Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hírek a nagyvilágból

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5267 hozzászólás a témában

#81
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
"A veszélyeztetett állatok megmentésére alakult nemzetközi szervezet, az International Union for Conservation of Nature hivatalosan kihaltnak nyilvánította a nyugat-afrikai fekete orrszarvút, más néven keskenyszájú rinocéroszt. "

#82
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
kiváncsi vagyok mi lesz belõle

"Januárra készül el a természetjáró és kerékpáros turizmus fejlesztési koncepciója"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#83
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
viszik ám az ország jó hírét ezek a gangeszi takonypásztorok

Magyar szereplõk Kanada legnagyobb emberkereskedelmi ügyében - riport Hamiltonból

#84
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
neki se tetszett a renccer mint a dzsutabin a punának
a cikk vége majdnem olyan,mint a régi teve/bevallós/oroszügynökös/pingvinvagyok vicc

"...elkeseredett volt, berúgott, nem emlékszik, mit mondott, arra sem, hányszor telefonált, és "nem tudja, honnan jutott eszébe ilyen hülyeség".

getzire meggyõzték

#85
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
elõször azt olvastam: elégették.
ez az iciri-piciri meg mind megette..

csak úgy: miért nem járnak suzukival? minek páncélozott audi csilliárdér'? egy. legyen. de x+n? kejjfölLázár meg járhatna most is a kis sárga kempingbringáján, mint 15-20 éve.
MKKP! aaa...

#86
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
terrorizmus. pofam leszakad.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#87
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
Index - Belföld - Elítélték a miniszterelnököt fenyegetõ férfit

nincs jobb dolguk

#88
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
aha. tehat fej a homokba mint a strucc. ez aztan a felnott, felelossegteljes gondolkodas!
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#89
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

es mi a te konstruktiv javaslatod?


az idõ majd megoldja.addig meg mindenki azt csinálja amitõl jobban érzi magát

#90
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Tessék elõször megtanulni szöveget értelmezni, aztán reagálni...Egy szóval nem szóltalak le, mindössze annyit tartalmaz az elsõ ehhez a témához kapcsolódó hozzászólásom, hogy a környezetmérnök szak nem környezetvédõ, tehát az általam említettek jobban illenének az általad leírtakhoz. Ki írta egyébként, hogy én jobban védeném a környezetet? :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#91
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

Én közgazdász leszek környezetmenedzsment szakon. Azt hova soroljátok? :)


áá, az se ér semmit :)

#92
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én közgazdász leszek környezetmenedzsment szakon. Azt hova soroljátok? :)

Tam: :)


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#93
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Mindenhol azt hallani,hogy mentsük meg a Földet.Ez valami kétségbeesett nyöszörgésnek az átirata,miszerint mentsük meg magunkat.


es mi a te konstruktiv javaslatod?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#94
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
Gabe, hányszor akarsz még leszólni? :D melyikünk védi jobban a környezetet, én aki állapotfelméréssel akarok foglalkozni, vagy te, aki ülsz az egyetemi irodádban?

#95
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
"amúgy az elõbbivel mit tudna kezdeni ?"

Nem azért írtam mert azzal jobban el tudna helyezkedni (egyikkel sem tud könnyen. sõt..). Nálunk az általam említett szakok inkább hajlanak a védjük a környeztet felé, mint a környezetmérnök....és ugye ilyen jellegû bejegyzése volt nucának.

mofnak pedig: a veszprémi környezetmérnök képzésrõl ugyanezt hallottam, vegyészeket képeznek. Ami így belegondolva lehet, hogy nem baj, könnyebben találnék melót :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#96
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Vatera is készül valamilyen egyéb fizetési formára, nem rég kaptam tõlük egy kérdõívet, amiben szerepelt ez a kérdés. Ha nagyon b@szogatni fognak valakit akkor valószínû, hogy gyorsan átállnak.


A sebesség mindent megold.

 


#97
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ebay-en kell eladni, nem vaterán, oszt szevasz.
menjenek utána a paypal accountomnak...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#98
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Mondjuk eddig néha sz*patták a HC veterásokat, hogy adózzanak a bevételeik után, de ezután majd jól nem kell nekik, ha van számlájuk az eredeti beszerzésrõl, hiszen a használt zoknit, bugyit, John Deere trakit valszeg újonnan többért szerezték be, mint amennyiért el szeretnék nyomni. És akkor annyi, mivel az ELÁBÉ>eladási ár, ezért nem beszélhetünk nyereségrõl, ergo adókötelezettség sem keletkezik - ügy lezárva.

Erre persze én máris beadnék egy tv-módosító javaslatot, hogy az eladott termékre köteles legyen az eladó a számviteli tv szerinti avultatást elszámolni, szal az évek alatt - vagy adott esetben, 100k-s érték alatt, év végén egy összegben - nullára vagy minimális maradványértékre leírt termék értéke a zérushoz konvergálna, tehát minden befolyt HUF tiszta haszonnak számít, ergo adóköteles. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#99
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hmm...lehet, hogy inkább természetvédelmi mérnöknek, vagy környezettanosnak kellett volna menned, a környezetmérnök nem feltétlenül errõl szól :)


amúgy az elõbbivel mit tudna kezdeni ? csak kiváncsiság. én jártam fél évet, (aztán többre nem futotta pénzileg) de csak mert érdekelt volna, nagy jövõt amúgy nem láttam benne, már legalábbis megélhetésileg.
mellékes tapasztalat most hogy a másik felsõoktatási intézményben átálltam a sötét oldalra :), itt a 4 féléves felsõfokú erdõgazda tanfolyam tananyaga és követelményei keményebbek mint odaát a mérnökszak volt (elég sok tárgyban van átfedés a 2 szak között)

Megint egy cikk, amivel a jelenlegi kormányt lehet ostorozni.
Még jó, hogy ezt már az elõzõ dupla ciklus alatt kitalálták, de akkor sem sikerült átültetni a gyakorlatba.


nem lenne ezzel semmi gond, sõt amire kitalálták abszolút jogos is lenne. a gáz az hogy megvalósítva megnt úgy lesz ahogy nem kéne.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#100
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
"A kormány adóemelésével szemben a Fidesz adócsökkentést javasol - emelte ki Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivõje csütörtöki sajtótájékoztatóján.
A gázolaj jövedéki adójának emelése a továbbgyûrûzõ hatása miatt a rendkívül drámai, hiszen a fuvarozók költségei növekedni fognak, ami azt jelenti, hogy a termékek szállítási költségei is emelkedni fognak, és ez a termékárakban meg fog jelenni"

Segítek:ellenzékben 2009.03.12