Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#161
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

üdv megint én.bár nem írt senki, de sebaj.le engedtem alul felül a szelepet 0-ra, majd a felsőbe fújtam 9bárt és az alsó szelepen is jelentkezett ugyanez a nyomásérték.ha valaki tud rá megoldást légyszi írjon.

O gyűrű cserével valszeg megoldódik a probléma. Átereszti a negatív kamrába a levegőt



#162
droidkavits

droidkavits

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

üdv megint én.bár nem írt senki, de sebaj.le engedtem alul felül a szelepet 0-ra, majd a felsőbe fújtam 9bárt és az alsó szelepen is jelentkezett ugyanez a nyomásérték.ha valaki tud rá megoldást légyszi írjon.



#163
droidkavits

droidkavits

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

üdv mindenkinek segítséget kérnék.vettem nemrégen egy régebbi rock shox duke race telót ami nem jól működik mert tekerés közben lesüllyed és nem jön vissza csak húzásra.Számottevő nyomáscsökkenést nem látok .mi lehet az oka? vagy tudtok olcsó és jó szervízt ahol nem vezetnek meg?

 



#164
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Bocs, mobilról nem tudok idézni: a harmadik kérdésre adott igent kicsit kérhetem bővebben? Mikor érzem lágyabbnak? Ha erős a csillapítás vagy ha gyenge?
Logikus az lenne, ha a gyors visszaút okozna kemény érzést, a gyakorlatban viszont... és nem tudom, hogy a logikámmal van gond, vagy a csuklómmal. :)

#165
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

RS Reba Dual Air milyen méretű lehet? 120 v. 130 mm?
Másik kérdés: normális, ha pár nappal szervizelés után a csillapítást állító csavaron matatva olajos lesz az imbuszkulcs? És az, ha egészen lassúra állítva szörcsögő hangot hallat?
Harmadik kérdés: a teló keménységének érzetét befolyásolja-e a csillapítás erőssége? Gondolok itt arra, hogy kisebb egyenetlenségeken olyan érzés átmenni, mintha merev villám lenne. (egyik tényező itt az alsó kamra nyomása, ezt tudom)

max 120

igen

ha jól értem a kérdés akkor igen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#166
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Hosszra vonatkozó kérdés tárgytalan. Létezik 120-as és 130-as is...
Persze a villán nincs feltüntetve. :(

#167
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
RS Reba Dual Air milyen méretű lehet? 120 v. 130 mm?
Másik kérdés: normális, ha pár nappal szervizelés után a csillapítást állító csavaron matatva olajos lesz az imbuszkulcs? És az, ha egészen lassúra állítva szörcsögő hangot hallat?
Harmadik kérdés: a teló keménységének érzetét befolyásolja-e a csillapítás erőssége? Gondolok itt arra, hogy kisebb egyenetlenségeken olyan érzés átmenni, mintha merev villám lenne. (egyik tényező itt az alsó kamra nyomása, ezt tudom)

#168
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Ha így néz ki,akkor nem hagytad el....
 

Hülyén fogalmaztam. A gyárit elhagytam, csak egy időben a szerszámtáskámban volt egy megfelelő méretű imbuszkulcs, ami a jelek szerint visszakerült a helyére, a többi kulcs közé. Én meg háromszor belepróbáltam a két legkisebbet, nem volt jó egyik sem és itt tanácstalanná váltam. Viszont az előbb megint matattam rajta, egy 2.5mm-es kulcs való bele. Szóval ügyetlen voltam. (jó, három év kihagyás után a kormányra a GPS-t sem tudtam felrakni, úgyhogy nincs mit csodálkozni rajta. :D


SokadikX módosította - 2014. június 04. - 12:24


#169
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

 most nem tudom, hogy elhagytam azt a kulcsot vagy csak nem sikerült beletalálnom pontosan a lyukba. :(

Ha így néz ki,akkor nem hagytad el....

rock-shox-domain-lyrik-totem-10-12-boxxe



#170
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Van egy RS Dual Air (pontosabb típust nem tudom :( ) első villám. A jobb szárában volt egy imbuszkulcs, amivel szabályozni lehetett a visszaút sebességét. Meg tudná valaki mondani, hogy ez a kulcs pontosan milyen méretű? A gyárit pár héttel a bringa készhezvétele után elhagytam, három éve nem használtam és most nem tudom, hogy elhagytam azt a kulcsot vagy csak nem sikerült beletalálnom pontosan a lyukba. :(

#171
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Lehet de minek, jó az 140-en...

 

(http://blahblahbikeb...3-solo-air.html)



#172
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

2014 29" RCT3 Pike 14centijéből lehet vajh 13-at csinálni?



#173
Fenk

Fenk

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Azt tudja valaki, hogy az RCT3 csillapításnak mi a lényege? Nekem RL van az ha jól tudom csak annyit jelent, hogy mozog a villa vagy lockolva van és a csillapítást lehet még állítani.


:tank:

#174
citystar

citystar

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

A kamrából leengedte a levegőt a lábba, s az lőtte ki a szimmeringet. O gyűrűt kell cserélni a becsúszó alján a nyomórúdnál. 2 db van ott, hidraulika boltban kb 110 Ft a kettő.

Köszi a választ, esetleg pontos méretet tudsz mondani?



#175
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Elővettem idén a bringámat, RS Reba Race telóm van benn, eltekertem ma Óvárra, meg vissza Győrbe. Győr előtt egyszer csak pukkant egyet, feltolta a baloldali szimmeringet a becsúszószáron, valamint engedett a nyomásból. Nem teljesen engedte el a levegőt, de jóval puhább lett...

Szerintetek számítsak valami komolyabb hibára, sajnos a szervizelés az idén még kimaradt...

 

A kamrából leengedte a levegőt a lábba, s az lőtte ki a szimmeringet. O gyűrűt kell cserélni a becsúszó alján a nyomórúdnál. 2 db van ott, hidraulika boltban kb 110 Ft a kettő.



#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Így van, mivel a sram oldalán az RL 650B-be 150mm-t ír, de utólag találtam pár 100mm-es revelationt is webshopokban. Csak furcsállottam mert tudtommal a Revelation egy allmountain villa, de úgy látszik gyártanak fix 100-ast is.

 

"27.5": 150/140/130/100mm"

Ez nem azt jelzi hogy 100-150mm-ig állíthatod belülről?

így van a sram oldalon is, a 650b rl-nél, s a józan ész azt súgná hogy 100-150 közt távtatozható, de igazából meg a fene se tudja.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

hát de Te linkelted 3-mal lejjebb hogy :

 

"27.5": 150/140/130/100mm"   :)

 

régen ugye távtartóval volt állítható, aztán később ugyi volt fix, most meg a franc se tudja. de gyanítom olcsóbb egy félét gyártani meg távtartókat, mint 3-4 félét.

Így van, mivel a sram oldalán az RL 650B-be 150mm-t ír, de utólag találtam pár 100mm-es revelationt is webshopokban. Csak furcsállottam mert tudtommal a Revelation egy allmountain villa, de úgy látszik gyártanak fix 100-ast is.

 

"27.5": 150/140/130/100mm"

Ez nem azt jelzi hogy 100-150mm-ig állíthatod belülről?


Kánya módosította - 2014. május 25. - 22:06


#178
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem akartam hülyeséget mondani, de sok képen úgy látom mint ha gyárilag 100mm-en lennének, és utólag majd a felhasználó eldönti mennyi spacert vesz ki. Az viszont biztos hogy a 650B revelation Rl 150mm

viszont találtam olyat hogy csak 100mm http://www.chainreac...13/rp-prod85099

Érdekes!

hát de Te linkelted 3-mal lejjebb hogy :

 

"27.5": 150/140/130/100mm"   :)

 

régen ugye távtartóval volt állítható, aztán később ugyi volt fix, most meg a franc se tudja. de gyanítom olcsóbb egy félét gyártani meg távtartókat, mint 3-4 félét.


Bikertigger módosította - 2014. május 25. - 21:57

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#179
citystar

citystar

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Elővettem idén a bringámat, RS Reba Race telóm van benn, eltekertem ma Óvárra, meg vissza Győrbe. Győr előtt egyszer csak pukkant egyet, feltolta a baloldali szimmeringet a becsúszószáron, valamint engedett a nyomásból. Nem teljesen engedte el a levegőt, de jóval puhább lett...

Szerintetek számítsak valami komolyabb hibára, sajnos a szervizelés az idén még kimaradt...



#180
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

azért én megnézném, lehet olcsóbb mint cserélni.

Nem akartam hülyeséget mondani, de sok képen úgy látom mint ha gyárilag 100mm-en lennének, és utólag majd a felhasználó eldönti mennyi spacert vesz ki. Az viszont biztos hogy a 650B revelation Rl 150mm

viszont találtam olyat hogy csak 100mm http://www.chainreac...13/rp-prod85099

Érdekes!


Kánya módosította - 2014. május 25. - 19:41