Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#101
szlaci001

szlaci001

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Akkor nem csak én vettem észre, a hiányzó betût. Sajnos a mezen is hiányzik mindegyik feliratból. Visszanéztem, és már a terveken is így van írva.

Maga a verseny szervezése kifogástalan, és összehangolt volt. Pár szalagot, nyilat jómagam is el tudtam volna még képzelni, de aki figyelt az nem kóborolt el (rövid táv) feleslegesen. Majd Herenden már ez is tökéletes lesz :)!!

#102
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

Jah és a poló a nõknek különféle volt, igényesen elöl hátul nyomott poló, igényes anyagból! Lehetett venni mezt is az is igényesre sikerült. .


Jól megnézted a pólót meg a mezt? Sajnos egy "apró" hiba van rajtuk...

Sztyopa írta jól, a jelölés kevés volt a versenytempóhoz, mintahogy Hunya is benézte egy zúzásnál:)

#103
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok.

Pár kép a versenyrõl.
https://picasaweb.go...nKupaZirciFutam

üdv
Kezso

#104
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
eredmények (xls)
Rövid távon indultam.
Véleményem, tapasztalataim építõ szándékkal:

+ Nyomvonal tetszett, rövidtávnak megfelelõ technikai kihívásokkal.
+ Nevezés (helyszíni) gyors rugalmas.
+ Szpíker érthetõen beszélt és fontos információkat is közölt (nekem a zene is tetszett)
+ Zuhanyzási lehetõség (meleg víz)
+ Meleg egytálétel kulturált körülmények között

- A jelölést kevésnek találtam a versenytempóhoz. A végén emiatt beleraktam +3km-t. Kicsi ideges lettem, de nem ezen múlt a dobogó, kb. 3 helyezést számított „csak”. :)

A pályabiztosítók lehettek volna határozottabbak. Viszonylag az elején haladtam de már akkor is volt egy-két fáradt arc. :)
Az itató pontokon nem álltam meg. Az elsõn annyira passzivak voltak, hogy meg sem próbáltam kézbe poharat kérni. A másodikon már határozottabb voltam és elõre kiáltottam, hogy izót kérek. Megkaptam.
Elég bringa mosó volt az idõjáráshoz viszonyítva. Ez azért egy esõs versenyen fõleg, ha népszerûbbé válik az esemény nem lesz elég.

Mindent összevetve tetszett, jövök jövõre is.
Köszönet a szervezõknek és a segítõknek.

#105
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Egy-két építõ jellegû észrevételem azért van.
Az , hogy zöldre , pinkre fessünk köveket én sem igénylem.De hogy kétszer kelljen leszállnom 120 cm-es magasságú akadály miatt , vagy hogy olyan úton is visznek , ahol legalább 2 éve a kutya sem járt , ezért normálisan haladni megerõltetõbb volt , mintha nagyobb szintkülönbség lett volna , az talán már túlzás.Meg a 25 km aszfalt is sok , az a harmada.A jelöléshez : általában jó volt , bár jobban gúvadt a szemem , mint máskor , csak egy-két helyen a nem elég egyértelmû kifejezés túlontúl is enyhe.Kormányra feküdve , nyélen nem lehetett igazán teljesíteni , voltak hármas elágazások , ahol szinte állóra fékezés után pár másodperc elteltével szúrtam csak ki a szalagot , mert nem tûnt fel , hogy egy-egy tempósabb elágnál merre is az arra.A pályán álló segítõk elhelyezése és hozzáállása is némely helyeken érthetetlen volt.Mások szerint is.Pl.: valaki megelégedve konstatálta , hogy jó elõre jelzik neki , merre menjen , ugyanott mások azt mesélték , hogy éppen sms-ezett , vagy "okostelefonozott".Pl. Bakonybélbe ahogy a hosszú 50 km/h feletti aszfalton 180 fokos kanyar tövében egy nyíl (ott már késõ) , majd mikor nagy nehezen azért befordultam a csávókám ott állt a kanyar után egy light-os patakátkelés elõtt...:confused: Miért nem a visszafordító kanyarban és esetleg mondhatja , hogy : Hé paraszt , mindjárt patak.
Egy szó , mint száz még van hova fejlõdni , de nagyon jó az út , amin elindultak a szervezõk , nagyon jól éreztem magam mindentõl függetlenül.A hozzáállásból érzem , sõt biztos vagyok benne , hogy egyre profibb lesz a sorozat.Már csak az eredménylistát hiányolom , remélem nem sokáig.Köszönöm a Zirc Maratont , ott leszek a többin is.

#106
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Nem. :)
Addig szokott ez a véleménye lenni az embereknek amíg nem törik emiatt rommá magukat vagy a bringát.


Masszív bringám van és én is masszív vagyok! :)
Ettõl függetlenül már pereceltem igen nagyokat, és mentem csapattársat látogatni a kórházba is sajnos, és akkor sem mást hibáztattunk, hanem csak magunkat, mert mi vállaltuk be azt a tempót, ezt a versenyt, ezt a mûfajt. Még egyszer mondom, ez nem pályaverseny! Ne akarjuk már átrendezni az erdõt a terepviszonyokat csak azért, hogy gyorsabb lehhessek. Kérem szépen mi ott csak vendégek vagyunk! És éppen azért megyünk oda terepkerékpározni, hogy ilyen körülmények között versenyezhessünk. Mit szeretnétek a jövõben? Lebetonozott autópályát az erdõ közepén? :)
A CrossKovácsi pályajelölõ csapatának minden elismerésem, mert õk megpróbálták a ti álmaitokat megvalósítani azzal, hogy minden magasabb fûszál át volt fényezve rikító színekre és így is láttam a pálya mellett fekvõ versenyzõt. Nem õk jelöltek rosszul, hanem a versenyzõ vállalta túl a tempót! Ez ebben benne van!
Ráadásul a mezõny hátsó fele ezeken a szakaszokon elõnyhöz juthatott, hiszen kitûnõen látszott a rikító kövek között a kijárt ideális nyom! Így sokkal kevesebb kihívást és kalandot kaptam én is, hiszen ott volt elõttem a megoldott feladat! :D

Na mindegy, végül is nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén! :)
A lényeg, hogy jókat kerekezhetünk a versenyszervezõk jóvoltából és nekik köszönhetõen hódolhatunk a hobbinknak. :)

UI:
Ha esetleg valakinek lenne kedve belekóstolni a pályajelölés munkájának szépségeibe, csütörtök reggeltõl várjuk Erdõbényén a Béres birtokon és segíthet nekünk a Drótszamár Fesztivál útvonalát korrektül kijelölni! :D

#107
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Halihó Nyugat-Maratonosok!
Fényképekrõl tudtok? Meg "kameramann"-t is láttam az egyik emelkedõn.

Köszi. Zs

#108
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok!
Nyugatmaraton Zirc témához csak annyit fûznék hozzá, hogy végre egy verseny, ahol kint hagyták a nyomokon a faágakat, a köveket, a méheket és minden olyan dolgot ami az erdõhöz tartozik! Igen , vannak olyan versenyek ahol festékkel jelölik meg a követ, ágat és bokrot, de én ezt nem találom jó dolognak, mert ez egy TEREPKERÉKPÁR VERSENY! Nem pályaverseny! És bizony veszélyes, és bizony a mi felelõsségünk megválasztani a megfelelõ tempót, kanyar ívet, és nekünk kell eldönteni, hogy megpróbáljuk e az átkelést a köves patakon, vagy sem!
Igaz urak? :)

Nem. :)
Addig szokott ez a véleménye lenni az embereknek amíg nem törik emiatt rommá magukat vagy a bringát.


A sebesség mindent megold.

 


#109
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Sziasztok!
Nyugatmaraton Zirc témához csak annyit fûznék hozzá, hogy végre egy verseny, ahol kint hagyták a nyomokon a faágakat, a köveket, a méheket és minden olyan dolgot ami az erdõhöz tartozik! Igen , vannak olyan versenyek ahol festékkel jelölik meg a követ, ágat és bokrot, de én ezt nem találom jó dolognak, mert ez egy TEREPKERÉKPÁR VERSENY! Nem pályaverseny! És bizony veszélyes, és bizony a mi felelõsségünk megválasztani a megfelelõ tempót, kanyar ívet, és nekünk kell eldönteni, hogy megpróbáljuk e az átkelést a köves patakon, vagy sem!
Igaz urak? :)

#110
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Mondjuk a barna lapon lévõ nyilak nagytempónál nehezen olvashatóak. Érdekes hogy az útvonalat, az elsõ részét kivéve én sem ismertem, de nekeme máshol is egyértelmû volt a jelölés! Bár mondjuk Porva-Cseszneknél én sem láttam nyilat, lhet ott bóklásztatok el. Ha neon zöld papíron lennének a jelek akkor jobban látszana tuti. Lehet hogy én járok furcsa marcikra, de én nem emlékszem hogy a Buda maratonon kívül láttam volna bárhol is a sziklát kifestve. (Dunán még nem indultam) Mátrán, Bükkön nem emlékszem ilyenre mint ahogyan Bakonyon sem!
Nyilván fejlõdésre szükség van!

Apropó nézte már meg valaki távolról a polót hogy minek is néz kia polón a logó távolról?
Lehet véletlen, de mi többen is kiláttuk belõle egyik nemzeti jelképünket!

#111
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Szerintem is nagyon rendben volt a rendezvény összességében tekintve. Én is rövid távon nyomtam, nem tévedtem el sehol, ellenben jó pár sporit kellett a helyes irányba terelnem, pedig nem ismertem a pályát. Egy szóval figyelni kellett nagyon, és akkor rendben volt a dolog. Mondjuk pár megerõsítõ jelzés a keresztutaknál még nem ártott volna. De ez egy elsõ rendezés volt ezt nem szabad elfelejteni és biztos hogy fejlõdni fognak még, mert fejlõdni mindig van hova.Ha a sorozat többi versenye is ilyen lesz akkor a Top Maratonok jelenthetnek :)
A mai napon én nagyon jól éreztem magam, jó érzésekkel jöttem haza.

#112
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás
hozzászólva a vasárnapi Nyugat Maratonhoz: szerintem is klassz verseny volt, csatlakozom az elõttem szólóhoz. Viszont a szalagozással nekem meggyûlt a bajom. Rövidtávon egy tempós lefelében volt egy bal kanyar, ahol a szervezõk továbbengedtek egy másik rövidtávos kollégával a rossz irányban. Itt kb 10percet buktunk. Illetve még kétszer rossz irányba mentem el, de ott már csak kisebb pár 100 méteres bóklászás volt. Szóval kirándulásnak jó, de versenynek nem. Nem voltak lefújva festékkel a kövek ágak, mint más versenyeket. Szerintem a szalagozást és az ilyen veszélyofrrások kiemelését nagyon komolyan kellene venni.

#113
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Lehet csak én nem találom a Nyugat Maraton Kupa itteni forum oldalát, akkor mindenkitõl bocsi!

Ma volt megtartva a az elsõ forduló Zircen. Bár a versenyzõk száma lehetett volna több, de ez a verseny megéri a kalap emelést. Olyan infrastruktúra vonult ki a versóra mint a legnagyobb Top maratonokon. A pályák jók, voltak próbálták minnél terepesebbre csinálni a versót. A hosszún meg a közepen ugyan volt pár eltévedés, én a röviden mentem, ott minden jelölés korrekt volt. Szallag, tábla, X és nyilván a veszélyt jelzõ táblák. A vége a pályáknak azért eléggé húzósra sikerült, hiszen két singletrackes kemény mászás a végén 40C-ban nem barátságos, de a Bakonyi utak mindent kárpotoltak. Rendkívül változatos talajokon ment verseny, dózeren, makadámon, füves ösvényen, single tracken, homokon stb, az utsó 2 kili meg egy álom szép erdõben álom szép lezúgás volt! A frissítõk szintén tanítani valóak voltak. A bejövetel után kultúráltan az iskola menzáján lehetett kajolni, a cél helyszínen bõven volt árnyék. Állítólag a verseny alatt nagyon korrekt gyerek versenyek voltak, izgalmas pályán. Egyszóval szerintem nagyon jó kis versóvolt. Jah és a poló a nõknek különféle volt, igényesen elöl hátul nyomott poló, igényes anyagból! Lehetett venni mezt is az is igényesre sikerült. A célban kellemes küllemû hostesek osztották az üveges ásványvizet. Érthetõ speker, eredmények aktuálisan mnormálisan kirakva. Szal TOP maraton csak épp kevesebb indulóval.

#114
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
https://www.facebook...apiFutasTekeres

#115
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ezt már beszéltük, hogy kérdezz rá nyugodtan a szövetségnél :)
Ha valaki, akkor õk tudják!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#116
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Látta vagy tud valaki valamit az idei maraton Magyar Kupa kiírásról, egyáltalán valamilyen szövetségi versenykiírásról (pl a közös minden versenyszámra kiterjedõrõl vagy külön az OX-ról)? Mert ha nincs akkor érdekesen lesz/volt idén MK vagy akár OB.


A sebesség mindent megold.

 


#117
Tibor9

Tibor9

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Eladó nevezés a Top Maraton sorozat 4 futamára. 18.000 Ft. Még hivatalosan, díjmentesen átnevezhetõ.

1. XII. Specialized Maraton Szilvásvárad 2013. 05. 26
2. XIV. Duna Maraton 2013. 07. 07
3. XIII. Bükk Maraton 2013. 08. 3-4
4. XII. Mátra Maraton 2013. 09. 1-2

Elõneveztem még februárban, de most lesérültem, ezért árulom.
tibor9@gmail.com

#118
nemecs

nemecs

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Eladó Buda Maraton nevezés áron alul. 3.000.-FT
30-9600684

#119
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
sejtettem, hogy ilyen céllal írtad :)
csak ha már szóba került, gondoltam bedobom, hogy az UCI engedi.
etetés-itatás miatt mindenképp könnyebb meg technikai oldalról is nagyobb támogatást tudnak kapni így a versenyzõk.

amúgy meg jobban eladhatóvá válik a rendezvény...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#120
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
na, mán megin nem értsük a viccet...


attól független nem biztos, hogy a maratonokra tömegsportolni járó többség szeretné. viszont a versenyzéseteket meg moment õk tartsák el.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való