Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#81
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

RS recon silver tk, külföldi fórumokon azt olvastam hogy tk az teljesen zár. Motion controlos pedig egy picit mozoghat. Jól tudom?

A TurnKey Lockout-os kivitelt pont nem ismerem. A többinél állítható a lockout keménysége, együtt a low speed compression-nel, itt tippem szerint vagy valami gyári érték van egy előre beállított kioldási küszöbbel, vagy tényleg valami "firm", betonkemény, igazi lockout.



#82
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

 

RL, RLT, RCT3 vagy egyéb? Nem mindegy:)

RS recon silver tk, külföldi fórumokon azt olvastam hogy tk az teljesen zár. Motion controlos pedig egy picit mozoghat. Jól tudom?



#83
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Az új szériás - 2013-14-es solo air-es Rebáról van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye? Tud annyit mint a régebbi dual air verziók? Vagy esetleg többet?

Köszi a válaszokat!

Sala írt róluk korábban, rendben vannak, jók.

 

Sziasztok, szerintetek normális hogy szervíz után a megfelelő olajmennyiség betöltése után a lock csontra lezárja a villát? Több helyről hallottam megoszló véleményeket, akkor most egy tapasztaltabb tegye már tisztába. :) Köszönöm!

RL, RLT, RCT3 vagy egyéb? Nem mindegy:)



#84
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok, szerintetek normális hogy szervíz után a megfelelő olajmennyiség betöltése után a lock csontra lezárja a villát? Több helyről hallottam megoszló véleményeket, akkor most egy tapasztaltabb tegye már tisztába. :) Köszönöm!



#85
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Sziasztok!

 

Az új szériás - 2013-14-es solo air-es Rebáról van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye? Tud annyit mint a régebbi dual air verziók? Vagy esetleg többet?

Köszi a válaszokat!



#86
olajos

olajos

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Buéék!! 

 

Egy olyan kérdésel fordulnék hozzátok hogy egyik barátom vásárolt egy rock shox pilot xc-t ez a szürke verzió én a 2005 változatra tippelnék és eladná nekem 18 ezer forintos áron én most egy szártoral küszködök szerintetek megérné a csere ilyen árban?



#87
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Csak most jött elő,eddig jo volt

#88
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Hali,rs recon sl villa locolasa meghalt,az javithato vagy annyi,2 honapja volt felujitatva probikeba.

Szerviz óta nem megy, vagy mostanában jelentkezett a hiba? Kevés olaj is okozhatja a hibát, pl. ha a MC egység alját nem lepi el az olaj. Ezt úgy is tudod ellenőrizni hogy a csillapítást szögre betekered (teknősbe) és ha ugyan olyan gyorsan jön vissza akkor az olajmennyiség nem jó.



#89
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Hali,rs recon sl villa locolasa meghalt,az javithato vagy annyi,2 honapja volt felujitatva probikeba.

#90
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok, olyan 2010 es rock shox recon tulajdonost keresek aki 100mm úttal használja a teleszkópot, de állítható belülről 120ra. Ingyen olajcserét és o gyűrű cserét ajánlanék számára egy légrugó cseréért. :) Köszönöm! Üdv: Greg

 

 



#91
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Kérdés::

Az XC és az SL között csak 100-200 gramm a különbség és semmi más???

Köszi :: cAb

Szia, ha jól tudom és a ha reconról van szó akkor az xcben alapból nincs lock. Az sl verzió pedig max 100mm utat enged.



#92
P.Roli

P.Roli

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Sziasztok!

 

Rock Shox J2 teleszkópba keresek szimeringet. Ilyen a teló: http://www.mtbr.com/...18_1546crx.aspx

Ez a szimering jó bele? http://www.k2-bike.h...imering-keszlet

A becsúszóméret megegyezik.



#93
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

 

Üdv,
 
Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy Tora 302, amit megvennék, rugós, de a könnyed súlyom miatt levegős kellene. Olvastam, hogy többeknek levegős kivitelben van, és találtam az mtbr fórum oldalon azt is, hogy át lehet alakítani Solo Air rendszerűre. (http://forums.mtbr.c...air-685967.html) Mivel alapból rugós, azt írják, hogy egy külön csövet használ a rugó esetleges belső karolásai miatt, és ebben van a Solo Air dugattyú. Nem U-Turn, hanem sima, 100mm rugóutas, lockos, csiilapítással. Honnan tudnék szerezni ilyen rendszert, és mennyiért? Megérné-e, vagy inkább ne fektessek bele?
 
Találtam az SRAM oldalán pár adatot, és a fórumon is:
11.4015.027.000 - Solo Air Spring Assy (80mm/100mm/120mm) - 2010 Tora XC/SL, 2011 Recon Silver, Argyle (use with steel upper tubes only)
 
Köszi

 

Hali

 

 

Gyorsabb, biztosabb, olcsóbb lesz gyárilag levegőset venni. 



#94
colew

colew

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Üdv,
 
Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy Tora 302, amit megvennék, rugós, de a könnyed súlyom miatt levegős kellene. Olvastam, hogy többeknek levegős kivitelben van, és találtam az mtbr fórum oldalon azt is, hogy át lehet alakítani Solo Air rendszerűre. (http://forums.mtbr.c...air-685967.html) Mivel alapból rugós, azt írják, hogy egy külön csövet használ a rugó esetleges belső karolásai miatt, és ebben van a Solo Air dugattyú. Nem U-Turn, hanem sima, 100mm rugóutas, lockos, csiilapítással. Honnan tudnék szerezni ilyen rendszert, és mennyiért? Megérné-e, vagy inkább ne fektessek bele?
 
Találtam az SRAM oldalán pár adatot, és a fórumon is:
11.4015.027.000 - Solo Air Spring Assy (80mm/100mm/120mm) - 2010 Tora XC/SL, 2011 Recon Silver, Argyle (use with steel upper tubes only)
 
Köszi


#95
Repvez

Repvez

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

Na akkor megjöttem, köszi,ezt nem is figyeltem.Gondoltam van olyan inteligens a bolt, hogy olyat nem tesz ki amit  rövid határidővel nem tud meghozni vagy nem lesz már.

 

Igen sajnos tapasztaltam, hogy nem könnyű ilyen villát találni,de még sima tárcsásat sem 120asban, levegős és 60k környékén.

Csak mivel anyagilag meg vagyok kötve igy egyszerre nem tudok cserélni villát és tárcsára is, úgy meg hiába lenne uj villám ha fékem nem lenne.

 

A kormányon átesés meg nem teljesen user hiba, ha egy normál utazó tempónál ~20km/h-nál egy  intenzivebb fékezésnél a telóból csak 2cm marad kint  tehát 10cm-t bólint előre amire nem számitasz  és a lendület miatt meg átesek, nem blokkoló keréknél.



#96
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ha segít a döntésben, a fekete pénteki akció  csak készleten lévő termékre vonatkozik   "minden termékünket, amit készletről tudsz rendelni."

ez a 2 teló meg momentán az országban sincs, és nem is nagyon tart a forgalmazó, csak rendelésre , szezonban megjön 1-1,5 hónap, xc32 most kb februárra,tora meg nem lesz mert kifutó termék.

 

de nem lesz könnyű normális telót telálni, 120 úttal és v-fék csonkkal.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#97
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás
http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/13351_rock-shox-tora-302-u-turn-poploc-szimpla-vallas-teleszkopos-villa-26-os-kerekparhoz/
http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/109248_rock-shox-xc32-tk-solo-air-szimpla-vallas-teleszkopos-villa-26-os-kerekparhoz/

Sziasztok, még mindig ugyan az a kérdés ami májusban,csak mivel holnap fekete péntek lesz az ebike-on ezért gondoltam ha jó áron lenne akkor most talán meglépném a dolgot

Szóval villát cserélnék,de  nem találtam még olyat ami minden  kritériumnak megfelelne, 120mm es rugóut és levegős és V-fék és tárcsa felfogatás is lenne rajta.

 

Namármost az ebikon  2  villa lenne ami közelit a kivánalmakhoz,de mindegyiknek van egy olyan tulajdonsága amiben nem tudok dönteni.

 

remélem megjelennek a linkek.  de az egyik a RS XC32TK solo air  a másik a Tora 302 u turn 85-130

 

A dilemmám az , hogy az xc 32es levegős viszont csak 100mm-es , a Tora beállitható lenne 120mm-re is ,de rudós.

Szóval nem tudom hogy egy gyárilag 120as helyre a 100as menynire lenne jó ? Meg a Tora rugója egy 95kg os sullyal hogyan mozogna, mert ár szerint drágább mint a levegős, viszont a levegőst ugy állitom be a sulyhoz ahogy akarom, mig a rugósnál nagyon nem tudok rajta variálni.

 

Emiatt a levegős felé huz a szivem,de a 100mm-es rugóut miatt félek, márcsak azért is mert a jelenlegi vilám XCM 120LO és annál a puha rugó miatt  kb 80-100mm villának megfelelő rugóutra megy össze normál terheléskor és igy egy kicsit elöre bukik  a bringa , ami miatt a kezem nagyobb terhelést kap, és fékelésnél  sokszor volt példa, hogy átestem a kormányon  emiatt és a gyenge rugó miatt.

 

 

az, hogy mindkettő piros kosaras, nagyban megkönnyíti a döntést. a solo air-nál ki is írja, hogy jövő márciusban lesz raktáron. :(

 

a rugós/levegős kérdéshez: én rugósat (RS Recon 351 u-turn 85-130mm) használok már közel hat éve. 75kg-hoz kb pont jó a gyári rugó, neked bizonyára kellene az erősebb rugó, ami ugye plusz pénz. én szeretem, hogy nem kell a levegőfújással szórakozni, mindig pont ugyanúgy mozog. cserébe ugye nem tudom testreszabni, de mivel pont jó, ez kb. mindegy is. ezt itt rajtam kívül kb. mindenki hátrányként értékeli, míg nekem előny, mert lusta disznó vagyok és szeretem a plug&play dolgokat. :) mindamellett sosem fog szökni belőle a levegő, nem fog a két kamra egybenyílni, etc.. korábban voltak elég jó levegős villáim, de nem sírom vissza őket, pedig mozgásban (ha jó volt beállítva) szebb-finomabb is akadt köztük és nem nagyon volt gond egyikkel sem. . ...és igen, a következő villám valószínűleg merev lesz. :D

 

a 100mm-es villától kicsivel gyorsabb lesz a kormányzás, de ennyi még nem feltétlenül teszi tönkre a geometriát. igazából az számít,hogy a gyárihoz képest a csere villa beépítési magassága mennyire tér el.

 

a fékezéskor kormányon átesés vezetői hiba, nem a canga/villa sara. ;) 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#98
Repvez

Repvez

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/13351_rock-shox-tora-302-u-turn-poploc-szimpla-vallas-teleszkopos-villa-26-os-kerekparhoz/
http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/109248_rock-shox-xc32-tk-solo-air-szimpla-vallas-teleszkopos-villa-26-os-kerekparhoz/

Sziasztok, még mindig ugyan az a kérdés ami májusban,csak mivel holnap fekete péntek lesz az ebike-on ezért gondoltam ha jó áron lenne akkor most talán meglépném a dolgot

Szóval villát cserélnék,de  nem találtam még olyat ami minden  kritériumnak megfelelne, 120mm es rugóut és levegős és V-fék és tárcsa felfogatás is lenne rajta.

 

Namármost az ebikon  2  villa lenne ami közelit a kivánalmakhoz,de mindegyiknek van egy olyan tulajdonsága amiben nem tudok dönteni.

 

remélem megjelennek a linkek.  de az egyik a RS XC32TK solo air  a másik a Tora 302 u turn 85-130

 

A dilemmám az , hogy az xc 32es levegős viszont csak 100mm-es , a Tora beállitható lenne 120mm-re is ,de rudós.

Szóval nem tudom hogy egy gyárilag 120as helyre a 100as menynire lenne jó ? Meg a Tora rugója egy 95kg os sullyal hogyan mozogna, mert ár szerint drágább mint a levegős, viszont a levegőst ugy állitom be a sulyhoz ahogy akarom, mig a rugósnál nagyon nem tudok rajta variálni.

 

Emiatt a levegős felé huz a szivem,de a 100mm-es rugóut miatt félek, márcsak azért is mert a jelenlegi vilám XCM 120LO és annál a puha rugó miatt  kb 80-100mm villának megfelelő rugóutra megy össze normál terheléskor és igy egy kicsit elöre bukik  a bringa , ami miatt a kezem nagyobb terhelést kap, és fékelésnél  sokszor volt példa, hogy átestem a kormányon  emiatt és a gyenge rugó miatt.



#99
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
  • LocationHajdú-Bihar
Szia mindenkinek.Lecserélném 1999-2000 RS JUDY C Hydracoilos telómat.A kiszemelt egy RS DaRT 2,vagy Suntour XCR32 lockoutos lenne.Mi a véleményetek ezekről?95-100 kg között vagyok,városba,erdei tùrákra használnám.

#100
colew

colew

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

A Judy is levegős?

Mert őt már láttam, csak nem tudtam, hogy az. *********

Jó áron van, de pénz az sajna még nincs... egyébként ha nagyobb összeget szánnék rá, az is jövő nyáron lenne, max 50-60 körül.

Karácsonykor 20ezer körüli áron tudnék venni, mint pl az említett Judy.
Jó lenne. :D

 

*********

edit: vak vagyok. látom rugós. akkor gondolom puhább a rugója.


colew módosította - 2014. október 24. - 21:23