Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

angol tudósok szerint...


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Sziasztok!

Segítséget kérnék,KTM Life One trekkingre milyen típusú sárvédő szettet lehet tenni?Teleszkóp: Suntour NEX.

Minőségit szeretnék,jópár évig nem szeretném cserélni.



#3
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Belvárosban vagy a XIII-IV. kerületekben van olyan bicajszervíz, ahol ott tuom hagyni a bicajt, megrendelik az igényeimnek és a bicajnak legjobban passzoló pálcás sárvédőt és ők felszerelik?

 

J.

Ők a belvárosban vannak és vállalnak ilyen szereléseket.

http://bringabutik.h...edo.html?page=4


Marci

#4
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

1.5 napomba telt, de azért is, mert a pálcák levágásával is majd meg őrültem szerszám hiányában. De már rajta van és elfelejtettem. A szervizben megmondják hogy a pálcás nem megy rá a teleszkópodra, tegyél rá másikat, azt rádobják 10 perc alatt. Szerintem jobb ha magadnak csinálod.



#5
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Belvárosban vagy a XIII-IV. kerületekben van olyan bicajszervíz, ahol ott tuom hagyni a bicajt, megrendelik az igényeimnek és a bicajnak legjobban passzoló pálcás sárvédőt és ők felszerelik?

 

J.



#6
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Köszi!

 

Jól sikerült, de dúrva, hogy ennyi munkát igényel egy "egyszerű" sárvédőszerelés...

 

J.



#7
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az a PP lap az mi? Amúgy egyrészt én tettem volna oda is gumit, másrészt lefestettem volna feketére :]

 

Ezek a gyorskötözők elég stabilan tartják a sárvédőt? Mert ha igen, akkor szerintem nem fogok vacakolni, és én is azzal rögzítem. (több, mint 1 éve húzom vonom a felrakást :D )

 

PP=Polipropilén. Talán mulatságosnak fogod találni a lustaságomat, de van fekete PP lapom is, mégis a fehérből vágtam, mert azt könnyebb volt elővenni. Egyébként nem feltűnő a fehér. Majd ha nagyon unatkozom, kivágom feketéből ugyanezt.

 

Ez a gumi már a második verzió. Először nem a szélén volt a lyuk, hanem magában a gumiban, ezért a széle nem feküdt fel a villán és 3.6mm széles kábelkötegelőt használtam. Az úgy kicsit el tudott mozdulni. Készítettem másik gumit (amit a képen is látsz, le is írtam hogyan), illetve most 4.5mm széles a kábelkötegelő. Nagyon meghúztam. Utólag finomhangolni akartam a sárvédőt, kézzel is csak nagyon nehezen lehet elmozdítani. Elmozdulni biztos nem fog, de ha a tartásáról van szó, az valamennyire rugalmas, mert a pálca a gumin van, de szerintem megfelelően stabil. Közel húztam a kerékhez a sárvédőt, ha nagyon rossz úton megyek néha nekikoccan a keréknek a sárvédő végén levő műanyag (az van a legközelebb a kerékhez, kb. 1-1cm-re), de ez nekem nem okozott problémát.


freddyke módosította - 2014. szeptember 06. - 22:39


#8
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az első részletei:

- A teleszkóp összekötőjére egy 1.2mm-es PP lapból vágtam egy rá illő darabot és ezt a megfelelő helyen kilyukasztottam, hogy 2-2 kábelkötegelővel rá lehessen szorítani. Így néz ki elöl és hátul. A sárvédő rögzítője  így már a szintén előkészített lyukakba stabilan rögzül. Ennek az elkészítése sok türelmet igényel, először kartonpapírból vágtam sablont, folyamatos odapróbálgatás mellett igazítottam a végleges formájára.

 

Az a PP lap az mi? Amúgy egyrészt én tettem volna oda is gumit, másrészt lefestettem volna feketére :]

 

Ezek a gyorskötözők elég stabilan tartják a sárvédőt? Mert ha igen, akkor szerintem nem fogok vacakolni, és én is azzal rögzítem. (több, mint 1 éve húzom vonom a felrakást :D )



#9
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Bizony, hogy érdekes, várom a fotót...

 

Mégegyszer, Polisport Georgia 26", 51mm, ezüst.

 

A hátsó így néz ki egészben és részleteiben:

- A villák találkozásánál van két csavarhely, az egyik a sárvédőnek. Én pont fordítva, a csomagtartó helyére tettem (az alsó sárvédő, a felső a csomagtartó, mert a csomagtartóm csak alulra passzol). A rögzítésnél mindkét irányban anya van és a váz felőli oldalon vékony gumialátét (Így is nyomot hagy, de legalább nem karcol).

- A felső villák összekötésénél túl távol esett a sárvédő ezért egy közdarabot vágtam kemény műanyagból. (Természetesen fém is jó, jelenleg nincs lehetőségem fémmegmunkálásra.) A műanyag kímélése érdekében alátétezve van.

- Az alsó villák összekötésénél is nagyon távol esett a sárvédő, ide vastag gumiból vágtam korongokat (a vázzal és sárvédővel érintkező részen) és közéjük tettem egy vastag alátétet (ehelyett bármilyen alátét jó, csak össze kell rakni a kívánt mennyiségben).

- A tárcsafék miatt hajtogatnom kellett a pálcákat: 1, 2.

 

Az első részletei:

- A teleszkóp összekötőjére egy 1.2mm-es PP lapból vágtam egy rá illő darabot és ezt a megfelelő helyen kilyukasztottam, hogy 2-2 kábelkötegelővel rá lehessen szorítani. Így néz ki elöl és hátul. A sárvédő rögzítője  így már a szintén előkészített lyukakba stabilan rögzül. Ennek az elkészítése sok türelmet igényel, először kartonpapírból vágtam sablont, folyamatos odapróbálgatás mellett igazítottam a végleges formájára.

- Ez pedig a teleszkóp lába, amire belülről rögzítettem egy több milliméter vastag gumilapon keresztül. Egy más szögből. A gumilap széleibe kicsit nagyobb mint félkör ívben lyukakat vágtam, hogy a kábelkötegelő beleüljön, így nem tud elmozdulni.

- A pálcákat el kellett hajlítanom, mert nem a kerék középpontja felé tartanak.

 

Végül, ennyire ráhúztam a kerékre, a szögből még éppen át lehet alatta látni.

 

Ezzel csak ötletet szerettem volna adni, más sárvédők és váz esetén lehet, hogy sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani a felszerelést.



#10
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

A BBB  BFD 13 F sárvédőről van valakinek véleménye?  A felfogatása kissé furcsa, megbízható?   Ezt néztem ki és a Topeak Defender M1 et.  Az ár különbség elenyésző.



#11
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Miért ugrana a gyorszár?

 

Lehet hogy blokkol és nem látja mit mondok :lol: A gyorszár "kupak" recés, úgysmint a papucs amire rátekered, ez is segít megfogni a tengelyt. Ha közéjük helyezel egy lapos (fém, mindegy) lemezt, vagy kerek átmérőjű karikát, azok simák, tehát csökken a súrlódási ellenállás, tehát nagyobb az esély hogy kiugrik a tengely. Hogy ez mennyire valószínű az attól is függ hogy mennyire erősen húzod meg, de minden esetre terepen nagyobb erők érik. Ha valami tökéletesen illeszkedő recés megoldásod van akkor más a helyzet.



#12
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Bizony, hogy érdekes, várom a fotót...



#13
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszi mindenkinek!

 

Tehát ha pálcás megoldás lenne, akkor jól értem, hogy ugrott a gyorszár? tragédia...

 

J.

 

Miért ugrana a gyorszár? Hátul meg kell lenni a rögzítési pontnak, aminek semmi köze a gyorszárhoz, de még a tengelyhez sem. Elöl nem tudom, de ha úgy rögzíted, ahogy én, akkor sincs semmi köze. Most már nem tudok fotózni, talán szombaton lesz időm. Ha még érdekes.


freddyke módosította - 2014. szeptember 04. - 20:59


#14
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Köszi mindenkinek!

 

Tehát ha pálcás megoldás lenne, akkor jól értem, hogy ugrott a gyorszár? tragédia...

 

J.



#15
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ha neked befér a gyorszár alá lehet nem kell ilyenekkel bűvészkedni.

 

Gyorszár alá nem ajánlott bármit helyezni ha terepezni is akarsz mert balesetveszélyes.



#16
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem 1.5"-os a kerekem, 40mm széles, a sárvédő 51mm széles. Polisport Georgia ezüst színű. Lehetne kicsit ívesebben a kereket befogó, nekem a szélessége még pont határeset. 1.75"-ös gumihoz már lehet keskeny, bár te tudod mennyire szeretnéd ha körbefogná a gumit. Sajnos a többi típust nem ismerem.

 

Ha pont ugyanezt veszed, arra figyelj, hogy könnyen karcolódik kívülről és az első erősen csavarodott volt, kihúztam de sosem lesz tökéletesen egyenes, bár a használatot nem befolyásolja. Normális esetben nem veszek meg terméket ilyen állapotban. Nagyobb túrára készültem, az utolsó pillanatban kényszerültem megvenni jó drágán, egy helyi boltban. Most viszont rengeteg előnyét látom, amíg a slick gumi van a gépen nem tervezem levenni.

 

A teleszkópra úgy tettem rá, hogy egy nagyon vastag gumilapból vágtam egy kis darabot, a széleire lyukat ütöttem, hogy a kábelkötegelő beleüljön és ezen keresztül ül a pálca a teleszkóp lábaira belül. Két-két vastag kábelkötegelő tartja, a gumi miatt nem csúszik el. A pálcákat meg kellett hajlítanom, mivel nem a kerék középpontja felé tartanak. Nekem 15mm-es átütős a villám, de ha neked befér a gyorszár alá lehet nem kell ilyenekkel bűvészkedni. A hátsónál már hosszabbítót kellett gyártanom és alátétezni kellett, mert túlságosan távol esett a keréktől. Így most kellően stabilan áll, talán túl közel is húztam a kerékhez, de nem mozdul el és nagyon profin néz ki. Megpróbálom a részleteket lefényképezni holnap.


freddyke módosította - 2014. szeptember 02. - 21:59


#17
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

1,75-ös gumival megyek,

 

és azért néha terepre is kimerészkednék  :)

 

üdv

J.



#18
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Küldj légyszi képet!

Illetve az eBike-ról tudsz esetleg ajánlani valamit ami jó lehet?

 

előre is köszi!

üdv

J.



#19
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Sziasztok!

 

hátha tud valaki segíteni...

 

Tehát egy genesis impact típusú montira (merev váz, V-fékek, Dart 2 100mm teló elöl) szeretnék valami jól védő de azért valamennyire bontható sárvédőt. Amennyire nézegettem, pálcás kéne, az illeszkedik legjobban a kerék ívéhez (munkába járok vele, nekem nem elég, hogy az arcom nem lesz sáros :) )

A másik problémám, hogy nem egészen látom magam előtt, hogy hogyan fogom rögzíteni a bicóra...

 

Tudnátok esetleg az eBike-ról ajánlani valamit?

 

Előre is köszönöm!

J.

 

A Dart 2-n nincs sárvédő rögzítési lehetőség (a villa összekötő közepére gondolok). Előre csak barkácsolással fog menni, de én is megoldottam magamnak teleszkópon. Hátul, a felső villák összekötőjén, illetve az alsó villák nyeregcsőhöz közeli összekötőjén, valamint a tengelytől nem messze nekem van rögzítési pont. Itt is kénytelen voltam gányolni, mert túl távol volt a sárvédő íve a keréktől, illetve a tárcsafék miatt is. Elég sok időmbe telt, de megoldottam, ha érdekel tudok küldeni képeket.

 

Kérdés, hogy slick gumival mész-e, arra könnyebb sárvédőt találni. Ha már mindenképp pálcásat veszel, nem kell szerénykedni hogy "elég ha..", ha nem megfelelő méretűt vagy hosszúságút veszel, azzal is ugyanannyit fogsz szívni felrakásnál és mégcsak olcsóbb sem lesz. Vagy nem pálcásat veszel, de közel sem fog annyit védeni.


freddyke módosította - 2014. szeptember 02. - 20:35

  • j4ni kedveli ezt

#20
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Franca, 2x elveszett a hozzászólásom :(

 

SKS VELO MOUNTAIN 65 illetve az SKS VELO CROSS 55-ról milyenek a vélemények? Mennyire ajánlottak?

 

Próbáltal linkelni, de nem sikerült, bocsi!

 

üdv

J.