Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
10853 hozzászólás a témában

dafyfy

dafyfy

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás
Eléggé. Egy jo alapos mehrángazäsra megrángatásra 2 bő csepp olaj.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

Sziasztok!

Rock Shox Liryk RC coil-ról lenne szó!
Szivárog az olaj a csillapítási oldal szár alján lévő inbuszcsavarnál! Hosszas probálgatás után arra jutottam, hogy nem a csavar alatti tömítésnél, hanem a csavar közepéből(ahova bemegy a visszaút állító imbuszkulcs) szívárog az olaj!
Kérdésem, hogy most akkor a teljes "Rebound Damper" egységet cserném kell?

Mennyire szivárog?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

sala

sala

Telóguru

• fórumtag
  • 13.036 hozzászólás
  • LocationStäfa, Svájc

Szia

komplett rebound egyseg csere, mivel nem bonthato

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

dafyfy

dafyfy

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!

Rock Shox Liryk RC coil-ról lenne szó!
Szivárog az olaj a csillapítási oldal szár alján lévő inbuszcsavarnál! Hosszas probálgatás után arra jutottam, hogy nem a csavar alatti tömítésnél, hanem a csavar közepéből(ahova bemegy a visszaút állító imbuszkulcs) szívárog az olaj!
Kérdésem, hogy most akkor a teljes "Rebound Damper" egységet cserném kell?
Ezt:11.4015.416.040.jpg

Vagy elég lenne csak valahol tömítést cserélni benne? Nem találtám semmit arról hogy ez az egység mennyire szétszedhető vagy javítható! Valamint Lehet ezt valamilyen hazai boltban megkapni? Nekem a Motion Control IS-es kéne, de ezt nem találtam hazai webshop-okban, csak egy helyen a Mission Control-os verzót (Tudom h az is kompatibilis vele, csak az jóval drágább.)
Továbbá lehet hazai boltokban teljes tömítőkészletet kapni, mert mindenhol csak szimeringet találtam! Vagy esetleg tudnátok infót adni a pontos O gyűrűk méretéről?

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.010 hozzászólás

Sziasztok!

A poploc karral meg lehet azt csinálni, mint a Suntour teleszkópok Remote lockout rendszerénél, hogy összenyomod a telót és az alsó állásán lockolod?
(Felfelé mászásnál elég célszerűnek találtam ezt a megoldást.)
A telómhoz lesz Solo air, meg rugós belső is. Mindkettővel meg lehet-e ezt csinálni?

Vegyél egy manitou minute 2-t : 60-130 :)

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

sala

sala

Telóguru

• fórumtag
  • 13.036 hozzászólás
  • LocationStäfa, Svájc

nem

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

bodispali

bodispali

vendég

• fórumtag
  • 64 hozzászólás

Sziasztok!

A poploc karral meg lehet azt csinálni, mint a Suntour teleszkópok Remote lockout rendszerénél, hogy összenyomod a telót és az alsó állásán lockolod?
(Felfelé mászásnál elég célszerűnek találtam ezt a megoldást.)
A telómhoz lesz Solo air, meg rugós belső is. Mindkettővel meg lehet-e ezt csinálni?

Repvez

Repvez

vendég

• fórumtag
  • 43 hozzászólás

https://www.bike-com...ll-2016-p43746/

vettem egy ilyen Villát. ÉS szeretnék egy kis infót kapni a beállitásárol és a szervizelésről majd a későbbiek folyamán.

Még teljesen új nincs is még beszerelve a bringába,csak elöre  szeretek informálódni, hogy mire készüljek.

Előforduló hibák  vagy épp  csak egy kis véleményt  tapasztalatot aki ilyet használ.

dzsimi74

dzsimi74

újonc

• fórumtag
  • 6 hozzászólás
  • LocationHajdú-Bihar
Sziasztok.Tudja-e valaki hogy a teló becsùszószárnál a szimering alatt lévő szivacs(filc)szerű gyűrüt miben ajánott kitisztítani?Rock Shox villa.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

Megéri a plusz súlyt, hogy merevebb?

Persze, előbb jó lenne tudni, hogy érdemes-e egyáltalán újat venni. Igazából a váz- villa kombót a ricsi wcs fejcsapággyal együtt eladnám. De csak az hajt, hogy kipróbáljak valami újat.

basszus ne má, azt a súlyt megérzed.... :)

amúgy bőven

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

TripleB

TripleB

bentlakó

• fórumtag
  • 9.185 hozzászólás

ja mondjuk ha van 1/8-os átütős , az jobb lenne, nagyságrendekkel növeli az élményt. tudom új kerék, de úgy néz ki lesz egy átütős agyam , neked ajcsi. akkor csak küllők meg fűzés.

Megéri a plusz súlyt, hogy merevebb?

ár értékben tök jó, és kb a legjobb értelmes áron vehető új teló-

kicist vársz lehet rendelhetünk együtt. annyi ha 1/8-os akkor kötve vagy a vázhoz (bár végülis megoldható taperes vázba is).

de sztem nézzük meg elébb az öreget.

Persze, előbb jó lenne tudni, hogy érdemes-e egyáltalán újat venni. Igazából a váz- villa kombót a ricsi wcs fejcsapággyal együtt eladnám. De csak az hajt, hogy kipróbáljak valami újat.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

ja mondjuk ha van 1/8-os átütős , az jobb lenne, nagyságrendekkel növeli az élményt. tudom új kerék, de úgy néz ki lesz egy átütős agyam , neked ajcsi. akkor csak küllők meg fűzés.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

Sziasztok!

A 10 éves Reba SL-em lehet, hogy csere érett már?

Gondolkodtam egy másik Rebá-n, bár nem követem egy ideje a fejlesztéseket.

Érdemes várni a vásárlással? Vagy elfogy/ olcsóbb márn nem lesz alapon vágjak bele? A kritériumok 1 1/8", nem tapered nyak, 100mm -es út, 9mm-es tengely.

Mennyire jó a 2015-ös villa ár/érték arányban?

ár értékben tök jó, és kb a legjobb értelmes áron vehető új teló-

kicist vársz lehet rendelhetünk együtt. annyi ha 1/8-os akkor kötve vagy a vázhoz (bár végülis megoldható taperes vázba is).

de sztem nézzük meg elébb az öreget.

• TripleB kedveli ezt

TripleB

TripleB

bentlakó

• fórumtag
  • 9.185 hozzászólás

Sziasztok!

A 10 éves Reba SL-em lehet, hogy csere érett már?

Gondolkodtam egy másik Rebá-n, bár nem követem egy ideje a fejlesztéseket.

Érdemes várni a vásárlással? Vagy elfogy/ olcsóbb márn nem lesz alapon vágjak bele? A kritériumok 1 1/8", nem tapered nyak, 100mm -es út, 9mm-es tengely.

Mennyire jó a 2015-ös villa ár/érték arányban?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy

fzenit

fzenit

újonc

• fórumtag
  • 6 hozzászólás

Üdv, gyűrű csere megtörtént! 200Ft volt a 10db teljes garnitúra minden méretben ami csak kell. :D Viszont a "probléma" nem oldódott meg. Egyébként ez a 80/100 as nyomórúd. Továbbra is enyhe szellentésre picit összeugrik. Mintha ekkor kerülne nyomás alá a negatív kamra. Nem lehet hogy ez ilyen? Egy virtuális sör valakinek? :D Ja azt még hozzá kell tennem hogy 2db ilyen sl villám volt és mind2 ezt produkálta.

Na ha leengedem a levegőt és újrapumpálom akkor 11cm de kb 70psi nél pukkan és leenged 1cm-t de ezen kívül semmi hibát nem produkál? Sztetek?

Neked lehet már későn adom a tippet, de lehet más is járt így azóta és tudok neki segíteni.

Az én solo air-es Rebámmal is hasonló történt. Használtan vettem a villát így az előéletét nem ismerem.

A tűnetek:

-120mm-ről beült 100-ra.

- Nehezebben indult meg, mint az előző dual air-esem

- Ha a megfelelő nyomásra állítottam rövid idő múlva a porlehúzó a levegős oldalon kijött a helyéről és a teló újra beült 2 cm-t. 50-70psi-re csökkent a nyomás.

- csak akkor állt vissza a jó méretre, ha szétszedtem

- adott esetben az út 120mm-ről 122-re nőtt

Komplett gyári O-ring cserét csináltam. PM600-assal zsíroztam a gyűrűket, ahogy a rockhox ajánlja, de semmi nem változott.

Ami megoldotta a gondom, hogy a tolórúd alján lévő szelepet kicseréltem (sima belső szelep) és a csövet 70%-os alkohollal átmostam.

Az első perctől kezdve sokkal szebben mozog a villa és problémamentes azóta.

kombitomi

kombitomi

vendég

• fórumtag
  • 79 hozzászólás

Sziasztok!

Recon Race Solo Air villám nyomórúd csavarjánál a láb alján (légrúgós oldal) minimális olaj szivárgásom van. Hivatalosan 6,78Nm a meghúzási nyomatéka ennek a csavarnak, 2X volt már olajcsere, utolsó idén télen. Eddig nem volt szivárgás, a hétvégén vettem észre a friss olajat a láb alján. Húzzam meg jobban a csavart, vagy tegyek bele újat a tömítő alátét miatt? Hány bontást vészel át egy ilyen csavar tömítése?

Köszönöm a válaszokat!

'09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra G Caravan 'Njoy 1.7DTI vs. '89 Trabant 601 Sp. Limusine

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

a gumileszedő nem jött be, de sikerült megoldani.a próbaút is a megszokottak szerint zajlott, minden a helyén maradt. B)

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.010 hozzászólás

MŰ II 32mm karmantyú 100-200ft bármelyik villanyszerelőboltban.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.530 hozzászólás

Legjobb egy műanyag csődarab lenne, jó kérdés, milyen méret lehet jó. Legutóbb én is az alább írt eszközzel, azaz műanyag gumileszedővel nyomtam be az újat.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

csavarhúzó helyett szerintem sokkal jobb a műanyag gumileszedő, ki- és berakásnál is érdemes legalább hajszárítóval felmelegíteni a lábakat a szimmering körül.

a terv az, hogy csavarhúzó sarkait előtte lekerekítem, de a gumileszedő jó tipp, köszönöm!