Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#61
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

ja mondjuk ha van 1/8-os átütős , az jobb lenne, nagyságrendekkel növeli az élményt. tudom új kerék, de úgy néz ki lesz egy átütős agyam , neked ajcsi. akkor csak küllők meg fűzés.

Megéri a plusz súlyt, hogy merevebb?

 

ár értékben tök jó, és kb a legjobb értelmes áron vehető új teló-

 

kicist vársz lehet rendelhetünk együtt. annyi ha 1/8-os akkor kötve vagy a vázhoz (bár végülis megoldható taperes vázba is).

 

de sztem nézzük meg elébb az öreget.

Persze, előbb jó lenne tudni, hogy érdemes-e egyáltalán újat venni. Igazából a váz- villa kombót a ricsi wcs fejcsapággyal együtt eladnám. De csak az hajt, hogy kipróbáljak valami újat.


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#62
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

ja mondjuk ha van 1/8-os átütős , az jobb lenne, nagyságrendekkel növeli az élményt. tudom új kerék, de úgy néz ki lesz egy átütős agyam , neked ajcsi. akkor csak küllők meg fűzés.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#63
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok!

A 10 éves Reba SL-em lehet, hogy csere érett már?

Gondolkodtam egy másik Rebá-n, bár nem követem egy ideje a fejlesztéseket.

Érdemes várni a vásárlással? Vagy elfogy/ olcsóbb márn nem lesz alapon vágjak bele? A kritériumok 1 1/8", nem tapered nyak, 100mm -es út, 9mm-es tengely.

 

Mennyire jó a 2015-ös villa ár/érték arányban?


 

ár értékben tök jó, és kb a legjobb értelmes áron vehető új teló-

 

kicist vársz lehet rendelhetünk együtt. annyi ha 1/8-os akkor kötve vagy a vázhoz (bár végülis megoldható taperes vázba is).

 

de sztem nézzük meg elébb az öreget.


  • TripleB kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#64
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Sziasztok!

A 10 éves Reba SL-em lehet, hogy csere érett már?

Gondolkodtam egy másik Rebá-n, bár nem követem egy ideje a fejlesztéseket.

Érdemes várni a vásárlással? Vagy elfogy/ olcsóbb márn nem lesz alapon vágjak bele? A kritériumok 1 1/8", nem tapered nyak, 100mm -es út, 9mm-es tengely.

 

Mennyire jó a 2015-ös villa ár/érték arányban?


 


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#65
fzenit

fzenit

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Üdv, gyűrű csere megtörtént! 200Ft volt a 10db teljes garnitúra minden méretben ami csak kell. :D Viszont a "probléma" nem oldódott meg. Egyébként ez a 80/100 as nyomórúd. Továbbra is enyhe szellentésre picit összeugrik. Mintha ekkor kerülne nyomás alá a negatív kamra. Nem lehet hogy ez ilyen? Egy virtuális sör valakinek? :D Ja azt még hozzá kell tennem hogy 2db ilyen sl villám volt és mind2 ezt produkálta.

 

 

Na ha leengedem a levegőt és újrapumpálom akkor 11cm de kb 70psi nél pukkan és leenged 1cm-t de ezen kívül semmi hibát nem produkál? Sztetek?

 

Neked lehet már későn adom a tippet, de lehet más is járt így azóta és tudok neki segíteni.

Az én solo air-es Rebámmal is hasonló történt. Használtan vettem a villát így az előéletét nem ismerem.

 

A tűnetek:

-120mm-ről beült 100-ra.

- Nehezebben indult meg, mint az előző dual air-esem

- Ha a megfelelő nyomásra állítottam rövid idő múlva a porlehúzó a levegős oldalon kijött a helyéről és a teló újra beült 2 cm-t. 50-70psi-re csökkent a nyomás.

- csak akkor állt vissza a jó méretre, ha szétszedtem

- adott esetben az út 120mm-ről 122-re nőtt

 

Komplett gyári O-ring cserét csináltam. PM600-assal zsíroztam a gyűrűket, ahogy a rockhox ajánlja, de semmi nem változott.

Ami megoldotta a gondom, hogy a tolórúd alján lévő szelepet kicseréltem (sima belső szelep) és a csövet 70%-os alkohollal átmostam.

 

Az első perctől kezdve sokkal szebben mozog a villa és problémamentes azóta.



#66
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Sziasztok!

 

Recon Race Solo Air villám nyomórúd csavarjánál a láb alján (légrúgós oldal) minimális olaj szivárgásom van. Hivatalosan 6,78Nm a meghúzási nyomatéka ennek a csavarnak, 2X volt már olajcsere, utolsó idén télen. Eddig nem volt szivárgás, a hétvégén vettem észre a friss olajat a láb alján. Húzzam meg jobban a csavart, vagy tegyek bele újat a tömítő alátét miatt? Hány bontást vészel át egy ilyen csavar tömítése?

 

Köszönöm a válaszokat!


'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#67
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

a gumileszedő nem jött be, de sikerült megoldani.a próbaút is a megszokottak szerint zajlott, minden a helyén maradt. B)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#68
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

MŰ II 32mm karmantyú 100-200ft bármelyik villanyszerelőboltban.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#69
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Legjobb egy műanyag csődarab lenne, jó kérdés, milyen méret lehet jó. Legutóbb én is az alább írt eszközzel, azaz műanyag gumileszedővel nyomtam be az újat.



#70
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

csavarhúzó helyett szerintem sokkal jobb a műanyag gumileszedő, ki- és berakásnál is érdemes legalább hajszárítóval felmelegíteni a lábakat a szimmering körül.

 

a terv az, hogy csavarhúzó sarkait előtte lekerekítem, de a gumileszedő jó tipp, köszönöm!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#71
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

csavarhúzó helyett szerintem sokkal jobb a műanyag gumileszedő, ki- és berakásnál is érdemes legalább hajszárítóval felmelegíteni a lábakat a szimmering körül.



#72
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

van egy rock shox recon 351 u-turn acélrugós telóm (mint EZ, csak a karcsúbb vállal), aminél megérett a porlehúzók cseréje. ehhez ugye ezt kell megvennem?

http://ebike.hu/term...kopos-villahoz/

 

...és csak annyi, hogy a lehúzott lábakból ügyesen, egy lapos csavarhúzóval kibillentem a régit, az újat pedig szépen körkörösen, egyenesen, az ajkakra vigyázva benyomom a helyére?

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#73
Fenk

Fenk

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2014-es RS Revelation RCT3-as telóm és olyat csinál, hogy ha fékezgetek néha hallhatóan reccsen egy kicsit. Szerintem a villámból jön nem a kormánycsapágyból. Ez valami tipikus RockShox jelenség lehet?


:tank:

#74
cmaxx

cmaxx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás

Sziasztok!

Solo air Recon silver lock rendszere megadta magát,olajszint rendben van.

A lock patronban is látszólag minden ok,mozgatja a kis félhold alakú fület is. Csak egyféle képen lehet a lock rendszer belsejét is összerakni... mégsem ok. valaki találkozott már ilyennel?


Cross-to-save A természettel összhangban élõ, gondolkodó, sportoló ember. Kaland, küzdelem, kihívás - életstílus

#75
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? A Helyzet a következő,  Rock Shox Duke U-Turn teleszkópban, eltört a rugó... most kék van benne, de csak sárgát kapni, ami kb. 63kg-os testsúlyra van ajánlva... na már most akinek csinálom, 80kg feletti testsúllyal rendelkezik... Szerintem nagyon be fog alatta ülni a teló.. Utána néztem,de fekete ,kék, piros, sehol semmi, mindenhol a leglágyabb kapható...Szerintetek ? Köszönöm 

Esetleg külföldről:

 

http://www.mountainb...ue-p-19981.html

 

10-11 eur a posta, de legalább van kék is.



#76
rybizli

rybizli

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? A Helyzet a következő,  Rock Shox Duke U-Turn teleszkópban, eltört a rugó... most kék van benne, de csak sárgát kapni, ami kb. 63kg-os testsúlyra van ajánlva... na már most akinek csinálom, 80kg feletti testsúllyal rendelkezik... Szerintem nagyon be fog alatta ülni a teló.. Utána néztem,de fekete ,kék, piros, sehol semmi, mindenhol a leglágyabb kapható...Szerintetek ? Köszönöm 



#77
blero

blero

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
  • LocationAngyalföld

Sziasztok Srácok!

Ha valaki tudna a következő témában hozzászólni, nagyon megköszönném!

 

2013-as Revelation Soloair telóról lenne szó:

 

Külföldi fórumokon és a Sram hivatalos oldalán úgy olvastam, hogy a Soloair-es Rev. telókon nem lehet többé hézagolóval csökkenteni a rugóutat pl. 150-ről 130-ra, mint a régebbi modelleknél, hanem komplett "solo air spring assembly" részegységet kell benne cserélni, amely minden méretben rendelhető, kurva drágán...

 

Én szétszedtem, beleraktam egy rebához való 20mm-es műanyag pogácsát és látszólag minden oké vele. Útját kimozogja minden rendellenesség nélkül teszi a dolgát.

 

A kérdésem, hogy ez így maradhat-e, vagy van valami hátilütője, nyűgje ha így szeretném használni??

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!


blero módosította - 2015. március 10. - 21:59


#78
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Sziasztok tudnátok segíteni nekem Van egy Rock Shox Recon SL ( 2008 ) Megindulásnál a telonál lefele menet mintha valahol hézag lenne vagy hiányozna valami  van egy holtjátéka mikkor meg ki emelem az elejét kattanó hangot halok mintha nem lenne vissza út csillapítása a telonak  Motorex 15 w olajat használtam a lábbak aljánál !
Ötlet?

http://www.kephost.com/image/FbiB

 

Sikerült megoldanom a problémát a levegős résznél volt a gond (Solo Air Spring) résznél a felsőrészénél a műanyag csúszkált hiába volt rajta zégergyűrű el tudott mozdulni ez okoztat a holtjátékot teló indulásánál egy alátéttel meg oldottuk hogy ne csúszkáljon így megszűnt minden tökéletesen működik !

http://www.kephost.com/image/FsWv



#79
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Sziasztok tudnátok segíteni nekem Van egy Rock Shox Recon SL ( 2008 ) Megindulásnál a telonál lefele menet mintha valahol hézag lenne vagy hiányozna valami  van egy holtjátéka mikkor meg ki emelem az elejét kattanó hangot halok mintha nem lenne vissza út csillapítása a telonak  Motorex 15 w olajat használtam a lábbak aljánál !
Ötlet?

http://www.kephost.com/image/FbiB


statik módosította - 2015. február 04. - 15:17


#80
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

A TurnKey Lockout-os kivitelt pont nem ismerem. A többinél állítható a lockout keménysége, együtt a low speed compression-nel, itt tippem szerint vagy valami gyári érték van egy előre beállított kioldási küszöbbel, vagy tényleg valami "firm", betonkemény, igazi lockout.

Úgy tudom nincs kioldási küszöbb ebben. A turnkey es megoldás még igazi fapados lehet. :) De köszönöm a válaszod!