Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hírek a nagyvilágból

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5267 hozzászólás a témában

#5181
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Az orvosok jórésze is megkapja azért a maga tiszteletdíját...

Kala: hidd el ami faszság, azt bevezetik. ami jó lenne az embereknek, azt pedig megszüntetik. jó tendencia.

#5182
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Jah, az állami alkalmazottak nem eléggé motiváltak, ahogy szokták mondani, nem profitorientáltak, mert úgyis csak azt kapják meg, amit az állambácsi nekik kiszámol. És ez pedig alacsony. Alacsony ahhoz, hogy elvégezzék a munkát. Ki dolgozik motiváltan, ha tudja, hogy sz.rt fog kapni érte?
Szerintem ott kezdõdne a dolog, hogy tisztességesen megfizetik az orvosokat, nõvéreket. Persze, végülis ez majd meglesz a magánszférában, csak ott meg a betegek szívnak. Úgyis gyalázatos a magyarok egészségi állapota, még ha fizetni is kell érte, akkor ki fog orvoshoz járni? Inkább cigit vesznek rajta :(
Vagy ez nem a dohogó?
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#5183
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
tegye fel a kezét az, aki szerint tényleg lesz a gyakorlatban is valami ebbõl a hülyeségbõl :)
olyan lesz, mint a galambetetés tiltó rendelet...
enté; láttad a John Q c. filmet?

#5184
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Valószínûleg ezzel a diszkriminációval a vizitdíj bevezetésével a pénzszerzés mellett az a cél, hogy a társadalmat csoportokra bontsák és így kisebb potenciál rendelkezõ egységekre zsugorítsák. Lassacskán mindenki beleesik valamilyen extra fizetõs kategóriába, miközben a központi társadalombiztosítás által ingyesen biztosított ellátés, kenyér és víz színvonalú lesz. Ekkor jönnek a biztosítók, amik a kötelezõ felelõsségbiztosítás szisztémájához hasonló módon szedik a kockázati szinttõl függõ éves díjat, amibõl a közben leépített majd felvásárolt kórházaik költségeit állják. Persze lesz biztosító a szegényeknek és a gazdagoknak, kinek mire van ingerenciája. Lesznek fapados kórházak elavult gyógyszerekkel, hiányos személyzettel, közös WC-vel és zuhanyzóval, egy félreesõ külvárosi utca végén. Meg lesznek egyágyas csili-vili, tévés, hifis, klímás, úszómedencés gógypaloták, a várostól távoli csendes erdõk közepén, személyi ápolókkal és orvosokkal. Az állami társadalombiztosítás elcsökevényesedik, a legtöbb országban közszolgálati feladatot a kellõ mennyiségû anyagi háttérrel rendelkezõ világcégek veszik át. Az állam mindenbõl kivonja magát, csak a törvényhozás marad, meg persze a kedvezményezett csoportok cégeinek kedvezõ irányba segítése...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#5185
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

de a bagosok meg a 150 kilos csipszet es kolat zabalok kezeleset en fizetem a tb-mbol.
fak

Ez nekem is eszembe jutott.
bazz ilyen alapon lehetne azt is, hogy a 120+ kilós emberek szív és érrendszeri betegségek miatti ellátását + a bagosók tüdõrákos gyógyítását és az alkeszok májproblémáit, szintén ne állják.
Tényleg kiváncsi lennék, hogy mennyi ilyen baleset van, nem hiszem, hogy jelentõs szám.
Sõt most jut eszembe, hogy lehetne olyan kitétel is, hogy a szabálytalan közlekés miatt megsérült vétkes félnek se menjen ingyen.
Ehhh....

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#5186
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás

Itt a hazai versenyekre gondoltam. Valószínûleg csak a belföldi versenyekre szól a biztosítás, mert a biztosító itt kap hirdetési felületet.

A versenyengedély _elvileg_ tartalmaz nemzetközi biztosítást is amit kiutazás elõtt aktiváltatni _kellene_ a szövetségeknél.

#5187
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mintha magába foglalná

érdemes így vagy 3 biztosítónál "elõfizetni."

érdekel mire lyukad ki ez az egész

#5188
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Mhm
Kár, hogy a schladmingi VK elõtt külön felhívták a figyelmünket hogy kössünk biztosítást, mivel a versenyengedélyhez csatolt központi megoldás nem mûködik...

Itt a hazai versenyekre gondoltam. Valószínûleg csak a belföldi versenyekre szól a biztosítás, mert a biztosító itt kap hirdetési felületet.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#5189
zsolo

zsolo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.627 hozzászólás

A kupafutamokon nincs olyan nagy gond, mert a versenyengedély mellé biztosítás is jár a Groupamától.

Mhm
Kár, hogy a schladmingi VK elõtt külön felhívták a figyelmünket hogy kössünk biztosítást, mivel a versenyengedélyhez csatolt központi megoldás nem mûködik...

#5190
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
thez teljesen egyetértek...

viszont így még egy réteget le tudnak húzni, nem is alap módon, je



ahogy elnézem lassan már minden luxusnak számít ebben az országban.....
Autist Team:)



#5191
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
olyan magasra rugott amúgy az ilyen sérültek kezelése hgoy emiatt kell bevezetni?

inkább az alkoholelvonóktól, drogelvonóktól, és mindenféle káros szenvedély gyógyításától kéne elvonni a pénzt.
aki ezt választja, pusztuljon csak ha úgy alakul, legalább nem kerül annyiba az állambácsinak.

sose fogom megérteni ezt...

#5192
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
:lol1: Ez jo :lol1:
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#5193
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

ALKOTMÁNYBIROSÁÁÁG Bruhahahahahahaha:)

Most bukott meg a házipénztár törvény és ez csak egy a sorban. Majd a Critical Mass-t átformáljuk tüntetéssé, persze csak akkor ha nem teszik a kerékpárral behajtani tilos táblákat. :) Szerintem inkább a MKSZ-nek lenne tennivalója, kicsit rangosabb szervezet. Meg ott van a NOB is.

Nézzétek már meg ennek a Balla Ferenc által vezetett Magyar Extrémsport és Rekreációs Szövetségnek a honlapját. Ez egy ügyes sportvállakozás és nem egy igazi szövetség aminek tényleges tagszervezetei vannak! http://www.deltasite...e=kalandcentrum

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#5194
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Van már egy pont ilyenekre (is) létrehozott intézmény, a Magyar Kerékpáros Klub. ha jól mondtam a nevüket. Nekik kellene igazából ezt összefogni szerintem. Nem tud valaki valamit arról, hogy van-e már valami mozgás náluk az ügyben?

#5195
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
ALKOTMÁNYBIROSÁÁÁG Bruhahahahahahaha:)
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#5196
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Ez oké de amig nincs rá lehetõség addig ne hozzon ilyen rendeletet,vagy nem fizetek tb-t és megyek magánkorházba ugyis jobban ellátnak.
De nincs választási lehetõség!!!!
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#5197
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A kupafutamokon nincs olyan nagy gond, mert a versenyengedély mellé biztosítás is jár a Groupamától. A magánnyugdíjpénztár lehet hogy jó dolog, de ha sokan választják akkor összeomlik az állami nyugdíjkassza. Szerintem ez a barom törvény garantáltan megbukik az Alkotmánybíróságon.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#5198
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem csak versenyen. Nézd meg, hogy mit idéztem egy kicsit feljebb!


#5199
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
De tényleg ki a szar vállal be egy versenyt tudván ha ott perecel a gatyáját is ráfizeti(igazságtalanul hozzáteszem).
Én ugy érzem bárki bármilyen sportot üz nem ezt érdemli, ez ez alapvetõ jogaim sárba tiprása fizetem a tb jogom van összetörni magam és slussz.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#5200
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szép óradíj
1: vagy nincsenek szar helyzetben ott a korházak
vagy nálunk is ennyi lenne, de akkor hova tünik ez a pénz?
nem értem teljesen az ilyen dolgokat.


szerencsére nem sérülnek meg oly sokan a bringás mûsorok alkalmával, hogy az az 1-2 sérült rossz statisztikát csináljon.
ha ennek ellenére bevezetik... :grr: