Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
10853 hozzászólás a témában

stp1

stp1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.280 hozzászólás

csavarhúzó helyett szerintem sokkal jobb a műanyag gumileszedő, ki- és berakásnál is érdemes legalább hajszárítóval felmelegíteni a lábakat a szimmering körül.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.959 hozzászólás

van egy rock shox recon 351 u-turn acélrugós telóm (mint EZ, csak a karcsúbb vállal), aminél megérett a porlehúzók cseréje. ehhez ugye ezt kell megvennem?

http://ebike.hu/term...kopos-villahoz/

...és csak annyi, hogy a lehúzott lábakból ügyesen, egy lapos csavarhúzóval kibillentem a régit, az újat pedig szépen körkörösen, egyenesen, az ajkakra vigyázva benyomom a helyére?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Fenk

Fenk

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2014-es RS Revelation RCT3-as telóm és olyat csinál, hogy ha fékezgetek néha hallhatóan reccsen egy kicsit. Szerintem a villámból jön nem a kormánycsapágyból. Ez valami tipikus RockShox jelenség lehet?

:tank:

cmaxx

cmaxx

törzsvendég

• fórumtag
  • 354 hozzászólás

Sziasztok!

Solo air Recon silver lock rendszere megadta magát,olajszint rendben van.

A lock patronban is látszólag minden ok,mozgatja a kis félhold alakú fület is. Csak egyféle képen lehet a lock rendszer belsejét is összerakni... mégsem ok. valaki találkozott már ilyennel?

Cross-to-save A természettel összhangban élõ, gondolkodó, sportoló ember. Kaland, küzdelem, kihívás - életstílus

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 347 hozzászólás

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? A Helyzet a következő,  Rock Shox Duke U-Turn teleszkópban, eltört a rugó... most kék van benne, de csak sárgát kapni, ami kb. 63kg-os testsúlyra van ajánlva... na már most akinek csinálom, 80kg feletti testsúllyal rendelkezik... Szerintem nagyon be fog alatta ülni a teló.. Utána néztem,de fekete ,kék, piros, sehol semmi, mindenhol a leglágyabb kapható...Szerintetek ? Köszönöm 

Esetleg külföldről:

http://www.mountainb...ue-p-19981.html

10-11 eur a posta, de legalább van kék is.

rybizli

rybizli

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? A Helyzet a következő,  Rock Shox Duke U-Turn teleszkópban, eltört a rugó... most kék van benne, de csak sárgát kapni, ami kb. 63kg-os testsúlyra van ajánlva... na már most akinek csinálom, 80kg feletti testsúllyal rendelkezik... Szerintem nagyon be fog alatta ülni a teló.. Utána néztem,de fekete ,kék, piros, sehol semmi, mindenhol a leglágyabb kapható...Szerintetek ? Köszönöm 

blero

blero

vendég

• fórumtag
  • 26 hozzászólás
  • LocationAngyalföld

Sziasztok Srácok!

Ha valaki tudna a következő témában hozzászólni, nagyon megköszönném!

2013-as Revelation Soloair telóról lenne szó:

Külföldi fórumokon és a Sram hivatalos oldalán úgy olvastam, hogy a Soloair-es Rev. telókon nem lehet többé hézagolóval csökkenteni a rugóutat pl. 150-ről 130-ra, mint a régebbi modelleknél, hanem komplett "solo air spring assembly" részegységet kell benne cserélni, amely minden méretben rendelhető, kurva drágán...

Én szétszedtem, beleraktam egy rebához való 20mm-es műanyag pogácsát és látszólag minden oké vele. Útját kimozogja minden rendellenesség nélkül teszi a dolgát.

A kérdésem, hogy ez így maradhat-e, vagy van valami hátilütője, nyűgje ha így szeretném használni??

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

blero módosította - 2015. március 10. - 21:59

statik

statik

fórumtag

• fórumtag
  • 24 hozzászólás

Sziasztok tudnátok segíteni nekem Van egy Rock Shox Recon SL ( 2008 ) Megindulásnál a telonál lefele menet mintha valahol hézag lenne vagy hiányozna valami  van egy holtjátéka mikkor meg ki emelem az elejét kattanó hangot halok mintha nem lenne vissza út csillapítása a telonak  Motorex 15 w olajat használtam a lábbak aljánál !
Ötlet?

http://www.kephost.com/image/FbiB

Sikerült megoldanom a problémát a levegős résznél volt a gond (Solo Air Spring) résznél a felsőrészénél a műanyag csúszkált hiába volt rajta zégergyűrű el tudott mozdulni ez okoztat a holtjátékot teló indulásánál egy alátéttel meg oldottuk hogy ne csúszkáljon így megszűnt minden tökéletesen működik !

http://www.kephost.com/image/FsWv

statik

statik

fórumtag

• fórumtag
  • 24 hozzászólás

Sziasztok tudnátok segíteni nekem Van egy Rock Shox Recon SL ( 2008 ) Megindulásnál a telonál lefele menet mintha valahol hézag lenne vagy hiányozna valami  van egy holtjátéka mikkor meg ki emelem az elejét kattanó hangot halok mintha nem lenne vissza út csillapítása a telonak  Motorex 15 w olajat használtam a lábbak aljánál !
Ötlet?

http://www.kephost.com/image/FbiB

statik módosította - 2015. február 04. - 15:17

kolegergo

kolegergo

újonc

• fórumtag
  • 14 hozzászólás

A TurnKey Lockout-os kivitelt pont nem ismerem. A többinél állítható a lockout keménysége, együtt a low speed compression-nel, itt tippem szerint vagy valami gyári érték van egy előre beállított kioldási küszöbbel, vagy tényleg valami "firm", betonkemény, igazi lockout.

Úgy tudom nincs kioldási küszöbb ebben. A turnkey es megoldás még igazi fapados lehet. :) De köszönöm a válaszod!

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

RS recon silver tk, külföldi fórumokon azt olvastam hogy tk az teljesen zár. Motion controlos pedig egy picit mozoghat. Jól tudom?

A TurnKey Lockout-os kivitelt pont nem ismerem. A többinél állítható a lockout keménysége, együtt a low speed compression-nel, itt tippem szerint vagy valami gyári érték van egy előre beállított kioldási küszöbbel, vagy tényleg valami "firm", betonkemény, igazi lockout.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

kolegergo

kolegergo

újonc

• fórumtag
  • 14 hozzászólás

RL, RLT, RCT3 vagy egyéb? Nem mindegy:)

RS recon silver tk, külföldi fórumokon azt olvastam hogy tk az teljesen zár. Motion controlos pedig egy picit mozoghat. Jól tudom?

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.580 hozzászólás

Sziasztok!

Az új szériás - 2013-14-es solo air-es Rebáról van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye? Tud annyit mint a régebbi dual air verziók? Vagy esetleg többet?

Köszi a válaszokat!

Sala írt róluk korábban, rendben vannak, jók.

Sziasztok, szerintetek normális hogy szervíz után a megfelelő olajmennyiség betöltése után a lock csontra lezárja a villát? Több helyről hallottam megoszló véleményeket, akkor most egy tapasztaltabb tegye már tisztába. :) Köszönöm!

RL, RLT, RCT3 vagy egyéb? Nem mindegy:)

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

kolegergo

kolegergo

újonc

• fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok, szerintetek normális hogy szervíz után a megfelelő olajmennyiség betöltése után a lock csontra lezárja a villát? Több helyről hallottam megoszló véleményeket, akkor most egy tapasztaltabb tegye már tisztába. :) Köszönöm!

csecsi

csecsi

fórumtag

• fórumtag
  • 20 hozzászólás

Sziasztok!

Az új szériás - 2013-14-es solo air-es Rebáról van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye? Tud annyit mint a régebbi dual air verziók? Vagy esetleg többet?

Köszi a válaszokat!

olajos

olajos

újonc

• fórumtag
  • 1 hozzászólás

Buéék!! 

Egy olyan kérdésel fordulnék hozzátok hogy egyik barátom vásárolt egy rock shox pilot xc-t ez a szürke verzió én a 2005 változatra tippelnék és eladná nekem 18 ezer forintos áron én most egy szártoral küszködök szerintetek megérné a csere ilyen árban?

utazoli

utazoli

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás
Csak most jött elő,eddig jo volt

Kánya

Kánya

törzsvendég

• fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Hali,rs recon sl villa locolasa meghalt,az javithato vagy annyi,2 honapja volt felujitatva probikeba.

Szerviz óta nem megy, vagy mostanában jelentkezett a hiba? Kevés olaj is okozhatja a hibát, pl. ha a MC egység alját nem lepi el az olaj. Ezt úgy is tudod ellenőrizni hogy a csillapítást szögre betekered (teknősbe) és ha ugyan olyan gyorsan jön vissza akkor az olajmennyiség nem jó.

utazoli

utazoli

vendég

• fórumtag
  • 136 hozzászólás
Hali,rs recon sl villa locolasa meghalt,az javithato vagy annyi,2 honapja volt felujitatva probikeba.

kolegergo

kolegergo

újonc

• fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok, olyan 2010 es rock shox recon tulajdonost keresek aki 100mm úttal használja a teleszkópot, de állítható belülről 120ra. Ingyen olajcserét és o gyűrű cserét ajánlanék számára egy légrugó cseréért. :) Köszönöm! Üdv: Greg