Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#21
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

hátha tud valaki segíteni...

 

Tehát egy genesis impact típusú montira (merev váz, V-fékek, Dart 2 100mm teló elöl) szeretnék valami jól védő de azért valamennyire bontható sárvédőt. Amennyire nézegettem, pálcás kéne, az illeszkedik legjobban a kerék ívéhez (munkába járok vele, nekem nem elég, hogy az arcom nem lesz sáros :) )

A másik problémám, hogy nem egészen látom magam előtt, hogy hogyan fogom rögzíteni a bicóra...

 

Tudnátok esetleg az eBike-ról ajánlani valamit?

 

Előre is köszönöm!

J.



#22
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Tárcsafékes 26"-os kerékméretű montira "rendes", kerék ívét követő hátsó sárvédő kapható készen, ami kompatibilis is vele? Ráadásul hátul 10mm-es végződésű átütőtengelyes kerék van, tehát inkább a csomagtartó szemhez kellene rögzíteni. Lehetséges ez vagy felejtős?

 

Sok fajta pálcás sárvédő létezik 26-os kerékhez. Arra kell figyelni, hogy a külső gumi szélességének megfelelőt válassz. Szereléskor pedig a tárcsafék miatt szükség lehet a pálcák hajlítgatására.



#23
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Tárcsafékes 26"-os kerékméretű montira "rendes", kerék ívét követő hátsó sárvédő kapható készen, ami kompatibilis is vele? Ráadásul hátul 10mm-es végződésű átütőtengelyes kerék van, tehát inkább a csomagtartó szemhez kellene rögzíteni. Lehetséges ez vagy felejtős?



#24
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Gondolom nem minden látómező azonos vastagságú, de van köztük a célnak megfelelő. Én például egy 0.75 mm vastagságú darabot használok esővédőnek a sisakom ívéhez hajlítva.

 

Megoldódott a probléma. Sajnos volt egy felesleges kiadásom, mert a 0.5mm-es PP lemez vékonynak és gyengének tűnt, ezt majd elhasználom valami másra. 1.2mm-es lemezből rendeltem végül, ez még mindig hajlékonyabb mint az eredeti Marshguard (az 1mm vastagságú), de nagyon masszívnak néz ki.

 

Fehérből és feketéből is rendeltem, ezekből nagyon sok sárvédő kijön. Ha valakit érdekel (akár előre a villára, akár hátra a rugóstag védelmére), kérem keressen meg privátban.



#25
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Köszönöm a tippet. A polikarbonát lap megfelelően hajlékony, hogy ilyen formát felvegyen? Ha nem válik be a PP, ezt fogom megpróbálni.

 

Gondolom nem minden látómező azonos vastagságú, de van köztük a célnak megfelelő. Én például egy 0.75 mm vastagságú darabot használok esővédőnek a sisakom ívéhez hajlítva.



#26
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ha erős és vékony műanyag kell, akkor a polikarbonát lapot javaslom. Lehet kapni négyzetméterre is, de ha kisebb is elég, akkor például munkavédelmi boltokban is beszerezhető "látómező" néven. Mivel "látó", ezért többnyire teljesen átlátszó, de létezik sötétített verziója is. A méretre szabáshoz elvileg elég egy mezei, erős olló.

 

Köszönöm a tippet. A polikarbonát lap megfelelően hajlékony, hogy ilyen formát felvegyen? Ha nem válik be a PP, ezt fogom megpróbálni.



#27
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

A Marsh Guard-hoz hasonló villavédő nagyon könnyen elkészíthető házilag, ráadásul nem csak az első, hanem a hátsó villára is. Főleg alapanyag kérdése. Azt gondoltam, könnyen tudok majd ilyen anyagot szerezni, amúgy is műanyag világban élünk, de sajnos tévedtem. Eddig a legjobb anyag, amit találtam, egy dekor étkezési műanyag alátét (úgy hajlik mint a rajzlap és nagyon erős), ebből készítettem egy prototípust a hátsó villára. Ha csak a külsejét nézem, akkor nagyon stílusos, de a kerék felé néző mintás fele miatt nagyon csúnya. Teljesen homogén fehér vagy fekete lapot szeretnék.

 

Az anyag beszerzésével komoly problémákba ütköztem. Nem tudom megállapítani a Marsh Guard anyagát, ezért nem is tudom hogy keressem. Égen-földön kerestem alapanyagot. Barkácsáruházakkal nem mentem semmire, az interneten pedig már tetemes időt eltöltöttem eredménytelen kereséssel. Külföldi fórumon, ahol ilyen sárvédőket készítenek, olyan javaslatok voltak, mint például a hajlékony konyhai vágólap (külföldről postával együtt min. 5 ezer forintba kerül), vagy gyenge mappa borító (két használat után leszakad). Itthon találtam polisztirol lapot (siko lemez) 0.5-1mm-es vastagságban, de ez valószínűleg nem ideális a merevsége miatt. Ami még jó lehetne, a Maxxis gumik csomagolásához használt vastag, de nagyon hajlékony műanyag lap, sajnos ez olyan kis darab, hogy ebből nem lehetne kivágni (ez PP, azaz polipropilén).

Valakinek van ötlete az anyagot és beszerezhetőséget illetően? Sablont ettől függetlenül is szívesen adok. Egyébként nem egy nagy ügy, én kiszerkesztettem magamnak.

 

Ha erős és vékony műanyag kell, akkor a polikarbonát lapot javaslom. Lehet kapni négyzetméterre is, de ha kisebb is elég, akkor például munkavédelmi boltokban is beszerezhető "látómező" néven. Mivel "látó", ezért többnyire teljesen átlátszó, de létezik sötétített verziója is. A méretre szabáshoz elvileg elég egy mezei, erős olló.



#28
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ahogy tegnap írtam, a Maxxis csomagolóanyaga tökéletes lenne, ami polipropilén. Erre keresve a nyomdaker.hu -n találtam is különböző vastagságokban és színekben PP lapokat. Érdeklődésemre azt írták, hogy vitték már hasonló célra. Rendeltem egy 1200x800mm-es fehér, 0.5mm vastagságú polipropilén lapot. A posta drágább mint maga a lap, ebből egy életre való mennyiség kijön. Egyelőre én is kíváncsian várom, de szerintem jónak kell lennie. Ha valakit érdekel, küldhetek sablont, képeket.


freddyke módosította - 2014. április 02. - 20:37


#29
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Pedig én is A/4-es mappa borító műanyagból tákoltam. Erős, azzal nincs gond, viszont csak ronda színben találtam.


Marci

#30
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A Marsh Guard-hoz hasonló villavédő nagyon könnyen elkészíthető házilag, ráadásul nem csak az első, hanem a hátsó villára is. Főleg alapanyag kérdése. Azt gondoltam, könnyen tudok majd ilyen anyagot szerezni, amúgy is műanyag világban élünk, de sajnos tévedtem. Eddig a legjobb anyag, amit találtam, egy dekor étkezési műanyag alátét (úgy hajlik mint a rajzlap és nagyon erős), ebből készítettem egy prototípust a hátsó villára. Ha csak a külsejét nézem, akkor nagyon stílusos, de a kerék felé néző mintás fele miatt nagyon csúnya. Teljesen homogén fehér vagy fekete lapot szeretnék.

 

Az anyag beszerzésével komoly problémákba ütköztem. Nem tudom megállapítani a Marsh Guard anyagát, ezért nem is tudom hogy keressem. Égen-földön kerestem alapanyagot. Barkácsáruházakkal nem mentem semmire, az interneten pedig már tetemes időt eltöltöttem eredménytelen kereséssel. Külföldi fórumon, ahol ilyen sárvédőket készítenek, olyan javaslatok voltak, mint például a hajlékony konyhai vágólap (külföldről postával együtt min. 5 ezer forintba kerül), vagy gyenge mappa borító (két használat után leszakad). Itthon találtam polisztirol lapot (siko lemez) 0.5-1mm-es vastagságban, de ez valószínűleg nem ideális a merevsége miatt. Ami még jó lehetne, a Maxxis gumik csomagolásához használt vastag, de nagyon hajlékony műanyag lap, sajnos ez olyan kis darab, hogy ebből nem lehetne kivágni (ez PP, azaz polipropilén).

Valakinek van ötlete az anyagot és beszerezhetőséget illetően? Sablont ettől függetlenül is szívesen adok. Egyébként nem egy nagy ügy, én kiszerkesztettem magamnak.


freddyke módosította - 2014. április 01. - 22:04


#31
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Na ez engem is érdekelne!

Bementem egy random bicikliboltba, rövid rábeszélés után adtak csak hátsót.



#32
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Na ez engem is érdekelne!



#33
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van rá, hogy hol lehet kapni (pl.) csak hátsó pálcás sárvédőt? Köszi.

Akorom mondani rá tippetek (...)?



#34
Nabi

Nabi

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van rá, hogy hol lehet kapni (pl.) csak hátsó pálcás sárvédőt? Köszi.



#35
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Ha a 26"-os sárvédő teljesen rásimul a 26"-os kerékre, akkor kicsi a sárvédő, vagy ravaszul kell felszerelni, hogy a rögzítési pontok feszítsék kicsit nagyobbra? :)

Az OR58B típus lenne az áldozat.

Valahogy én arra gondolnék, hogy legalább 27" kéne hogy legyen az átmérője, akkor meg nem passzolna olyan jól a gumira, ahogy önmagában teszi.

#36
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Sziasztok!

 

Ha van valaki aki közületek használ zefal shield sárvédőt ( http://www.zefal.com.../71-shield.html ), 1-2 sort írna róla? Mennyire stabil, mennyire tartós a felfogató része?

 

Köszönöm!



#37
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Nem, ez teljesen más. Az X-Board elõre való, a vázra. Így néz ki bringán és magában.

Ezen a biciklin szépen beül a vázcsõ a 4db gumi közé, nálam viszont úgy kellett erõvel bepaszírozni. Így most jónak tûnik. Direkt nem akartam a kerékkel mozgót, van olyanom is. Az elõzõ villán meglátszott és sajnálnám az új villát összekarcoltatni vele, illetve olyan gyenge konstrukció mintha mindig le akarna esni (bár sosem esett le).


A hátsó amit linkeltél hasonló rendszerû felfogatás, mint ami nekem is van. Ez az. Nem szabad túl erõsre feszíteni a pántot, mert ráhúzásnál eltörik a mûanyag. Én elõször a sárvédõ oldali felén összevarrtam a két szalagot a megfelelõ méretre, így az már nem állítódik el. Nem volt kellõen szoros és lusta voltam szétszedni a varrást, ezért egy pont odaillõ méretû gumidarabot tettem még alá (nem pont ezzel, ami a képen van, csak példa). Így néz ki. Kellõen szoros, a mûanyag még éppen elviseli ezt a feszítést, amit felrakásnál kap. Nagy lejtõzés után oldal irányban pár fokot elmozdul, de nem vészes.




Lehet, hogy neked nem ilyen van, de nekem ilyen és a neve is olyasmi.
Amazon.com: SKS X-Blade Rear Fender One Color, 26in: Sports & Outdoors
Feltöltött kép
Önmagában elég gyengének tûnt egy össztelósra, pedig arra lenne való.

A felrögzítésnél be kellett segíteni egy nagy méretû gyorskötözõvel, mert önmagában nem tartotta meg a saját súlyát.
Elõször letörött, aztán össze dolgoztam az anyagát beolvasztott merevítõvel és fém huzallal, mintha varrnám, kis furatokon keresztül és meleg pákával rádolgoztam a mûanyagot. Most talán az a része a legstabilabb, de azért a villánál felkötöttem a nyereghez. :)

A mûanyag tartó villáknál mindig lebillent utána is út közben, így azokat a villákat kellett középtájon tehermentesíteni a nyereg alatt futó két vízszintes fém pálcához, amin a nyereg tolható elõrébb-hátrább. Így már elég stabil. Legfeljebb néha feljebb húzom ha nagyon lebillen a vége, de akkor sem ér a kerékhez, mindig fölötte megáll.

A végére lefelé nyúlóan erõsítettem egy vörös prizmát egy L alakban meghajlított alu lemezre és került rá egy szilikon villogó is
végszükségre, ha a másik fény megadná magát. Így jól és elég stabilan áll a helyén a külön "teherrel" együtt is.



#38
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Lehet, hogy neked nem ilyen van, de nekem ilyen és a neve is olyasmi.
Amazon.com: SKS X-Blade Rear Fender One Color, 26in: Sports & Outdoors
Feltöltött kép
Önmagában elég gyengének tûnt egy össztelósra, pedig arra lenne való.

A felrögzítésnél be kellett segíteni egy nagy méretû gyorskötözõvel, mert önmagában nem tartotta meg a saját súlyát.
Elõször letörött, aztán össze dolgoztam az anyagát beolvasztott merevítõvel és fém huzallal, mintha varrnám, kis furatokon keresztül és meleg pákával rádolgoztam a mûanyagot. Most talán az a része a legstabilabb, de azért a villánál felkötöttem a nyereghez. :)

A mûanyag tartó villáknál mindig lebillent utána is út közben, így azokat a villákat kellett középtájon tehermentesíteni a nyereg alatt futó két vízszintes fém pálcához, amin a nyereg tolható elõrébb-hátrább. Így már elég stabil. Legfeljebb néha feljebb húzom ha nagyon lebillen a vége, de akkor sem ér a kerékhez, mindig fölötte megáll.

A végére lefelé nyúlóan erõsítettem egy vörös prizmát egy L alakban meghajlított alu lemezre és került rá egy szilikon villogó is
végszükségre, ha a másik fény megadná magát. Így jól és elég stabilan áll a helyén a külön "teherrel" együtt is.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#39
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
SKS X-Boardot vettem, felraktam de a mellékelt gumitalpak nem a váz mellé, hanem alá mennek, nagyon könnyen elmozdul, semmi stabilitása nincs. Nagy csalódás. Sajnos a Crud-ból csak szettet látok, úgy túl drága, a hátsó nem kell.

Visszavonom: be lehetett paszírozni a gumitalpakat a vázcsõ mellé, így már stabil, bár lehetne stabilabb is.

#40
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Oké köszönöm. A 10 euros cucc nem drága, úgyis rendelek most a bikediscountról, akkor egy ilyet bedobok. :)


Ahhoz képest, hogy mindössze egy kemény karton lap négy lyukkal, nem olcsó. Funkcióját tekintve viszont már nem drága, ráadásul szexi vele a bike. :cool2: