Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilvásvárad Maraton | 2007. május 27.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
516 hozzászólás a témában

#41
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

_Henger_
Felháborító a srác stílusa. Kb. két éve úgy rámköszönt a Szépvölgyi aljában, mintha ismernem kéne, pedig ha kétszer láttuk egymás korábban. Mire felfogtam, hogy ki lehet az, már tovább is ment, nekem meg tönkretette az edzésemet, mert kínosan éreztem magam. Köcsög eredményorientált vérprofi!


OFF:
Kedves Gábriel Arkangyal!

A stílusod szerintem nem ide való, így jobb lenne, ha a fórum szabályzatot elolvasnád és visszavennél egy kicsit!!!!!!!!!:no: Tudod az értelmes ember akinek köszönnek visszaköszön és pozitív dolognak veszi! Ennyi. Errõl nem hiszem, hogy többet kéne mondani még egy 5 éves gyereknek sem.

Szammer

#42
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Nekem sikerült is a hosszú lejtö végén,a kis emelkedön mielött ráfordultunk a lovardára:)
Örültem,hogy találkoztunk!



Majd a Dunán hajtunk,csak fogynom kéne úgy 5 kilót....
: )
Tavalyelõtt 30 percel jobbat mentem a 77-en..de most...áhhhh...
Team Heavy Pedál Szeged

#43
ZIL

ZIL

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

_Henger_
Felháborító a srác stílusa. Kb. két éve úgy rámköszönt a Szépvölgyi aljában, mintha ismernem kéne, pedig ha kétszer láttuk egymás korábban. Mire felfogtam, hogy ki lehet az, már tovább is ment, nekem meg tönkretette az edzésemet, mert kínosan éreztem magam. Köcsög eredményorientált vérprofi!


Hello Gabriel! Hennger a szobatársam a koliban. Bizony nekem is a gyilkos indulat kering az agyamban amikor látom hogy gyorsabban megy nálam. Persze az ilyenkor fel sem merül bennem, hogy talan mert tobbet, komolyabban teker mint en. Szoval mar nagyon a bogyomben van a csako! Eggyutt tudok erezni veled. Ha legkozelebb ujra olyan szemet lesz es rad mer koszonni gonosz szamitasbol, hogy elcsessze a napod, csak szolj! Igerem olyat beverek neki, hogy korbeforog a feje, mikozben sugarba kopkodi ki a fogait!

Ui: En ha nem megy valami a husveti nyuszit szoktam erte okolni. Tuti tipp, mindig bejon. Nem kicsit, nagyon!

#44
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Megírom engem mi bosszant eme "nagy és szokásos" siratófalon...
Még a maraton elején megálltam egy srácnak segíteni,mert szétszakadt a láncca.Ezzel még semmi gond, van ilyen, bár.....
Mondja hogy tudtak volna naeki bontót adni,de õ nem ért hozzá..mindegy én segítek,csinálom.Lánc szétkopva,csapszeg alíg kinyomható.Jó negyedórai idõveszteség és ilyenkor elhúz boldog-boldogtalan meletted.
A lényeg: középtávon indult a srác,no szerszám meg miegymás...
Nem lehet mindenki egy technokrata szerelõgénnel megáldott ember ezt elismerem,de ha benevez egy középtávra legalább annyira legyen már tisztában a bicójával(és hobbijával)hogy magán tudjon segíteni valamilyen szinten..szerintem....

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#45
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Ja igen, ha magyar akkor szar, ez evidens...


ennek a mondatnak volt egy befejezõ része is, én arra reagálnék: nem hiszem, hogy az a sörhasú német, aki a Balatonon naponta 3 lángost, 8 palacsintát és 4 vurstlit megeszik a 2 liter sör mellé, majd este elmegy szórakozni, megint legurul pár söröcske és egyéb finomságok, és 2 hétig csak költö-költi-költi a pénzt, annak az azonos nemzetiséget és az esetleges családi kapcsolatokat leszámítva vajmi köze lenne a gardán induló német bringások nagy többségéhez...bringázni meg nem hiszem, hogy van olyan német, aki ide jönne, ha félúton, Ausztriában sokkal jobb terepeke talál...

és lehet, hogy az a kulacs égeti Magyarországot, de ha az a német, aki kapott olyan kulacsot és idejön, az egy jó pohár finom bor/ igazi magyar pálinka, vagy egy ízletes, igazi magyar gulyásleves/halászlé után elfelejti az ilyet...nem hiszem, hogy egy országot egy darab kulacs alapján kellene megítélni...

#46
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Azon tûnõdtem, hogy hogy lehet egy ilyen egyszerû tárgyat így elb@szni. Aztán a kulacs aljára tévedt a tekintetem: Made in Hungary...nem volt több kérdésem.

Ja igen, ha magyar akkor szar, ez evidens...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#47
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ilyen a Mátrában is van (vagy legalábbis volt, utolsót nem tudom) ott sem tudja a sípálya eléggé széthúzni a mezõnyt annyira, hogy ne legyen torlódás.

#48
zaskarrace

zaskarrace

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Egy apróság azoknak, akik keveslik, vagy gyengének tartják a kapott javakat/szolgáltatásokat a nevezési díj arányában:
Az idei Garda Bikefest-en voltunk, a 10 ezer ft-os nevezésért pasta party(tészta +0,5 l ásványvíz), póló, (szerintem gyengébbb, mint a szilvásváradi), kedvezmények vendéglátóhelyeken, 1 db belsõ a Maxxis-tól és egy 0,7 dl-es kulacs járt. Ennek örültem is, a tavaly itt kapott Enervit kulacsot a mai napig megelégedéssel használom az országúti biciklimen. Amíg a többiekre vártam, elkezdtem nézegetni a kulacsot, és rájöttem, hogy teljesen használhatatlan, mert a kupak menete egyszerûen sz@r. Azon tûnõdtem, hogy hogy lehet egy ilyen egyszerû tárgyat így elb@szni. Aztán a kulacs aljára tévedt a tekintetem: Made in Hungary...nem volt több kérdésem. Kicseréltettem, de a következõ is ilyen volt, így nem erõltettem tovább. Sikerült egy olaszországi mtb maraton résztvevõinek(fõleg németek) a tudomására hozni, hogy a magyar termékek milyen színvonalon vannak...
Tudom, hogy eléggé off, de azért ideírom azoknak, akik esetleg kifogásolják, hogy sokan tolták a komolyabb felfeléken, és emiatt nem tudtak elég gyorsan haladni:
A Garda Maratonon a szervezõk idén elkövettek egy iszonyú nagy hibát. Hiába volt a verseny rendezése profi, ételtõl-italtól roskadozó frissítõpontokkal, ha 15 km után beraktak egy olyan keskeny ösvényt a pályába, ami képtelen volt elnyelni a rengeteg embert. Majdnem 20 percig toporogtunk egy helyben, (hihetetlen, de ez a szakasz nem volt 1 km) és így szinte esélyünk sem volt, hogy elérjük a limitpontot, ahonnan a 84 km-es távra mehettünk volna. Így maradt az 50 km-es, 1700 szinttel. Iszonyat érzés volt, hogy állunk, és képtelenek vagyunk továbbjutni, akkora a tömeg. Na ez volt egy szarvas hiba. A tavalyi pályával nem volt ilyen gond. És ezért az ácsorgásért fizettünk 10 ezer Ft-ot.

#49
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
jah hát a nyújtogatás elõfordult 1 párX :)
mondjuk alig vártam hogy elérjem a lefelét, ott még így is elmentem vagy 4-5 ember mellett, mit tesz a pályaismeret lefelé :D

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#50
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Mielõtt beértünk a sötétbe mentem mögötted néhány percet, de továbbmentem és azon az utolsó tizennéhány km-en kaptál tizenvalamennyi percet és még láttalak nyújtani a 3. frissítõ elõtt.


A sebesség mindent megold.

 


#51
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
ja hát ilyet nem is akarnék neki/kik említeni, mondjuk a ketegóriák külön rajtja és hasonlók amiket lehet, ez a ki nem állt félre ki nem nyomta elégé, ki túráskodott ezt fölösleges...
Jani amúgy mikor láttál, hogy írtad, meghaltam a végére?

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#52
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Azért ebben a topicban szereplõ problémák egy részéhez semmi köze a szervezõknek (profi vs amatõr).
Lenne egy kérdésem az elégedetlenkedõkhöz, tetszett nektek a verseny?
Ja és az, hogy egy versenyzõ hogyan éli meg a versenyt az a versenyzõ mentális felkészültségétõl is nagyban függ.


A sebesség mindent megold.

 


#53
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Hát ha nem olvassa, de legközelebb esetleg találkozom vele és szóba kerül én igyekszem majd átadni az itt olvasottakat...(és a 3 pont a végére)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#54
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

OFF :rofl: Visszatérve a maratonhoz - kíváncsi lennék, hogy a szervezõk olvassák-e ezt, lehetne belõle tanulni esetleg a jövõre nézve.


Igen, erre én is kíváncsi lennék. Nincs jobb - és ingyenesebb - lehetöség egy esemény visszhangjának a követésére, mint egy ilyen fórum. Ezt kihagyni vétek a szervezök részéröl. Az elözö napi Balaton maraton szervezöje ebben a tekintetben (is) példamutatóan járt el.

#55
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

nekem meg tönkretette az edzésemet, mert kínosan éreztem magam


OFF :rofl: Rám meg rámdudált ma egy 173-as gyors, s az is tönkretette az edésemet. Ne haragudj, de ez azért nagyon viccesen hangzott.

Visszatérve a maratonhoz - kíváncsi lennék, hogy a szervezõk olvassák-e ezt, lehetne belõle tanulni esetleg a jövõre nézve. Mindenesetre tényleg rengeteg verseny van, s azért veszélyes "túl jó" versenyt szervezni, mert ha abból, akármilyen okból kifolyólag, vissza kell venni, akkor azt a nép azonnal megjegyzi. Sokan sérelmezték, hogy "bezzeg tavaly zokni is volt", hát, pedig ha belegondoltok, nem jellemzõ a csatolt zokni a startcsomagban azért az országban. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#56
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
OFF Szerintem ezt a mennyi dolgot igyunk dolgot esélytelen így meghatározni. Pl tavaly a hideg esõben nem nagyon kívántam folyadékot (kb 1-1,5 litert, ha ittam...), de ha meg 40 fok lett volna, s tûzõ napsütés, akkor frissítõpontonként beborítok egy kulacsot.

A távok indítása tökre mûködik, amikor van ilyen. Annyiban reális, hogy általában a hosszabb távokon jobban felkészültek mennek. Általában.

OFF2 Jajjmár, mindenki vegyen vissza. Összefoglalnám röviden...többen megjegyeztük a tolakodós jelenséget, erre minden kevésbé teljesítményorientált annyira magára vette, hogy megkezdõdött az adok kapok...szerintem senkinek sem a sebességgel van baja, hanem egy (már elcsépelésig ismételt) jelenséggel. Nincs profi VS amatõr mellesleg. Árnyalatok vannak. Most én pl erõsen középárnyalat vagyok.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#57
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

_Henger_
Felháborító a srác stílusa. Kb. két éve úgy rámköszönt a Szépvölgyi aljában, mintha ismernem kéne, pedig ha kétszer láttuk egymás korábban. Mire felfogtam, hogy ki lehet az, már tovább is ment, nekem meg tönkretette az edzésemet, mert kínosan éreztem magam. Köcsög eredményorientált vérprofi!


Kösz, most már minden tiszta. Nem is zavarom tovább köreiteket. A közellenség távozik.
További jó csevegést!


ui.: Az önzõt kihagytad.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#58
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

_6 óra - 3 liter

_távokon belül is osztott indításra_
Felesleges túlbonyolítás. Ráadásul biztos lenne egy-két ember aki "teljesen véletlenül" egy korábbi csoporttal rajtolna. A távonkénti indítás még ellenõrizhetõ.


Az óránként 0,5 liter egy Transalp gyöztes "receptje". Neki elég, nekem is. Ö profi, én nem. Nem sima vízröl van szó.

A távokon belüli osztott indítás nem jelentene túlbonyolítást, mert más lenne a rajtszám színe. Ez ellenörizhetö és a "profik" is meglelhetnék a lelki békéjüket.

#59
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Érdemes maratonokon hátul menni, fõleg saras, tolós versenyeken, sok csajszi van a mezõny hátsóbb felében.


Hûûû, hogy ez eszembe se jutott :D. Persze kapnék asszonytól; de hát a társaság az társaság, és asszonypajtit is hívom tekerni :D. Mondjuk tavaly Dunamarcin én is szereztem így kedves hölgyismerõst :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#60
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Érdemes maratonokon hátul menni, fõleg saras, tolós versenyeken, sok csajszi van a mezõny hátsóbb felében. Tavaly z.grót épp ezért volt élmény, kb 25 km-t küzdöttünk végig (aztán a végén lehagyott), a hölggyel azóta is meglehetõsen jóban vagyok :)

A lassúak kritizálásával csak annyiban értek egyet, hogy ne nyomuljon elõre a rajtnál, ha gyengébb, de ugyanannyi joga van a verseny kényelmes túrás befejezéséhez, mint annak aki nyélen végigmegy.