Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilvásvárad Maraton | 2007. május 27.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
516 hozzászólás a témában

#61
Gabriel_MTB

Gabriel_MTB

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Igazoltan hiányoztam a maratonról, de néhány általános dologról szót ejtenék.
_6 óra - 3 liter_
Pár éve valaki éppen itt panaszkodott, hogy kevés volt neki a Bükk Marci hosszútávján a frissítópont. Talán 9 liter felett fogyasztott. Igaz 6 óra felett ment. Én 6 óta alatt és 6 liter felett teljesítettem.
Sok munkája lenne a mentõknek, ha nem lenne frissítés. Lazán bele lehet halni a kiszáradásba.

_havi 270 óra meló mellett Mtb maraton_
Hidd el ebben a kategóriában sem egy induló van. Viszont napi 12 óra mellett nem lehet tisztességesen felkészülni egy 100 km-es versenyre.

_elfogyott gulyás_
Nekem sosem hiányzott. De tapasztaltam már olyat, hogy a célban nem kaptam italt sem. Miért? Mert becsület-alapon osztották és jópáran odamentek azzal a szöveggel, hogy versenyzõnek viszik...

_távokon belül is osztott indításra_
Felesleges túlbonyolítás. Ráadásul biztos lenne egy-két ember aki "teljesen véletlenül" egy korábbi csoporttal rajtolna. A távonkénti indítás még ellenõrizhetõ.

_Henger_
Felháborító a srác stílusa. Kb. két éve úgy rámköszönt a Szépvölgyi aljában, mintha ismernem kéne, pedig ha kétszer láttuk egymás korábban. Mire felfogtam, hogy ki lehet az, már tovább is ment, nekem meg tönkretette az edzésemet, mert kínosan éreztem magam. Köcsög eredményorientált vérprofi!

#62
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás
mindenki érezze jól magát. a "jobban" menõk azért mert x:xx perc alatt teljesítették a távot.számoljanak be egymásnak ezekrõl...:)
a "gyengébben" menõk meg azért mert látták a környéket beszélgettek sokat,esetleg új arcokkal ismerkedtek...:)és ráadásul az intelligens réteg megértvén az elsõ csoport képviselõit,odébbál mikor azt hallja "pálya","balról","jobbról"...stb...:)
ha nincs szimbiózis a két réteg között akkor már most elkezdhetjük temetni ezt az ágat.
a tömegsport fontos pillére az élversenyzõk kikupálódásának.
ha nincs tömeg nincs pénz és akkor a "profik" egyszer csak elkopnak...
viszont ha nincsenek profik nincs húzóerõ,nincsenek példaképek nincsenek szponzorok,nincs hova fejlõdni...:)
szóval egymásra vagyunk utalva...<---jó ez a három pont hehe:D
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#63
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Zorg úr, a maraton és a hangulata nem mérhetõ az alapján, hogy mi itt mikrõl és hogyan fecsegünk :)


Ez így van. Én kimondottan rajt rajongó vagyok. Imádom hallgatni a duruzsoló/dongó MTB-ket, mint egy hatalmas raj, húz fel a hegyekbe.

#64
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

OFF
Teszek én is három pontot a hozzászólásaim után - ez olyan sokat sejtetõ, mindentudós dolog lehet...
ON

Bébés, cécés, dédés és "hengeres" hozzászólás - meg persze négyzetes és sík... :D
Hát, asszem további 5 évre lemondok a maratonokon való indulásról.
Jaj: itt a három pont... ;)



Zorg úr, a maraton és a hangulata nem mérhetõ az alapján, hogy mi itt mikrõl és hogyan fecsegünk :)

#65
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Jaja, ezzel én is így vagyok!

Viszont, tévedésben vannak egyesek: ez egy maraton. Aki komolyan akar versenyezni, az vagy menjen xc-zni, vagy pedig legyen annyira erõs, hogy felnyomja magát az erõsebbek közé a maraton elsõ felében. Gyerekek, nénik, kezdõ kerékpárosok közt miért akar valaki király lenni? Vagy akkor pedig ne panaszkodjon. Nekik ugyanolyan joguk van elindulni egy maratonon, ugyanis a maratont, MO-on éppúgy mint külföldön, ugyanannyira rendezik a profiknak, mint az amatõröknek. Sõt, ez utóbbiak többen vannak és õk adják a pénzmagot is, nem a profik.
A másik pedig, hogy nekik is ki kell magukat próbálni valahol.
A harmadik pedig, hogy sokan közülük valszeg soha életükben nem fognak versenyezni, õk csak a poén miatt csinálják a versenyt. Így inkább õk egy jót túráznak, menetelnek a többi haverral, vagy ismeretlen ismerõssel! Ezt jobb ha elfogadjuk, ugyanis ez a dolog nem fog változni!


Ez így van; ami jogos kiritka a rajtnál furakodók és a hömpölygõ süket tömeg az út közepén csalinkázva; ez meg nem kor és edzettség, hanem hozzáállás/morál és ész kérdése hogy elengedjük a másikokat!

zaskarrace: Becsülöm is; csak sajnos idõm van kevés; de nagy respect azoknak akik hegyek nélkül fel tudnak készülni ilyenre. Igaz, itt sincs nagy hegy, de mégis vmi. :prosze:

palladium: Ez a várható teljesítés nem túl jól, mert muatok neked 2 50km-es kört e hegyekben; egyiket laza 2,5 másikat 4 óra alatt tekered le... Az többe tmond hogy a mezõny hanyad részébe várom magam, de maradnék az eltolásos rajt híve... :prosze:

Meg különben is... ez Maraton... nem XC verseny. Kövezzetek meg de túrázni járok, nem versenyezni. De nem tartom fel a gyorsabbakat, elengedem õket mindig és figyelek másokra, a lassabakat is tiszteletben tartom és igyexem mindig hangosan jelezni elõzés irányát és megköszönni.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#66
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
:D
Azért MJani sokkal tömörebb, mint ti vagytok:

"...verseny közben nagyon zavar a többi bringás..."

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#67
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
...zorg...
...hogy te milyen okos vagy...

#68
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Naszóval induljon bárki, bármilyen maratonon, akármelyik távon, elsõ emelkedõn szívesen elõreengedem, ha le kell szállnia, megvárom. Sarat, tócsákat elõre felszárítom, sõt le is aszfaltozom, ha kéri. Miután teljesen elkészült az erejével (ami kizárt, hogy az edzetlenségébõl adódik), a célban elsõ sorban fogok állva tapsolni.


Szerinted eddig ki kardoskodott ilyesmi mellett, ki panaszkodott sárra? Az eröddel pedig Te is teljesen elkészülhetsz az edzettséged dacára, tehát a cinizmus nem helyénvaló. Ez egy ilyen versenyág: profik - amatörök együtt. Érdekes, hogy Rémhörcsögöt abszolút nem zavarja, pedig ö igazán elöl teker, söt még önkritikája is van zsenge kora ellenére, ha egy utolért hobbysta miatt gond van. Egyébként nem a saját érdekeim védem, mert heti 5 edzéssel próbálok felkészülni normálisan de hobby szinten.

#69
agneovo

agneovo

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás

Naszóval induljon bárki, bármilyen maratonon, akármelyik távon, elsõ emelkedõn szívesen elõreengedem, ha le kell szállnia, megvárom. Sarat, tócsákat elõre felszárítom, sõt le is aszfaltozom, ha kéri. Miután teljesen elkészült az erejével (ami kizárt, hogy az edzetlenségébõl adódik), a célban elsõ sorban fogok állva tapsolni.


Henger : állj elõre amenyire a fizikumod engedi, az elsõ 6 Km felvezetõn tekerj elõre amenyire birsz és senki nem fog feltartani. Az eredményeidbõl itélve ezt is csináltad nem tudom mi a bajod, bárcsak ugy bringáznék mint te.

Mi meg hátul elversenyzünk magunkal, nem kell hogy megvárj, tapsolj satöbbi érezd jól magad és kész.

#70
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
OFF
Teszek én is három pontot a hozzászólásaim után - ez olyan sokat sejtetõ, mindentudós dolog lehet...
ON

Bébés, cécés, dédés és "hengeres" hozzászólás - meg persze négyzetes és sík... :D
Hát, asszem további 5 évre lemondok a maratonokon való indulásról.
Jaj: itt a három pont... ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#71
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Thommey hozzászólása csak olyan thommey-s lehet....hiszen õ írja...egy BB-s hsz, meg csak BB-s lehet...


Ezeket nem is tudtam. Ezexerint van pl. Meridás, Trekes hsz is? Érdekesen olvasol... Az én véleményem nem a csapat véleménye, és viszont. Részemrõl lezárom ezt az értelmetlen "vitát".

Naszóval induljon bárki, bármilyen maratonon, akármelyik távon, elsõ emelkedõn szívesen elõreengedem, ha le kell szállnia, megvárom. Sarat, tócsákat elõre felszárítom, sõt le is aszfaltozom, ha kéri. Miután teljesen elkészült az erejével (ami kizárt, hogy az edzetlenségébõl adódik), a célban elsõ sorban fogok állva tapsolni.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#72
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Hm...
Én tudomásul vettem egy-két dolgot a rajt elõtt. Esett az esõ, tehát sár lesz. Megoldás: gumicsere, lelkileg felkészülni. Meglepetés nem ért. Az, hogy mennyi ember várt a startnál! Na bumm, meglepett, mint ahogy az is, hogy nem kategóriák szerint indítják a versenyzõket. Ettõl még nem szaladtam el, csak megpróbáltam koncentrálni és a betonon kissé elõbbre jutni. Menet közben - mivel nem én akartam a középtávot megnyerni - próbáltam nem akadályozni a nálam gyorsabbakat. Remélem sikerült.
Végeredmény: jól éreztem magam, nem szakadtam szét, ott is haladtam - fõleg lefeléken :D - ahol már csak kevesen, és jólesõ fáradsággal estem a célba. Az uccsó 5 kilóméteren még egy keményet meccseltünk egy fullys sráccal! Na az jó volt!

#73
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Egész este esett az esõ. Mégis mi volt meglepetés? Általában, ha esik, sár is szokott lenni. Bár lehetett volna árnyékban 40 fok, akkor arra nem készülünk fel? Sztem ez eléggé futballusta megközelítés, hogy a körülményeket okoljuk. A pálya mindenkinek egyforma.



Kedves thommey, ehhez csak gratulálni tudok. Olyan thommey-s. Még egyszer leírom, hogy mindenki az edzettségének megfelelõ távon induljon, vagy legalább legyen tisztában a képességeivel. Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki 5-6 óra alatt nyom egy rövid távot. Csak az, hogy elkezd sopánkodni, és másokban keresi a hibát.


Thommey hozzászólása csak olyan thommey-s lehet....hiszen õ írja...egy BB-s hsz, meg csak BB-s lehet...

#74
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Nem, nem névszerinti beszólításra gondoltam. Félreérthetõen ítam. Tökéletes megoldás lenne a táv szerinti indítás, szerintem is. Csak egy példát írtam, arra hogy már az elõnevezésnél lehet monitorozni a jelentkezõk képességait, így a rendezõk kellõképen felkészülhetnek.

#75
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Egyébként könnyen fel lehetne mérni a nevezõk edzettségét. A bp-i vivicitara történõ nevezéskor kötelezõ volt megadni a táv várt teljesítésének az idõtartamát, nem csa úgy puff bele a közepibe. Szóval minden csak szervezés kérdése. Föleg most, hogy már egyre többen indulnak egy-egy versenyen - ami nagyon örvendetes, ne má', ho' Mo. legyen a leglustább nép ejrópában -, így a lebonyolítás, egy bizonyos létszám felett, már komoly logisztikát/felkészülést (átgondolt) igényel(ne) a rendezõk részérõl.


Sajnos ez nem is annyira egyszerû feladat. A távokat elkülönítve indítani ésszerû és könnyen megvalósítható megoldás, de amit te mondasz, ahhoz név szerint kellene beszólítani mindenkit. Ha már megteszed, ellenõrizni is kell, hogy tényleg az lép csak be a rajtterületre, akit szólítottak, így kb 4 óra lenne a beszólítás.
Ausztria, Kenguruk földje!

#76
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Henger! Az 5-6 óra most a sár miatt volt. Tehát aki béna és gyenge, azt nagyon lelassította ez a fajta terep még röviden is. Szerintem sokan nem is tudták, mire vállalkoznak.


Egész este esett az esõ. Mégis mi volt meglepetés? Általában, ha esik, sár is szokott lenni. Bár lehetett volna árnyékban 40 fok, akkor arra nem készülünk fel? Sztem ez eléggé futballusta megközelítés, hogy a körülményeket okoljuk. A pálya mindenkinek egyforma.

Nati: Nem baj, úgy is tudjuk, hogy aki lassú menjen rövid távon, vagy dögöljön meg...száradjon le a keze annak, aki végignyom egy hosszútávot 8 óra alatt...sztem az elsõ versenyzõ beérkezése után fél órával le kellene zárni a célt, hogy a többi lúzer, aki nem teker havi 2000km-t, az nehogy örüljön a teljesítményének...szeretem ezt a hozzáállást...olyan BB-s...


Kedves thommey, ehhez csak gratulálni tudok. Olyan thommey-s. Még egyszer leírom, hogy mindenki az edzettségének megfelelõ távon induljon, vagy legalább legyen tisztában a képességeivel. Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki 5-6 óra alatt nyom egy rövid távot. Csak az, hogy elkezd sopánkodni, és másokban keresi a hibát.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#77
zaskarrace

zaskarrace

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Szerintem nincs értelme azon vitatkozni, hogy kinek is rendeznek egy ilyen maratont. Mindig is lesznek gyengébbek és erõsebbek, mint bármely sportban. Én próbálom azokat is megérteni, akik megbántva érzik magukat, mert kevésbé edzettek, és a profik véleményére is adok. De én a magam példájából steretek kiindulni. Alföldi lakosként a legközelebbi hegyhez min.130 km-t kell utaznom, mtb versenyre pedig leginkább hegyekben lehet készülni. Mivel az országútizás idõigényes, pár éve ráálltam a futásra, így szert tettem egy olyan állóképességre, hogy ezt a 70 km-t most 4:40 alatt meg tudtam csinálni. Nem nagy idõ, de szerintem az utánam beérkezõ közel 300 középtávos között bizonyosan van néhány olyan, aki akár mindennap ki tudna menni hegyre tekerni, mert esetleg mellette lakik. És én is dolgozok napi 8-10 órát, tehát emiatt sem muszáj panaszkodni. És még annyit, hogy kb.10 éve kezdtem el az aktívabb mozgást (mindjárt 40 vagyok...) addig nem egészen éltem valami sportos életet, az iskolai tornaórákon általában az én teljesítményemmel riogatták a többieket...:) Szóval becsülje meg, aki hegyek közelében lakik, mert itt nekünk még egy nyomorult dombunk sincs...:(

#78
Larry King

Larry King

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
Nem vita ez szerintem, legalábbis nem annak szántam. Csak ez jutott olvasás közben eszembe, amit leírtam. Szerintem sincs értelme az ezzel kapcsolatos vitának..... csak úgy kijött belõlem.

#79
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Kíváncsi lennék azok eredményeire, akik itt osztják az észt a fenti témával kapcsolatban.


Bár értem a mondanivalódat, s igazat is adok, de ezzel a kijelentéssel kapcsolatban szerintem érnének meglepetések. (na nem rám vonatkozólag, én igazán béna vagyok mint azt mondottam is...:D)

Egyébként mirõl is szól ez a vita? Most visszaolvasva nem sok értelmét látom...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#80
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

vagy pedig legyen annyira erõs, hogy felnyomja magát az erõsebbek közé a maraton elsõ felében


Pontosan. ;) Az elsõ x km aszfalt bõven elég volt felmenni az elejére.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)