Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#61
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Sziasztok!

 

Örülök, hogy felfedeztem a fórumot, mert az előző hozzászólások pár kérdésemre már adtak választ, de bátorkodom feltenni én is. Remélem nem gond és elfér.

 

Szóval a "komolyabb" kerékpáros pályafutásomat tavaly nyáron kezdtem, egy országúti bicajjal. Ebben az évben kb. 2500 km körül járok, ami ugyan nem egy egetrengető szám, de első teljes évnek én a magam részéről, a magam részére, elfogadhatónak tartom. Azonban a lakóhelyem közvetlen közelében inkább van több montival járható terep (Miskolc és Bükk hegység...), mint országútival jól bicajozható út. Ezért a napokban vettem egy talán belépő szintűnek mondható montit, ami márkáját tekintve egy Kross, típusát tekintve, pedig egy Hexagon R6. Elég öszvér jószág a váltóját tekintve, Tektro hidraulikus tárcsafék van rajta, valamint egy Suntour teló. Méretileg, pedig a 650B-s családba tartozik.

 

A kérdésem, pedig az lenne, hogy nézegetve a versenynaptárakat, valamint ismerősiem FB-n megosztott dolgait, feltűnt hogy a közelemben elég sok montis maraton (Kondenzgyík, Bükk, Szilvásvárad, Erdőbénye), néhány helyi verseny (Borsod MTB Bajnoka sorozat) és 1-1 hill climb is van, hogy ez a bicaj, arra, hogy rövid és/vagy középtávon szintidőn belül, tisztesen helytállva, letekeve a távot helytálljak megfelelő-e? 1-2 részében tervezem, hogy váltok (pl. első váltó, hajtómű, középrész, külsők), de összességében, volna-e szégyenkeznivalóm, ha ezzel a bringával állnék oda valamely verseny mezőnyébe?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Üdv, Peti



#62
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
http://mountainbike....4/versenyek_712




Sziasztok!
 
Létezik olyan online versenynaptár, ahol az összes környékbeli maraton fel van tüntetve?
Lesz még valami Mátra előtt vagy után?
 
J.


  • j4ni kedveli ezt

#63
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

Létezik olyan online versenynaptár, ahol az összes környékbeli maraton fel van tüntetve?

Lesz még valami Mátra előtt vagy után?

 

J.



#64
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

A gázlót letekerted akkor egy középtáv sem jelent kihívást. Ha a hangulat vonz akkor keresel a pályán valami szimpatikus figurát akivel nagyjából egy forma erősek vagytok és akár végig is tracsolhatod az egészet, ill harcolhatsz az órával is amelyik jobban tetszik. Mindegyik a dobogóról szól az első 20 részéről + még 50 nél akik szintén azt hiszik hogy oda érnek aztán van még 100-150 rövid és középtávos aki harcol az órával a többiek pedig letekerik és élvezik a természetet és vannak mindig páran akik a túlélésért küzdenek. A hosszútáv az annyiból más hogy oda az már nem elég hogy a ezen a héten és a múlt héten is ültem bringán tuti beérek című felkészülés.

Köszi!

 

Bükk maraton mennyire szokott sárdagasztás lenni? V-fékem van szárazra való gumikkal...



#65
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A gázlót letekerted akkor egy középtáv sem jelent kihívást. Ha a hangulat vonz akkor keresel a pályán valami szimpatikus figurát akivel nagyjából egy forma erősek vagytok és akár végig is tracsolhatod az egészet, ill harcolhatsz az órával is amelyik jobban tetszik. Mindegyik a dobogóról szól az első 20 részéről + még 50 nél akik szintén azt hiszik hogy oda érnek aztán van még 100-150 rövid és középtávos aki harcol az órával a többiek pedig letekerik és élvezik a természetet és vannak mindig páran akik a túlélésért küzdenek. A hosszútáv az annyiból más hogy oda az már nem elég hogy a ezen a héten és a múlt héten is ültem bringán tuti beérek című felkészülés.


zeezoltano módosította - 2016. július 25. - 18:28

  • j4ni kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#66
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Szerk:

középtávról lenne szó.

 

Egyébként melyik a kompetitivabb táv a hazai maratonokon?



#67
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

még sosem voltam maratonon, "szervezett" versenyből csak a Gázlót nyomtam le, utoljára hosszú kihagyás után harmadszor.

Az élhetőbb táv, jobb pálya, a jobb kitáblázottság meg a várhatóan nagyobb hangulat miatt gondoltam rá, hogy maratonra kéne menni.

Ami YT videót néztem (Bükk, Duna) mind hangulatos pálya volt én meg nem nagyon ismerek magamtól útvonalakat, tehát ez

is egy plusz lenne.

 

A kérdés az, hogy milyen felkészültség kell oda, mondjuk konkrétan a Bükk maratonra, hogy ez ember ne lógjon ki negatív irányban a sorból?

 

most a Gázlón 9:50-nel a mezőny első felében voltam, de az időmben volt egy órás kocsmázás, haveromnak egy defektjét kellett javítanom, illetve némi eltévedés, ellenőrzőpontoknál minimális beszélgetés, pisiszünet. Úgy érzem nem tudtam volna lényegesen nagyobb iramot diktálni magamnak, hanem inkább csak a holtidőt tudhattam volna (ha létezett volna útvonalismeretem) csökkenteni. Leszállni tolni sem a kőrisen sem a Hajagon nem kellett, de fölfele egy két jó erőben lévő sporttárs mint a szél ment el mellettem. Lefele senki sem előzött meg, ott én előztem.

 

Egyedül élvezhetőek ezek a maratonok?

J.


j4ni módosította - 2016. július 25. - 08:27


#68
winder001

winder001

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Üdv!

Milyen kisebb versenyek vannak a kelet Mo-i régióban? Az újhely maratonról tudok, azon kívül van esetleg kezdőnek ajánlható rendezvény? Hegyre igazából nem sokat jártam eddig, évi 3-4 túra a zemplénben. Síkon 40 km-t olyan 27-es átlaggal teszek meg montival, viszont a tokaji hegyre fel nem megy leszállás nélkül :D  Ilyen kondival bevállalható mondjuk egy Bükk maraton?

Most volt (múlt héten) Erdőbénye pl.,  bár oda nem ártott a bringakezelési tapasztalat a kifejezetten technikás lefelékben.  Ha a tokaji mászás nem megy egyben, akkor Bükkben (is) szenvedni fogsz, ennek ellenére bevállalható, mindenképpen nagy élmény, ha másért nem, hogy elkapjon a maraton-láz :)



#69
epokaw

epokaw

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Üdv!

Milyen kisebb versenyek vannak a kelet Mo-i régióban? Az újhely maratonról tudok, azon kívül van esetleg kezdőnek ajánlható rendezvény? Hegyre igazából nem sokat jártam eddig, évi 3-4 túra a zemplénben. Síkon 40 km-t olyan 27-es átlaggal teszek meg montival, viszont a tokaji hegyre fel nem megy leszállás nélkül :D  Ilyen kondival bevállalható mondjuk egy Bükk maraton?

 



#70
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

A május 1.-ei Balaton MTB Maratonra (Balatonfüred) van egy eladó nevezésem. 4000 HUF + M-es poló.

Érdeklődni: peter.kuti32@gmail.com


:P


#71
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Szia zee,

 

Neem, csak ahol esély van rá, hogy olyan olvassa akit érdekel. :)

Akkor böngészd már át a fórumszabályzatot, is hátha az meg téged érdekel.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#72
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Egyébként ideje lenne már egy 'Nevezés eladó' topikot létrehozni. 
Olyan lehangoló, a kerékpározás szempontjából érdemi információ nélküli, "Eladnám a Duna Maraton rövidtáv nevezésem" típusú hozzászólásokat olvasni. :)

 

Szia Goczea, nem akarod esetleg az összes topicba beírni?


  • zeezoltano és szak kedveli ezt

#73
GOCZEA

GOCZEA

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Szia zee,

 

Neem, csak ahol esély van rá, hogy olyan olvassa akit érdekel. :)



#74
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Szia Goczea, nem akarod esetleg az összes topicba beírni?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#75
GOCZEA

GOCZEA

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Sziasztok,

2016-os TOP MARATON sorozatra nevezés eladó (Szilvás, Duna, Bükk, Mátra), táv mindegy (átíratom, ha nem jó a középtáv).

Ár: 18000.-

 

Érd: goncziattila@chello.hu


GOCZEA módosította - 2016. március 21. - 18:22


#76
Krisz85Bp

Krisz85Bp

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Sziasztok 2016-os TOP MARATON /4 állomás/ rövid táv nevezés eladó 15.000 Ft a négy versenyre. 

 

Érdeklődni itt privátban. köszi 



#77
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

sziasztok, 

 

van valaki aki részt vett már kishazánkból a vaude trans schwarzwald versenyen?

 

Tapasztalatok érdekelnének....

 

 

üdv:

D.


vdavid módosította - 2015. december 09. - 13:41


#78
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Magyar résztvevő itt: http://theyakattack....14/leaderboard/

Drukkolok Zoli cimborámnak. 5 hétig volt a kezén a gipsz, Kb. 1.5 hete vették le, de bevállalta így is. Hajrá! :)

 

A Crocodile Trophy-ról ismerős lehet egy-két induló neve egyébként. Cory Wallace (2. helyezett), Yuki Ikeda, stb.

Sonya Looney neve sem ismeretlen, illetve a Youtube-on érdemes rákeresni a szintén induló Hannah Barnes nevével jelzett videókra. Nagyon jók! (Az ő bátyja az a Joe Barnes, aki a Canyon egyik profi enduro versenyzője, Fabien Barrel mellett.)



#79
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Hát ami nagyon kemény technikás az valahogy annyira nem vonz. Élvezni szeretném a bringázást és nem szenvedni végig. 

A TRANS HUNGÁRIA ilyen szempontból nagyon jó volt, csak sajnos azt nem rendezik meg.... 

 

Köszönöm az ötleteket egyébként! 

 



#80
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Ó ez jó kérdés,nem emlékszem rá pontosan! talán 2.nap volt úgy rémlik hogy előtte egy hegyoldalban sokat kellett vinni a bringát mert akkora kövek voltak és hatalmas gyökerek is!