Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#121
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

."Én például szívesen alkalmaznám a többkörös verziót is"
ja, csak azt xc-nek hívják.

az UCI is engedélyezi már, hogy a maraton versenyek több körösek legyenek. Csak nem 5 kilométeres egy kör, hanem mondjuk 40.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#122
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

."Én például szívesen alkalmaznám a többkörös verziót is"

ja, csak azt xc-nek hívják.


Tévedésbe vagy! volt itt már nálunk is ilyen verseny/Miskolc maraton/illetve ha még nem jártál Északi szomszédainknál javaslom menj el és fogsz látni többkörös maratont/nem xc/ én már voltam jó pár ilyen versenyen,és sokkal jobban tetszik mint mikor elmégy oszt 4-5óra múlva visszajössz,közben meg a kutya sem tudja mi történik veled.

#123
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
."Én például szívesen alkalmaznám a többkörös verziót is"

ja, csak azt xc-nek hívják.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#124
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Ahhoz, hogy rendet tudj rakni elõbb rombolni kell....

"Én például szívesen alkalmaznám a többkörös verziót is,élvezetesebb, nézõk is jobban tudják követni a versenyt, nem kell 60-70-80km-ert szalagozni,és szerintem ez a rendezõknek is könnyebb. "

-osztom a véleményt!

én január elején írtam egy oldalt a top sorozat szervezõinek. Véleményt, tapasztalatot a tavalyi top sorozatról, megköszönték, de hogy bármit is elraktároznak belõle azt már nem tudom.

#125
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Elõször is kicsit komolyabb versenyrendezéssel,pályakijelöléssel,/van pár verseny amire persze ez nem vonatkozik/frissitõpontok Bükk marci,te is tudod mire gondolok együtt voltunk az egy Ob volt vagy mi a csoda,kicsit komolyabb elismerés a verseny helyezettjeinek,/nem pont pénzre gondolok!!/összetett elismerése ha már valaki végigküzdötte a sorozatot legyen az rövid, közép, hosszútáv,kicsit barátibb nevezési dij/nem igazán áll arányban a szolgáltatással/.Egy kis változatosság a pályákban/igaz most az lesz a Szilváson és a Dunán is.Én például szívesen alkalmaznám a többkörös verziót is,élvezetesebb, nézõk is jobban tudják követni a versenyt, nem kell 60-70-80km-ert szalagozni,és szerintem ez a rendezõknek is könnyebb.

#126
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

...

továbbra is áll a kérdésem, hogy Te mivel tetted jobbá a helyzetet?

Egyetértek, hogy nem a Te/én/mi feladatunk lenne versenynaptárat csinálni és pörögni a versenyrendezésen, de ha tényleg érdekel a sport, akkor mozdítani kell érte.


befejeztem, mert szétoffolom a topicot, aztán estére bannolhatom magam :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#127
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

off
ilyenkor mindenki okos és tudja, hogy mi jó/nem jó (azt hagyjuk, hogy ez igaz vagy nem)
volt kettõ választási is, az egyik tavaly tavasszal (montis szövetség tisztújítás), a másik télen (ernyõszervezet tisztújítás).

akkor ki és mit tett közületek, hogy változzon, jobb legyen a kerékpározás helyzete?
on

a versenyekre lehet nevezni, mivel azok függetlenek a szövetségtõl. tehát azok akkor is lesznek, ha kupafutam lesz, ha nem.
az indulóknak ciki, akinek fontosak lennének a kupapontok vagy más távon indulna, mint az OB-n, stb.


Politika. (Egyébként tettem érte, de kb semmi hatása nem volt.) A többit majd elmondom, de nem itt.


A sebesség mindent megold.

 


#128
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Az hogy kupafutam vagy nem kupafutam nagy ívben .... rá.Tavaly is volt kupafutam sorozat,és ki lett hirdetve? kitaláltak valami ranglista félét,komolytalan ez így!!!Több éven keresztül mikor helyezett voltam/vagyok//mk-kupa,top-maraton sorozat/ kaptam érte egy érmet jobb esetben még egy oklevelet is,/nem vártam toronyórát lánccal/ de ez olyan lesajnálónak tûnt.

#129
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
off
ilyenkor mindenki okos és tudja, hogy mi jó/nem jó (azt hagyjuk, hogy ez igaz vagy nem)
volt kettõ választási is, az egyik tavaly tavasszal (montis szövetség tisztújítás), a másik télen (ernyõszervezet tisztújítás).

akkor ki és mit tett közületek, hogy változzon, jobb legyen a kerékpározás helyzete?
on

a versenyekre lehet nevezni, mivel azok függetlenek a szövetségtõl. tehát azok akkor is lesznek, ha kupafutam lesz, ha nem.
az indulóknak ciki, akinek fontosak lennének a kupapontok vagy más távon indulna, mint az OB-n, stb.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#130
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Számomra elég komolytalannak tûnik ez az egész,versenynaptár nincs!de a poén az hogy a versenyekre már régóta lehet nevezni/top marci,bakony,crosskovácsi/na persze ez nem a versenyrendezõk hibája,kabaré az egész szövetség,még egy licenckérö nyomtatványt sem lehet letölteni/2013-as/de a cx-ob-ra meg kitétel volt,sportorvosival együtt,ezen azért illene elgondolkodni az illetékeseknek!!!


Nekem is komolytalan az egész. Olyan érzésem van, hogy fogalmuk sincs, hogy mi a dolguk, mit kéne csinálniuk, olyan mintha bekerültek volna egy új munkahelyre, de senki nem mondta volna el a feladatukat (szerintem konkrétan ez történt). A régi vezetéshez képest mindenképpen visszalépés a jelenlegi.

Egyébként van már 2013-as licenckérõ lap a cycling.hu -n : http://cycling.hu/im...ylo_lap2013.xls


A sebesség mindent megold.

 


#131
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Sem versenynaptár, sem a feladatait ellátó szövetség nincs, lehet nem is lesz OB.


Számomra elég komolytalannak tûnik ez az egész,versenynaptár nincs!de a poén az hogy a versenyekre már régóta lehet nevezni/top marci,bakony,crosskovácsi/na persze ez nem a versenyrendezõk hibája,kabaré az egész szövetség,még egy licenckérö nyomtatványt sem lehet letölteni/2013-as/de a cx-ob-ra meg kitétel volt,sportorvosival együtt,ezen azért illene elgondolkodni az illetékeseknek!!!

#132
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

arról nincs hír idén melyik vereny lesz a maraton OB?


Sem versenynaptár, sem a feladatait ellátó szövetség nincs, lehet nem is lesz OB.


A sebesség mindent megold.

 


#133
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
arról nincs hír idén melyik vereny lesz a maraton OB?

#134
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sosem tudni mi miatt akarnak majd kekeckedni. :D CX-re az ilyesmi hivatalosan túl széles, így bízom benne, hogy kívül esik a hagyományos oúti kormány fogalmán.


Írj nekik levelet. :)


A sebesség mindent megold.

 


#135
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Itthon ki fog érte szólni?


Sosem tudni mi miatt akarnak majd kekeckedni. :D CX-re az ilyesmi hivatalosan túl széles, így bízom benne, hogy kívül esik a hagyományos oúti kormány fogalmán.

#136
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Maratonokon mi számít "tradicionális országúti kormánynak", amit az UCI nem engedélyez? (http://www.uci.ch/Mo...=34424&LangId=1 , a 7. oldalon van az erre vonatkozó szabály)

Pl. egy On-One Midge Bar engedélyezett vagy sem?

http://www.63xc.com/mattc/midge350.jpg

Itthon ki fog érte szólni?


A sebesség mindent megold.

 


#137
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Maratonokon mi számít "tradicionális országúti kormánynak", amit az UCI nem engedélyez? (http://www.uci.ch/Mo...=34424&LangId=1 , a 7. oldalon van az erre vonatkozó szabály)

Pl. egy On-One Midge Bar engedélyezett vagy sem?

Feltöltött kép

#138
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki tudna nekem egy jobb minõségû,viszonylag korrekt árú fejkamerát ajánlani?Max 50ezret tudnék kidobni rá.

Üdv.:Sz

#139
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Na igen, most már az életben nem fogom végig kitekerni azt a szakaszt.

#140
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Körbenéztem pár honlapon, mi várható idén.

Buda Maraton: a két kör felcserélõdik.

Duna Maraton: új versenyközpont, "Kevesebb lesz az aszfalt, és több technikás rész lesz mindhárom távon. Magyarán nehezebb,és változatosabb lesz a pálya. Jó lesz!"

Szilvásvárad Maraton: külön indulnak a távok! Minden pálya rövidebb lett, hosszútáv a 70. km után teljesen megváltozik. "Kimarad Szarvaskõ a sunyi emelkedõivel, Bélapátfalva az utolsó mászással."
"A távok változtatásánál van még egy szempont: Így a maraton pályája nagyobb arányban halad kerékpáros túraútvonalakon"
Azaz gondolom a természetvédelmi engedélyeztetés szigorodott.


nem lesz a végén Katonasírok emelkedõ? akkor el sem indulok :) azon meg leesett az állam, hogy külön indulnak a távok...