Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hírek a nagyvilágból

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5267 hozzászólás a témában

#61
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A lényeg, hogy találj egy ellenséget, akinek a nyakába lehet varrni a gazdasági problémákat. Ha az emberek beveszik, nyert ügyed van. Volt ahol mûködött ez rövidtávon, de a végén csúnya bukta lett. asszem festõ volt az illetõ
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#62
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Most jöhet a mindenki hülye, csak mi vagyunk helikopter duma...ugyanis az õrnaszádunkon az is van.


sajnos ennél is jobb jött...:
A kormány nemzetbiztonsági kérdésnek tekinti a leminõsítést, mondta Giró-Szász András kormányszóvivõ . A Moody's döntésével kapcsolatban elmondta, spekulatív támadás zajlik a forint ellen, mint 2008-ban. Vizsgálják, hogy kik állhatnak a támadás hátterében.

#63
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

A kokiért meg a sallerért cserébe ma megkaptuk az állast
mintha rendszerváltás elõtt valamivel ment volna a sztori,hogy a gazdaságunk a csúcson,csak az a fránya nyugat...

Most jöhet a mindenki hülye, csak mi vagyunk helikopter duma...ugyanis az õrnaszádunkon az is van.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#64
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Ezügyben igazából elhatárolódnék bárminemû véleményalkotástól. Viszont tény, hogy az osztrákok nagyon komoly apparátussal "figyelnek" bennünket. Vannak külön Mo.-szakértõik, akik szinte napi szinten nyilatkoznak különféle osztrák médiákban a magyarországi helyzetrõl.
Ezt pedig a legújabb "gyöngyszem", ORF2: Ungarn - Umbau total - Orbán-Regierung - Weltjournal 16.11.2011 - YouTube


Ha-ha, Karsay Dorottya már az ORF-n. Ebbõl még világsiker lesz.

#65
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
A kokiért meg a sallerért cserébe ma megkaptuk az állast
mintha rendszerváltás elõtt valamivel ment volna a sztori,hogy a gazdaságunk a csúcson,csak az a fránya nyugat...

#66
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ilyen híreket én is tudok gyártani...


Ezügyben igazából elhatárolódnék bárminemû véleményalkotástól. Viszont tény, hogy az osztrákok nagyon komoly apparátussal "figyelnek" bennünket. Vannak külön Mo.-szakértõik, akik szinte napi szinten nyilatkoznak különféle osztrák médiákban a magyarországi helyzetrõl.
Ezt pedig a legújabb "gyöngyszem", ORF2: Ungarn - Umbau total - Orbán-Regierung - Weltjournal 16.11.2011 - YouTube

#67
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Dehogy... Csak olyan szennyezett már a víz, hogy megnézte, hátha szárazon jobb, de rájött, hogy a tenger mékg mindig tisztább... :D
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#68
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
Evolúció :)

Szrazfldn stl polipot videztak Kaliforniban

#69
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az általános hit az volt, hogy Orwell a Szovjetunióról mintázta a totalitáriánus államot, ám állítólag csak részletekben, de igazából Britanniáról akart írni.
Ha már Orwell, a Hódolat Katalóniának c. könyve nem fikció, hanem leírja, hogy a (szerinte) gyönyörû anarchista eszmét és tiszta harcot hogyan tették tönkre a kommunisták. Nagyszerû könyv.
Nucához pedig annyiban csatlakoznék, hogy én sem tudtam, hogy az 1984-bõl film készült (valami rémlett, de nem láttam).
Hozé meg nyilván tiszteltethetné Fukuyamát, aki már vagy húsz éve azt hitte, hogy vége a „történelemnek” (azontúl mindenütt demokrata kormányzat lesz) - ilyet is csak egy japán nevû amerikai tudós képzeleghet.


Sõt még ihletet is adott más filmhez: Brazil (film) - Wikipédia


#70
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
Az általános hit az volt, hogy Orwell a Szovjetunióról mintázta a totalitáriánus államot, ám állítólag csak részletekben, de igazából Britanniáról akart írni.
Ha már Orwell, a Hódolat Katalóniának c. könyve nem fikció, hanem leírja, hogy a (szerinte) gyönyörû anarchista eszmét és tiszta harcot hogyan tették tönkre a kommunisták. Nagyszerû könyv.
Nucához pedig annyiban csatlakoznék, hogy én sem tudtam, hogy az 1984-bõl film készült (valami rémlett, de nem láttam).
Hozé meg nyilván tiszteltethetné Fukuyamát, aki már vagy húsz éve azt hitte, hogy vége a „történelemnek” (azontúl mindenütt demokrata kormányzat lesz) - ilyet is csak egy japán nevû amerikai tudós képzeleghet.

#71
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
jaj

#72
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

hoppá, van belõle film?


Jú gádá bí kiding.

#73
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
hoppá, van belõle film?

#74
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

nemrég olvastam újra. régebben jobb volt olvasni, csak elgondolkoztam rajta, ma meg már tudok példákat hozni is rá.. :(


És a belõle készült film azon kevesek egyike, amelyik nem csalódás a könyv után.

#75
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

"
Ha valaki nem tudná: Orwell 1984-e, amirõl az ember azt hihette volna, hogy úgy szürreális
ahogy van.


nemrég olvastam újra. régebben jobb volt olvasni, csak elgondolkoztam rajta, ma meg már tudok példákat hozni is rá.. :(

#76
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
"... s az Eurázsia iránt érzett általános gyûlölet olyan õrjöngéssé fokozódott,
hogy ha a tömeg a kezébe keríthette volna a kétezer eurázsiai háborús bûnöst, akiket az ünnep
utolsó napján nyilvánosan szándékoztak felakasztani, feltétlenül darabokra szaggatja õket -
éppen ebben a pillanatban adták tudtul, hogy Óceánia mégsem Eurázsia ellen visel háborút,
Óceánia ellenfele Keletázsia. Eurázsia szövetséges hatalom.
Azt persze nem vallották be, hogy valamilyen változás történt.
Egyszerûen csak köztudomású lett, rendkívüli gyorsasággal és mindenütt egy idõben,
hogy az ellenség Keletázsia és nem Eurázsia...

..Óceánia Keletázsia ellen visel háborút: Óceánia mindig is Keletázsia ellen viselt háborút. Öt
esztendõ politikai irodalmának nagy része most tökéletesen elavult. Villámgyorsan helyesbíteni
kell mindenféle tudósítást és feljegyzést, újságokat, könyveket, röpiratokat, filmeket, hanglemezeket
és fényképeket. Noha semmiféle utasítást nem adtak ki, mindenki tudta, hogy az
osztály vezetõi azt szeretnék: egy hét múlva egyetlen célzás se maradjon sehol az Eurázsiával
való háborúra vagy a Keletázsiával való szövetségre."

Ha valaki nem tudná: Orwell 1984-e, amirõl az ember azt hihette volna, hogy úgy szürreális
ahogy van.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#77
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

:-/
ORF TVthek: Zeit im Bild - 18.11.2011 19:30 Uhr Krise in Ungarn


Ilyen híreket én is tudok gyártani...


A sebesség mindent megold.

 


#78
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
:-/
ORF TVthek: Zeit im Bild - 18.11.2011 19:30 Uhr Krise in Ungarn

#79
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Index - Tudomány - Magyarországi laborból is szivárgott a fél Európát beterítõ radioaktív jód

Még jó, hogy otthon ezekkel dolgozom egy épületben...

#80
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
szavam se.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.