Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#81
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Lehet hogy később volt a Beskidy Trophy,de akkor is nagyon kemény terep! Tavaly volt olyan köves meredek lefelé ahol lenéztem és azt mondtam hogy nincs az az isten hogy én itt elinduljak bringával lefelé!

Csak nem az ahol egy csupasz hegy derekán megy körbe egy ösvény  bal oldalon a völgy, jobb oldaladon a hegy és a végén van egy ilyen durván köves lefelé vagy az domb bent egy településen ahol egy adó torony van és amikor felérsz balra kell elkanyarodni és ott le?



#82
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Lehet hogy később volt a Beskidy Trophy,de akkor is nagyon kemény terep! Tavaly volt olyan köves meredek lefelé ahol lenéztem és azt mondtam hogy nincs az az isten hogy én itt elinduljak bringával lefelé!



#83
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Dema-Horal-Alto, ha még ezen a néven fut, háromnapos rendezvény, az első nap egy teljesítmény tura, a második nap egy maraton verseny három távval, a harmadik meg talán egy xco. Dósa Eszti írt tavaly egy lengyel háromnaposról Istebnai helyszínnel, keress rá.

Horal-on voltam tavaly. Első nap hill climb (van benne minimális lejtőzés, ami azért technikás :), gyökeres, meredek, köves) 

Az xco meg jó gyökeres, nagyon élvezetes. Maratonon vizen kellett lejönni rajta, az azért nem volt olyan vicces, de meg lehetett oldani :)

 

Sudety Challenge,illetve BeskidyTrophy tavaly voltam ezen,tutti lesz jövőre is infók www.mtbtrophy.com,az egyik legkeményebb többnapos verseny mind fizikailag mind technikailag,nagyon lassan lehet haladni a terepen,hihetetlenül köves,gyökeres,de fantasztikus élmény volt,pedig majdnem mind a 4nap esett az eső,hihetetlenül amortizálta a technikát is,ne biztos hogy mégegyszer bevállalnám max száraz időben csak.

A Bbeskidyt későbbre etették, idén szárazabb volt már. 


  • vdavid kedveli ezt

#84
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Sudety Challenge,illetve BeskidyTrophy tavaly voltam ezen,tutti lesz jövőre is infók www.mtbtrophy.com,az egyik legkeményebb többnapos verseny mind fizikailag mind technikailag,nagyon lassan lehet haladni a terepen,hihetetlenül köves,gyökeres,de fantasztikus élmény volt,pedig majdnem mind a 4nap esett az eső,hihetetlenül amortizálta a technikát is,ne biztos hogy mégegyszer bevállalnám max száraz időben csak.


  • vdavid kedveli ezt

#85
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani olyan 3-4 napos MTB versenyt a szomszédos országokban amit nagy valószínűséggel megrendeznek 2015-ben a színvonala is jó és érdemes rá elmenni?

 

üdv: D.

Dema-Horal-Alto, ha még ezen a néven fut, háromnapos rendezvény, az első nap egy teljesítmény tura, a második nap egy maraton verseny három távval, a harmadik meg talán egy xco. Dósa Eszti írt tavaly egy lengyel háromnaposról Istebnai helyszínnel, keress rá.


  • vdavid kedveli ezt

#86
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani olyan 3-4 napos MTB versenyt a szomszédos országokban amit nagy valószínűséggel megrendeznek 2015-ben a színvonala is jó és érdemes rá elmenni?

 

üdv: D.



#87
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Érdemes végigolvasni!

olvastam
sok igazság van benne
1. a versenynek van honlapja, ott kell(ene) lennie minden információnak.Ha kérdést tettél fel akkor ott válaszoljanak a szervezõk 24 órán belül.Nem a fészbúknak kell lennie az elsõdleges információnak !!! Tessék megnézni a Mountainbike Challenge 2013 -ot. Bocs hogy ezt pécéztem ki de ezeket a versenyeket csinálom.Nézzétek meg a hozzászólásokhoz és a kommentekhez írt válaszokat.Vagy akár a "legnépszerûbb" írás idejét. Sajnos nem úgy néz ki , hogy nagy élet van ezen a honlapon. Pedig több versenysorozat honlapja.Hiba is van benne. Az összetett pontverseny cikk elején még mindig az áll , hogy "két verseny alapján". És az sem világos , hogy a pontverseny az kategóriánként van vagy az összes kategóriákban összegyûjtött összetett pontverseny van.
2. ahogy írta a cikk író , idõben !! ott kell(ene) lennie minden információnak.
Pl. az ominózus limitidõnek is.
3.nevezési díj--elõre nevezve azért mindig jóval olcsóbb. meg kellene szokni , hogy ne az utolsó pillanatban vagy a helyszínen nevezzetek.Ettõl függetlenül ha az emberek soknak érzik a nevezési díjat és az ezért adott szolgáltatást akkor elõbb utóbb úgy fognak dönteni, hogy nem mennek el az adott versenyre. Mennek máshová.
4.rajtszám--még mindig nincsen minden rajtszámon telefonszám. Ha viszont ráteszik akkor írják már a több éve használatos verzióban. vagyis +36 és a többi. QR kód. ráfér bár ha nincs telepítve az okos telóra akkor mindegy.Alapba nincs rajta. Nem mindenki szereti az okos telóját kitenni a verseny viszontagságainak.
5.Térkép okos telóhoz. Hmmm nem mindig engedi ezt meg az erdõség tulajdonosa.Volt már erre példa.Az új törvény gyakorlatilag egy nagy semmi.Nem hinném, hogy sokan a kormányon tartják okos telójukat , hogy tudják az utat nézni.Bukáskor már törik is.De terepen még lehet idõ sincs rá.Arról nem is beszélve hogy pontatlansága miatt akkor is túlfuthatsz a ponton.Bizonyos helyeken meg nem mûködik. Várgesztes környéki mély völgyekben nem éri el a megfelelõ számú mûholdat.Inkább a megfelelõ útjelzésre kell koncentrálni.Ettõl függetlenül ha van térkép legyen elérhetõ.
6. segítõk-legyenek tisztában a pályával és a versenyzõkkel törõdjenek. Idõben megfelelõ karmozdulattal jelezni a versenyzõ felé , hogy merre kell mennie. Még egy. A rendõr az nem ezért van ott !! Õ más miatt van.
7.eredménylista--ennek is az adott honlapon már este ott kellene lennie. Lehet az a versenyt mérõ stáb honlapján is de az adott verseny honlapjára is tessék kitenni.
8. képek.- hát néha elég összeszedni õket. Meg a videókat.Ha már valaki csinál akkor legyen arra is képes hogy itt a hozzátartozó fórumba belinkelje.Saját honlapon sem ártana de az nagyon nem mûködik.

#88
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Majd ha beakadt faág miatt a hátsó kereket leamortizálod, netán beakad egy ág a hajtókar és a láncvilla közé, akadályozva elõbbi elforgását (megtörtént) és emiatt esel egy embereset, akkor más lesz a véleményed.


Hidd el, nem lesz más, mert:

- már fordúlt velem elõ ilyen jellegû baleset
- ez egy tecnikai sport
- ez követelhet vér áldozatot
- ez követelhet anyagi áldozatot,
és ez kérem egy terepkerékpáros verseny. Nem pálya!
;)

#89
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok!
Nyugatmaraton Zirc témához csak annyit fûznék hozzá, hogy végre egy verseny, ahol kint hagyták a nyomokon a faágakat, a köveket, a méheket és minden olyan dolgot ami az erdõhöz tartozik! Igen , vannak olyan versenyek ahol festékkel jelölik meg a követ, ágat és bokrot, de én ezt nem találom jó dolognak, mert ez egy TEREPKERÉKPÁR VERSENY! Nem pályaverseny! És bizony veszélyes, és bizony a mi felelõsségünk megválasztani a megfelelõ tempót, kanyar ívet, és nekünk kell eldönteni, hogy megpróbáljuk e az átkelést a köves patakon, vagy sem!
Igaz urak? :)


Majd ha beakadt faág miatt a hátsó kereket leamortizálod, netán beakad egy ág a hajtókar és a láncvilla közé, akadályozva elõbbi elforgását (megtörtént) és emiatt esel egy embereset, akkor más lesz a véleményed.

#90
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Nyílt levél a magyar versenyszervezõkhöz - Ride4Life

Érdemes végigolvasni!

#91
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nyílt levél a magyar versenyszervezõkhöz - Ride4Life


A sebesség mindent megold.

 


#92
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Ennek már van topikja, csak az idõpont nem szerencsés választás....

Ha még nem bringáztál katonai lõtéren, akkor itt a lehetõség!!!

Kerékpártúra a Bakonyban :: Honvédelem.hu



#93
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Ízlések és pofonok :)

#94
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ha még nem bringáztál katonai lõtéren, akkor itt a lehetõség!!!

Kerékpártúra a Bakonyban :: Honvédelem.hu


Ott gyorskocsizni kell, nem bringával keveregni... :) Az még Crossmotorral is unalmas :)

#95
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Ha még nem bringáztál katonai lõtéren, akkor itt a lehetõség!!!

Kerékpártúra a Bakonyban :: Honvédelem.hu

#96
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Voltatok már? Milyen ez a pálya? Köszi!


Még nem voltam a Stupavskyn. Már évek óta ki akarok jutni. Nagyon profi szervezésnek tûnik, és ezt a videót is mindig megnézem szezon elején, és eldöntöm, hogy indulok. Most úgy néz ki, hogy össze is jön. Én 76 km-en indulnék, a haverom 42-n.

#97
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Voltatok már? Milyen ez a pálya? Köszi!

#98
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Sziasztok!

Megyünk a Stupavsky maratonra.

STUPAVA TROPHY ? Úvod

Várunk meg társakat a nevezéshez (hogy el tudjuk osztani a banki költséget) és van még hely a kocsiban is. Ha érdekel, írj ide: balazspr nemhernyo gmail

#99
Scarlett

Scarlett

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Szintén egy videó a zirci futamról
Nyugat Mountain Bike Maraton 2013 - YouTube

#100
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Ha el tudod olvasni a rajtszámot, akkor túl közel jöttél:)

Nyugat Maraton Zirci Futam 2013 - YouTube