Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Én azért tartok tőle,úgy tudom az alu-acél páros összegyógyulhat.


Igen, összegyógyulhat. De - szerintem - egy telónál ennek kevés esélye van, főleg ha néha rá is nézel, karbantartod. Egyébként ha acél lenne a nyak, mit csinálsz? Keresel hozzá acél stucnit? Vagy zsíroznád*? 😲

*Semmiképpen nem ajánlom!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Nem kell ettől félni, felesleges.
Egyébként egy mágnessel ki tudod deríteni, alu vs acél.wink.png

Én azért tartok tőle,úgy tudom az alu-acél páros összegyógyulhat.



#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Nem kell ettől félni, felesleges.
Egyébként egy mágnessel ki tudod deríteni, alu vs acél.;)

Kisherceg módosította - 2022. október 16. - 13:26

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Segítséget kérnék.

Rock Shox Jett XC long travel telóm villanyaka alu vagy acél?

Azért kérdezem mert van egy acél stucnim,és félek hogy összegyógyulnak,ha alu a nyak.



#5
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.298 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

két helyen ereszthet, a menetes kupak tomitese enged at, ergu a kulso reszen ereszt, vagy a lockout kar alatti tengelyen levo O gyuru enged at, ertelem szeruen akkor kozepen ereszt.

200h azert alattad is 200 ora.....

Írtam privátot.

Ha lesz időm, megbontom majd, sőt, van komplett service kitem mindennel. Igen, felül ereszt a lockout karnál/alatt valahol



#6
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
két helyen ereszthet, a menetes kupak tomitese enged at, ergu a kulso reszen ereszt, vagy a lockout kar alatti tengelyen levo O gyuru enged at, ertelem szeruen akkor kozepen ereszt.

200h azert alattad is 200 ora.....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#7
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
adj szeriaszamot
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#8
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.298 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az mennyire normális, hogy a RockShox SID-ben lévő RaceDay csillapítás felül - ahogy a költő mondja - "f*ssa az olajat"?

1.5 éves, lassan benne lesz a 200h mondjuk. Működik jól, de folyat rendesen.

 

Sala? :)



#9
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Üdvözletem!

Érdemes-e megvenni egy teleszkópot amit az ismerősöm eladásra kínál?

A teló egy Rock Shox Jett XC long travel lenne,nem mai darab.Mi a szervízigénye ennek a teleszkópnak?

Ha mégis megvenném,találok még valahol alkatrészt hozzá? 

A válaszokat előre is köszönöm.

 



#10
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Solo Air

A horpasztás nem a teljesen kirugozott magasságban van, hanem kb7-10 mm er feljebb amiatt, hogy kirugozaskor ne kopogjon, hisz a negativ oldal is "rugozik", tehát ha pumpalod akkor teljesen kihuzott allapotban csak a pos oldalt fujod, kicsit 7-10mm össze kell nyomni, hallod a megfelelő magasságot mikor átenged 

 

ami a gond mindig a megkeményedett piros RS zsir , ami eldugitja a horpasztást belül , igy a nyomaskulönbslg miatt teljesen kikoppan.

 

megoldás, pucolás, kenés

 

üdv

Sala


  • Rabbit kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#11
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
De ez még jobban:
https://m.youtube.co...h?v=Y-UfHFI4-MM
  • sala kedveli ezt

#12
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Ez ismerős a 2020-as Lyrikemről, ugyanezt csinálta, most a Fox factory 38 már nem, de ez a videó elég jól leírja miért:
https://m.youtube.co...h?v=PU0qbgsy65s

#13
magellaner

magellaner

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Mikor szétszedtem kipróbáltam hogy melyik oldal csinalja de ugyanugy a légrugó csinalja,lehet érezni ha nincsennek rajta a lábak. Ez egy solo air rendszerű teló van a villában egy ovális lyuk. Alaphelyzetben a dugattyu pont ott van a lyuknál de azon gondolkoztam ha pl az egyik gumi ütköző kicsit osszemegy vagy megpuhul az évek akkor máris nem jol működik az egész
hiszen a szelep alaphelyzetben mashol van a lyukhoz képest. Persze próbálgattam mar hézagolni de nemsokkal lett jobb.
Amugy kb 100 psi felett csinalja ezt alatta nemnagyon érezni.
Kb 25 euroert találtam full felujito szettet Azzal gyári újra lehet varázsolni,másra nemtudok gondolni hogy baja lehet csak az o gyűrűkre meg a gumicsillapítokra. Kb ugyaígy müködik a solo air is mint a fox. https://youtu.be/03pdywBkuNQ

magellaner módosította - 2021. augusztus 18. - 00:06


#14
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

A porlehúzókat cserélted mostanában? Az nagyon befolyásolja a megindulást.

https://www.bike-dis...rgyle-sid-36681

Én is most cseréltem ki a DT telómban, ég és föld a különbség a régihez képest.

 


Marci

#15
magellaner

magellaner

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Igen olyasmi lehet,de nincs köze a csillapításnak szétszedve csak a légrugó csinálja ezt. Nem finoman indul meg hanem van egy ilyen holtjátéka,szinte kis erőhatásra mozdul 3 mm ert utánna már jó. Van ebbe egy kiegyenlítő lyuk belül a pozitív és a negativ kamra kiegyenlítésért én arra tudok gondolni hogy vagy a vmelyik o gyűrű enged,vagy vmelyik gumi ütköző kicsit összeűlt már. Most rendeltem egy felujító készletet meg egy új dugatyút bele ha azzal is csinálja akkor nemtudom már de kétlem hogy ilyen gyárilag.. Azabaj hogy nemtudom milyennek kellene lennie mert én használtan vettem ezt a telót.

A videóból nekem nem igazán derült ki, mi a gond, de ha jól sejtem, "klattyan" egyet de mintha nem lenne visszaút csillapítása?


magellaner módosította - 2021. augusztus 16. - 19:35


#16
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
A videóból nekem nem igazán derült ki, mi a gond, de ha jól sejtem, "klattyan" egyet de mintha nem lenne visszaút csillapítása?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#17
magellaner

magellaner

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

sziasztok  Lenne egy problémám egy Reba rl 29 es villával 2015 utáni asszem.A felvan fujva megfelelő nyomásra 125 psi re akkor a kb van egy 3 mm holtjátéka az egésznek, csináltam rola videót. https://www.youtube....h?v=IP2PlFTRbFE

 



#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Nem tudjátok hogy melyik szimering készlet lenne jó hozzá típusba?

ezekből kb sztem

de nem kötnék rá fogadást hogy fogsz kapni jelen helyzetben

https://www.servicea...e_Tool_Kits.pdf


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

A helyzet a következő szétszedtem teleszkópot és megnéztem a Solo Air részét de nem találtam sérülést semmit minden helyén volt akkor viszont úgy gondolom hogy valamelyik gumi szimering engedheti át a levegőt lentre úgy döntöttem hogy kicserélem szimeringeket csak nem tudom melyik típusú service kits kell hozzá! Rock Shox Recon Sl (2008)

 

https://kepkuldes.com/image/91WdxH

Nem tudjátok hogy melyik szimering készlet lenne jó hozzá típusba?



#20
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

A helyzet a következő szétszedtem teleszkópot és megnéztem a Solo Air részét de nem találtam sérülést semmit minden helyén volt akkor viszont úgy gondolom hogy valamelyik gumi szimering engedheti át a levegőt lentre úgy döntöttem hogy kicserélem szimeringeket csak nem tudom melyik típusú service kits kell hozzá! Rock Shox Recon Sl (2008)

 

https://kepkuldes.com/image/91WdxH


statik módosította - 2021. április 23. - 19:27