintottad-e a helyére. Azt már sikerült elhagyni :( Szeretem, hogy nem leszek nyakig sáros és nem ázik el a nadrágom. :)

#74
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

terepen akarsz bringázni vele, vagy csak úgy bárhol?

ha terepen, akkor nem tudom

ha fõleg aszfalton, vagy csak sima földúton, akkor az elsõ bringa boltban 3 ropi körül egy pálcás sárvédõ


Ha ezek a pálcás sárvédõk, akkor már el is vetettem õket. MTB-re fel nem teszem, sajnálom de annyira nem tetszik, hogy nem (egy crosstrekkingre még talán). Meg ezeket nem hiszem, hogy gyorsan le/fel tudom tenni. Csak rossz idõ alkalmával lenne a bringán. Szerintem 50-50% lenne az aszfalt-terep/földút.

#75
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Mostanában elég szutyok idõ van, ma is keresztbe vágta terveinket az esõ. Sokan akartak már rábeszélni sárvédõre, úgy néz ki a mai nappal beadtam a derekam. Elkezdtem nézegetni ezt a topicot, egy két webshop-al egyetemben. Egy óra nézelõdés után arra jutottam, hogy SKS Shockblade + X-Blade (nyeregcsõre) kombó egy 26"-os MTB-re jónak tûnik.

Elvárásaim:
- könnyen és viszonylag gyorsan le/felszerlehetõ legyen
- terepen ne essen le, lehetõleg ne is nagyon mozduljon el jobb/bal irányba
- ne zörögjön úgy, mint egy traktor, ha letérek a betonról
- 15-20 km/h között védjen sárban, trutymóban, iszapban és mocsárban :)
- legalább 25 km/h környékéig védjen vízben, esõben
- nem vagyok grammhuszár a 14 kilós bringámmal, de ne legyen fél kiló a szett :)
- bukásnál ne törjön el

1. A Shockblade biztosan rátehetõ a csomagban lévõ valamelyik adapterrel egy Suntour XCR telóra?
2. Választásom mennyire ideális?
3. Milyen típusokat érdemes még megnézni? Józan paraszti ésszel nem hiszem, hogy sárvédõ 10 ezer Ft / szett fölött csodát tud tenni, ezért nem is szánnék rá többet.


terepen akarsz bringázni vele, vagy csak úgy bárhol?

ha terepen, akkor nem tudom

ha fõleg aszfalton, vagy csak sima földúton, akkor az elsõ bringa boltban 3 ropi körül egy pálcás sárvédõ

#76
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Mostanában elég szutyok idõ van, ma is keresztbe vágta terveinket az esõ. Sokan akartak már rábeszélni sárvédõre, úgy néz ki a mai nappal beadtam a derekam. Elkezdtem nézegetni ezt a topicot, egy két webshop-al egyetemben. Egy óra nézelõdés után arra jutottam, hogy SKS Shockblade + X-Blade (nyeregcsõre) kombó egy 26"-os MTB-re jónak tûnik.

Elvárásaim:
- könnyen és viszonylag gyorsan le/felszerlehetõ legyen
- terepen ne essen le, lehetõleg ne is nagyon mozduljon el jobb/bal irányba
- ne zörögjön úgy, mint egy traktor, ha letérek a betonról
- 15-20 km/h között védjen sárban, trutymóban, iszapban és mocsárban :)
- legalább 25 km/h környékéig védjen vízben, esõben
- nem vagyok grammhuszár a 14 kilós bringámmal, de ne legyen fél kiló a szett :)
- bukásnál ne törjön el

1. A Shockblade biztosan rátehetõ a csomagban lévõ valamelyik adapterrel egy Suntour XCR telóra?
2. Választásom mennyire ideális?
3. Milyen típusokat érdemes még megnézni? Józan paraszti ésszel nem hiszem, hogy sárvédõ 10 ezer Ft / szett fölött csodát tud tenni, ezért nem is szánnék rá többet.

#77
szarajevo

szarajevo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, h kinek van csepel royal 3*-os váza vagy csak villája és milyen sárvédõt tudott felrakni elõre? mert kb semmi hely nincs így esõben hóban meg elég szopás, h szarrá ázik a cipõ az emberen, és az ilyen vázra csatolható cuccok nem igazán váltak be nekem, viszont normálisat ami be is fér olyat pedig nem találtam. ötleteket tippeket elõre is köszi!

#78
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Helló!

Pálcás sárvédõt próbálok rögzíteni sárvédõszem nélküli villára és vázra. Most több ronda nagy bilincset használok, amikhez hozzá lehet csavarozni a pálcát.


Feltöltött kép

A bilincs teljesen jó amíg fenn van a sárhányó, csak amikor le akarom venni, akkor macerás a csavarokkal játszani (3 csavar az elsõ sárhányóhoz, és 3 másik a hátsóhoz). Ehelyett lenne most egy saját fejlesztésû, csavarozás nélküli megoldásom, amivel jelentõsen gyorsulna a szerelés. Ehhez viszont több 10x10x18 mm-es téglatestet kellene valahogy a villához, illetve a vázhoz rögzítenem.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy hogyan rögzítsem ezeket a téglatesteket a villa lábaihoz? Extra nehezítés, hogy a téglatesteknek csak a 10x18 méretû oldallapjai használhatók a rögzítésre.

#79
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

én úgy szoktam sárvédõt venni, hogy bemegyek a boltba és kérek egyet, eddig az esetek 100%-ban tudtak adni 2,5 és 3,5 Ft közötti áron és rendes minõségben (ok, országutira egyszer vettem valami spéci méretût 8 ropeszért, de szerintem kb. dupla árat fizettem érte, mert a boltos magától felajánlotta, hogy fel is tesz ingyen :) )

szerintem ez tipikusan az a termék, amit nem webshopban kell megvenni


Ebben lehet valami. Teszek egy-két próbát, hátha találok jófélét. :)
Köszi az ötletet! :)

#80
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Elég szép ára van, az tuti, de valami kell, úgyhogy lehet, hogy beruházom rá.

Köszi a tippet!


én úgy szoktam sárvédõt venni, hogy bemegyek a boltba és kérek egyet, eddig az esetek 100%-ban tudtak adni 2,5 és 3,5 Ft közötti áron és rendes minõségben (ok, országutira egyszer vettem valami spéci méretût 8 ropeszért, de szerintem kb. dupla árat fizettem érte, mert a boltos magától felajánlotta, hogy fel is tesz ingyen :) )

szerintem ez tipikusan az a termék, amit nem webshopban kell megvenni