Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#141
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

A 2 db spacer 2-2cm. Mivel alap 80mm a villa és minusz 4cm-t kiszedsz 120. A visszaütést gátló gumibakból meg nem szabad kiszedni mert a végén szorulni fog

Az sl oem villa, az nem ilyen. Alapból rövidebb a nyomórúd, és nincs benne spacer. Azért tudom, mert az enyém is olyan.



#142
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Sziasztok, adott egy RS recon sl 2009 solo air villa ami ugye 80/100 levegő oldali rúddal rendelkezik. Át lehet ezt alakítani 120 ra a távtartó lerövidítésével. persze tudom hogy a gyári hosszabb 2 cm-el, de hátha csinált már valaki ilyet. Esetleg van valakinek ilyen rúdja elfekvőben? thx az infót!

 

102094.jpg

A 2 db spacer 2-2cm. Mivel alap 80mm a villa és minusz 4cm-t kiszedsz 120. A visszaütést gátló gumibakból meg nem szabad kiszedni mert a végén szorulni fog



#143
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Szia én arra a hosszú rúdra gondoltam hogy lerövidíteném. Így a rúd megkapná a + cm eket. Csak kérdés hogy mit okoznék ezzel? Mintha olvastam volna hogy az is egy kamra amit egy szelep szabályoz. 

Az a negatív kamra. Ha az kisebb, megváltozna a villa érzékenysége. Én nem tenném.



#144
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Szia én arra a hosszú rúdra gondoltam hogy lerövidíteném. Így a rúd megkapná a + cm eket. Csak kérdés hogy mit okoznék ezzel? Mintha olvastam volna hogy az is egy kamra amit egy szelep szabályoz. 



#145
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok, adott egy RS recon sl 2009 solo air villa ami ugye 80/100 levegő oldali rúddal rendelkezik. Át lehet ezt alakítani 120 ra a távtartó lerövidítésével. persze tudom hogy a gyári hosszabb 2 cm-el, de hátha csinált már valaki ilyet. Esetleg van valakinek ilyen rúdja elfekvőben? thx az infót!

 

102094.jpg

Szia!

 

Sajnos nem lehet. Rövidebb a nyomórúd, és nincs benne útállító távtartó. Esetleg a felkoppanásgátló gumibak faragásával lehet nyerni pár mm-t, de annyit nem ér az egész.



#146
kolegergo

kolegergo

    újonc

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Sziasztok, adott egy RS recon sl 2009 solo air villa ami ugye 80/100 levegő oldali rúddal rendelkezik. Át lehet ezt alakítani 120 ra a távtartó lerövidítésével. persze tudom hogy a gyári hosszabb 2 cm-el, de hátha csinált már valaki ilyet. Esetleg van valakinek ilyen rúdja elfekvőben? thx az infót!

 

102094.jpg



#147
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Ahogy Martonnak, nekem is pont 108mm. Lehet sok az olaj a csillapításban, vagy próbáld meg a negatív kamrából kiengedni a levegőt és utána próba.

A negatív kamrát többször is leeresztettem és fújtam, a többlet teleszkópzsír is hagy távozzon. Egyébként mindkét szelepen át szinte fortyogott kifelé a zsír, nem sajnálták ki belőle. Az olaj mennyiségére rákérdezek a srácnál, aki szervizeli. Köszi a tippeket!


TripleB módosította - 2014. augusztus 19. - 15:37

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#148
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Köszi a válaszokat!
Dual Air-es RL poplock-kal. Nekem 1oo mm látszik a becsúszóból és 6o-7o mmbnél több mozgást nem tudok kicsikarni. Mintha 8o mm-re lenne a villa állítva.

Ahogy Martonnak, nekem is pont 108mm. Lehet sok az olaj a csillapításban, vagy próbáld meg a negatív kamrából kiengedni a levegőt és utána próba.


  • TripleB kedveli ezt

#149
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

2010es Reba, 108mm látszik.


Milyen Reba?
Az enyém (jó, ez 120-as) egy Dual Air. Ha a két kamrában egyforma a nyomás, akkor 125mm-az alsó szimering(???) 2mm-e, szóval ténylegesen úgy 120mm, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy max. 110mm lenne használható. Terepen, pláne versenyszerű körülmények közt nem próbáltam, városban meg fékezéssel tudom a legjobban összenyomni, de így is épp csak túlmegy a felén.
Ha a pozitív kamrában 15-20psi-vel több van, akkor már nagyon keménynek érzem, menet közben alig reagál az út egyeneltenségeire, viszont ilyenkor 130mm is kilóg a szárból.
Ez segít valamennyit?


Köszi a válaszokat!
Dual Air-es RL poplock-kal. Nekem 1oo mm látszik a becsúszóból és 6o-7o mmbnél több mozgást nem tudok kicsikarni. Mintha 8o mm-re lenne a villa állítva.

TripleB módosította - 2014. augusztus 18. - 20:00

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#150
N3gro

N3gro

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

felmerül a kérdés, hogy mit csináltál az elmúlt évben, ha már láttad, hogy nagy a baj, illetve hogyan sikerült eljutni idáig?
egy teljes szétszedést, pucolást megpróbálhatsz, de erre valószínűleg már a perselyezés is ráment, akkor meg gazdasági tk egy ilyen villa.
(nem írtad hova vitted, ahol nem vállalták, de pesten próbáld meg a velocity, wilker, probike, doctor bike valamelyikét)

mondjuk ha nem szeretedet fél-1 éventként karbantartásra vinni a teleszkópod akkor inkább merevvillát vegyél az ajánlott reba helyett. az még cifrábban nézne ki ilyen ridegtartás mellett.

 

Sajnos megváltozott anyagi helyzetem miatt elhanyagoltam a szervizelést, most meg kaptam egy 5000Ft-os kupont, így ki akarom használni. Köszi a szerviztippeket, esetleg a Bigbike-ról van valami tapasztalat? (az van hozzám a legközelebb)  

 

Szerk: nekem ezek közül a budapestiek lennének jó:

http://kerekparosklu...am/szervizkupon


N3gro módosította - 2014. augusztus 15. - 07:31


#151
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Szakik!

 

Akinek a Rebá-ja 100 mm hosszra van állítva. Milyen hosszban látszik ki  a becsúszó a lábból?

2010es Reba, 108mm látszik.


Marci

#152
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Szakik!
 
Akinek a Rebá-ja 100 mm hosszra van állítva. Milyen hosszban látszik ki  a becsúszó a lábból?


Milyen Reba?
Az enyém (jó, ez 120-as) egy Dual Air. Ha a két kamrában egyforma a nyomás, akkor 125mm-az alsó szimering(???) 2mm-e, szóval ténylegesen úgy 120mm, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy max. 110mm lenne használható. Terepen, pláne versenyszerű körülmények közt nem próbáltam, városban meg fékezéssel tudom a legjobban összenyomni, de így is épp csak túlmegy a felén.
Ha a pozitív kamrában 15-20psi-vel több van, akkor már nagyon keménynek érzem, menet közben alig reagál az út egyeneltenségeire, viszont ilyenkor 130mm is kilóg a szárból.
Ez segít valamennyit?

#153
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Szakik!

 

Akinek a Rebá-ja 100 mm hosszra van állítva. Milyen hosszban látszik ki  a becsúszó a lábból?


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#154
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

felmerül a kérdés, hogy mit csináltál az elmúlt évben, ha már láttad, hogy nagy a baj, illetve hogyan sikerült eljutni idáig?
egy teljes szétszedést, pucolást megpróbálhatsz, de erre valószínűleg már a perselyezés is ráment, akkor meg gazdasági tk egy ilyen villa.
(nem írtad hova vitted, ahol nem vállalták, de pesten próbáld meg a velocity, wilker, probike, doctor bike valamelyikét)

mondjuk ha nem szeretedet fél-1 éventként karbantartásra vinni a teleszkópod akkor inkább merevvillát vegyél az ajánlott reba helyett. az még cifrábban nézne ki ilyen ridegtartás mellett.



#155
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sajnos esélyes, hogy javíthatatlan. Használtan egy szép állapotú RS Recon (lehetőleg a Motion Control csillapítással szerelt verzió) vagy esetleg Reba helyette innen az Apróból, én azt mondom.

 

Edit: megpróbálhatod szétszedni, de csak akkor, ha már megvetted helyette a cserét. ;)


zscs módosította - 2014. augusztus 14. - 14:33


#156
N3gro

N3gro

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Sziasztok! Adott egy Dart 2-es telóm, ez kb. 1 éve merev villaként szolgál ki, mivel beragadt, 1 mm-et se mozdul. Elvittem szervizbe, azt mondják hogy teljesen szét van rohadva belülről, sár jön ki belőle, teljesen beragadt, és ha megüti kalapáccsal, akkor szétesik az egész. A szervizes bácsi viszont abszolút nem volt szimpatikus, rögtön látszott rajta, hogy már húzza a száját, hozzá se akar nyúlni, a végén egy új teleszkóp vásárlását javasolta. Szerintetek érdemes elvinnni máshová is, esetleg megpróbáljam én szétszedni, vagy kuka?

 

Előre is köszönöm!



#157
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Sziasztok!
Megtudjátok mondani,hogy a jobb szár tetején a Flood gate pontosan mit állít,hogy lehet beállítani?


Gondolom lockout-os a villa. Lezárt állapotban be tudod állítani, hogy mekkora alulról jövő ütésre nyisson a szelep. Nem teljesen merev a villa lezárt állapotban sem.


Nekem viszont meghülyült a rebá-n a lockout, nem tudom lezárni és nem húzza vissza nyitott állapotba sem a szerkentyű magát.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#158
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Sziasztok!

Megtudjátok mondani,hogy a jobb szár tetején a Flood gate pontosan mit állít,hogy lehet beállítani?


Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#159
rbalint2

rbalint2

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Üdv!

Adott egy RS XC32 TK coil 2012-es teleszkóp. Szeretném kormányról állítható poplock-ra átszerelni. A bajom vele, hogy bármekkora barátom a google, nem találok a katalógus cikkszám szerinti alkatrészt hozzá. A csillapítóegységet kitben sem, meg darabonként sem. Szerintetek más 32mm becsúszószáras teló csillapítóegysége jó lehet bele? Például TORA, Recon Silver, ilyenek. Ezekből találok, és még kompreszió állítás is van bennük. A katalógus szerint ugye mindnek saját csillapítóegysége van, csak azt lehet beletenni. De a robbantott ábrák szerint a csillapítóegységes oldal elve, felépítése tök ugyanaz mindegyiknél. Azt sem tudom elképzelni, hogy a rugó, vagy levegő számítana, mert pl az XC32 van rugósban is, meg levegősben is, a jobb szár bele ugyanaz. Vagy esetleg helyet tud valaki ajánlani, ahol érdemes kilincselni a cikkszámaimmal?

THX!



#160
droidkavits

droidkavits

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

köszönöm!megpróbálom